18.09.08, 15:11
Jakie kupujecie skarpetki, ze sie nei przecieraja i nie robia dziury.
Ceny, marki.

Mam kilka par powyzej 20-lat (!!!!) i poza ogolnym spraniem i lekkim skurczeniem nadaja sie do noszenia.
Kupuje nowe - po kilka par, zeby za 2-4 miesiace stwierdzic, ze znowu mam z nowych ze dwie pary jeszcze bez dziur, a reszta na smietnik - a te bez dziur zaraz dolacza do reszty.

--
Dla syna za dobre swiadectwo
Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
Obserwuj wątek
    • kreatywni Re: Skarpetki 18.09.08, 16:39
      Hmn... Dziwne
      Kupuję skarpetki po 3,- za parę. Zawsze bawełniane. I nigdy nie zrobiła mi się dziura! Czasem się trochę skurczą, albo białe nie dopiorą, ale nigdy się nie dziurawią. Ani moje, ani męża...
      Nie kupuję żadnej konkretnej firmy, tylko takie jakie trafię akurat na ryneczku.

--
      ZMAGANIA PRZEDŚLUBNE
    • maggi9 Re: Skarpetki 19.09.08, 09:52
      W skarpetach mojego nie męża też się robiły dziury-skarpety kupowane najczęściej
      na bazarku.Kupiłam w marks&spencer takie wielopaki(wychodzi coś poniżej 10zł za
      parę ale jak jest wyprzedaż może być taniej.Są różne wzory, kolory, składy) i
      już się trzymają ponad rok.Co prawda akurat mężczyzna ten więcej jeździ niż
      chodzi ale pasjami chodzi w samych skarpetach po domu.A w pralce są prane nieraz
      na 60-75 stopni i trzymają się dzielnie.
      --
      youtube.com/watch?v=qDuW3NvjqJY
      • miska_malcova Re: Skarpetki 19.09.08, 10:20
        Ważny jest tez stan stóp smile Jesli piety sa szorstkie, paznokcie długie, albo
        obcięte tak, że targaja skarpety, to nawet najlepsze skarpety długo nie
        przeżyją. Jestem osobistą pedicurzystka mojego męża i dbam o jego stopy smile
        Skarpety kupuję na bazarku, albo u ulicznych sprzedawców, którzy maja duzy wybór
        i różne ceny
    • sagittarius_84 Re: Skarpetki 19.09.08, 13:06
      1. Wspomniany już stan stóp - dziurawią szorskie stopy, polecam
      pumeks raz na tydzień przynajmniej pod prysznicem

2. Tez nie znam problemu dziurawych skarpet

3. Reserved, Timor (Marko), Sklepy Sportowe
      • krzysztofsf Re: Skarpetki 19.09.08, 23:20
        sagittarius_84 napisała:

> 1. Wspomniany już stan stóp - dziurawią szorskie stopy, polecam
        > pumeks raz na tydzień przynajmniej pod prysznicem

Stopy gladziutkie.
        Natomiast sporo waze - moze tu jest przyczyna.
        Wieksze naciski przy tarciu, ruchach stopy przy chodzeniu i gdy czasem wpadnie jakis zwirek do buta itp?

> 2. Tez nie znam problemu dziurawych skarpet
        >
        > 3. Reserved, Timor (Marko), Sklepy Sportowe

Zobacze ten Reserved.
        Kupuje skarpety po 2-3 zl para, mam caly czas watpliwosci, czy zakup 5 czy wiecej razy drozszych nie bedzie wyrzuconym pieniadzem.

Wiekowe skarpety o ktorych pisalem we wstepie, maja wyraznie wiekszy % tworzyw sztucznych, co wplywa na ich wytrzymalosc.

--
          • miska_malcova Re: Skarpetki 20.09.08, 08:30
            Krzysztof, mój mąż tez sporo waży smile Stówka z tendencją spadkową, bo 3 raz w
            tygodniu pływa smile
            Staram się kupować mu skarpety bawełniane. Dobrym rozwiązanie jest też
            posiadanie wielu par, bo wtedy nie chodzi się ciągle w tych samych skarpetach
            smile) Czasem kupuje mu w Tesco - marka tescowa Cherokee. Są mocne.
            • krzysztofsf Re: Skarpetki 20.09.08, 09:10
              miska_malcova napisała:

> Krzysztof, mój mąż tez sporo waży smile Stówka z tendencją spadkową,

Przy takiej wadze, to on jest po prostu dobrze zbudowany, a nie sporo wazy wink

>bo 3 raz w
              > tygodniu pływa smile
              > Staram się kupować mu skarpety bawełniane. Dobrym rozwiązanie jest też
              > posiadanie wielu par, bo wtedy nie chodzi się ciągle w tych samych skarpetach
              > smile)

No coz, ja kupuje ze 3 trzypaki tanich skarpetek, staram sie identycznych, zeby po pol roku, moze roku, stwierdzic, ze mam jedna czy dwie pary, ktore wlasnie dogorywaja.

>Czasem kupuje mu w Tesco - marka tescowa Cherokee. Są mocne.

Sprobuje teraz kierowac sie cena - kupie na probe pare skarpet w cenie kilograma szynki i bede je obserowwal wink
              --
              • miska_malcova Re: Skarpetki 20.09.08, 11:41
                > Przy takiej wadze, to on jest po prostu dobrze zbudowany, a nie sporo wazy wink

przy wzroście 170cm? ;->

> Sprobuje teraz kierowac sie cena - kupie na probe pare skarpet w
                > cenie kilograma szynki i bede je obserowwal wink
                takie, to chyba z klimatyzacją i ABS-em wink))

• ko_kartka Re: Skarpetki 25.09.08, 11:09
                    Ale takie "samorobne" to do garnituru raczej nie pasują. Może do tweedów, albo
                    do kiltu, ale mój mąż Szkotem nie jest wink

Z dziurami są problemy w parach kilkuletnich, w nowszych problem jest raczej ze
                    spieraniem koloru. Kupujemy w marketach takie trochę lepsiejsze, po 3-4 zł para
                    powiedzmy 5 par raz na pół roku - ale to do garnituru. Sportowe kupowane w
                    wielopaku na bazarku wytrzymują nasze używanie długo, ale są używane rzadko, w
                    weekendy przeważnie albo w domu wieczorami, jak zimno(ja na co dzień w
                    rajstopach biegam).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka