Dodaj do ulubionych

Czarnogóra - tanie wczasy

03.06.13, 13:48
witam serdecznie,
polecam Wam wyjazd do kraju takiego jak Czarnogóra,
jest to kraj nad Adriatykiem dlatego blisko, zaraz za Chorwacją,
byłem w Czarnogórze kilka razy więc mogę coś zawsze polecić,
jeżeli chodzi o sam pobyt to pensjonaty mają dość przystępne ceny, większość ma na wyposażeniu klimatyzację oraz bezptrzewodowy dostęp do internetu. Pomimo , że obowiązująca walutą jest w Czarnogórze euro to przeliczając na złotówki wychodzi tak samo jak u nas np wyżywienie
ceny w sklepach zbliżone sa do naszych, niektóre nawet mniejsze. Rok temu za puszkę markowego piwa płaciłem 50 centów!
nie ma problemu w płaceniu kartą kredytową lub też bankomatową. Samo wyżywienie jest wspaniałe, gdyż w Czarnogórze jest typowa kuchnia bałkańska. Są też pizzerie, bary serujące owoce morza,
jeżeli chodzi o ciekawe miejsca to Czarnogóra ma bardzo dużo zabytków z kultury rzymskiej oraz bizantyjskiej. Większośc miejscowości jest wybudowana prze Turków lub Wenecjan,
są przepiękne budowle obronne, różne twierdze i inne fortyfikacje, zwłaszcza w obrębie Zatoki Kotorskiej,
jeżeli nastawiamy się w Czarnogórze na plażowanie to jest tu bardzo dużo plaż, praktycznie każda miejscowośc nadmorska ma swoją plaże piaszczystą lub kamienistą, są też skałki dla osób lubiących nurkować,
jest możliwość wypożyczania sprzety pływającego.
nad kazdą plażą są bary i restauracje oraz można wypożyczyć na cąły dzień parasol z kompletem leżaków,
fajne są widoki z plaży na góry, które stanowią 80 % powierzchni czarnogóry,
są one dość wysokie, bo wiele szczytów przekracza 2 tysiące metrów,
dla osób, którym marzy się Czarnogóra polecam stronkę:
pieknaczarnogora.pl a zwłaszcza zakładki takie jak: dlaczego Czarnogóra i ważne informacje,
poza bazą noclegową jest tam wiele ciekawych informacji i zdjęć dla tych, którzy rozważają taki wyjazd, polecam.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Paula IP: *.3s.pl 03.06.13, 14:20
    a możesz polecić jakieś biuro podróży ?
  • Gość: maria IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.06.13, 14:14
    polecam tanie kwatery u moich przyjaciół 10 euro os.kon.783739282
  • Gość: maria IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.08.14, 18:42
    lato 2015 polecam czarnogora tanio super apartamenty kon.783739282
  • Gość: maria IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.09.14, 17:13
    zatoka kotorska tanio apartamenty polecam moi przyjaciele czekają kon.783739282
  • Gość: janka319 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.05.14, 17:21
    polecam apartamenty w czarnogorze tanio kon.783739282
  • sofia41 03.06.13, 20:44
    Zgadzam się ze wszystki co napisałeś. Także polecam ten piękny kraj.
  • giga28 04.06.13, 22:19
    polecammmmmm cudny kraj
  • Gość: Marcin IP: *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl 11.06.13, 19:05
    Szukam apartamentu, termin dowolny po 5 lipca na dwa tygodnie, w sensownej cenie.
    2 osoby dorosłe i dwoje dzieci (3 i 16 lat).
    Może też być duży apartament lub domek dla 8 osób, wtedy pojadą 4 osoby dorosłe i 4 dzieci.
    Jeżeli możesz polecić coś konkretnego, proszę pisać na mail marterpl@wp.pl
  • Gość: Chorwat IP: *.adsl.net.t-com.hr 15.06.13, 12:54
    Wynajmuje apartamety w miescowosci Vodice nie daleko plazy.Wszedzie blisko samochod nie potrzebny, mozna sie przejsc na piechote... Wiecej info i zdiecia moge wyslać na mail: cro80@net.hr Pozdrowienia z Chorwacji
  • Gość: aga IP: *.toya.net.pl 14.06.13, 23:27
    ma ktoś sprawdzone miejsce w Czarnogórze miejscowosci Rafiovi na nocleg dla 4 osob blisko morza, podpowiedzcie lepiej jechac samochodem czy autokarem
  • Gość: Zosia IP: *.adsl.inetia.pl 15.06.13, 10:51
    mysmy jechali samochodem,
    wiadomo, że autokarem jest taniej ale dłużej i człowiek jest
    uwiązany w jednym miejscu , więc mało zobaczy
  • Gość: Marcin IP: *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl 14.06.13, 23:43
    Stronka pieknaczarnogora ma ceny jak w Chorwacji, drogo cholernie. Jak mam dać 70E za apartament, to jaki jest sens tłuc się przez Czarnogórę 500 km dalej? Reklamujcie oferty w granicach 35-50 Euro za apartament, a nie 66-120 E. Kto wam wynajmie za tą cenę?
    Myślicie że Polak, urodzony kombinator nie sprawdzi cen u innych najemców?
  • Gość: Pysio IP: *.adsl.inetia.pl 15.06.13, 10:49
    ja tam widziałem oferty za mniejsze pieniądze, i skorzystalem
    jak ktoś patrzy na oferty luksusowe to niech płaci :-)
    a w Swiętym Stefanie są oferty od 300 euro i co ? miejsc nie ma na kilka miesięcy
    przed sezonem, więc są chętni i nie narzekają
  • Gość: Karola P. IP: *.adsl.inetia.pl 15.06.13, 12:39
    W zeszłym roku w Chorwacji w Dubrowniku płaciliśmy za 4 osoby 140 euro i to za jeden pokój z łazienką,
    po kilku dniach pojechaliśmy kawałek dalej, dokładnie do czarnogóry do Igalo i za 2 pokoje zapłaciliśmy 70 euro,
    więc niech mi nikt nie mówi, gdzie jest tanio a gdzie drogo,
    prawda jest taka, że przez niemców chorwacja strasznie podrożała
    i z roku na rok drożeje w expresowym tempie.
    Parę lat temu było taniej niż w zakopanem.
    Samo żywienie w chorwacji bylo rok temu 3 x droższe niż w Polsce,
    natomiast w czarnogórze jedliśmy pizzę za 4 euro.
    W sklepach tez czarnogóra była tańsza niz w chorwacji, wędliny i nabiał kosztował w przeliczeniu 18-20 złotych za kilogram. To samo w dubrowniku wychodziło 40-50 złotych. pozdrawiam was bardzo gorąco
    Karola.
    :-)
  • milandjukic 20.06.13, 22:22
    Za dwa pokoje w Igalo ja Ci dam cenę 60€/doba dla 4 osób
    Pozdrawiam
    priv: budva1@wp.pl
  • Gość: Mirkam IP: *.adsl.inetia.pl 15.06.13, 14:03
    Witam, ja w zeszłym roku płaciłam w Trogirze za apartament 75 euro, więc jeżeli mam zapłacic w czarnogórze 70 to wole do czarnogóry, każdy grosz sie liczy,
    pośredników nie brakuje i wiadomo każdy chce zarobić, ale wolę przez pośrednika niż jazdę w ciemno, nie lubię się stresować :-))
  • Gość: Mirek38 IP: *.adsl.inetia.pl 15.06.13, 14:12
    jeżeli jest tak fajnie w Czarnogórze jak piszą wyżej to warto pojechać, ja byłem już 4 razy w Chorwacji, od północy po południe i jestem strasznie zniesmaczony cenami i hamstwem ze strony chorwatów, np. po 22.00 nie mogliśmy z żoną siedzieć na tarasie i piś wino bo jak powiedział chorwat jest cisza nocna! Zeby zwiedzić wszystko w Chorwacji musiałem jechac tam 4 razy, wszędzie daleko, zabytki i parki narodowe porozstawiane jak po kątach. Słyszałem, że Czarnogóra jest małym krajem i wszystkie zabytki są blisko siebie, więc nie trzeba tracić czasu na długą jadę, czy ktoś może to potwierdzić? pozdrawiam.
  • Gość: Agata-nata IP: 213.241.94.* 16.06.13, 12:23
    na początku kraju jest Zatoka Kotorska zwana Boką Kotorską, jest tam najwięcej rzymskich zabytków, od mozajek rzymskich po fortyfikacje.
    Praktycznie każda miejscowość ma starą rzymską zabudowę, żeby całośc objechać i zwiedzić to trzeba z 2 dni.
    W jednym miejscu zatoki jest wodospad z fajną nazwą: "Sopot". Jest też stara baza marynarki wojennej, my wynajęliśmy motorówkę i mogliśmy zwiedzić 2 tunele w skałach na łodzie podwodne. Ponieważ mąż lubi pływać to wyciągnął nas też motorówką do "Błękitnej Groty" za 20 euro za osobę. Jest to podobno największa grota nad Morzem Śródziemnym (tak mówili tubylcy).
    Faktycznie do środka może wpłynąć z 10 małych stateczków. Wzięliśmy ze sobą płetwy i maski, dzięki temu mogliśmy w niej popływać. Jasno i błękitno jest wewnątrz, woda ciepla, widać dno i ryby plywające wokół skałek. Polecam.
    Faktycznie cały kraj jest mały, więc chcąc niechcąc zabytki są blisko - i to jest bardzo duży plus. Wieczorami po zwiedzaniu szliśmy zawsze na plażę a potem do baru na Jelenia (Serskie piwo - bardzo dobre).
    Pozdrawiam.
  • srodkidowodowe 16.06.13, 15:30
    Ta kryptoreklama strony www pieknaczarnogora to totalna żenada widać ze jakiś cwaniak chce sie bawić w pośrednika i zarobić całkiem sporo na frajerach których wszak nie sieją.

Jest pełno stron na których można wynająć kwaterę, pokój,apartament czy domek bezpośrednio od właściciela np. www.apartmani-montenegro.com/index.php?rez=1 czy www.montenegro-traveler.com/pl/
  • Gość: Boski Bolek IP: 213.241.94.* 17.06.13, 09:13
    To ty tu nie reklamuj pośredników!!!
    podaj stronkę z prywatnymi pensjonatami a sam nie cwaniacz!!!
    każdy chce jechać jak najtaniej, a tu widzę cwaniaki polecają pośredników!!!
  • Gość: informatyk IP: 213.241.94.* 17.06.13, 12:48
    ha ha
    to nie kryptoreklama,
    tylko tzw. pozycjonowanie strony, stąd odnośniki do pieknaczarnogora.pl

jak ktoś nie chce to nie musi korzystać z ofert,
    ale informacje są na stronce nawet cenne
    :-)
  • milandjukic 20.06.13, 22:27
    Jasne że tak, w Czarnogórze wszystko co warto zobaczyć jest w godzinę jazdy od bazy np Herceg Novi lub Budvy.
    priv: budva1@wp.pl
  • Gość: Kamila IP: *.adsl.inetia.pl 18.06.13, 08:28
    Czy ktoś jest w stanie podać mi przybliżony kosztorys wyjazdu do Czarnogóry?
  • wtopek 18.06.13, 10:58
    zależy na jaki standard się nastawiasz, skąd jedziesz, w ile osób i w jakie miejsce Czarnogóry

generalnie, nam miejscu ceny zakwaterowania są nieco niższe od chorwackich (chociaż np. w Budvie czy Sv. Stefanie ceny nie różnią się od chorwackich), najtaniej jest w okolicach Ulcinja

ceny w sklepach podobne do polskich (i znowu w Budvie może być drożej), ceny w knajpach i restauracjach analogicznie, parę lat temu w Canj, Sutomore czy Petrovacu za wypasioną kolację dla rodziny 2+1 płaciliśmy 15-20 euro

--
    "Rasza garantis yt łil ffffulfil de komplit reńcz of rekłajerments set baj de internejszonyl egzibiszyn biuroł"...W.W. Putin
  • Gość: Piotr IP: *.adsl.inetia.pl 18.06.13, 13:29
    Wyliczenie jest proste:
    koszt przejazdu jadąc np od Gdańska 1600zł razem w dwie strony wliczjąc średnie spalanie i opłaty autostradowe,
    nastepnie apartament dla 4 osób np 50 euro za dobę = 200zł razy np 10 dni = 2000zł,
    wyżywienie (śniadanie obiad kolacja) za dzień trzeba liczyć 20 euro = 80zł X 10 dni=800zł,
    dodatkowe atrakcje to koszt około 200 euro = 800zł,
    podsumowując koszt wynosi około: 5200zł,

jak znajdziesz tańszy pensjonat i weżmiesz z domu trochę jedzenia to zmieścisz się w kosztach do 4000zł za 10 dni, tylemi wyszło w zeszłym roku, jadąc z Krakowa.
    Przy czym nie żałowałem sobie zwiedzania i wypożyczania parasola z leżakami.
    pozdrawiam. Piotr.
  • wtopek 18.06.13, 13:47
    wyżywienie 20 euro dziennie na rodzinę? chyba tylko na kanapkach i własnych słoikach

5000 zl na 3-osobową rodzinę za 2 tygodnie w CG czy Bułgarii w wersji dość ekonomicznej płaciło się 7-8 lat temu
    --
    Magna już buduje dziesiątki tys. domów...by eva15
  • Gość: Piotr IP: *.adsl.inetia.pl 18.06.13, 15:15
    W zeszłym roku w Ulcinju i w Petrovacu kupowałem dużą pizzę za 3-3,5 euro,
    chleb w sklepie 0.5 euro,
    wędliny i nabiał średnio 4-5 euro za kilogram,
    więc nawet da się taniej,
    Chyba że ktoś się stołuje na bulwarze w droższych barach, to zapłaci za dzień 30 euro
    za rodzinę,
    pozdrawiam,
    Piotr
  • Gość: bike IP: *.tktelekom.pl 18.06.13, 14:24
    Dzień dobry! A czy istnieje możliwość wypożyczenia rowerów w Czarnogórze? Jeśli tak, to czy funkcjonują wypożyczalnie czy tylko w hotelach/pensjonatach tylko dla gości? Jakie są ewentualne koszty (rower na dzień)?
  • Gość: Piotr IP: *.adsl.inetia.pl 18.06.13, 15:16
    Nie widziałem w Czarnogórze wypożyczalni rowerów,
    raczej ich nie ma, za mały kraj, za mało dróg - które i tak są wszędzie wąskie,
    pozdrawiam,
    Piotr
  • kociapaniusia 19.06.13, 18:51
    W MN bardzo podrożało - wiem od siostry, która mieszka w BiH i co rusz robi wypady na Chorwację i do Czarnogóry. Martwi mnie to, bo jadę w tym roku do Baru, a przez pokrętny los nie będę mogła przeznaczyć na wypoczynek tyle, ile bym chciała. Niestety skończy się bagażnikiem pełnym smakołyków z dyskontu - ale kwatera czeka od stycznia i w końcu chcę zobaczyć ten cudny kraj!
    Trzymajcie kciuki!
  • Gość: bike IP: *.tktelekom.pl 21.06.13, 18:42
    Dziękuję za informację. Pozdrawiam
  • Gość: czarnogora IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.07.14, 17:36
    promocja apartamenty w baosici cena od 10 euro kon.783739282
  • Gość: maria IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.14, 13:43
    tanie apartamenty w czarnogorze lato 2015 polecam kon.783739282

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com