Dodaj do ulubionych

Dania wigilijne - kupujecie?

30.11.19, 14:06
W tym roku chyba nie dam rady stać przy garach i zastanawiam się czy nie zamówić, tylko nie wiem ile to by wyszło, bo nigdy nie próbowałam.

Mieszkam w Warszawie ale przydałoby mi się porównanie cen z różnych miejsc, najwyżej się uprę i zrobię. Szukam zestawu 12 tradycyjnych potraw dla 4 osób.

A jak macie jakieś sprawdzone restauracje, caterigni, panie kucharki czy cokolwiek innego w stolicy to dajcie namiary, będę się kontaktować smile
Obserwuj wątek
      • mama_aneta Re: Dania wigilijne - kupujecie? 30.11.19, 22:12
        Dla mnie musi, wystarczy, że będzie to mała porcyjka, stół nie musi się uginać od jedzenia. 1 miseczka barszczu z uszkami, po 5 pierożków, dzbanek kompotu... Zresztą czy to jest tak ważne? Nie można po prostu odpowiedzieć na pytanie, zamiast doszukiwać się dziury w całym?
    • czekolada72 Re: Dania wigilijne - kupujecie? 02.12.19, 11:38
      Nie mieszkam w Warszawie, więc zapewne moja lista 12 potraw jest zupełnie inna. I chociaz od lat mamy te 12 potraw robione w domu, to bywały lata, gdy się wspomagaliśmy jakimś tam gotowcem.
      Wg mnie zawsze gotowy produkt czy polprodukt jest drozszy. ale to moje zdanie.
      Zaczełabym od poszukania w okolicy jadłodajni typu dla studentów lub seniorów - tam z reguły posdiłki sa bardzo tanie i czesto sa wywieszane ogloszenia o przymowaniu zamowien na potrawy.
      Popytałabym wsrod znajomych - sa ludzie ktorzy sobie dorabiaja.
      Sklep - zrobic liste i podreptac do sklepu.

--
      Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
      Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
      "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
      Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.
    • enigma81 Re: Dania wigilijne - kupujecie? 03.12.19, 10:01
      Ja nie jestem z Warszawy wprawdzie, ale z innego miasta wojewódzkiego. Robię w tym roku wigilię tylko dla nas z dziećmi, 2+2. Zamówiłam uszka i pierogi - 0,5kg uszek (ok 50szt) i po 1.5kg ruskich i z grzybami - 197 zł
      Nie mało uncertain
    • kaga9 Re: Dania wigilijne - kupujecie? 03.12.19, 13:50
      Kupujemy. Zawsze pierogi z kapustą i grzybami (ogólnie) lub pieczarkami oraz uszka. Opakowanie pierogów w "moim" sklepie to kilkanaście sztuk, bliżej 20. Nie pamiętam dokładnych cen, ale łącznie za paczkę pierogów i uszek zapłaciliśmy w tamtym roku bodajże niecałe 30 zł. Sieciowy sklep mięsny z garmażerką, niestety, w Wawie go nie ma.
    • wrotek0 Re: Dania wigilijne - kupujecie? 03.12.19, 15:14
      Kiedyś mi się zdarzało kupować uszka (teraz po prostu ich nie podaję). Kupuję koncentrat barszczu firmy na K albo barszcz w kartonie firmy na H i po swojemu doprawiam. Kupowałam też makowca, bo jak raz sama zrobiłam, to ciasto mi się rozpłynęło i we trójkę przekładaliśmy na blachę - wyszedł plackaty, ale dobry. Teraz u mnie nie chcą makowca tylko pieguska, więc robię - a roboty mniej. Reszta produkcji własnej, do 12 liczy moja Teściowa (pod lat już nic nie szykuje) a ja mam w nosie liczbę potraw oraz to, czy będą typowo tradycyjne. Kutii np nie lubią , nie robię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka