Dodaj do ulubionych

Rab(Lopar, Rab) czy Crikvenica

12.02.13, 15:01
Wybieramy się z małymi dziećmi na wakację - 2 i 4 lata. Którą miejscowość polecacie z wyżej wymienionych. Proszę o jak najwięcej kokretnych informacji.Głównie chodzi mi o dzieciaki - gdzie mają więcej atrakcji, jakie są plaże, czy są płatne. z góry dziekuje
Edytor zaawansowany
  • Gość: Modric IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.02.13, 21:46
    Lopar - piekne piaszczyste plaze,
    problemem moga byc kolejki na prom
    Crikvenica - plaza zwirkowa, gwarne miasteczko,
    wiecej sie dzieje tam niz na wyspie Rab,
    ja bym wybral wyspe Krk
  • Gość: darek.59.pl IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 09:51
    Problemem Rabu jest zawsze latem w sezonie urlopowym i w soboty kolejka na prom. Piaskowe plaże są wokół półwyspu loparskiego, w Gonar, Supetarska Draga. Jedynym miesteczkiem jest Rab, gdzie jest problem z normalnymi plażami, tym bardziej odpowiednimi dla dzieci. Nieco lepiej jest w Suchej Puncie ale nie ma piachu.
    Crikvenica jest miastem, pełnym ludzi, zgiełku. Miejska plaża jest płatna, zagospodarowana, wysypana żwirkiem, ale bardzo zatłoczona. Aby znaleźć coś spokojniejszego trzeba wyruszyć na obrzeża. Piasku jednak nie ma.
    Na Krku szczególnie dla dzieci, wybrałbym Śilo, Punat, Nijvice, Starą Baśke.
  • ivetta.kaczmarczyk 13.02.13, 10:54
    dzięki za podpowiedź, a czy w miejscowościach które wymieniłeś występują piaszczyste plaże i jakieś centrum do wieczornych spacerów - ze względu na wiek córki - niecałe 2 latka - wolałabym uniknąć kamieni(ich jedzenia, siniaków po upadkach).
    crikvenica w takim razie odpada. nadal zastanawiam się nad Rabem(Lopar) ale biorę pod uwagę KRK. Jakiekolwiek wskazówki mile widziane :)
  • hepik1 13.02.13, 11:35
    Dwuletnie dzieci nie jedzą kamieni. ;)
  • wislok1 13.02.13, 17:53
    Nawet z frytkami
  • Gość: darek.59.pl IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 11:38
    W Lopar będziecie spacerować ulicami wśród domów, apartamentowców, pensjonatów, itp. To hotelowo-apartamentowa pustynia. Można wędrować też wokół półwyspu loparskiego, ale dla takiego malucha to będzie nielada wyprawa i dla Was będzie też. Na tych odludnych plażach spotyka się wędrowców albo golasów (plaże FKK). Do spacerów w "cywilizacji" zostaje wyłącznie Rab.
    Piaskowe plaże lub z bardzo drobnym żwirkiem na Krku są w Śilo, Klimno i Ćiżici (to pustkowia, a na dodatek z błotnymi zatokami), Punat, Starej Baśce (też pustkowie, ale "boskie").
    Trochę dalej, ale też z piaskiem jest ninska riwiera, czyli Nin, Privlaka.
    Jest jeszcze półw. Istria i jej szpica np. Medulin, Pjeśćana Uvala.
    A dodatkowo jest jeszcze parę wysp, na których można znaleźć plażę z piaskiem, np. Murter, Brać.
  • Gość: Chorwat IP: *.adsl.net.t-com.hr 22.05.13, 15:51
    Czesc, wynajmuje apartamety w miescowosci Vodice nie daleko plazy. Zdiecia i inne info moge wyslać na mail: cro80@net.hr
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.13, 21:27
    Byłam kilka razy w Crikvenicy i bardzo mi się podobała. Dla małych dzieci odpowiednia jest właściwie tylko płatna plaża, ale jest bardzo zatłoczona. Inne plaże są też fajne, ale 2 metry od brzegu woda sięga szyi dorosłego człowieka. Jeżeli chcecie plaży z piaskiem podobnym do polskiego to lepiej Włochy np. Bibione.
  • wislok1 14.02.13, 00:25
    Włochy to jednak inna półka cenowa.
    Tam w zasadzie nie ma takich apartamentów jak w Chorwacji,
    90% wypoczywa w hotelach, a te są znacznie droższe niż słoweńskie czy chorwackie, przynajmniej jeśli chodzi o włoski Adriatyk.
    Jedynie Istria już powoli doszła do cen włoskich.
  • Gość: ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.13, 14:18
    Byłam na początku lipca 2012 najpierw 10 dni w Lopar a później tydzień w Crikvenicy. Na Lopar dla dzieci (5 i 3 latka) raj plażowy, płycizna, ciepła woda, rowery i kule wodne. Ceny dosyć wygórowane, nocleg ok 60 euro, lody 6-7 kun/gałka. Cała wyspa cyka cykadami, jak komuś nie przeszkadza to dzieci tez będą zadowolone łowami:-). Jedzenie w pobliskich knajpkach bardzo dobre. Klimat upalny, płycizna morza sprawia że woda szybko odparowuje. Jest po prostu duszno i upalnie. Dzikie plaże warte zwiedzenia, nasze dzieci dawały radę. Po tygodniu mieliśmy dosyć i wybraliśmy się na ląd. Cel-Crikvenica. Kwatera bez problemu za 30-40euro. Plaża miejska zatłoczona i dosyć wąska. Natomiast trochę z boku plaża prywatna z której korzystaliśmy ( po godz.17 wejście gratis) na której jest świetny plac zabaw ( piracki statek) i mnóstwo knajpek. Dwa leżaki plus parasol ok 150kun. Ładna promenada wzdłuż plaży, porcik z możliwością wykupienia rejsów. Klimat łagodniejszy niż na Lopar. Byliśmy zadowoleni:-)
  • Gość: ik IP: *.brzesko.mm.pl 16.04.13, 18:42
    dzięki za podpowiedź. ostatecznie wybraliśmy Crikvenice, ale bierzemy pod uwagę wycieczki na wyspy.jeśli możesz mi podać więcej szczegółów co do plaż w crikvenicy, gdzie warto chodzić, biorąc pod uwagę wiek dzieciaków.jeśli możesz mail: iv17@wp.pl
  • Gość: ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.13, 15:17
    Polecić mogę jedynie płatną plażę bo tam chodziliśmy:)
  • krystof80 22.04.13, 13:46
    Wybieramy się na Rab początkiem lipca, ma ktoś może doświadczenia czy uda się znaleźć jakiś sensowny nocleg na miejscu czy raczej trzeba wcześniej rezerwować? Bardzo proszę o podpowiedź.
  • adalbert21 22.04.13, 15:33
    Jak lubicie chodzić godzinami w upale i szukać kwatery, to jedźcie w ciemno.
    Jak nie lubicie, to wchodzicie na stronę booking.com przeglądacie oferty, oglądacie zdjęcia i wybieracie
  • krystof80 22.04.13, 21:12
    Problem w tym że nie mamy 100% pewnego urlopu i nie bardzo chcemy rezerwować wcześniej gdyż nie mała zaliczka mogłaby przepaść, dlatego chcielibyśmy wiedzieć czy w ciemno da się znaleźć coś sensownego na wyspie RAB (ewentualnie KRK) czy raczej dać sobie spokój i szukać czegoś na lądzie. Jeśli ktoś ma doświadczenia proszę o opinie.
  • Gość: aaaala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.13, 15:15
    Byłam w zeszłym roku w pierwszych dnia lipca w ciemno z 2 dzieci i znalazłam bez problemu. Rada to szukać na własna rękę, bo w agencji turystycznej gdzie wstąpiliśmy chciano nas oszukać:-( Przy wolnych kwaterach są tabliczki, zresztą polecam google map- można z drogi zobaczyć kwatery z nr. tel.
  • Gość: Lolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 20:29
    Jeśli chodzi o noclegi na Rabie to jak poszukasz zawsze jakąś kwaterę powinieneś znaleźć a jak nie to pozostaje camping. Tam zawsze coś znajdziesz.
    Jak by co to aktualne informacje na temat Rabu znajdziesz tu wysparab.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka