Dodaj do ulubionych

w co inwestować?

30.06.09, 16:04
Witam,
myślałam o oszczędzaniu, ale nie przemawia do mnie takie odkładanie pieniędzy
"na później", po prostu pieniądze w spoczynku to zastój energii(tak to sobie
kombinuje". Lubie kiedy energia jest w ruchu(zarabiam=wydaję) i tak się teraz
zastanawiam czy się jakoś reformować, czy po prostu kupić coś co po jakimś
czasie zwiększy swoją wartość(jak dobre wino np.) ale coś za niewielką sumę
pieniędzy, czyli po prostu w "ruchomy" sposób zainwestować kaske.
Macie jakieś pomysły?
--
"Gdy wszyscy myślą tak samo to znaczy, że nikt nie myśli"
"Dobra decyzja to taka, która podnosi moją wartość we we własnych oczach"
Obserwuj wątek
    • wegorkie2 Re: w co inwestować? 30.06.09, 23:48
      > myślałam o oszczędzaniu, ale nie przemawia do mnie takie odkładanie pieniędzy
      > "na później", po prostu pieniądze w spoczynku to zastój energii

Masz mylne wrażenie. Pieniądze rzadko są w spoczynku. Jak je odkładasz na
      lokatę, to bank je pożycza inwestorom lub sam używa do inwestycji, są ciągle "w
      ruchu" tylko nie Ty nimi obracasz ale ktoś - i ten ktoś płaci Ci za to odsetki.
      Najczęściej ten ktoś zarobi więcej niż Ty, ale nie zawsze.

> kupić coś co po jakimś
      > czasie zwiększy swoją wartość(jak dobre wino np.) ale coś za niewielką sumę
      > pieniędzy, czyli po prostu w "ruchomy" sposób zainwestować kaske.

Inwestycja w wino wymaga troche wiedzy i musisz miec odpowiednie warunki do
      przechowywania. Trudno jest wskazac cos podobnego co przyniesie zysk z bardzo
      duza pewnoscia. Dziela sztuki, monety, zloto to wszystko jest obarczone ryzykiem.

--
      www.ePortfel.com - finanse
      osobiste, inwestycje
      • martola80 Re: w co inwestować? 01.07.09, 11:31
        Rozumiem, dzięki. Spróbuje z kątem oszczędnościowym i lokatą- cóż-lekko nie
        będzie, ale "nowbody said it was easy..."
        --
        "Gdy wszyscy myślą tak samo to znaczy, że nikt nie myśli"
        "Dobra decyzja to taka, która podnosi moją wartość we we własnych oczach"
    • gad.forumowy Re: w co inwestować? 01.07.09, 12:29
      Podstawową zasadą inwestowania jest podzielenie wyjściowej kwoty na 3 kupki. 1/3 inwestujemy w bezpieczne instrumenty, 1/3 w pośrednie a pozostałą część w instrumenty wyższego ryzyka.
      W obecnych czasach lepiej zapomnieć o instrumentach wysokiego ryzyka, chyba że mamy czas na ciągłe śledzenie on-line notowań giełdowych i odpowiednią do tego wiedzę (wtedy można nieźle zarobić).
      Względny spokój zapewni oszczędzanie w funduszch inwestycyjnych.
      Do długotrwałego oszczędzania (wpłać i zapomnij) proponuję fundusze pieniężne - rosną powoli, ale trend wzrostowy utrzymuje się stale. Na bieżące oszczędanie - fundusze hybrydowe, czasem zdarzy się spadek, ale z moich doświadczeń wynika, że trend wzrostowy się utrzymuje.

--
      Gad forumowy rusza na łowy smile
    • ula27121 Re: w co inwestować? 01.07.09, 14:12
      No ja inwestuje w swoją działalność i podnoszenie kwalifikacji. Jak na razie
      procentuje bardziej niż jakakolwiek lokatasmile Mam nadzieję, że to będzie
      najlepsza w mojej sytuacji inwestycja.

Albo....mam koleżankę, która zainwestowała w materiały do robienia drobiazgów
      pewną techniką plastyczną. W skali miesiąca ma spore zyski w stosunku do
      zainwestowanych pieniędzy.

Wydaje mi się, że jest bardzo wiele sposobów inwestowani....choć na tym forum
      królują lokaty jak widzęsmile
      • tonik777 Re: w co inwestować? 13.11.19, 09:47
        Może gdyby to nie był wygrzebany wątek sprzed 10 lat to ktoś by się wrobił. Ktoś musiał nieźle wtopić na bitcoinie, że aż tak nachalnie (i nieudolnie) reklamuje inwestycję w nic.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka