Dodaj do ulubionych

czarna kanwa - pomysł ułatwiający wyszywanie

21.03.17, 20:28
Witajcie
do tej pory nie wyszywałam na czarnej kanwie, ale ponieważ znalazłam śliczny wzorek, który uważam na czarnej będzie pełniejszy niż na białej, postanowiłam spróbować... jak żesz się zdziwiłam, że nie będzie to takie proste... smile oczy bolą, nie widać oczek i muszę odwzorowywać bezpośrednio ze wzoru (normalnie na białej kanwie to sobie pisakiem zaznaczam kropki i jechałam smile ). polecam to co wypróbowałam - mianowicie zaznaczam białą kredką! działa smile odpadło męczenie oczu przy odwzorowywaniu krzyżyka do krzyżyka smile zostało jedynie męczenie oczu do dziurek w kanwie, ale zauważyłam, że lżej mi idzie jeśli światło pada z góry, a pod rękami mam białą szmatkę, ręcznik, pieluchę... cokolwiek. spróbujcie - działa smile
--
ewa.madeja@interia.pl
Edytor zaawansowany
  • 22.03.17, 20:49
    Może spróbuję... smile
    Mam zaczęty przepiękny wzór tygrysa wyglądającego spomiędzy krzaków - właśnie fantazja mnie "sprała" i uznałam, że na czarnej kanwie będzie się prezentował genialnie... No, być może. Zarzuciłam go z pół roku temu, bo nie byłam w stanie ścibolić. sad
    Być może dzięki twojej poradzie jest szansa i dla mojego tygrysa?

--
    Rzadko ktokolwiek się zastanawia, gdzie Meduza miała węże. Owłosienie pod pachami staje się kwestią o wiele bardziej kłopotliwą, kiedy próbuje kąsać rozpylacz dezodorantu - Terry Pratchett "Muzyka Duszy"
  • 24.03.17, 22:00
    powodzenia smile

--
    ewa.madeja@interia.pl
  • 22.03.17, 21:11
    Ja zazwyczaj wyszywam albo w dziennym świetle, albo z lampką podświetlającą od dołu, przy czym nie centralnie, tylko pod kanwą z boku, tak, żeby dziurki w tkaninie było widać, a jednocześnie nie oślepiało. Mam taką małą lampkę ledową na klipsie, w sam raz do takich rzeczy.

--
    kuferek-meri.blogspot.com/
  • 24.03.17, 22:01
    tak, tylko z lampką nie widać zaznaczenia kredką na materiale smile

--
    ewa.madeja@interia.pl
  • 31.03.17, 20:35
    Czarna kanwa - moja milosc! Chyba jestem jedna z niewielu, ktora nie ma z nia problemow. Dziurki same sie znajduja, a lampke zawsze mialam od gory po prawej stronie i tyle, zadnych kartek od spodu.
    Ale fajnie, ze macie swoje sposoby, bo wiele haftow tylko na czarnej kanwie presentuje sie odpowiednio.
    Powodzenia!
    --
    pieguchowo.blox.pl/html

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.