Dodaj do ulubionych

Różnica kursu w kantorach.

01.09.11, 15:38
Po przeszukaniu forum odszukałem dwa linki do kantorów na CRO.
1) www.exchange.hr/hr/arfolyamok.php
2) www.mjenjacnice.com/

W kantorze nr.1
Na dzień dzisiejszy otrzymujemy za 420zł(równowartość 100e) ~ 705,60kun
Za 100e(równowartość 420zł) otrzymujemy - 730 kun.

W kantorze nr.2
Na dzień dzisiejszy otrzymujemy za 420zł(równowartość 100e) ~ 757kun
Za 100e(równowartość 420zł) otrzymujemy ~ 747 kuny.

Niestety przelicznik bardzo się różni między tymi kantorami.
W przypadku kantoru nr1. warto zabrać do wymiany walutę w euro.
Natomiast kantor nr.2 wskazuje nam nie dość że lepszy kurs i do euro i do PLN to jeszcze odwrotnie gdyż za PLN otrzymamy więcej kun !

Na którym warto przeliczać i który jest najbardziej zbliżony kursem to stacjonarnych kantorów?

--
trafika
sklep z e-papierosami
Obserwuj wątek
    • hepik1 Re: Różnica kursu w kantorach. 01.09.11, 16:24
      Druga tabelka jest z oficjalnymi kursami Chorwackiego Banku Narodowego a kalkulator przelicza po średnim kursie.
      Pierwszy to normalny komercyjny kantor.
      Pójdziesz do banku,dostaniesz więcej,na ulicy mniej.
      A ceny między poszczególnymi kantorami też się różnią,w zależności od miejscowości.
      Podobnie jak u nas,kunę można dzisiaj kupić po 56 gr a możesz kupić i po 65 gr.

• Gość: marcin Re: Różnica kursu w kantorach. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.12, 17:42
        Trochę nie rozumiem-od kilkunastu lat jeżdżę do Chorwacji i zawsze kurs wymiany w bankach był mnie korzystny niż w kantorach na ulicy. To jak to jest? Czy opłaca się wypłacać kuny z bankomatu na miejscu w Chorwacji czy lepiej wymieniać euro? Nikt, włącznie z bankiem, nie umie mi powiedzieć jak to jest-mam konto złotówkowe/oszczędnościowe/ w banku Pekao SA karta maestro.
    • Gość: tom Re: Kurs Kuny - porównywarka kantorów IP: *.tvkstella.pl 20.01.14, 07:14
      Dodajmy jeszcze, że nie wolno sugerować się samym tylko przelicznikiem kursowym - czy to analizując oferty kantorów i banków przez internet, czy to na miejscu, przy okienku. Należy jeszcze mieć na uwadze prowizję. Są banki i kantory, które oferują atrakcyjny kurs, ale pobierają prowizję, od 0,5 do 1,5 i więcej procent, i takie, które maja pozornie mniej atrakcyjny przelicznik kursowy, ale za to zerową prowizję. Dopiero uwzględnienie tego elementu pozwala na porównywanie ofert na równych zasadach, tzn. liczymy ile PLN lub € położyliśmy na ladzie, i ile HRK nam za to wypłacono.
      Dodam jeszcze jedno: od niedawna usługi kantorowe związane z wymiana walut prowadzą stacje paliw. Ja spotkałem się z nimi w stacjach Agip przy autostradach, nie wiem, czy wszystkie stacje tej marki to robią, i czy inne sieci także. Ale warto wiedzieć, że możliwość taka istnieje, jeśli ktoś np. nie lubi lub nie chce płacić kartą za paliwo - może wymienić PLN lub € na kuny na miejscu, nie musi koniecznie wozić ich z sobą z Polski. Tym bardziej, że w mniejszych ośrodkach wcale nie jest latwo je kupić, a jeżeli juz są, to po bardzo nieciekawym kursie. Za bezsens uważam jeżdżenie specjalnie w poszukiwaniu tej waluty do innych miast, bo przecież należałoby koszt takich jazd uwzględnić w realnej opłacalności dokonanej wymiany i w takich realiach dopiero porównywać opłacalność różnych metod pozyskiwania chorwackiej waluty...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka