• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Nocleg w Plitwickich Jeziorach Dodaj do ulubionych

• IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.10, 11:57
    Czy ktoś mi może podpowiedzieć gdzie można przenocować przyjeżdżając późnyym wieczorem gdzieś w rejonie Plitwickich Jezior pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • Gość: Kir IP: *.pitow.wroc.pl 08.07.10, 12:09
      Na trasie Karlovac -Plitvice - Gracac są setki domów z pokojami do wynajęcia.
      Wystarczy jadąc drogą zajechać pod któryś i zapytać. Nie ma szans żebyś nie
      znalazł czegoś wolnego. Wazne tylko żeby nie szukać kwatery w samych Plitvicach
      a jakieś 20-30km przed parkiem, bo czym bliżej parku tym więcej chętnych i cena
      wyższa

A jak nie chcesz ludziom chodzić po nocach po domach to jeszcze masz do
      dyspozycji kampingi w tym Korona ok 2 km od wejścia nr 1, ale musisz mieć własny
      namiot, są tam domki kempingowe ale dość mocno obłożone.
      • Gość: Marc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.10, 14:15
        Dziękuję za informacje, na campingu myślę że nie powinno być problemu z miejscem jeśli się będzie miało namiot ? A jak mniej więcej kształtują się ceny jeśli szukać noclegu w jakimś domu ? Jeśli mogę jeszcze spytać to z którego miejsca najlepiej rozpocząć zwiedzanie i ile trzeba na to przeznaczyć czasu ? Pozdrawiam
        • Gość: Kir IP: *.pitow.wroc.pl 08.07.10, 14:52
          Kamping Korana jest bardzo duzy, zawsze gdzieś się miejsce znajdzie.
          na drugim Borije nie byłem.

W domach noclegi kosztują od 15euro/osobę, zazwyczaj nie zawierają śniadania.
          Przy samym parku jest drożej.

Zwiedzanie Parku jest dość schematyczne za dużego wyboru nie ma. Są 2 wejścia:
          nr 1 blizej największych wodospadów ale z ostrym zejściem na dół ale i większym
          parkingiem po drugiej stronie drogi

Wejście nr 2 jest przy hotelu i blisko centrum gastronomicznego i przystani
          statków (rejsy przez jezioro są wliczone w bilet)
          To jest właściwie płaski teren

Chodzi sie szlakami wokół jezior i do różnych atrakcji jak np punkty widokowe
          Tu masz przykładowe trasy z godzinami:
          www.np-plitvicka-jezera.hr/en/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=85
          Na wszystko potrzeba 7-8 godzin i to pod warunkiem że nie ma zbyt dużego tłoku.
          Z tym że obchodzenie ostatniego najwyżej położonego jeziora sens ma niewielki,
          lepiej spędzić więcej czasu na dole koło Velikiego Slapa

Jak masz dziecko to wybierz mniej ambitny program, Plitvice potrafią zmęczyć
          • Gość: darek.59.pl IP: *.85-237-161.tkchopin.pl 08.07.10, 15:22
            Z moich doświadczeń wynika, że: wędrówkę najlepiej rozpocząć zaraz po otwarciu
            wejścia, tak między 8 a 9 rano. Polecam zabrać butelkę wody mineralnej
            (niegazowanej) i kanapkę, czapeczkę, wygodne buty do wędrowania, mały ręcznik
            (trzeba przecież po paru godzinach umyć ręce i twarz). Można wyruszyć od
            głównego wejścia (tak zrobiłem) vis a vis parkingu, schodząc w dół wyruszyć w
            kierunku wodospadów, kolejnych jezior i przystani na rejs statkiem. Wracać (nie
            z powrotem) ale iść w kierunku górnego parkingu skąd wyruszają autobusiki. Po
            wędrówce przejazd autobusem daje wytchnienie i jest bezpłatne. Wcześnie rano nie
            ma wielu ludzi, szczególnie takich co to bardzo przeszkadzają w drodze. Korkują
            platformy, mostki, alejki, kręcą się z psami i wózkami dziecięcymi, wrzeszczą do
            siebie, itp. Wędrówka może trwać ok. 5-7 godzin, w zależności od trasy i formy
            piechurów. Noclegi przed Plitvicami są w różnej cenie, 15-17 euro (apartamenty z
            łazienką, dostępem do kuchni i jadalni). Nocowałem w Śeliśte Dreżnicko, ok 3 km
            przed głównym wejściem do parku, przy głównej drodze (dom na górze), blisko
            restauracji i sklepu. Nie miałem problemu z wynajęciem na 1 i 2 noce.
    • Gość: Marc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.07.10, 11:07
      Dziękuję za cenne informacje pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.