dofinansowanie do czynszu i inne ...POMOCY!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,może ktoś wie ile dokładnie musi wynosić wynagrodzenie (śrdenia z ost.3
    mc)aby otrzymać takie dofinansowanie.Z mężem mieszkamy na 33 m2,wynagrodzenie
    te na rękę z 3 miesięcy (styczeń-marzec) wyniesie ok.3900 zł na rękę.A
    wniosek chciałabym złożyć w kwietniu(bo na 1 kwietnia mam termin porodu).Czy
    mam szanse na dofinansowanie(mc płacimy za czynsz ok.230 zł)?? jeśli tak to w
    jakiej kwocie??Czy mam jakieś szanse aby ubiegać się o jakieś inne zasiłki
    przy takim dochodzie ,zaznaczam ,że podałam dochód z 3 miesięcy jaki wychodzi
    na rękę po odtrąceniu wszystkich składek itp.Z góry dziękuję za wszelkie
    odpowiedzi i pozdrawiam cieplutko!!
    • No coś TY! Chyba jest około 580-600zł brutto na osobe. My mamy dla 3 osobowej
      rodziny dochód obenie 2tys na ręke i nam nie przysługuje, to co dopiero Tobie?
      • przecież zaznaczyłam,że wynagrodzenie podałam z 3 miesięcy,że wynosi 3900
        zł.Czyli na miesiąc wychodzi: 1300 zł(Ty masz 2000)a w dodatku od kwietnia albo
        marca dojdzie dzidziuś..więc będzie liczone na 3 osoby.
        • A to przepraszam, nie doczytałam i pośpieszyłam się z uwagami. Pozdrawiam
        • Ale będzie Ci przysługiwało w przypadku podzielenia dochodu na 3 osoby.
          • Hej

Musicie spelniac kryterium dochodowe ponizej 504zl na osobe. Natomiast nie wiem
            czy Wam sie bedzie nalezalo jesli odbierzecie "becikowe" i nie wiem czy
            wstecznie Wam wlicza dziecko skoro wtedy jeszcze go nie bylo.

Jesli bedziecie mieli mniej niz 504 to zaleznie od tego jak duza bedzie roznica
            taka pomoc dostaniecie. Jak niewiele mniej niz 504 to mniej dofinansowania itp.

Pozdrawiam
            ~ foretka ~ mama Paulinki (13.09.2004r.)
            zapraszam na forum Zakątek Szczecińskich MaMsmile
            • 14.02.06, 13:23
              Witam
              A ja mam pytanie czy to dofinansowanie dotyczy rowniez rodziny zamieszkujace
              tbs,my np placimy 640 zl czynszu na 3 osoby,a jesli przysluguje to gdzie nalezy
              sie zglosic i z jakimi papierami?Dodam ze mieszkamy w Krakowie.
              Dziekuje zgóry za pomoc.
              --
              Nasz synek Krystianek

Niespodziankasmile
              • Kryterium odnosi sie do dochodu a nie do czynszu. Wiec dochod na glowe powinien
                byc mniejszy niz 504zl. Zadzwon do miejscowego MOPR i sie dowiesz wszystkiego.

Poszukaj w google "dodatek mieszkaniowy" jest pelno danych.

• ja słyszałam że trzeba przedsawić nast. dokumenty: zaświadczenie o zarobkach z
                  3 ostatnich miesięcy poprzedzający miesiąc w którym wniosek składamy i nie
                  bierze się pod uwagę jednorazowych świadczeń przysługujących do wypłaty,wniosek
                  o dofinansowanie(nie wiem co w nim trzeba wpisać ,ale pewnie ilość osób
                  itp),akt notarialny,dowód osobisty i numer konta spółdzielni wraz z zgodą aby
                  miasto mogło przelewać na ich konto ew. dofinansowanie.Nie mam pojęcia czy też
                  wliczą nam dzidzie czy nie ,ale będzie nas już 3 osoby w miesiącu w którym
                  złożymy ew. wniosek.Może ktoś jeszcze wie ile wynosi takie dofinansowanie,50 ?
                  100 zł??Ważne jest też mertaż mieszkania ,ponoć dla 3 osób mieszkanie nie może
                  być większe niż 45 m2.Pozdrawiam
                  • aha! i jeszcze do wniosku należy załączyć odcinek za zapłacony czynsz z tego
                    misiąca co składamy wniosek.
                    • Kwoty zasiłków rodzinnych nie są wliczane do dochodu rodziny.Co oznacza, że
                      becikowe nie wlicza się do dochodu rodziny. Kwota 504 zł jest wyliczana na
                      podstawie dochodów za 2004 r.
                      • W gospodarstwach wielorodzinnych dochód na osobę na miesiąc nie może przekraczać
                        708zł brutto, po odjęciu składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe oraz na
                        ubezpieczenie chorobowe.
                        Do dochodów zalicza się dochód z tytułu:
                        - pracy, działalności gospodarczej, umowy zlecenia lub o dzieło
                        -dodatków pielęgnacyjnych, rodzinnych i wychowawczych
                        -świadczeń otrzymywanuch za służbę wojskową lub zastępczą
                        -środków za rozłąkę
                        -świadczeń wypłacanych załągom pływającym
                        -Swiadczeń wypłacanych z pomocy społecznej: zasiłki stałe, zasiłki gwarantowane
                        -prowadzenia gospodarstwa rolnego
                        -alimentów, stypendiów, emerytur i rent zagranicznych
                        -dywident i innych periodycznie uzyskiwanych dochodów, zwłaszcza najmu lub
                        dzierżawy, praw autorskich lub wykonywania wolnych zawodów.

Dofinansowaniu podlega czynsz i rachunki za wodę, 10% swojego dochodu mozna
                        wydać na czynsz i wodę reszta podlega dofinansowaniu w 90%.

Aby starać się o inne dofinansowania dochód na osobę w rodzinie nie może
                        przekraczać 316zł netto. Tylko do rodzinnego dochód netto nie może przekroczyć
                        504zł, lub w rodzinie z osobą niepełnosprawną z orzeczeniem o niepełnosprawności
                        584zł.
                        • U nas dofinansowanie załatwia się w mops-ie i tam pobiera się odpowiednie druki,
                          które trzeba wypełnić, jest tam między innymi druk który musi potwierdzić
                          spółdzielnia( metraż, stosunek własności, brak zadłużenia i wysokość czynszu).
                          Można sie dowiedzieć w urzędzie miasta-dzielnicy gdzie w danym mieście mieści
                          się taka instutucja( wydająca decyzję o dofinansowaniu do czynszu).
                        • Te kryteria dochodowe się różnią. To chyba zależy od miasta. U nas na osobę nie
                          może być więcej niż 316 zł netto w rodzinie wieloosobowej. Najlepiej w urzędzie
                          miasta się dowiedzieć.
                          --
                          Najnowsze zdjęcia
                          Eliza i Estera
    • Co do wysokosci dofinansowania: przy kwocie czynszu ok. 370zl mozna miec
      dofinansowanie ok. 200zl (dwie osoby, mieszkanie 45m2).

Przy mieszkaniu wlasnosciowym mozna miec zaleglosci w platnosciach.

Druki warto pobrac w swojej spoldzielni lub MOPR, czesto sa inne.

Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.