Dodaj do ulubionych

lipiec 2019

01.07.19, 17:16
Zaczynamy smile
Pełna ostrożnego optymizmu jestem, bo dochód większy (500+), ale i wydatki większe. Oby bez tych niepodziewanych uncertain
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • marcelina4 Re: lipiec 2019 01.07.19, 19:38
      nie wiem, czy 500+ to tak od razu w lipcu wypłacają? pewnie zalezy od miejsca i ilości zamieszkałych dzieci w gminie, ja pewnie poczekam smile
      co do lipca, to początek z grubej rury, czyli dopłata do wyjazdu na wakacje w sierpniu, do tego ubezpieczenie mieszkań i samochodu, kilka wizyt u dentysty, będzie raczej krucho z kasą
      dodatkowo rozpoczął się sezon wyprzedaży, więc muszę dziecko i męża trochę obkupić i pomyśleć o zmianie mebli tzn.zacząc na to odkładać
      na szczęście w sierpniu już bez dużych wydatków ( o ile coś nie wyskoczy znienacka ) poza standardowymi wydatkami szkolnymi, ale tu nie spodziewam się sporych kwot
      • czekolada72 Re: lipiec 2019 02.07.19, 07:06
        Z pieniedzy lipcowych, kilka dni temu juz - prezent, skladkowy, imieninowy dla Mani; karma dla kudlatych, z super promocja, spore zakupy spozywcze, w tym na imieniny. Zas wczoraj zabralam Chrzesniaka do pizzerii, by uczcic jego zakonczenie podstawowki i dostanie sie do szkoly pierwszego wyboru (jakby sie dostal do szkoly ostatniego wybory tez bym czcila smile)
        Laaata cale nie bylam w krakowskiej pizzeri, sieciowej, ale ceny sa powalajace! Znaczy zdawalam sobie sprawe, i nawet zakladalam o drugie tyle wydatek, ale i tak .... Dwa razy tyle, co w lokalnej pizzerii w Bieszczadach, zas za cene jednej pizzy wdomu mozna by spokojnie zrobic 4 na cala kuchenna blache. Jakas paranoja!
        Ale ... najwazniejszy ten usmiech radosci B. !

W tym miesiacu stale wydatki mniejsze, inne tez, Niestalych - nie ma; wszystko zacznie sie dopiero w sierpniu, wiec moze sie uda wiecej odlozyc.... Zobaczymy....
        A! w piatek wydalismy czesc pieniedzy, ktore na ten cel byly odkladane smile Ale, odkladamy dalej smile

--
        Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
        Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
        "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
        Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.
          • czekolada72 Re: lipiec 2019 02.07.19, 12:54
            Ale B chcial TAM
            Zresztą akurat pizza jako pizza byla smaczna smile
            Zreszta wink w Garden taka pizza doslownie kilka zlotych taniej, natomiast dziekuje za Cyklopa, tam fakt zaoszczedzilibysmy z dyche, ale maja tez dowoz.

--
            Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
    • moja_codziennosc Re: lipiec 2019 02.07.19, 12:25
      Lipiec podliczony. Z opłatami podstawowymi zmieściliśmy się w normie. I byśmy sie zmieścili w kategorii pozostałe, ale mąż zrobił juz przelew za wczasy w sierpniu. Lipiec zapowiada się spokojnie. Tylko tradycyjnie wydatki w kategorii służba zdrowia. Aż nie dowiary, ze nic innego mi nie przychodzi do głowy. To może być w końcu dość dobry miesiąc, aczkolwiek nadwyzka jest zbierana na kupkę pod tytułem: duża impreza rodzinna.

W lipcu trochę wyjazdowo będzie. No i kontynuujemy spożywanie lodów - to znaczy syn i mąż - jeden i drugi ma słabość. Mam takie wrazenie, że te dwa letnie miesiące zlecą jak z bicza trzask i zmęczeni miękko wpadniemy w nostalgię jesieni wink
        • czekolada72 Re: lipiec 2019 02.07.19, 17:30
          I ja się podpisuje pod tym....

--
          • mysz1978 Re: lipiec 2019 02.07.19, 23:09
            no niestety to 500 to przekladanie z jednej kieszeni do drugiej i tyle uncertain Ale sporo ludzi (niestety) widzi to inaczej uncertain Teraz pewnie ceny jedzenia jeszcze bardziej wzrosna po wprowdzeniu tego nowego podatku dla sieci spozywczych... Ale bedzie sie nazywało, ze "dają"...

A wracajac do tematu to jutro jeden z wiekszych lipcowych wydatkow czyli przeglad auta uncertain
            • czekolada72 Re: lipiec 2019 04.07.19, 14:10
              50 zł wydane - pół litra borowek, 30 dag białego sera, pol kilo płatków owsianych,, 15 dag litewskiej wędliny na skosztowanie oraz... Kiecka na przecenie smile))

--
              • czekolada72 Re: lipiec 2019 29.07.19, 07:41
                lubimyczytac.pl/ksiazka/4859144/powoli-jak-zyc-we-wlasnym-rytmie
                Powoli. Jak żyć we własnym rytmie / Brooke McAlary
                Tytuł dokładnie oddaje zawartość książki. O powolności, uważnosci, nieco minimalizmu i SLOW.
                Ja popełniłam jeden, acz zasadniczy błąd - czytałam ja w jeden dzień, no,prawie półtora. Ale to co mnie udezrzyło - pewien etal życia autorki to dokładnie MÓJ, niestety. Taka książka, choć wiele osób ją wysmieje, m. in., że to teraz taka moda, jednak przypomina o pewnych zasadzh, podstawach, ze spraw praktycznych i na już - wywaliłam przez weekend worek makulatury i mały żółty worek dzidostwa do recyklingu smile

--
                  • czekolada72 Re: lipiec 2019 29.07.19, 11:00
                    Ja pozyczylam w bibliotece. Czytalam szybko, nie moglam "sie delektowac" bo kolejka za mna dłuuuga!

--
                      • czekolada72 Re: lipiec 2019 30.07.19, 16:36
                        Na allegro, na fb?

--
                          • smiechupara Re: lipiec 2019 31.07.19, 20:06
                            Ale to wersja na czytnik, komp itd., a ja chciałam książkę, no już w ostateczności....... Udało mi się zdobyć w innej bibliotece i zgadza się, urzekasmile niby się wszystko wie, niby.
                            • smiechupara Re: lipiec 2019 04.08.19, 11:31
                              Hmm, po chwilowym zachwycie nie został ślad. Chyba już za dużo było tego typu lektury. I wciąż miałam wrażenie czytając, że autorka sama sobie chce udowodnić, jak świetny obrala kierunek, ale nie do końca w to wierzy. Sama siebie przekonuje. I przewija się też często argument, co Ją skłoniło między innymi do zatrzymania się, chęć posiadania, bo inni mają, bo sąsiad, bo znajomy i ona też musiała.A to już zupełnie dalekie ode mnie jest.
    • tol8 Re: lipiec 2019 03.07.19, 18:40
      U nas bez zmian. W tym miesiącu wyjazd wakacyjny, ale na to odkładaliśmy cały rok. Jedynie na jedzenie mniej w domu wydam. Młodemu zachciało się jechać na obóz piłkarski, więc jutro muszę zapłacić, ale i na to kasa jest na koncie wakacyjnym. Z extra wydatków mamy jeszcze cztery imprezy urodzinowe. Na plus za to kolejna tańsza że spadku.

--
      W weekendy ematka staje się matką.
    • tol8 Re: lipiec 2019 10.07.19, 23:10
      Przypadkiem dorobię, ależ się cieszę smile
      Dostałam się na studia, moje drugie z kolei. Tym razem będę studiować dziennie, bo jest to bezpłatne i mam na to czas. Pierwsze co sprawdziłam, to stypendia. Pobierałam je naście lat temu, więc pomyślałam że i teraz być powinny. Stypendium socjalne i dla niepełnosprawnych to w moim przypadku 600zl. A po roku mogę się starać o stypendium naukowe - kolejne 600zl smile

--
      W weekendy ematka staje się matką.
    • moja_codziennosc Re: lipiec 2019 11.07.19, 16:40
      U nas na spokojnie. Tylko to co zaplanowane, a zaplanowane bylo wyjatkowo mało w tym miesiącu. Ale na początku sierpnia duży wydatek i nawet ten wydatek juz mi na lipiec wejdzie. Chce jak najmniej wydać w tym miesiącu, aby jak najmniej z KO pociągnąc na ten duży wydatek.

W sierpniu jeszcze urlop, wyprawka. I chyba od września się w końcu zacznie prostować.
    • kamarow69 Re: lipiec 2019 31.07.19, 11:40
      Budżet przekroczony o 15%. Z nieprzewidzianych weterynarz, elektryk, więcej za media, z nieplanowanych zapas tabletek do zmywarki na 2 lata, noclegi na sierpień i kajaki. Trochę przekroczony budżet na kawy na mieście itp. Kupione podręczniki dla córki. Jakieś kosmetyki, ubrania, torebka. Budżet na żywność wrócił do normy, ale musiałam dużo pozmieniać. W tym miesiącu zadziałało. Zobaczymy, co będzie dalej. Trudne to jest, szczególnie przy tych cenach owoców i warzyw. Ale miesiąc cudowny. Nie moge się nasycić chodzeniem po górach. Jeździmy w każdy weekend i ciągle nie mamy dość. Mimo że nie mam urlopu to lato jest wyjątkowo udane.
    • kaszub-ska Re: lipiec 2019 02.08.19, 20:38
      U mnie niestety podsumowanie lipca wyszło słabo, limity przekroczone na ubrania dla dzieci przed wyjazdami wakacyjnymi. W ogóle bardzo dużo dzieci wydały na codzienne wyjścia w miasto itp. plus kieszonkowe na wyjazdy. Pod koniec miesiąca musiałam przelać pieniądze z konta oszczędnościowego na życie. Na sierpień muszę podwyższyć zakładany limit na wydatki podczas wspólnego wyjazdu, zdecydowanie więcej wydamy.
    • czekolada72 Re: lipiec 2019 04.08.19, 11:21
      Podsumowując lipiec, to praktycznie zgodnie z planem. Małe opłaty, mało na przejazdy, auto. Jedzenie, nawet po odjeciu dwóch wyjść z Bratankiem, co w sumie i tak nie ala stowka, to naprawdę porażka! Na 2 dorosłe osoby i jedną kolacje na, 7 osób i zgrxeeka cukru na przetwory - 1400.to koszmar!
      Trochę niezsplanowanego mojego leczenia, planowany spory eydstms Dziecko oi zapomniany acz niezbędny wet i leki na kudlatego. No i prezent skladkowy dla Mamy.
      Tak więc wyszliśmy na zero, a nawet kilka stowek odloxylismy smile
      Lipiec spędzamy w domu, w pracy, w tygodniu dreptam na koncerty, w weekendy zaś wyjeżdżamy na rozmaite festyny, święta, dni lub spotykamy się rodzinnie w mniejszym czy większym gronie. Atmosfera byłaby jeszcze bardziej wakacyjna, gdyby pogoda była uprzejmą pamiętać, że jest lato i słońce wręcz niezbędne!

--
    • moja_codziennosc Re: lipiec 2019 04.08.19, 20:34
      Lipiec kończymy z dobrym wynikiem, a to dlatego ze bylo dość spokojnie w kategorii inne niż jedzenie/chemia/kosmetyki/oplaty. Byl niewielki koszt w porównaniu z wcześniejszymi miesiącami na prywatne leczenie, wypadła awaria pralki i naprawa, ale to i tak duzo mniejsze koszty w tej kategorii niż wcześniejsze miesiące.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się