Dodaj do ulubionych

Plitwickie jeziora, czy warto

IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.11, 08:46
Warto stracić jeden dzień w podróży a co za tym idzie i dodatkowy nocleg ma zwiedzanie jezior.
Poradźcie.
Obserwuj wątek
    • justyna_korcz Re: Plitwickie jeziora, czy warto 14.05.11, 09:03
      Hmm jeżeli zaczynasz, od słowa "stracić" to chyba nie warto. :)
      Wszystko zależy od teo czego poszukujesz w swoich podróżach - czy interesuje Cię leżenie na plaży, czy też piękno przyrody i poznawanie miejsc niesamowitych - do jakich na pewno zaliczają się Plitvice. Ale każdy zdanie ma swoje.

Patrząc na statystyki - Plitvice jako że mają drogi wstęp- nie wolno się w nich kąpać , a w dodatku robiąc trasę przez nas proponowaną, która wiąze się z około 5 godzinnym spacerem ( są biura realizujące krószą trasę), Plitvice jako wyceczkę wybierają raczej osoby, które wiedzą po co tam jadą i ZAWSZE wracają umęczone ale z wrażeniami nie do podrobienia. Jeżeli natomiast chodzi o osoby, dla których priorytetem jest odpoczynek i są w Chorwacji po raz pierwszy ja osobiście polecam Wodospady Rzeki Krki - trochę taniej, przejście trasy mneij męczące, bardziej skoncentrowane wodospady,no i przy zejściu do Skradinskiego Buku jest, plaża, restauracji i można się kąpać do woli podchodząc do mneijszych , bocznych wodospadów.

Nie można powiedzieć czy w Waszym wypadku warto pojechać na Plitvice - mówiąc obiektywne o wyjatkowości tego miejsca pod względem fenomenu geologicznego - wytwarzania się trawertynu w czasie współczesnym - na pewno warto ( ten sam proces zachodzi jednak na wodospadachy rzeki Krki) jeżeli chodzi o piękno krajobrazu - nie da się być obiktywnym bo piękno to odczucie subiektywne.

Mogę chyba porównać to tak, jeżeli podobają Ci się obrazy Van Gogha - to Plitvice wywrą na Tobie ogromne wrażenie.

pozdrawiam serdecznie
      Justyna Korczyńska właściciel biura podróży biuro@shell-tur.pl
    • hepik1 Re: Plitwickie jeziora, czy warto 14.05.11, 16:09
      Termin też istotny.
      Lepiej późną wiosną czy wczesnym latem gdy wody po zimie jeszcze sporo spada z wodospadów.
      Po suchym i upalnym lecie już gorzej.
      W sierpniu bym sobie odpuścił.Ludź na ludziu,ludziem pogania ;)
    • Gość: darek.59.pl Re: Plitwickie jeziora, czy warto IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.11, 17:31
      Warto stracić więcej. Za pierwszym razem byliśmy bez noclegu i 4 godziny wędrowania. To zbyt mało. Za drugim razem już dłużej ale nadal zbyt mało. Pewnie będzie kolejny raz. Ale odpowiem przewrotnie. Nie warto... aby oglądać wycieczki plączących się Japończyków z kamerami, aparatami foto., wachlarzami; rozkrzyczanych Włochów objuczonych plecakami i niemowlakami w nosidełkach, nawołujących się z każdego poziomu; rodzin z psami i niemowlakami w spacerówkach, blokujących przejścia;"kobitek" (podkreślam to określenie) z parasolkami i w szpilkach, które regularnie klinują się między deskami i belkami podestów spacerowych. Ale jednak warto zanocować i spokojnie rankiem, gdy jeszcze jest chłodniej, słońce skromniej praży i z butelką wody mineralnej w wygodnym obuwiu ruszyć w drogę. Byliśmy ok. 7.30 rano i bez problemu, bez tłoku, hałasu przeszliśmy prawie wszystko. Ale tym razem odpuściliśmy sobie wycieczkę stateczkiem. Z trasy wracaliśmy już w niezłym tłoku (stąd te obserwacje) i przed 14 uciekaliśmy z parku. Moim zdaniem niezależnie kiedy (byliśmy na początku lipca i w sierpniu) tłok od godz. 12-13 lawinowo narasta.
        • Gość: e-tam Plitwickie Jeziora na rowerze. IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.11, 11:10
          nowaczek napisał(a):
          ...Czegoś takiego nie można przegapić.... < sam sobie odpowiedziałeś

Plitwickie Jezioa to IKONA Chorwacji. Byliśmy tu wielokrotnie,
          chętnie zatrzymujemy się na kempingu Korana < więcej
          na nocleg i odpoczynek jadąc w obu kierunkach.
          Znajomi wcześnie rano pojechali na zwiedzanie piesze.

W recepcji podpowiedziano nam jak można na własnych rowerach objechać
          dookoła Plitwickie Jeziora < więcej > kliknij na szczegóły i mapa

Pozdrawiamy,
          • jojosto Re: Plitwickie Jeziora na rowerze. 10.06.11, 22:25
            rozumiem, ze to tradycyjny kamping, znaczy sie, musze miec namiot lub przyczepke, tak?

a jakie ceny?

a czy w poblizu sa moze jakis motel z tanszymi niz hotelowe pokojami?

nie wiem jeszcze, czy zdecyduje sie ma kamping a dwojka malych dzieci ;)
            --
            ... ... . ... ..... ...
            .. .... ... .. .......... .
            .. ..... . .. .. .......
    • exhumed Re: Plitwickie jeziora, czy warto 02.10.12, 13:20
      Może i warto ale pewnie w okolicach października lub wczesną wiosną, bo w pozostałe ciepłe miesiące Plitvickie sa opanowane przez "stonkę" i przyjemnośc jest raczej wątpliwa. Mnie ten park nie powalił ale pewnie dlatego, że widziałem już trochę różnego rodzaju miejsc w życiu (bez zadzierania noska) :). Osobiście bardziej mi się podobało Krka.
      PS
      W ogóle Chorwacja jest dla mnie bardzo przereklamowanym krajem, a do tego bardzo drogim
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka