zakupy na raty Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pralka kosztuje 1000 zł.Raty na 6 mies .Wychodzi 160 zł górką.Tak kupują
    przeważnie najbiedniesi. Bogatych na to nie stać.Efektywne oprocentowanie to
    ok 40% w skali roku. Czy ktos tak kupował?
    • I owszem JA! Tak "dorabiałam się" większości urządzeń i sprzętów w naszym
      mieszkaniu. .....i nie żałuję!A dzisiaj jest Media-Markt i jest łatwiej.... bo
      są prawdziwe raty 0%.
      • ja kupiłam telewizor tak na 0 % kwota rozbita na 10 rat, kiedyś kupowałam też na
        raty nie 0% ale teraz juz staram sie nie choć tamtego tez nie żałuję gdyby nie
        to to dzis nie miałabym wielu sprzętów

i nie zgadzam sie ze tylko biedni kupują na raty
    • pa.kol.p napisał:

> Pralka kosztuje 1000 zł.Raty na 6 mies .Wychodzi 160 zł górką.Tak kupują
      > przeważnie najbiedniesi. Bogatych na to nie stać.Efektywne oprocentowanie to
      > ok 40% w skali roku. Czy ktos tak kupował?

Ja do rat wyrobilem sobie KK Polbanku.
      Efektywne oprocentowanie okolo 9%
      Na przykladzie twojego zakupu placilabys przez 12 miesiecy 87,50 comiesiecznej raty.

Kupuje sobie w roku tak ze 2 rzeczy placac ta KK i rozbijajac na raty.
      --
      Dla syna za dobre swiadectwo
      Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
    • no wlasnie....
      1000 zl /6 = 166,666 zł/mies.

jakby nie patrzec oprocentowanie 0,
      chyba ze pralka kosztowała 600 zł.
      --
      Kocham cię
      prawdziwa niespodzianka
      • Czy są rzeczywiscie raty 0%, tzn. kupuję coś za 1200 zł i rzeczywiscie płacę tyle gotówka jednorazowo albo na 6 rat po 200 zł/m-c i ani grosza wiecej za nic?
        Raz pyt. faceta w sklepie i mówił,że tak. To ja na to żeby mi obniżył cenę za gotówke. On wtedy zaczął dopiero,że tak naprawdę do tych rat to dochodzi jeszcze ubezpieczenie kredytu, więc płaci się wiecej. Jak to w końcu jest?
        • Tak sa raty o procent.Ja w taki wlasnie sposob kupilam wiekszosc sprzetow do mieszkania.Teraz tez wzielam sprzet na 1000 zl na 10 rat po 100 zlotych.Po co mam wydawac gotowke jak moge wziac na raty?Pozdrawiam.
          • nelamela napisała:

> Po co mam wydawac gotowke jak moge wziac na raty?Pozdrawiam.
            Bo za gotówkę można taniej (np. w małym sklepie internetowym).
            W dużym sklepie (np. Euro) zwykle cena towaru już zawiera odsetki.
            --
            Magdalaena
        • jak się wprowadziliśmy do nowego mieszkania, to wzieliśmy pralke,
          kuchenkę, okap i lodówkę na 10 rat i była to kwota zakupu podzielona
          na 10 równych rat, proponowali ubezpiecznie, ale nie chciałam, w
          końcu kto by kradł pralkę z domu wink
          --
          kAcPeRkIsĄoK ;O)
    • Zakupy na raty są bardzo wygodne jeżeli ktoś dysponuje stałym co miesiecznym
      dochodem. Jak byłam zatrudniona na etat to zakupiłam m.in. meble w Ikea w opcji
      zero procent. Był to dla mnie dużo mniej odczuwalny wydatek niż gdybym miała
      naraz zorganizować (czyli pożyczyć od kogoś z rodziny co wbrew pozorom nie jest
      bezpłatnym kredytem bo zawsze czujemy się zobligowani do odwdzięczenia się w
      takiej czy innej formie) kilka tysięcy. Ja wręcz przeciwnie słyszałam, że
      właśnie bogaci kupują na raty.
    • Nigdy niczego nie kupowałam na raty, zawsze wolałam odłożyć i zapłacić całą
      kwotę więc pewnie mój wątek nie będzie pasował w tym temacie, ale sprzęt do
      kuchni (tj. lodówkę, okap, kuchenkę i zmywarkę) kupiłam w sklepie internetowym
      (oglądając wcześniej różne modele w normalnych sklepach) i wyszło mi że np.
      kuchenka była tańsza w sklepie internetowym o ok 300 zł w ten sposób
      zaoszczędziłam też na pozostałych urządzeniach.
      • Jak najbardziej sie zgadzam ze zakupy przez internet sa tansze.Ale w przypadku gdy startujesz od przyslowiowej lyzki i wchodzisz do pustego mieszkania-raty bardzo pomagaja.W jednym roku kupilam pralke i kuchnie,w nastepnym lodowke i sprzet rtv i jakos nie odczulam tego w comiesieczych rachunkach.A w tym roku wzielam na raty "drobiazgi" z agd i nie bylam sama w kolejce po raty 0 procent.Duzo ludzi w ten sposob kupuje,bo jak mowi moja mama juz z tego korzysta a nie musi czekac przez kilka miesiecy i odkladac.
        • W sklepach internetowych też można kupić na raty, ale niestety nie wiem jakie są
          %, Trzeba byłoby sprawdzić czy bardziej się opłaca kupić coś na raty w zwykłym
          sklepie nawet te 0% czy w internetowym z niższymi cenami i jakimiś tam kosztami
          kredytu i oczywiście kosztem dostarczenia do domu zakupu.
          • Kilka dni temu kupiliśmy na raty 0% pralkę. Mielismy na nią gotówkę, ale po co
            dawac od razu sklepowi całą sumę, jak kasa może jeszcze popracowac na naszym
            koncie. Zrobiliśmy juz tak klika razy - zawsze z rozmysłem.
    • Ja również wolę sobie kupić coś na raty, a gotówkę włożyć np. na lokatę niż od
      razu wyskakiwać z pieniędzy. W razie czego zawsze mam zabezpieczenie w postaci
      wolnych środków.
      • Jak raty są 0 % to ok.p
        Ale tu było tak. Pralka kosztowała 950 zł.Na wstępie opłata 160 zł .Raty są po
        ok 157 zł przez 6 mies Wyszło mi, że oprocentowanie kredytu (jak dokłądnie
        policzyłem)wynosi ok 56 %. Nie ja kupowałem tylko znajomi. |No więc mają górką
        te 160 zł.POwidziano im że oprocentowanie wynosi ok 16%.No tak ale gdyby ta suma
        - 950 zł była nie spłacana przez 12 miesięcy.A tu spłacają co miesiąc, kapitał
        do spłacenia spada . Hmm , nie mądrych nie sieją.
    • pod warunkiem, ze raty sa albo 0% albo z uczciwym %.

W ten sposob kupilam, lodowke, pralke i jeszcze kilka innych
      sprzetow.Nawet jak mam gotowke to kupuje na raty, wyjatkiem jest
      samochod.
      --
      Forum dla Egiptomaniaków, bez cenzury
      www.fauna.rsl.pl/
    • za gotówkę zawsze taniej, można się targować, a nawet trzeba... hehehe ostatnio kupiłam pralkę na raty 1299/10 rat a za gotówkę dostaliśmy upust 199 zł... zawsze dodatkowe koszty są wliczone w cenę towaru, do rat 0 % musi dopłacić sklep więc nie może być stratny... chwyt reklamowy...
      polecam targowanie się w sklepach przy zakupach za gotówkę...
      --
      -= Szczęśliwa Mama Bartusia =-
      Mój Promyczek:
      http://www.zapytajpolozna.pl/cache/6a5f8ee8aa38be964b82d2189b32acfb-0cf34ea686f44f892f777db00cfc9d0f.png

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.