Dodaj do ulubionych

Powrót z emigracji - czy się utrzymamy?

04.07.19, 16:16
Witam. Planujemy wrócić do Polski po 11 latach za granicą. Nie zrobiliśmy zawrotnych karier, ale dorobiliśmy się na tyle by kupić za gotówkę mieszkanie w Trojmieście, jakiś samochód i by przeżyć z oszczędności parę miesięcy w razie czego. Mamy dwójkę dzieci - 3 latka i roczek. Mąż może liczyć na pracę w najgorszym przypadku 4 tys, może 6 tys, ja pewnie jakaś za stawkę minimalną. Pytanie jest takie - czy będziemy raczej biedować czy wystarczy na coś poza minimum życiowe, np wakacje raz do roku, z czasem jakieś rozrywki dla dzieci, czasem restauracja? Wiadomo o co chodzi. Dodam, że będziemy mieć pomoc dziadków do opieki nad dziećmi jak pójdziemy do pracy.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • lena.113 Re: Powrót z emigracji - czy się utrzymamy? 04.07.19, 18:00
      Wiele rodzin tak żyje
      Pomoc dziadków oznacza że w pełnym etacie zajmują się rocznym dzieckiem ?u siebie w domu czy u was,odległość jaką będzie?
      Bo jeżeli tylko pomoc okazjonalne to średnio opłaca ci się iść do pracy opiekunka i przedszkole pochlona minimalną wypłatę...
      Mieszkanie czynsz prąd Internet to 800-900 zł na 4 osoby,koszt samochodu hm 400 benzyna?,znów nie wiadomo czy do pracy daleko ...ubezpieczenie naprawy.
      Przedszkole 3 latka to 400 państwowe i ewentualnie 800-1000 prywatne.
      Jedzenie 1500
      Chemia 200
      Telefony 100
      Zostanie na wakacje i ciuchy ,ale bez fanaberii...
    • moja_codziennosc Re: Powrót z emigracji - czy się utrzymamy? 05.07.19, 20:45
      Mysle, ze starczy na takie życie w stylu raz do roku wczasy, raz na jakiś czas rozrywka i odkladanie "poduszki awaryjnej". Nie wiem ilu pokojowe mieszkanie chcecie kupić. Teraz ceny w trójmieście sa kosmiczne. Jeśli planujecie dwa pokoje to moze sie okazać za ciasne za 5-8 lat. Ale w sumie jak nie ma sie wyjścia to i w takich 48m da sie zorganizować przestrzeń dla każdego domownika.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się