Dodaj do ulubionych

sierpień 2019

03.08.19, 23:38
czekałam, aż mnie ktoś wyręczy, a tu nic... Tak więc zaczynam kolejny wakacyjny miesiąc.

Zakupy okoloszkolne częściowo za mną wink ale okołowakacyjne przede mną i tu wiem, że będzie niełatwo... Obym nie przekroczyła założonego limitu, a będzie dobrze.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • czekolada72 Re: sierpień 2019 04.08.19, 11:28
      I nas spore wydatki, planowane i niestety nie.
      Opłaty jeszcze z tzw średnich. Opłacone noclegi na wrzesień. Zamiast mojej wizyty u lekarza, mniejszy ale jednak koszt leczenia. Muszę dokupić sobie zapas soczewek. Zupełnie nie planowana wizyta, droga, u weta, do tego leki. Przed nami rodzinne urodziny i imieniny, jeden prezent mamy, drugi trza dokupić.
      Pasta do zębów i krem do rąk kupiony, więc z kosmetyczne łazienkowych trza dokupić kilka szczoteczkę do zębów na zapas i "kubek" na myjki. Do wykupienia z dwie recepty.
      I podstawa - maksymalnie ograniczać wydatki na jedzenie, z używając to co jest.

--
      Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
      Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
      "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
      Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.
      • czekolada72 Re: sierpień 2019 09.08.19, 11:38
        Wczoraj zostala odtransportowana do "SPA" moja starenka szafa - 1/3 kosztow wplacona, reszta w polowie pazdziernika. ach gdyby te kwote, te 2/3 udalo sie odlozyc... nierealne. Ale damy rade jakos smile

--
        Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
        • mysz1978 Re: sierpień 2019 15.08.19, 21:48
          No i polowa miesiaca za nami... Niestety sporo wydatkow nieplanowanych sprawia, ze z szalenstw wakacyjnych nici - mam okreslowny limit na kazdy dzien, ktorego sie musze trzymac uncertain I choc wakacje trwaja, to ja juz czekam na wrzesniowa pensje wink
        • czekolada72 Re: sierpień 2019 30.08.19, 11:49
          Finansowo zaczelismy juz wrzesien, wiec moglam podsumowac sierpien. Miesiac niebywaly, bo idealnie zaplanowany i tak zrealizowany!
          Doslownie jedna stowka zostala "zamienina" - oplacon nią to co miało być kuppione we wrzesniu, za to we wrzesniu zostanie oplacone to na co nie wydalismy w sierpniu.
          Co nie zmienia faktu, ze sporo wydalismy.

--
    • martini-7 Re: sierpień 2019 04.08.19, 16:04
      Póki co odpoczywam na urlopie, gdzie wiadomo kasa leci, ale myślę, że rozsądnie. Nie mam ochoty narazie na stres co i kiedy dokupić. Póki co, dziś uświadomiłam sobie, że niedługo trzeba wracać, a to już wystarczająco stresujące😂
      Odezwę się po powrocie jak ogarnę rzeczywistość bo, teraz jestem ciut w innym wymiarze 😁

--
      Gdybym była zgrabniejsza, piękniejsza i młodsza mogłabym być nimfą, a tak jestem po prostu sobą
    • moja_codziennosc Re: sierpień 2019 04.08.19, 20:45
      Mysle ze wyjdziemy na zero, bo mnie czeka doplata do dużej imprezy plus nasz wyjazd wakacyjny (noclegi opłacone juz w czerwcu) no i wyprawka do szkoly.

Dostaliśmy duzo ubrań dla syna po starszym chłopcu. Ubrania synowi sie podobają a mnie cieszy taki podarunek. Będę musiala dokupić tylko jakieś spodnie na rozpoczęcie itp apele i koszulki na wf.

Na wyjeździe wakacyjnym zamierzam spokojnie wydawać na jedzenie w restauracyjkach. Mamy miejscówkę z kuchnia, także czasem cos upichcimy. Ja zabieram ze dwa zawekowane dania. No a poza tym chcemy sobie po prostu korzystać z mieszkania za miastem. Jeść leniwe śniadania, czytać książki, prowadzić rodzinne konwersacje. Do tego potrzebujemy domowego tla. Czyli jakieś naleśniki, kanapeczki z twarożkiem domowej roboty itp.
    • kawainka1980 Re: sierpień 2019 05.08.19, 11:31
      U nas żadnych wielkich wydatków nie będzie spoza zaplanowanych. Meble do salonu kupujemy ale na to pieniądze odłożone były, a meble poprzedniczki miały 17 lat więc zakup zasadny smile Do szkoły i przedszkola zakupy w toku, książki do liceum udało się używane kupić, ale we wrześniu resztę trzeba kupić i tu niestety nowe zapewne.... Opał jedzie, opłacony. Planujemy skonsolidować 2 pożyczki i spłacić je nieoprocentowana pożyczką z pracy męża z funduszu socjalnego. Da nam to duże oszczędności i dzięki temu ruchowi spokojnie zaopatrzymy się na zimę z wypłat na bieżąco - tylko ja mam kurtkę, a reszta domowników nic nie ma kurtek i butów. Planuję już w myślach zimę.... smile
    • tol8 Re: sierpień 2019 07.08.19, 12:07
      Nie przewiduję żadnych obsunięć w wydatkach. Muszę kupić zeszyty dla dzieci, resztę posiadają. Wpłaciłam zaliczkę na przyszłoroczne All, resztę dopłacam dopiero w kwietniu. Liczę na zaoszczędzenie choć 1000zł, bo młodszy jest na dwutygodniowym obozie, więc jedzenia i atrakcji pójdzie trochę mniej. I prxystopowałam trochę z kupowanie roślin do ogrodu. Może w tym miesiącu przyjdzie podwójne 300+ jeszcze.

--
      W weekendy ematka staje się matką.
      • czarne-jagody Re: sierpień 2019 16.08.19, 10:30
        U nas duży wydatek w sierpniu, kupujemy działkę dla córki, musimy opłacić notariusza. Inne wydatki pod kontrolą, na wyjeździe byliśmy w lipcu. Wyprawka do szkoły nie będzie nas dużo kosztować, podręcznika darmowe, obiecalismy córce tylko nowy plecak chociaż stary jest dobrym stanie. Przez kilka lat miała darmowe plecaki z wygranych konkurów ale niezbyt w jej guście.
        • czekolada72 Re: sierpień 2019 16.08.19, 12:13
          W Carrefour oddając stary - dostaje się bon 15 zł na nowy

--
    • martini-7 Re: sierpień 2019 16.08.19, 17:15
      Ależ mnie ten sierpień po paroma względami wnerwił. Efekt taki, że zmieniam pracę. Będzie trzeba się ciut więcej narobić, ale choć pieniądze i grafik pewniejsze.

--
      Gdybym była zgrabniejsza, piękniejsza i młodsza mogłabym być nimfą, a tak jestem po prostu sobą
    • kamarow69 Re: sierpień 2019 20.08.19, 09:57
      2/3 sierpnia za nami. Jest w porządku. Trochę pies nam choruje i trzeba mu badania robić. Sporo wyjazdów. Wydatki na zywność nadal w ryzach. Wakacyjny kurs językowy już opłacony. Z nieplanowanych 4 pary spodni i buty sportowe - przy okazji szukania czegoś innego trafiły się wyprzedażowe. Na Słowacji kilka nieplanowanych wydatków. Sporo na kosmetyki.
      • czarne-jagody Re: sierpień 2019 21.08.19, 18:19
        Dzialka została zakupiona, cena za ar 1/5 po jakiej chodzą działki w najbliższej okolicy. Dzialka ma poważny mankament jest bardzo wąska I mogą być nią zaineresowani najbliżsi sąsiedzi, a w tym momencie nie są.Dzialka zakupiona dla córki, tak że mozemy kilkanaście lat poczekać. Mam nadzieję, że nie stracimy.
            • mama_dorota Re: sierpień 2019 29.08.19, 08:06
              czarne-jagody napisała:

> Tylko 8.5 metra ale cena 2 tys za ar, blisko centrum miasteczka.

Sprawdziliście, czy nadaje się pod zabudowę? Z tego, co mi wiadomo, należy zachować odstęp 3 m z każdej strony domu w przypadku ściany bez okien, 4 m z oknami. Nie bardzo wyobrażam sobie dom w takiej sytuacji, ale jestem naprawdę ciekawa, jak z tego wybrnęliście. Napiszesz?

--
              Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
              • czarne-jagody Re: sierpień 2019 29.08.19, 09:52
                Dzialka nie jest budowlana, mogą ją kupić najbliżsi sąsiedzi. Kupiliśmy ją że względu na cenę I położenie. W ostateczności mozna traktować jak ogródek działkowe bo w takiej cenie została kupiona.
                • mama_dorota Re: sierpień 2019 29.08.19, 13:43
                  czarne-jagody napisała:

> Dzialka nie jest budowlana, mogą ją kupić najbliżsi sąsiedzi. Kupiliśmy ją że w
                  > zględu na cenę I położenie. W ostateczności mozna traktować jak ogródek działko
                  > we bo w takiej cenie została kupiona.

Rozumiem. To ja jestem taka zafiksowana na budowanie, że jak działka, to dla mnie ciąg dalszy oznacza budowę. Ale w przyszłości może tak być. W okolicy widzę mnóstwo nowych domów postawionych przy starszych domach rodzinnych. Taka dodatkowa własna ziemia i to jeszcze za stosunkowo niedużą kwotę, do tego obok, to dobry wydatek.

Moi rodzice kupili pustostan przylegający do ich mieszkania tylko po to, żeby ktoś obcy im się tam nie wprowadził. Wcześniej tam było biuro. Kupili go z 10 lat temu, ale za 15.000 zł, potem się namyślili, wyremontowali i przeprowadzili do niego, a jak do nich jedziemy my lub moje siostry, to śpimy w starym mieszkaniu.
                  --
                  Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
    • martini-7 Re: sierpień 2019 25.08.19, 14:40
      Już nie mogę doczekać się końca sierpnia. Niestety pracy zmienić się nie udało sad żyjemy spokojnie bez szaleństw, choć trzeba było uszczknąć z oszczędności bo, za mało godzin w pracy. Muszę kupić dziecku buty na w-f na wrzesień.

--
      • ptysia35 Re: sierpień 2019 29.08.19, 10:14
        U nas dziecko zamarzyło sobie zegarek na nowy rok szkolny, "bo wszyscy mają". Wiadomo, że sierpień nie należy do lekkich miesięcy, my też bez szaleństw. Kupiliśmy mu upragniony zegarek, na przecenie. Do czego dążę, niby letnie wyprzedaże się skończyły, ale sklepy często pod koniec sierpnia robią akcje Back To School albo coś w tym stylu, np. tu zegarownia.pl/zegarki-promocje-wyprzedaz/wyprzedaz-back-to-school/ dzięki czemu udało upolować się tani zegarek. Jak masz kupić dziecku buty odwiedź typowo obuwnicze sklepy on-line, na pewno znajdziesz coś w dogodnej cenie! wink
        • martini-7 Re: sierpień 2019 29.08.19, 22:05
          Dziękuję smile często z opcji online korzystamy bo, bywa, że w stacjonarnym owszem wymarzony model jest, ale rozmiaru brak.

--
      • kamarow69 Re: sierpień 2019 30.08.19, 08:50
        A mi żal, że kończą się wakacje sad Nie mieliśmy, oprócz weekendowego wyjazdu, żadnego urlopu, ale były cudowne. Mnóstwo kilometrów w nogach. Czytaliście książkę "Miniwyprawy"? Coś jakby w ramach tej idei. Jednodniowe intensywne wycieczki w góry albo na kajaki. Po kilku latach częstego podróżowania to było coś zuełnie innego. W moim przypadku tak samo pomaga naładować akumulatory na te mniej ciepłe i mniej słoneczne dni. Przed nami jeszcze kilka dni we dwoje w Jastarni na koniec września. Oby pogoda jeszcze była w miarę. W Waszym przypadku długi urlop musi być czy wolicie na którko jeździć, ale częściej?
        • mysz1978 Re: sierpień 2019 30.08.19, 09:58
          ja z racji posiadania dwojki dzieci w wieku szzolnym i swojej pracy nie mam szans na czestsze krotkie urlopy, ale nie wiem cy by mi to odpowiadalo. Zawsze wolalam jechac gdzies na dluzej, bo jak bylam na pare dni, to przyjezdzalam i od razu mialam z tylu glowy mysl, ze to tylko bedzie kilka dni, ktore faktycznie szybciutko mijały. Tak wiec jezdzimy na glowne wakacje (nad Baltyk) na minimum 2 tygodnie.

Mi tez zal, ze sie koncza wakacje, ale ciesze sie, ze pogoda tak na dopisala smile

Niestety finansowo marniutko, no ale sporo wydatkow nieprzewidzianych bylo.
          • mama_dorota Re: sierpień 2019 30.08.19, 10:05
            Też wolę konkretny długi urlop. U nas wakacje kończą się córce, syn rozpoczyna w tym roku studia, więc dopiero wtedy "się zacznie" tryb nauki na całego.

Póki co za część nagrody z pracy odpilnowałam dołek cenowy, kupiłam bilety i zarezerwowałam mieszkanie na Maltę dla siebie i męża na przełom X/XI. Tylko na weekend, ale to coś fajnego, na co się czeka i to w tym nielubianym sezonie.

--
            Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
            • martini-7 Re: sierpień 2019 30.08.19, 11:19
              Końca wakacji też mi żal, na urlopie byliśmy. Tylko sierpień po prostu daje trochę w kość. Posypało się w pracy, ale dało mi bodźce do szukania innej.

--
              • kamarow69 Re: sierpień 2019 30.08.19, 11:31
                Mam nadzieję, że teraz będzie się układało dużo lepiej. Trzymam kciuki. Często tak jest, że dopiero na głębokiej wodzie widzisz, że możesz sobie radzić lepiej niż dotychczas.
              • mama_dorota Re: sierpień 2019 30.08.19, 14:24
                kamarow69 napisał:

> Ja tak czekam na ten wyjazd w Twoje rejony pod koniec września smile

Życzę wam takiej pogody, jaka była przez cały sierpień. Cały czas mnie ona zachwyca. U nas dopiero ostatnio są upały, ale wieczory już bardzo przyjemne, z ledwie wyczuwalnym chłodem. Wcześniej ciągle 20 kilka stopni. Marzenie.

--
                Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
        • czekolada72 Re: sierpień 2019 30.08.19, 12:01
          U nas odwrotnie, za kilka dni zaczynamy wakacje smile))
          Co nie zmienia faktu, ze cale lato, gdzies od maja, mielismy niezwykle intensywne weekendy, najlepiej widac to po zdjeciach smile))
          Nasze weekendy byly tez niezwykle atrakcyjne i intensywne, ale zapewne "to starosc", bo ja po takim intensywnym weekendzie potrzebowalabym jednego dnia odsapniecia, a nie pedzenia do pracy.
          Mysle, ze inaczej byloby, gdybym pracowala w domu i raz, nie musialam wstawac skoro swit, dwa - w pracy nikt nie da mi luzu w poniedzialek, bo sobie zabalowalam w niedziele.
          Wiec dla mnie wypady weekendowe sa na dluzsza mete jednak... meczace. I nawet tegoroczne byly tak organizowane, by nie meczyc sie nieludzko, natomiast i tak udalo sie nazwiedzac, nasmakowac, nakosztowac niebotycznie!
          Generalnie nigdy nie wyobrazalam sobie wakacji krotszych niz tydzien-dwa. U mnie bylo to calkiem plynne przejscie z wakacji szkolno-studenckich w wakacje z malym dzieckiem. Mialam to szczescie, ze raz. moglam sobie na taki dlugi wyjazd pozwolic, dwa - lipiec-sierpien organozowalam wspolne wakacje dla babc i dziecka, sami zas z dzieckiem wybywalismy we wrzesniu. Zmienilo sie to oczywiscie w czasie szkolnym dziecka, gdy przeszlo polowa wakacji to byly obozy i zgrupowania. Ale i wtedy - moj wyjazd + wolne totalne w domu - to bylo przeszlo 2 tygodnie. A od kiedy Dziecko samo organizuje swoje wakacje - to juz tylko mamy wariant miesiac nad morzem we wrzesniu lub pazdzierniku i dwa razy, wiosna i w listopadzie po 10-14 dni w okolicach szeroko rozumianej "sciany wschodniej". Ewentualnie Tatry lub Beskidy. I wtedy moge powiedziec, ze jestem wypoczeta i mam naladowane akumulatorki na zas smile)

--
    • 098qwerty Re: sierpień 2019 03.09.19, 23:59
      W sierpniu trochę przekroczyliśmy wydatki wakacyjne względem założeń budżetowych, głównie na jedzeniu. Po powrocie z wakacji syn chodził na dodatkowe treningi, których nie planowałam i trzeba było za nie zapłacić. Wydatki na jedzenie podbiły nam częste wypady na lody. Reszta szła zgodnie z planem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się