Dodaj do ulubionych

Kategoria rozrywka+dziecko

01.07.19, 20:42
Mam problem bo do kat.rozrywka wpisuje kino restauracje urodziny( prezenty) koncerty. Kategorie syna wpisuje ubrania przybory ewentualne składki. Ale np gdzie wpisać park linowy bawialnie prezenty na urodziny gdy syn jest zaproszony książki dla niego czy jego gazetki.
Jak to wyglada u Was?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • ana119 Re: Kategoria rozrywka+dziecko 01.07.19, 21:22
      Park linowy i gazety wpisalabym do kategorii rozrywka, prezenty na urodziny kolegi do kategorii prezenty. Dla dziecka prowadzę też kategorię Szkoła - wpisuje składki, zakupy art szkolnych, bilety, wyjazdy z grupą
      • lucky1983 Re: Kategoria rozrywka+dziecko 01.07.19, 22:40
        Ooo nie mam kategorii prezenty wpisuje je w rozrywke np urodziny Ani 100 zł ale chyba tak to zrobie +szkoła.
        Tylko tą kategorie rozbije juz od tego miesiąca część rzeczy chce kupić w lipcu zwłaszcza że mam liste ze szkoły.
        • mysz1978 Re: Kategoria rozrywka+dziecko 02.07.19, 00:05
          u nas tego typu wydatki pomimo tego, ze nie sa rzadkie, to jednak ląduja w kategorii "inne", bo stwierdzilam ,ze nie bede sie rozdrabniac. Mam tylko takie kategorie: "jedzenie", "chemia/ lekarstwa", "ubrania/ buty", "opłaty stałe" i "inne"
          • ana119 Re: Kategoria rozrywka+dziecko 02.07.19, 09:27
            Co kto woli, rozbijam na kiedyś interesowały mnie wydatki podstawowe ale z biegiem lat są niestandardowe większe wydatki i chciałam zapamiętać ile na co poszło
            Ubrania/buty dla każdej osoby czy tylko jedna pozycja? Mam pogląd ile kto potrzebuje/wydaje na osobę bo wydatek średni nie pokazuje komu przyciąć.
    • czekolada72 Re: Kategoria rozrywka+dziecko 02.07.19, 06:59
      Jak Dziecko było dzieckiem miałam na nie oddzielną stronę - wpisywałam tam wszystkie wydatki zwiazane z nim, czyli wszystko co na szkołe, na zajecia dodatkowe, na ciuchy, na rozrywkę , wydatki na prezenty dla Dziecka i na prezenty od Dziecka, wydatki medyczne, oplaty wyjazdowe. Ba! nawet jak wychodzilismy wspolnie, to osobno wpisywalam np koszt biletu do kina czy muzeum nasz i Dziecka.. Podliczajac miesiac - dzielilam sobie dzieckowate wydatki na wlasnie - szkola, medycyna, rozrywka, ubrania, kosmetyki, wakacje/wyjazdy - i po kilku miesiacach mialalam rozeznanie, ile potrzebuje na Dziecko, co po opłatach było najważniejsze.

--
      Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
      Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
      "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
      Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.
    • kaszub-ska Re: Kategoria rozrywka+dziecko 02.07.19, 20:25
      A w jakim celu zapisujesz wydatki? Czy chcesz wiedzieć, ile wydajesz na dziecko czy ile wydajesz na rozrywkę w całej rodzinie?
      Ja nie dzielę rozrywki na członków rodziny, nie wydzielam też prezentów dla koleżanek. Mam to w kategorii rozrywka. Nie są mi potrzebne takie dokładne wyliczenia. Przy czym ja mam system przydzielania określonego limitu na miesiąc do poszczególnych kategorii i od niego odejmuję każdy zakup, widząc ile mi jeszcze zostało pieniędzy do wydania.
        • kaszub-ska Re: Kategoria rozrywka+dziecko 03.07.19, 21:53
          Jeśli zależy Ci na dokładnych wydatkach na dziecko, to dołóż sobie kategorie które są Ci potrzebne. Możesz przecież dopisać: rozrywka dziecka, prezenty kolegów dziecka, ubrania dziecka, buty dziecka, kosmetyki dziecka, edukacja dziecka, leczenie dziecka, szkoła dziecka, wyjazdy dziecka itd.
      • mysz1978 Re: Kategoria rozrywka+dziecko 02.07.19, 23:11
        ja w tabelce obok kwoty wpisuje jeszcze co i dla kogo zostalo kupione (w kategorii ubrania i buty). W "jedzeniu" tez wpisywalam np. pieczywo, nabial, warzywa itp. To bylo dobre, bo niestety uswiadomilam sobie ile razy pojawiaja sie slodycze uncertain
        • annia_ko Re: Kategoria rozrywka+dziecko 03.07.19, 10:58
          Słodyczę kupuję rzadko - nie zawsze rozdzielam z ogólnego paragonu, natomiast, ostatnio wprowadziłam kategorię "alkohol", bo przy tych upałach ciągle pojawiało się piwo w lodówce - i też poskutkowało
    • moja_codziennosc Re: Kategoria rozrywka+dziecko 03.07.19, 11:49
      Mam kategorię ubrania - dla całej rodziny, prezenty dla wszystkich oprócz naszej rodziny czyli na 40 urodziny kuzyna, kolezanki syna ze szkoły, bratanicy, na swięta. My z mezem prezentów sobie nie robimy, jak coś trzeba to kupujemy, prezenty dla syna są w kategorii syn. I tam kiedyś byly jedynie zabawki ujęte. Teraz tam ujmuję koszt urodzin ( z roku na rok drozej wychodzi), zajęc dodatkowych, akcesoriów do zajęć pozalekcyjnych, rower, i inne prezenty/rzeczy potrzebne dla chłopca w jego wieku - koszt się rozrasta, niedługo dojdą koszty kolonii i innych wyjazdów. Rozrywki tu nie wrzucam. Tej płatnej jest mało. Składki szkolne są w kategorii opłaty. Kategoria prezenty od lat mniej wiecej tyle samo wychodzi, bo robię prezenty do kwoty, poza tym co roku jakas większa impreza się trafi i większy prezent oprócz standardowych urodzin, gwiazdki.

Nie wiem gdzie umieszczę kolonie/wyjazdy syna, czy w kategorii syn, ale raczej w kategorii wyjazdy ogólem nasze rodzinne. Tu jest zawsze co roku jeden wyjazd wspólny wakacyjny, jeden wyjazd weekendowy rodzinny, jeden wyjazd męża- tak jak lubi, i dojdzie pewnie oboz syna. A jakieś pólkolonie zostawię w kategorii syn obok organizacji urodzin, zajęć dodatkowych, gadzetów/zabawek.
      • smiechupara Re: Kategoria rozrywka+dziecko 03.07.19, 19:26
        No jak po co zapisujemy wydatki na dzieci? Aby je kiedyś rozliczyć smile to co wydaje na poszczególne dzieci, wpisuje w "ich" kategorie. Nie mam kategorii rozrywka, wpisuje to do rubryczki danej osoby. I wiecie co? Kategorie moje i męża puściutkie, a dzieci...... smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się