• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Piosenki chorwackie Dodaj do ulubionych

• 31.03.10, 14:16
    Witam, zna ktoś jakieś fajne ( tylko nie smutne ) piosenki chorwackie?
    Pozdrawiam PAULA

--
    "Podróże kształcą, ale tylko wykształconych"
    Zaawansowany formularz
    • 31.03.10, 16:35
      Nie wiem czy wesołe czy smutne ale za to dreszczykiem ;)

www.youtube.com/watch?v=5uaj0YZufmQ&feature=related
      www.youtube.com/watch?v=SDybnFISrW4&feature=related
      www.youtube.com/watch?v=zzprzXmyQi0&feature=related
      www.youtube.com/watch?v=iDJcl_v0Qjw&feature=related
      www.youtube.com/watch?v=SqwZ5O6I_SM

--
      Brač wg hepika
      • Gość: Ja-On IP: *.acn.waw.pl 02.04.10, 13:28
        ale smenty zapodalas
    • 31.03.10, 17:58
      Jeśli chodzi o mnie, to szczególnie lubię tą nutkę:
      www.youtube.com/watch?v=xOYMvOFA5lI
      Pozdrawiam PAULA

--
    • Gość: darek.59.pl IP: *.chello.pl 31.03.10, 19:50
      Wpisz na google: dalmatinske klape lub hrvatske klape
      • 31.03.10, 21:12
        Klapy raczej pauli sie nie spodobają :)
    • 01.04.10, 09:58
      ... zawsze mogę przesłuchać, a przecież nigdy nic nie wiadomo:).
      Pozdrawiam PAULA

--
      • 02.04.10, 08:23
        zawsze można przesłuchać i podziwiać, nawet morderców którzy są przez
        licznych uwielbiani
        www.youtube.com/watch?v=S4cZ0PzPPmY
        • Gość: Stasiek IP: *.acn.waw.pl 02.04.10, 13:32
          Po co piszesz o czyms o czym nie masz pojecia ?
          • Gość: cro-expert IP: *.dsl.iskon.hr 02.04.10, 21:56
            Ta jest dobra!!!!!!!!!!!!
            www.youtube.com/watch?v=oxfIjYwab94&feature=PlayList&p=3FAFEE307683BDDD&playnext_from=PL&pl
            aynext=1&index=54
          • 03.04.10, 17:33
            Gość portalu: Stasiek napisał(a):

> Po co piszesz o czyms o czym nie masz pojecia ?

nie jestem zaangazowana po zadnej stronie, tu napisalam akurat o nim i
            zapewniam, wiem o czym pisze, ten czlowiek powinien lezec tam gdzie
            leza tysiace jego ofiar, pod ziemia
            • Gość: lidi IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.10, 09:50
              Zespół Gego!!! Najlepsze wakacyjne chorwackie piosenki!:)
            • Gość: Stasiek IP: *.acn.waw.pl 06.04.10, 11:48
              > ten czlowiek powinien lezec tam gdzie
              > leza tysiace jego ofiar, pod ziemia

Zapewne bedzie , kazdy z nas tam trafi .

Jak wytlumaczysz jego popularnosc w Chorwacji ?
              • 06.04.10, 13:39
                Ach, to dość łatwe, dopóki Chorwat morduje Serbów jest w Chorwacji i
                wśród tzw. międzynarodwej społeczności bohaterem. Odwrotnie już gorzej,
                Serbowie nie są "oczkiem w głowie" światowej prasy za olbrzymią zasługą
                naszych zachodnich sąsiadów. Można to nazwać historycznym odwetem lub
                jak kto woli. Fakt pozostnie faktem.
                Kiedy bośniacko-muzułmańskie bojówki mordowały Serbów za oenzetowskim,
                czyli swiatowej społeczności przyzwoleniem to było cacy ale gdy
                Serbowie wymorowali muzułmanów w Srebrenicy to było be, żeby tylko dać
                przykład. Zastawianie się ilością jest perfidią polityków i mediów,
                bowiem tylko jeden zamordowany to o jednego za dużo.
                Ten człowiek przed znalezieniem się w ziemi, powinien zawisnąć na
                szubiennicy, żeby było powiedziane dokładniej, w towarzystwie wielu mu
                podobnych Chorwatów, Serbów jak i bośniackich muzułmanów na czele z 3-
                ma ich ówczesnymi prezydentami, żeby sprawiedliwości stało się zadość.
                Tyle o tym.
                • Gość: darek.59.pl IP: *.chello.pl 06.04.10, 18:22
                  W najprostszym a może raczej prostackim języku powinienem stwierdzić, że Jesteś
                  Pani głupia. Za co przepraszam. Ale ja jako osoba nieco zbliżona wiekiem i
                  historycznymi doświadczeniami ...sięcioletniego Polaka twierdzę, że Jesteś Pani
                  medialnie skrzywdzona. Pisała Pani już o skrwawionych rękach chorwackich
                  siepaczy, itp. Meandry jakimi podążała historia i cywilizacja ludów bałkańskich
                  jest tak trudna, że nie można wniosków wyciągać w oparciu o wydarzenia z
                  ostatnich 20 lat. Po stronie chorwackiej, serbskiej, czarnogórskiej,
                  bośniackiej, itd. pełno było "bohaterów" tamtych czasów (polscy najemnicy też
                  tam byli). ONZ jako oko temidy jest potrzebna jak dziura w moście, bo polityka
                  nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Zajmijmy się lepiej własną historią bo
                  mamy jeszcze wielu nierozliczonych "bohaterów" tamtych czasów, byłych
                  prezydentów, premierów, sekretarzy, ministrów, którzy o dziwo są "oczkami w
                  głowie" części naszego narodu. I tyle o tym.
                  • 06.04.10, 19:32
                    historia jest dobra dla historyków, wspólczesnymi faktami powinny
                    zajmować się niezawisłe sądy, chce się obiektywnie krzyczeć ....
                    ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że nie muszę zajmować się tylko
                    sobą i własnym podwórkiem szanowny ..sięcioletni mądralo, bez
                    przeprosin,
                    to jest nasza najmłodsza, wspólno europejska historia dla której Polska
                    może być przykładem, gdzie na szczęście dla regionu, obyło się bez
                    mordów plemiennych podpartych "historią", na którą się powołujesz ....
                    wydaje mi się, że te twoje ...sięciolecie jest jeszcze bardzo młode
                    albo jak to się mawia, jesteś już dement
                    • Gość: darek.59.pl IP: *.chello.pl 06.04.10, 21:51
                      Przepraszam, przeceniłem, jednak jesteś głupia. I na tym rzeczywiście już koniec.
                      • 07.04.10, 10:15
                        możliwe, nie będę cię nazywała podobnie, nie warto ale ty smarku nie
                        powąchałeś jeszcze prochu i nie wiesz co to znaczy stać oko w oko ze
                        śmiercią, ciesz się,
                        życzę ci obyś nigdy tego nie zaznał
                • Gość: Stasiek IP: *.acn.waw.pl 07.04.10, 11:10
                  Sluchaj w tej wojnie swietych nie bylo lacznie z ONZ. Ale mimo
                  wszystko dzis jest pokoj i to nalezy docenic.
                  Wojny nigdy nie byly humanitarne i sprawiedliwe bo jak tu wycenic
                  ludzka krzywde i cierpienia ?
                  W Polskiej historii tez wiele mamy przykladow kiedy to np w XIX
                  wiecznej europie Polacy byli uwazani jakby to dziś określić
                  największymi krwawymi terrorystami Europy.
                  Twoja ocena jest bardzo subiektywna , byc moze poparta jakimis
                  osobistymi doswiadczeniami - nie mnie to oceniac. Uszanuj tylko
                  poglad innych.
                  Kiedy zaczela sie moja przygoda z Balkanami tuz po wojnie
                  rozmawialem z wieloma Chorwatami , potem stopniowo Serbami ,
                  Czarnogorcami. Po tych doswiadczeniach z barw czarno-bialych
                  wszystko sie zlalo i poszarzalo. Dzis po krotce moge tylko
                  powiedziec - Wart Pac Pałaca a pajac pajaca .
                  • 07.04.10, 15:26
                    > Twoja ocena jest bardzo subiektywna , byc moze poparta jakimis
                    > osobistymi doswiadczeniami - nie mnie to oceniac. Uszanuj tylko
                    > poglad innych.

otoż to, słusznie zauważyłeś pisząc - Uszanuj tylko poglad innych.
                    W moich wypowiedziach nie oceniałam plemion tylko osoby, nie oceniałam
                    historii tylko żywe jeszcze fakty. W uszach ciągle słyszę krzyk
                    przerażenia i mordowanych Serbów z Krainy. Tak się złożyło, zbieg
                    okoliczności, nie wybierałam. W 1998 gościnny Chorwat przy kieliszku
                    śliwowicy, podżynał już wówczas Serbom gardła, jeszcze tylko palcem.
                    Nie brałam tego zbyt na serio ale długo nie musiałam czekać aby słowo
                    stało się ciałem, życzę ci z całego serca abyś nigdy tego nie
                    doświadczył. Musisz być jeszcze bardzo młodym człowiekiem. Wyrobione
                    poglądy przychodzą z doświadczeniem i wiekiem.
                    Wymagamy przeprosin za Katyń, jakie to aktualne. Tam też plemiona
                    powinny się wzajemnie przeprosić, żeby się historia pewnego dnia nie
                    powtórzyła. Sądzisz, że krainscy Serbowie, ich dzieci i wnuki ot tak
                    poprostu to zapomną ?
                    Odwiedzając tamte parafie powinno się o tym pamiętać. Nie, nie robić z
                    tego dramatu ale pamiętać bowiem skutki tamtych dni są aż nadto
                    widoczne do dziś.
                    Mam nadzieję, żeś wreszcie pojął.
                    • Gość: Stasie IP: *.acn.waw.pl 07.04.10, 15:34
                      > W 1998 gościnny Chorwat przy kieliszku
                      > śliwowicy, podżynał już wówczas Serbom gardła,jeszcze tylko palcem

?? cos ominalem ? na pewno to byl 1998 ?

> Wyrobione
                      > poglądy przychodzą z doświadczeniem i wiekiem.

No coz, wg mnie z wiekiem coraz bardziej zdajesz sobie sprawe jak
                      malo wiesz

> Sądzisz, że krainscy Serbowie, ich dzieci i wnuki ot tak
                      > poprostu to zapomną ?

Nie wiem , ale zycze im pojednania .
                      • 09.04.10, 10:39
                        Gość portalu: Stasie napisał(a):

> > W 1998 gościnny Chorwat przy kieliszku
                        > > śliwowicy, podżynał już wówczas Serbom gardła,jeszcze tylko palcem
                        >
                        > ?? cos ominalem ? na pewno to byl 1998 ?
                        >

napisałeś to w dwie godziny po mojej korekcie, na pewno wiesz co
                        czytasz ?

> > Wyrobione
                        > > poglądy przychodzą z doświadczeniem i wiekiem.
                        >
                        > No coz, wg mnie z wiekiem coraz bardziej zdajesz sobie sprawe jak
                        > malo wiesz

czyli musisz jeszcze długo pożyć aby się tego dowiedzieć

> > Sądzisz, że krainscy Serbowie, ich dzieci i wnuki ot tak
                        > > poprostu to zapomną ?
                        >
                        > Nie wiem , ale zycze im pojednania .

ja też ale znając ich historię, do której zresztą sam się odwoływałeś
                        jestem realistką co nie napawa mnie zbytnim optymizmem, od czasu do
                        czasu te plemiona muszą się dobrze wykrwawić aby istnieć, wzajemne
                        mordowanie się jest ich racją bytu jak "narodowości",
                        niby to nie nasza sprawa ale jeśli stajemy w obronie zwierząt, musimy
                        być konsekwentni wobec ludzi ......
                        • Gość: Stasiek IP: *.acn.waw.pl 09.04.10, 16:09
                          > > No coz, wg mnie z wiekiem coraz bardziej zdajesz sobie sprawe
                          jak malo wiesz
                          >
                          > czyli musisz jeszcze długo pożyć aby się tego dowiedzieć

Hmm - wiesz uważam że jeżeli kiedyś np w wieku 70 lat bede wiedział
                          wszystko i miał wyrobioną opinię na każdy temat to bedzie oznaczalo
                          tylko tyle ze zmarnowalem swoje zycie.

> ja też ale znając ich historię, do której zresztą sam się
                          > odwoływałeś jestem realistką

Na razie to wygląda tak że Twoj subiektywny osad miesza sie z Twoimi
                          emocjami .

> mordowanie się jest ich racją bytu jak "narodowości",
                          > niby to nie nasza sprawa ale jeśli stajemy w obronie zwierząt,
                          > musimy być konsekwentni wobec ludzi ......

Wiesz ze na temat tego Twojego zdania psycholodzy mogliby napisac
                          dluga rozprawe na Twoj temat ?
                          • 09.04.10, 16:52
                            > Wiesz ze na temat tego Twojego zdania psycholodzy mogliby napisac
                            > dluga rozprawe na Twoj temat ?

czy taki sam pogląd masz w odniesieniu do ludzi walczących o "prawdę
                            katyńską", jesli tak to dziwie się, że jeszcze w tym kraju mieszkasz,
                            z ostatnich bań wynika, iż grubo ponad połowa Polaków tego się domaga i
                            boję się, że psycholodzy nie podołają ....
                            chłopcze, weź się w garść, poczytaj historię bom pewna, że z domu tego
                            nie wyniosłeś, napewno ci nie zaszkodzi
                            • Gość: Stasiek IP: *.acn.waw.pl 09.04.10, 18:30
                              Wiesz Twoje wypowiedzi sa tak przepelnione jadem i napisane
                              protekcjonalnym tonem ze chyba zamiast dyskusji lepiej jest zostawic
                              Cie w spokoju - zyj dalej w swoim swiecie , ale co mi tam zmienic
                              Cie nie zmienie ale podystkutowac mozna

> czy taki sam pogląd masz w odniesieniu do ludzi walczących
                              >>o "prawdę
                              > katyńską", jesli tak to dziwie się, że jeszcze w tym kraju
                              >> mieszkasz,

Mieszkam w kraju w ktorym chce zyc przyszloscia uczac sie na
                              przeszlosci , a nie martyrologia przeszlosci zatruwajaca
                              terazniejszosc i przyszlosc.
                              Czy w Katyniu polegi tylko Polacy

> chłopcze, weź się w garść, poczytaj historię bom pewna, że z domu
                              tego
                              > nie wyniosłeś, napewno ci nie zaszkodzi

Osobiste wycieczki sugeruja brak argumentow , dlatego po wyciecze
                              osobistej ktora ma wyprowadzic dyskutanta z rownowagi atakujesz
                              ponownie podwazajac pewne podstawy wychowania. Ruch fajny , malo
                              wymyslny glownie majacy na celu sprowokowanie chamskiej odzywki co
                              mozna szybko zbic celna riposta .
                              A tak na powaznie bardzo mnie dowartosciowalas mowiac
                              czule "chlopcze" za co Ci serdecznie i goraco dziekuje . Moje serce
                              wypelnilo sie miloscia !
                              Co do wartosci wyniesionych z domu to faktycznie - zamilowania do
                              historii nie wynioslem - tu sie bije w piersi.Moze za sprawa
                              rodzicow ktorzy ciezko pracowali na utrzymanie , moze za sprawa
                              nauczycieli ktorzy do historii nigdy mnie nie przekonali. Za to
                              wynioslem zamilowanie do literatury , otwartosc na inne poglady ,
                              kultury i religie. Moglem przez to uswiadomic sobie ze nie jestem
                              pepkiem swiata i pomimo wszelkich wlasnych wad i niedoskonalosci
                              widzic drugie dno w wielu sprawach .
                  • 07.04.10, 15:29
                    pardon, miało być 1988 rok
                    • Gość: Stasiek IP: *.acn.waw.pl 07.04.10, 15:37
                      > pardon, miało być 1988 rok

Jezdzilas do Sutomore, czy rodzine mialas gdzies ?
              • Gość: ogien IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.10, 14:03
                I po co ci ta dyskusja ze starą cipą?
                To tak jakby pisać w wątku o muzyce góralskiej a przy okazji
                dyskutować o Kurasiu,który sie bił z Niemcami,komunistami a przy okazji
                mordował Żydów czy polskich i słowackich górali a prezydent Kaczyński
                odsłaniał jego pomnik.
                • 06.04.10, 14:20
                  Czy na tym forum można założyć jakikolwiek wątek żeby obyło się bez obraźliwych
                  słów i kłótni?
                  • Gość: jqj IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 06.04.10, 17:57
                    Oliver Dragojevic
                • Gość: cro-expert IP: *.dsl.iskon.hr 06.04.10, 21:22
                  > I po co ci ta dyskusja ze starą cipą?

A propos:

www.youtube.com/watch?v=D8W5sb6fpBM
    • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.10, 18:15
      www.youtube.com/watch?v=VE1-JRt8xuc&feature=related
    • Gość: magda IP: 85.222.87.* 07.04.10, 00:23
      www.youtube.com/watch?v=8hzLHHCM5Lw&feature=related
    • 07.04.10, 22:22
      Bardzo podoba mi się Miroslav Skoro :
      www.youtube.com/watch?v=0AotUS9I62U&feature=related
    • 09.04.10, 18:12
      One są "piękne", ale smutne. Daleko im do np. greckiego folkloru.
      Można by analizować naukowo, ale dla ucha brzmią sentymentalnie - i wszystkie są
      jak katarynka. Daleko im do wyjątkowości.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.