27.07.19, 16:42
Witam na forum może kiedyś był taki wątek, a może go zaczynam. Mam pytanie: Czy mieszkając w bloku warto zainwestować w działkę rekreacyjną, czy też lepiej w działkę budowlaną z możliwością budowy domku ? I jeszcze jedno pytanko: Jak myślicie lepiej jest mieszkać w bloku czy w domu?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • mlodyniedowziecia Re: Działka 03.08.19, 20:55
      Wybór: rekreacyjna czy budowlana zależy od kilku czynników: sposobu spędzania wolnego czasu, ilości pieniędzy, dalszych planów.
      Niewątpliwie działka rekreacyjna ma wiele zalet dla osób starszych czy rodzin z małymi dziećmi, zwłaszcza gdy położona jest niedaleko od miejsca zamieszkania(niektórzy praktycznie się tam przeprowadzają od maja do września). Nie wyklucza też zabudowy (chociaż całoroczną zazwyczaj tak). W mojej ocenie nie będzie tak szybko drożeć jak działki budowlane (gorsza na inwestycje). Dla niektórych stanowi spore obciążenie (trzeba ciągle coś kupować, ulepszać), także psychiczne (mam to muszę korzystać).
      Dlatego dla większości lepsza jednak działka budowlana, wykorzystywana rekreacyjnie.
      Mieszkanie czy dom to temat-rzeka. Każde rozwiązanie ma swoich przeciwników i równie gorących zwolenników. W mieszkaniu nie interesuje Was przeciekający dach, koszenie trawnika, naprawa pieca gazowego, przeglądy instalacji itp. W domu o tym wszystkim trzeba myśleć i za to płacić (spore koszty ogrodu). Z kolei w domu nie masz sąsiadów, bezpośrednio za ścianą, nie słyszysz ich. No i zależy, gdzie ten dom. Daleko od miasta - strata czasu i pieniędzy na dwa auta, blisko centrum - sporo drożej (zresztą tam akurat trudno kupić pustą działkę).
      Jeśli patrzysz tylko na komfort - własny dom wydaje się zdecydowanie wygodniejszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się