Dodaj do ulubionych

Wyspa Rab - Lopar

03.05.11, 18:00
Witam , wybieram się pierwszy raz do Chorwacji .Bede bardzo wdzięczna za informacje typu cen , gdzie jeść ?, co warto zobaczyć ? . Wybieramy się z 2 dzieci 4 lat i 8 lat , dodam że nasza kwatera będzie niedaleko kempingu san marino. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje
Edytor zaawansowany
  • Gość: ania IP: 87.250.183.* 03.05.11, 19:15
    byłam na wyspie Rab dwa lata temu z 4 letnim dzieckiem, przepiękna piaszczysta plaża, bardzo płytka , bezpieczna zatoka morska w otoczeniu gór, przepiękne miasteczko Rab. Bardzo polecam , zwłaszcza dla małych dzieci.
  • Gość: tom IP: *.gbn.pl 29.06.11, 19:37
    Witam i prosze o jakieś namiary pozdrawiam
  • Gość: tom IP: *.gbn.pl 29.06.11, 19:43
    Witam proszę o namiary na kwatery prywatne na wyspę zamierzam wyjechać z rodziną ostatniego lipca pozdrawiam. kokoszka79@tlen.pl
  • Gość: ania IP: 87.250.183.* 03.05.11, 19:16
    plazą w okolicach campingu San Marino, super wspomnienia, cen na wyspie nie pamietam
  • edytaczerwinska 04.05.11, 15:16
    Dziękuje Aniu za Info
  • Gość: Monty IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.11, 16:14
    Hejka. Rab- świetny wybór. W Lopar jest wiele knajp, jedliśmy w kilku - wszędzie jedzenie bardzo nam smakowało. Jeśli mogę polecić coś poza Lopar, to w Supetarskiej Dradze jest knajpka tuż nad morzem - nazywa się Bili As - jedzenie przepyszne - zupa rybna, kalmary, naleśniki - pychota!!! Polecam :)
  • Gość: aga IP: *.opera-mini.net 11.07.11, 12:09
    Dlaczego nie podajecie cen tych specjałów w restauracjach? My zamówiliśmy małże i rybę, które przynieśli tylko z bułką - porcje były małe i zapłaciliśmy za te dwie rzeczy 260 kun + napiwek (ok. 160 zł) bez napojów. Mała szklaneczka - 20 cl wody mineralnej czy innego gazowanego napoju kosztuje 12 kun i więcej.
    Właśnie wróciłam - b. drogo (piwo 20 kun, ok. 12-14zł, 1 kg ryby nieoprawionej na targu - 70 kun), spożywka w supermarkecie 2-3x albo więcej droższa niż w PL, plaże ładne ale może być nawet 50-60 łódek w zatokach Kalifront (przy Suchej Puncie - podobnie w Lopar), które bezczelnie cumują nawet 7-8 m od brzegu na wodzie do kolan, tak że plażowicze nie mają gdzie pływać. Plaże totalnie nie sprzątane, efektem są resztki sałatek z łódek na plaży, w ostatni dzień widziałam kupę dziecka lub psa w wodzie przy brzegu. Psy kąpią się ze wszystkimi, brak toalet, parkingów. Efekt - 2 tyg. 2 dorosłych + 2 dzieci = ok. 8tys (w tym 1 tydz. przed sezonem), gotując wszystko samemu, częściowo na prowiancie z PL, totalnie oszczędzając i nie chodząc do restauracji czy kawiarni. TOTALNA PORAŻKA - za tyle samo jest all inclusiv np. Egipt - byliśmy już 3 razy, ale chcieliśmy spróbować czegoś innego. Polskie morze też lepsze, bo przynajmniej można stołować się w knajpach a mimo to wychodzi taniej.
  • Gość: aga IP: *.opera-mini.net 11.07.11, 12:16
    Bardzo wygodnie nie pamiętać cen, bo wtedy można żyć iluzją jakie to wszystko wspaniałe w tej Chorwacji;)
    Ja jestem zdegustowana, bo pojechałam na Rab zachęcona takimi właśnie wypowiedziami internautów. Wyspa jest rzeczywiście piękna, stary Rab uroczy a plaże w Lopar piaszczyste. I może i warto tam pojechać, wg mnie tylko na max 2 dni po to aby tą wyspę zwiedzić, ale absolutnie nie na wczasy plażowe a już na pewno nie w VII czy VIII.

Właśnie wróciłam - b. drogo (piwo 20 kun, ok. 12-14zł, 1 kg ryby nieoprawionej na targu - 70 kun), spożywka w supermarkecie 2-3x albo więcej droższa niż w PL, plaże ładne ale może być nawet 50-60 łódek w zatokach Kalifront (przy Suchej Puncie - podobnie w Lopar), które bezczelnie cumują nawet 7-8 m od brzegu na wodzie do kolan, tak że plażowicze nie mają gdzie pływać. Plaże totalnie nie sprzątane, efektem są resztki sałatek z łódek na plaży, w ostatni dzień widziałam kupę dziecka lub psa w wodzie przy brzegu. Psy kąpią się ze wszystkimi, brak toalet, parkingów. Efekt - 2 tyg. 2 dorosłych + 2 dzieci = ok. 8tys (w tym 1 tydz. przed sezonem), gotując wszystko samemu, częściowo na prowiancie z PL, totalnie oszczędzając i nie chodząc do restauracji czy kawiarni. TOTALNA PORAŻKA - za tyle samo jest all inclusiv np. Egipt - byliśmy już 3 razy, ale chcieliśmy spróbować czegoś innego. Polskie morze też lepsze, bo przynajmniej można stołować się w knajpach a mimo to wychodzi taniej.
  • lesio5 11.07.11, 12:34
    Już się wypłakałaś? Musiałaś ten spam puścić na forum 3 razy? Jak się jedzie w ciemno nie wiedząc gdzie i rezerwując z góry to takie bywają efekty. Ale Chorwacja na prawie 2000 km linii brzegowej i tysiące kwater więc każdy znajdzie coś dla siebie.
    --
    Le5zek
  • Gość: aga IP: *.opera-mini.net 11.07.11, 12:27
    Ludzie, nie jedźcie tam w lipcu i sierpniu, bo nie znajdziecie tam miejsca! Jak już musicie jechać do Chorwacji na wczasy - jedźcie sobie na stały ląd - będzie taniej i będziecie mieli więcej opcji kwater do wyboru.
  • hepik1 13.07.11, 16:49
    aga napisała:

>. Efekt - 2 tyg. 2 dorosłych + 2 dzieci = ok. 8tys (w tym 1 tydz. przed sezonem), gotując wszystko samemu, częściowo na prowiancie z PL, totalnie oszczędzając i nie chodząc do restauracji czy kawiarni.

Tak z czystej ciekawości-to w końcu na co poszło te 8 tys?
  • Gość: anka2607 IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.11, 17:18

Jednym słowem nie oplacalo sie Wam samemu zywic i brac jedzenia z Polski.
    Albo mieliscie drogi nocleg?
    Ja polecam Pensionat Bellveue sniadane w postaci bistro czyli stol szwedzki, obiadokolacja do wyboru. Poilki takie syte i wielkie ze zawsze zostawialismy na talerzu, a moj maz lubi zjesc :))
    Z miejsce na plazy tez nie mielismy problemu codziennie bralismy dwa lezaki z parasolka. PO lewej stronie nie zauwazylam zeby bylo tlocznie, w sam raz. Z 1 rzedu lezaka obserwowalam swoja 3 letnia corke
  • Gość: Kazimierz W IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.13, 12:16
    Człowieku, to chyba byliśmy na dwóch innych wyspach. Brudno? na Loparze nawet na dzikich plażach są śmietniki codziennie opróżniane, Rajska Plaża fakt - dużo ludzi ale jak się zbierze tłusty tyłek (mówię o swoim) i pójdzie kawałek dalej to już jest luźniej a na dzikich zatoczkach jest masa miejsca do biegania gier i zbaw. Rab to nie kurort z obsługą i ąę basenem ale to właśnie przyroda i dzikość tej wyspy jest jej największą atrakcją moim zdaniem. Więc czytajcie fora i inne opisy żeby nie walnąć babola i pojechać w miejsce, które wam nie pasuje - to chyba podstawa i warto poświęcić temu trochę czasu. Jak chcecie betonowy kurort z biegającą dookoła was obsługą to nie ten kierunek - każdy wybiera co lubi. A i dodam że na Rabie byliśmy w sezonie na początku sierpnia - żeby nie było niedomówień.
  • Gość: lopar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.13, 14:39
    Jest w tym trochę racji. Ja po 10 dniach w Lopar miałam z rodziną już dosyć tłumu i atmosfery wyspy. Wszystko zwiedziliśmy w tydzień i potem bywało już nudno. Ceny wysokie. Wyjechaliśmy do Crikvenicy i nie pożałowaliśmy. Kwatera o połowę taniej, przestrzeń,mnóstwo rozrywek i rześkie powietrze znad morza a nie zaduch i płycizna. Zaznaczam, że byliśmy z dziećmi i wcale ta płycizna na Rajskiej nas nie zachwycała, piach brązowy ( takie błotko). Byliśmy, zwiedziliśmy ale lepiej na lądzie!
  • Gość: anka2607 IP: *.dip.t-dialin.net 03.07.11, 20:34
    Witam :)
    My bylismy w zeszlym roku w Lopar i w tym wybieramy sie rowniez ceny jedzenia wszedzie sa takie same. My bedac na plazy jemy wlasnie tam w restauracji maja pycha spagetti ktoreo porcja jest tak ogromna ze mam problem zjesc :)) Mozna dla dzieci zamowic polowke porcji :) Plaza cudowna, czysta z ciepla woda :) raj dla dzieci!
    Kiedy jedziecie? Moze bedzie okazja sie spotkac :) MY mamy corke w wieku 4 lat i kolezanki corka w wieku 3 lat. Pozdrawiam
  • Gość: aga IP: *.opera-mini.net 11.07.11, 12:23
    Ceny jedzenia są wszędzie takie same czyli b. wysokie. Chyba, że ktoś chce żywić się pizzą|: 40 kun za średniej wielkości podstawową - to jest najtańsze.
    Za obiad dla 4 od rodz. w restauracji trzeba zapłacić ok. 200 kun bez napojów. Z napojami min. 300 (ok. 200 zł żeby się najeść). Uważam, że to po prostu nie jest warte 12 godz. podróży i absolutnie nie wytrzymuje konkurencji ani z polskim morzem (bo tam woda w morzu też nie jest gorąca - zależy jak się trafi), ani z ofertami all inclusive.
  • lesio5 11.07.11, 12:31
    200 kun(110 zł) za 4 osoby to jest dużo? Ja tyle płacę zwykle za 2 osoby - ale nie jadam samych frytek tylko to co Chorwacja ma najlepszego, ryby, owoce morza.
    --
    Le5zek
  • Gość: anka2607 IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.11, 16:15
    Kochana nie wiem gdzie Ty bylas ale chyba mieliscie lipna kwatere bo my w zeszlym roku na poczatkuy lipca zaplacilismy za nocleg ze sniadaniem i obiadokolacja 35 euro od osoby. Pieniadze wydawalismy wieczorem na drinki i na karuzele dla corki. Cale wakacje razem z paliwem i balowaniem na tydzien kosztowaly nas 1100e. Jak dla mnie taniocha!!!!
  • Gość: aNIA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.12, 14:04
    A GDZIE TAKA ŚWIETNA KWATERA? WYJEŻDŻAM DO LOPAR W LIPCU 2012. PROSZĘ O POMOC.
  • Gość: Damian IP: *.tktelekom.pl 11.07.11, 13:52
    Wybieram się w ten piątek 15-07-2011 na wyspę Rab - czy był by ktoś na tyle miły i powiedział mi jak jest z wjazdem na samą wyspę - gdzie na prom - ja będę jechał od strony Węgier.A i może jakaś sugestia co do wyboru drogi.
  • Gość: Aneta IP: 94.42.82.* 12.07.11, 08:40
    Witam
    My wyjeżdżamy w sobotę również na Rab :-), a dokładnie do Kampor. Przeprawa promem jest w miejscowości Jablanac, a koszt za samochód osobowy + 2 os to ok. 60 zł. My jedziemy z Krakowa przez Słowację, Węgry (Budapeszt) i na granicę węgiersko-chorwacką w Letenye, a stamtąd autostradą do wybrzeża. Samym wybrzeżem zostanie do pokonania ok. 80 km :-).

Pozdrawiam i może do zobaczenia:-)
  • Gość: Damian IP: *.tktelekom.pl 13.07.11, 13:01
    Dziękuję bardzo - ja wyjeżdżam w piątek z Jasła, przez Słowację Węgry - a dalej tak jak Wy. Będziemy w Loparze. W takim razie do zobaczenia.
  • Gość: anka2607 IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.11, 15:15

Udanego urlopu!!!
  • Gość: Damian IP: *.tktelekom.pl 14.07.11, 08:17
    Wzajemnie Aniu.
  • Gość: anka2607 IP: *.dip.t-dialin.net 14.07.11, 10:59
    Dziekuje bardzo :))
    Pogoda zapowiada sie wrecz cudna!!! Zabawa bedzie przednia :D
    Uwazajcie na sloneczko :)
  • Gość: Kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.13, 09:47
    Witam
    Po przeczytaniu Waszych wpisów planuję w sierpniu wyjazd na wyspę Rab. Jedziemy z dwójką dzieci.
    Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu kwater. Boję się jechać w ciemno :(
    Damian i Aniu pomóżcie :)
    Z góry serdecznie dziękuję :)
  • petra78 02.06.13, 20:43
    Dzień dobry wszystkim :)
    Planujemy pojechać na wyspę Rab i szukamy kwater - 2 osoby dorosłe i dziecko od 30.06 do 13.07 - bardzo proszę o ewentualne sprawdzone namiary. Z góry dziękuję petra78@gazeta.pl
  • Gość: Chorwat IP: *.adsl.net.t-com.hr 02.06.13, 23:48
    Pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych moj kraj. Narazie deszczowo jest wiec lepiej nie przyjezdziajcie...Kazdy chce mieć wakacje zeby nie padalo...W koncu jeszcze nie lato...ale za miesiac bedzie duzooo slanca i pewna pogoda...nawek za pare dni...Cos w tym roku jakos za duzo deszczu :(
  • Gość: JW IP: *.dynamic.chello.pl 27.08.13, 13:43
    Ja także proszę o namiary na sprawdzone kwatery na wyspie Rab, chcemy jechać we wrześniu z mężem i dwójką małych dzieci (poniżej 3lat). Kto był tam w wakacje i przetestował? :) Dziękuję z góry!
  • Gość: Chorwat IP: *.adsl.net.t-com.hr 03.06.13, 00:01
    W Chorwacji mowia jaka pogoda bedzie 08.06 taka bedzie przez caly miesiac czerwiec . Mam nadzieje aby bylo jak najwiecej slanca....Czy ktos odwiedza moja okolice Zadar? Jak ktos szuka apartamety moge dać jakies namiary... Moj mail: cro80@net.hr Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka