Dodaj do ulubionych

Chorwacja- wakacje 2017

27.01.17, 10:35
witam czy mozecie podpowiedziec gdzie wybrac sie na urlop z dziecmi w wieku 9 i 3 lata,a poza tym w przystepnej cenie jakies apartamenty? To bedzie Nasz pierwszy samodzielny wyjazd, jak podliczamy podrozowanie samolotem to ceny wychodza Nam troche kosmiczne- tak 10-14 dni. Z jakimi kosztami powinnismy sie liczyc , by tez cos zobaczyc, pozwiedzac? na co zwracac uwagę, prosze o jakieś kompedium
Edytor zaawansowany
  • wislok1 27.01.17, 13:20
    Domyślam się, że wyjazd będzie w wakacje szkolne...
    Samolotem tanio raczej nie jest, poza tym trzeba wtedy na miejscu podróżować autobusami, a te kursują przeważnie rzadko. Jest to generalnie niewygodne...
    Apartament dla 2 dorosłych z 2 dzieci może kosztować od 60 do 120 euro...
    Ten za 60 będzie daleko od plaży... Ten za 120 będzie przy samej plaży, w znanym kurorcie i bardzo dobrze wyposażony..
    Między 60 a 120 jest cała gama możliwości...

Trzeba policzyć sobie
    - koszt benzyny ( średnio na jeża ilość kilometrów z waszego miasta w Polsce do Chorwacji to koszt paliwa )
    - koszt noclegów ( liczmy np. 12 noclegów po 70 euro = 840 euro )
    -opłaty drogowe ( winietki, autostrady na bramkach ) ( nawet kilka stówek może to kosztować, zależy gdzie się jedzie )
    Ściąga ------
    www.dalnicni-znamky.com/pl/
    - posiłki w knajpach, napoje, lody, żywność kupowana w sklepach, itd. --- bardzo umiarkowanie trzeba liczyć się z 200 złotych na dzień w waszym przypadku
    - zwiedzanie na miejscu i wycieczki ( tu wypadałoby uwzględnić kilkaset euro, jak chcemy popłynąć statkiem i odwiedzić np. park w Plitwicach )

Realistycznie, umiarkowanie, dla rodziny 2+2 cały koszt na 2 tygodnie w sezonie
    to około 8000 złotych, a może być znacznie więcej...
    Może być i mniej, ale tu powstaje pytanie, czy gra jest warta świeczki...
    Zabieranie ze sobą całego prowiantu z Polski i przygotowywanie posiłków tylko w własnym zakresie, oszczędzanie na wycieczkach i zwiedzaniu, odmawianie dzieciom lodów, oszczędzanie na wszystkim,
    da się, ale co to za wczasy ?!

A ha....
    Jak do pokonania jest bardzo długa trasa z Polski do Chorwacji, to warto zastanowić się nad noclegiem tranzytowym...
    Nie ma moim zdaniem sensu męczyć siebie i dzieci, jazda bez dłuższego odpoczynku powyżej 14 godzin to samobójstwo...
    Koszt takiego noclegu w waszym wypadku to około 60-100 euro na rodzinę
  • wislok1 27.01.17, 13:24
    Co zwiedzić w Chorwacji ? Gdzie pojechać ?

Tu polecam lekturę forum i kupno zwykłego przewodnika książkowego...
    Na samym forum jest sporo typów, a w przewodniku poczytacie, co dokładnie jest ciekawego...

Jak pierwszy raz, to bym wybrał jedno miejsce, dobrze położone,
    tak żeby w okolicy dało się sporo zobaczyć, a jednocześnie z ładnymi widoczkami...

Moje typy to np. okolice Puli, Opatija i okolice, wyspa Krk, Riwiera Makarska, Dubrownik i okolice...
  • wislok1 27.01.17, 14:07
    No, jeszcze jedno...

Nie wiem, czy w waszym przypadku nie byłoby lepiej zapłacić za pobyt w hotelu...
    Dzieci w wieku 9 - 3 lat często mają zniżkę 100% i wtedy tylko zapłacicie za osoby dorosłe !
    No i wtedy opłaca się wykupić wyżywienie w hotelowej restauracji, z tego samego powodu, czyli 100% zniżki dla dzieci. W knajpie raczej dzieciom nikt nie da gratis pizzy czy innego jedzenia...
  • bartik78 27.01.17, 17:56
    tak planujemy wyjazd samochodem, w ubiegłym roku byliśmy w Bułgarii ale samolotem i na 3 dni wypożyczaliśmy auto. Teraz mamy mniejszy budzet, wyjazd bedzie z województwa lubuskiego. Jaki region wybierać?
  • bartik78 27.01.17, 18:03
    merytorycznie moj maz zawsze jest przygotowany przewodniki , mapy wszytsko mamy - dzieci porozniczo ogarniete, a masz moze namiar na taki hotel gdzie spanie i jedzenie dla dzieci jest darmowe? zeby to skalkulowac?
  • heca7 27.01.17, 18:12
    Hotele w Chorwacji z pełnym wyżywieniem nie są tanie. A i tak trzeba dokupować coś na mieście. Chyba lepiej wynająć coś na własną rękę z aneksem kuchennym. Jeśli nie musicie mieszkać przy samym morzu to powinno się coś znaleźć. Szukajcie wtedy w miasteczkach gdzie jest dość płasko żeby potem z marudzącym towarzystwem nie wracać ostro pod górkę. Ja tak miałam w Igrane za pierwszym razem. Widoki świetne, apartament idealny ale ta cholerna górka ;)

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali ;)
  • wislok1 27.01.17, 18:41
    Hotele w większości są drogie i coraz droższe...
    Niestety...

Ale czasem są tańsze, to znaczy cena jest średnia dla dorosłego, a zniżki są dla dzieci...
    Wtedy się opłaca...
    Tak gdzieś do 11 lat takie zniżki są do znalezienia...

Ale trzeba uczciwie powiedzieć, że to nie to samo co apartament
    Przeważnie jest to większy pokój z 4 łóżkami
    No i nie ma kuchni
    No, ale jak ktoś wykupuje wyżywienie, to kuchnia mu nie jest potrzebna...
    Inna sprawa, że takie hotele mają *** i jak ktoś szuka luksusu, dużego komfortu, to może się rozczarować

Jak dzieci są starsze niż 11 lat, to zostają apartamenty albo hotele z dużymi pokojami...
    Czasem są pokoje rodzinne, czyli 2 pokoje z jednym wejściem...
  • wislok1 27.01.17, 18:35
    Poszukajcie w Niemczech, w ich biurach podróży !
    Mają czasem fajne oferty
    Jak mieszkacie blisko granicy, to warto wstąpić do ich biur podróży !
    Np. ITS, TUI, Neckermann
    Można też rezerwować przez internet...
    Ja mogę polecić hotele Centinera w Banjole koło Istrii, Omorika w Punat na wyspie Krk, Palace-Bellevue w Opatiji,
    byliśmy tam z dziećmi i miały zniżkę 100%
    Tyle że może być tak, że na stronie internetowej hotelu takiej zniżki nie ma.
    A jest tylko dostępna dla klientów rezerwujących przez niemieckie biuro podróży ( dużo rezerwacji z Niemiec, to Chorwaci im dają specjalne rabaty )
  • wislok1 27.01.17, 18:30
    Z lubuskiego to macie ładny kawałek drogi...
    Może wyspa Krk albo Kvarner ( Opatija i okolice ) , okolice Puli ?
    tiny.pl/gd6fs

Trasa przez Niemcy ?
  • bartik78 27.01.17, 19:31
    wieczorem usiade z mezem i jeszcze bede rozwazac i dyskutować, zastanawiałam sie tez nad Portugalia w czerwcu 13-21, samolot w 2 strony na osobe kosztuje 377, znalazłam apartament za 1500 zł, wiec noclegi i przelot do Faro mamy za 3000 wiadomo wypozyczenie wowczas auta, wyzywienie na miejscu ubezpieczenie bilety wstepu - to cena na 7 dni. Najgorsze ze człowiek do luksusu sie przyzwyczaja w ub roku Malediwy w Resorcie i Bułgaria na 14 dni All w Sol Luna Bay były fantastyczne , ale to wycieczki wygrane, teraz szukamy cos w mniejszym budżecie;)
  • wislok1 27.01.17, 21:42
    Trzeba się spokojnie zastanowić, każda opcja ma swoje plusy i minusy...
    Luksusy mają tylko jeden minus, ale dość duży, czyli sporo kosztują
  • Gość: fdj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.17, 20:23
    Trzeba doliczyć koszt dojazdu na lotnisko z lubuskiego, koszt parkowania, ewentualnie dodatkowo noclegu niedaleko lotniska
    1500 złotych, to około 50 euro za 1 noc dla rodziny za apartament
    W Chorwacji, która jest tańsza od Portugalii, za taką cenę cudów nie ma, nawet w czerwcu
    W Portugalii też cudów nie będzie, żadnego luksusu
    Auto można wypożyczyć, ale na cały tydzień ?
    Będzie słono kosztować
    Do samolotu nie da się zabrać jedzenia i picia na pobyt
    Pozostaje kupowanie na miejscu i przyrządzanie posiłków w apartamencie lub stołowanie się w restauracjach
    Opcja druga to spore wydatki
    W rezultacie tanie wczasy za 3000 za tydzień będą kosztować po podliczeniu wszystkich kosztów
    minimum 6000
    Z czego praktycznie będą 5 dni wypoczynku
  • Gość: wgs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.17, 23:11
    Chyba najładniejsza jest Makarska Riviera, czyli Makarska, Baska Voda, Pisak, Brela. Blisko do Splitu żeby przy okazji zwiedzić, są tam też piękne góry.
    Jeśli Istria to mi się bardzo podoba południowy cypel, Kap Kamenjak- w poblizu miejscowość Premantura, ale to jest skaliste wybrzeże- taki jego urok, za to widoki piękne. Blisko do Puli.
    Ja nie lubie hoteli, wole prywatny apartament, czujesz sie jak w domu, a na Chorwacji to jest standardowy sposób na nocleg. W zeszłym roku mieliśmy za ok 85 Euro/ noc bardzo ładny, z basenem, ogromnym tarasem i pięknym widokiem na morze. Kuchnia oczywiście jest, jeśli ktoś chce gotować. Powiem tak, śniadanie z własnych składników na tarasie z widokiem na morze jest dla mnie więcej warte niz sniadanie w hotelowej restauracji. Także codzienne jedzenie w restauracji( zastanawianie sie gdzie iść, sam fakt że trzeba wyjść w porze sjesty)jest dla mnie uciążliwe, poza domem jedliśmy raczej obiado- kolacje w ramach wieczornego wyjscia na miasto i nie codziennie. Nie tylko ze wzgledu na koszt, po prostu nie zawsze sie chce wychodzić.
    Jeśli wolicie hotele niczego nie polecę... rezerwujemy zawsze przez booking. Powodzenia :)
    Ps. jeśli będziecie mieć apartament polecam zabranie części jedzenia z Polski- z jednego powodu- polskie jedzenie jest znacznie lepsze( poza owocami oczywiście)woda mineralna jest b. droga po części tak samo droga jak np. piwo ;)
  • Gość: fntnj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.17, 22:53
    Polecam miejscowość Baska Voda, sa tam domki kempingowe dla 5 osób blisko plaży, ok 100 Euro za noc, wpisz sobie Mobilhome Baška Voda / Kemp Baško Polje do wyszukiwarki, powinien wyskoczyć Booking. Koszt z dwójką dzieci za 10 dni to ok. 7000, szacunkowo. My w trojkę wydaliśmy ok. 6000, 7 noclegów a po drodze 2 noce na Węgrzech- czyli 9 noclegów.
    Można też taniej, głównie oszczędzając na noclegu, sa tez takie za 60- 65 Euro/ noc. Lub jedźcie na Istrię, będzie bliżej, aczkolwiek na południu jest ładniej. My w tym roku jedziemy do Czarnogóry, noclegi sa tańsze, a ceny porównywalne do polskich(ale nie z tego powodu;)
  • darfa 29.01.17, 20:48
    Ja ,maz i syn 9lat jedziemy do Poreč -10 nocy , do hotelu Laguna park village z wyżywieniem, bardzo blisko morza. Hotel posiada dwa baseny , korty tenisowe, pole golfowe, plac zabw dla dziecii.Jest sporo animacji .Placimy 5200 plus koszty dojazdu .Zalatwiane wczasy przez biuro podróży.
  • Gość: Przemo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.17, 22:19
    Witajcie w zeszłym roku był mój pierwszy raz na Chorwacji.
    Ale jak to mówią nie wchodzi sie 2 razy do tej samej wody :)
    I chciał bym usłyszeć wasze propozycje.
    Nie szukam dużego i drogiego hotelu ale nie do końca chciał bym aby był to prywatny apartament z prostej przyczyny nie bedzie nam się chciało gotować a stołowanie w restauracjach zauważyłem że jest dość drogie :)
    Nie szukam tez jakiejś popularnej miejscowości turystycznej bo nie bedzie m się chciało szukać wolnego miejsca na plaży dla 2+2 :)
  • wislok1 29.01.17, 23:38
    Sorki, ale jak czytam "nie bedzie nam się chciało",
    to mi się nie chce pomagać ...

Komu ma się chcieć ?!!!! Tobie zależy na twoich wczasach, czy nie zależy ?!!!

Przydatne wskazówki są w tym wątku i w wielu innych

The end
  • Gość: Dex IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.17, 11:09
    "nie do końca chciał bym aby był to prywatny apartament z prostej przyczyny nie bedzie nam się chciało gotować" ?

Boshe, bełkot półanalfabety
  • Gość: darek.59.pl IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.17, 11:15
    Jak Ci się choć troszkę zachce, to naucz się polskiego a potem dopiero jedź "do Chorwacji".
  • grekan 30.01.17, 22:13
    ..czytajac podpowiedzi, widze, ze w Chorwacji tanio nie bedzie...ja jako grekofil radze do Grecji: koniec czerwca a 20 lipiec 2017, 2tyygodnie dla 2+2 z wyzywieniem HB na Korfu, Rodos, Krecie to koszt ok. 8600 zl....wylot z Katowic, Wroclawia. Na Chorwacje z tymi warunkami trzeba wydac dwukrotnie wiecej.WEjdz na str: fly.pl , obejrzyj oferty.
  • wislok1 30.01.17, 23:44

Do tych 8600 w Grecji trzeba dodać inne koszty i wcale nie będzie to tak tanio...
    Dojazd na lotnisko, powrót z lotniska, parking na lotnisku, jak HB to trzeba zjeść też obiad, napoje na plaży i "na mieście" oraz w hotelu, wynajęcie auta lub korzystanie z komunikacji publicznej, zwiedzanie miejsc historycznych, wycieczki statkiem, lody, pamiątki, itd, itd.
    Kilka tysięcy trzeba dorzucić
    No, a za 8600 żadnych luksusów noclegowych nie ma... Jest bardzo skromnie...
    Jak chce się wypocząć w lepszym hotelu, to trzeba znowu dorzucić....

I wczasy wyjdą 16 000

A w Chorwacji da się skromnie wypocząć za 8000 licząc WSZYSTKIE koszty
    A licząc pobyt "wypasiony", z dobrymi noclegami, bez oszczędzania, aktywny, z wycieczkami, spokojnie starczy 12 000

Oczywiście są w Chorwacji drogie hotele, tak samo jak w Grecji...
    I czasem jest tak, że Grecja wyjdzie taniej, bo tańsze są bilety lotnicze...
  • Gość: Albi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.17, 08:31
    Do Grecji też da się dojechać autem i wtedy koszt będzie porównywalny z Chorwacją
    Bułgaria będzie kosztować mniej niż Chorwacja i Grecja
    Jak ktoś dobrze poszuka, to znajdzie Bułgarię samolotem w cenie Chorwacji autem
    Wydaje mi się, że podróż samolotem jest zdecydowanie lepszym pomysłem w porównaniu do bardzo długiej jazdy samochodem
    Zależy, co kto szuka na wczasach
    Wielu turystów nie interesuje zwiedzanie, chcą tylko wypocząć na plaży, nic nie robić
  • wislok1 31.01.17, 14:43
    "Do Grecji też da się dojechać autem i wtedy koszt będzie porównywalny z Chorwacją"

No, zależy skąd i dokąd się jedzie...
    Np. ze Śląska jest na Istrię i Kvarner 8-9 godzin jazdy i da się to porównać z Bałtykiem, a nie z Grecją

"Bułgaria będzie kosztować mniej niż Chorwacja i Grecja"

Zależy co będzie kosztować mniej. Jak kwatera prywatna czy mały pensjonat, to tak...
    Ale wiele hoteli w Bułgarii jest drogich
    W Chorwacji brakuje małych hoteli rodzinnych, takich ***, umiarkowanych cenowo...
    Jest za to bardzo dużo kwater prywatnych...
    Za czasów Tito, kiedy Włosi, Grecy, Hiszpanie budowali masowo nad morzem hotele i hoteliki,
    władze Jugosławii pozwalały tylko na rodzinne apartamentowce, a nieliczne hotele budowały państwowe firmy...
    Niektóre z tych starych hoteli jeszcze nie zostały przerobione na luksusowe ośrodki i są nadal korzystne cenowo...
    Te stare przerobione ostatnio na hotele **** i ***** oraz nowe hotele są bardzo drogie....

"Jak ktoś dobrze poszuka, to znajdzie Bułgarię samolotem w cenie Chorwacji autem"
    Jak ktoś dobrze poszuka, to znajdzie Egipt samolotem w cenie wczasów w Polsce autem, hehe
    Z tym, że zawsze trzeba porównywać ten sam standard zakwaterowania, ten sam sposób dotarcia na wczasy, ten sam rodzaj wyżywienia, itd...
    Wtedy taka analiza ma sens...

• grekan 01.02.17, 10:58
    ..podalem kompletny koszt wczasow z biura podrozy, z transferem ,przelotem, hotelem, HB. Dodatkowe koszty to juz sprawa zainteresowanych jezeli beda tego wymagac! Czytajcie ze zrozumieniem!!!
  • wislok1 01.02.17, 12:09
    Koszt HB to nie jest koszt kompletny wczasów, obojętnie w jakim kraju się wypoczywa...
    Zawsze TRZEBA dodać choćby koszt napojów i dodatkowego wyżywienia !
    O koszcie kompletnym można mówić w niektórych przypadkach wczasów z all inclusive ( nie wszystkich ).
    Czasem nawet z all inclusive trzeba dodać dodatkowy koszt napojów i wyżywienia.
    I jest bek...
    Np. na miejscu okazuje się, że bar all inclusive na plaży jest zamknięty, jedyny otwarty bar all jest kilkaset metrów dalej w środku hotelu, a do tego oferowane w ramach all przekąski i ciasta są tylko w wyznaczonej godzinie, do tego miejscowe alkohole przypominają raczej truciznę na szczury, do tego wstęp do hotelowego aquaparku jest ekstra płatny, itd. )
  • wislok1 01.02.17, 17:47
    Tak samo jak ktoś tylko wykupuje z biura noclegi lub noclegi ze śniadaniami,
    to też MUSI dodać koszty wyżywienia oraz napojów...
    Inaczej informacja będzie dezinformacją
  • wislok1 01.02.17, 20:17
    Ale trzeba przyznać, że czasem Grecja bardzo droga nie jest
    i dla wielu jest ciekawą alternatywą dla Chorwacji...
    Wszystko jest kwestią indywidualnego wyboru i własnych priorytetów na wakacjach, czyli wybieramy to, co nam wpadło w oko ( i co nas nie zrujnuje finansowo )...
  • grekan 02.02.17, 01:10
    ..czlowiek srednio inteligentny wie ,co jest w pakiecie z HB a czego nie ma/ poza tym w opisie jest powiedzine na co mozemy liczyc/. Czytam te twoje posty i mysle, ze z nudow piszesz aby pisac jak malkontent, ja udzielilem propozycji i ewentualnie oczekuje na komentarz osoby zaintertesowanej a ty piszesz posty jeden po drugim bez sensu.
  • wislok1 02.02.17, 06:56
    No, właśnie to był komentarz osoby zainteresowanej...
    Bo zastanawiałem się mocno nad Grecją w ostatnie wakacje...
    Z tym że mnie nie jest łatwo zbajerować reklamą w stylu ---- 2 tygodnie w Grecji za 8 600
    ( i innymi tego typu tekstami )
    Bo bajki są dobre dla dzieci, hehe
    Więc zrobiłem analizę krytyczną twojej reklamy
  • grekan 03.02.17, 02:42
    ...smiechu warte,,,,analiza krytyczna!!kon by sie usmial...to zadna reklama ale propozycja wytrawnego turysty od kilkudziesieciu lat....czy pofatygowales sie chociaz sprawdzic na podanej stronie internetowej ta propzycje!? Jest wiarygodna i oczywista. NIE! Poza tym odpowiadalem bartik 78 a tobie nic nie polecalem...widze, ze na kazdej stronie az roi sie od twojej piasniny, w wielu przypadkach prostackiej..np. j.w.Raczej nie wcinaj sie tam gdzie nie dotyczy ciebie.
  • wislok1 03.02.17, 07:20
    Wyluzuj...
  • grekan 03.02.17, 10:50
    ...wlasnie, szkoda slow!
  • wislok1 03.02.17, 18:11
    Cóż,
    ty przedstawiłeś swoje uwagi,
    ja napisałem do nich komentarz,
    na tym polega dyskusja na forum dyskusyjnym, że są różne opinie i nie ma towarzystwa wzajemnej adoracji...

• grekan 04.02.17, 00:50
    ...jednak nie ustosunkowales sie w pelni do mojego postu, napisales jak ci wygodnie, to nie dyskusja ale rzeczowe przedstawienie faktow, to niestety zaniedbujesz, wydaje ci sie , ze ty i tylko ty masz racje, ale racja musi byc uzasadniona. Widocznie przescigasz sie w pisaniu postow, nie wazne co i komu ale zeby cos napisac, widze ,ze juz rannym switem zaczynasz produkcje...
  • wislok1 04.02.17, 08:26
    Prawda jest jak d....
    Każdy ma swoją

Amen
  • Gość: Melly IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.17, 13:44
    Ja też odebrałem twój post jako reklamę Grecji w kontrze do Chorwacji
    Do Grecji lata się samolotem, do Chorwacji jeździ się autem, w Grecji wybiera się all inclusive, w Chorwacji wybiera się apartamenty z wyżywieniem w własnym zakresie
    Tak robi większość
    Słabo sobie wyobrażam admiratora all inclusive i zwolennika szybkiej podróży samolotem, który spędza w aucie kilkanaście godzin w jedną stronę i na wczasach zajmuje się gotowaniem
  • Gość: gtw IP: *.exit.torworld.org 02.02.17, 15:01
    no to słabą masz wyobraźnię, bo mnóstwo ludzi lata do apartamentów na Kanary, do Hiszpanii albo Grecji

sam jeździłem do AI kiedy dzieci byłe mniejsze i byłem zadowolony, teraz wolimy wyjazdy zorganizowane indywidualnie, czy to autem czy samolotem

a gotowanie na wczasach nie oznacza codziennego spędzania kilku godzin przy garach, bo jednego dnia można ugotować lunch, drugiego zrobić grilla ze znajomymi i trzeciego wyjść do kjanpy na kolację...
  • wislok1 02.02.17, 15:25
    Różnie bywa, ja znam osoby które korzystały z all, a kiedy indziej były w apartamentach...
    Jak znajoma była w Bułgarii, to kuchnia na kwaterze im była potrzebna tylko do przygotowywania śniadań, a jedli tylko "na mieście"

Chodziło mi o co innego: o to, żeby przedstawiać koszt wakacji uwzględniając wszystkie wydatki, a nie tylko np. koszt HB i przelotów...
    No i jak już wspomniałem gdzie indziej : najlepiej porównywać podobne warunki noclegowe, wyżywienie, rodzaj podróży, sposób spędzania czasu...
  • szymson141 02.02.17, 16:34
    Patrzyłem się, tyle kosztują nieliczne najtańsze oferty, hotele są daleko od morza i o słabym standardzie
    Są lepsze hotele, kosztują jednak kilka tysięcy więcej
  • wislok1 02.02.17, 17:36
    Nie ma cudów...
    Dostaje się to, za co się zapłaciło !
    Jedynie da się poszukać hoteli z dużymi zniżkami dla dzieci...

Z tym że dobry hotel ze sporymi zniżkami dla dzieci jest bardzo atrakcyjny i pokoje rodzinne są w nim sprzedane grubo przed sezonem...

• szymson141 03.02.17, 16:54
    Jak się nie ma dzieci, to zniżki dla dzieci średnio mnie interesują

• wislok1 03.02.17, 22:46
    Zawsze można postarać się o dzieci...
  • Gość: ewar IP: *.centertel.pl 31.01.17, 11:38
    odpadają objazdówki to są za małe dzieci my byliśmy w zeszłym roku w Rumunii z reibow i w Norwegii z itaką to są wycieczki nie dla tak małych dzieci raz że nic z tego nie będą wiedziały a dwa że padną pani po drodze z wyczerpania , moim zdaniem są fajne wycieczki samolotem do EGIPTU ,plażowanie ciepło i w miarę taniej niż nad polskim morzem byliśmy w KOŁOBRZEGU w apartamencie w zeszłym roku z mężem a ARCE to są to takie ceny że lepiej pojechać za granice ,
  • wislok1 31.01.17, 14:48
    Różnie to jest z cenami....
    Tyle tylko, że do ceny dochodzi ...chemia

Jakiś kraj czy region nas interesuje, "przyciąga", ma dla nas to coś...
    I tam jedziemy
    A inny omijamy szerokim łukiem, bo żadnych pozytywnych uczuć nie wzbudza...
  • betty842 06.02.17, 11:22
    A nie rozważaliście wyjazdu z biurem podróży? Ja wiem,że większość osób tu na forum jest przeciwna biurom podróży twierdząc,że zdzierają ale ja nie do końca się z tym zgodzę. My w zeszłym roku byliśmy z biurem podróży-przejazd autokarem,pobyt z pełnym wyżywieniem,7 nocy/8 dni,rodzina 2+2 i płaciliśmy 5 tysięcy (+500zł wydaliśmy na duperele). Możecie wybrać opcję z dojazdem własnym wtedy koszt jest niższy o jakieś 1,5 tysiąca.
  • hepik1 06.02.17, 11:41
    Trudno powiedzieć,żeby BP,ktore organizuje tygodniowe wczasy w CRo za 5 tys zlotych dla 4 osób z przejazdem i wyżywieniem-zdzierało.Raczej ich zysk ie przekracza 200-300 zło od łebka.W zamian jednak jest taki standard jaki jest.Większość tych kwater mialoby małe szanse zaistnienia na rynku,gdyby mieli wynajmować samodzielnie.A tak maja pełne obłozenie dzięki tym niskobudżetowym turystom.
  • betty842 06.02.17, 12:06
    Oczywiście ,zgadzam się z tym. Tylko właśnie wszystko zależy kto czego oczekuje. Dla nas akurat standard kwatery do sprawa drugorzędna. Zamiast luksusowego apartamentu mieliśmy skromnie urządzony pokój z łazienką ale my nie jedziemy na wczasy po to aby siedzieć w pokoju/apartamencie. Dla nas jest to tylko "baza noclegowa". Zamiast aneksu kuchennego mieliśmy hotelową restaurację gdzie jedliśmy wszystkie posiłki. Tak więc wszystko zależy od tego kto co lubi-my lubimy takie zorganizowane wakacje na których o nic nie musimy się martwić. A że standard zakwaterowania jest niższy niż w prywatnych apartamentach? Dla mnie to jest sprawa drugorzędna-może być skromnie,byle czysto.
  • Gość: gtw IP: *.modio.se 06.02.17, 12:17
    na temat standardu można polemizować

fajniej się mieszka w czystym apartamencie, z dobrym wyposażeniem, klimatyzacją, wifi , z widokiem na morze, niż w wykopalisku z epoki, Tito, nawet czystym...

wbrew pozorom w kwaterze spędza się sporo czasu, można sobie przyjść po lanczu na drzemkę w chłodnym pokoju, wieczorem posiedzieć na tarasie z grillem i drinkiem, mieć odrębną sypialnię dla siebie i drugiej połówki, bez dzieci sapiących za uchem ;)
  • hepik1 06.02.17, 13:09
    No ogólnie lepiej byc zdrowym,bogatym i młodym niz biednym,schorowanym staruszkiem. ;)
  • betty842 06.02.17, 17:22
    Mieliśmy klimę więc odpoczywalismy w chłodnym pokoju :-). Ogólnie nie przepadamy za hotelami i zdecydowaliśmy się na domki bungalowe wiec czuliśmy się w miarę swobodnie. Mielismy jeszcze do wyboru apartament w pensjonacie (jak się nie mylę to dwa pokoje) o wyższym standardzie ale w "mniej atrakcyjnej" miejscowości (sv. Filip Jakov). Tak więc nie zawsze wyjazd z biurem podróży =hotel. Są też oferty pobytu w apartamentach.
  • Gość: Melly IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.17, 14:24
    Biuro podróży nie jest złe, jak ktoś nie lubi załatwiać wszystko samemu
    Przywiozą, odwiozą, przenocują, często napoją i nakarmią
    Pełna wygoda
    Trochę więcej się zapłaci, ale mniejszy stres
  • wislok1 06.02.17, 18:14
    Przeważnie tak jest...
    Chyba, że się wybierze takie biuro, że dopiero będzie stres...
    I czasem się wpłaci kasę, a nigdzie nie pojedzie !
  • Gość: fdj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.17, 20:02
    Ja również bym nie nazywał tego zdzieraniem
    Biura podróży, nawet te droższe, mają minimalne zyski nawet przy sporych obrotach
  • marrryy 10.02.17, 17:25
    Chorwacja na pewno fajna sprawa, ale może weźmiesz jeszcze pod uwagę polskie morze? też jest pięknie:) i jest dużo ośrodków przystosowanych dla dzieci itd. Ja np. byłam niedawno w ośrodku Mieleńsky w Mielnie, blisko morza, ośrodek odremontowany, jest plac zabaw.... ja w tym roku właśnie tu z dziećmi jadę.
  • wislok1 10.02.17, 18:13
    Mieleńsky ?

Cóż to za nazwa ani polska, ani angielska ?

Zajrzałem na stronę, pokój wygląda tak:
    i.nocimg.pl/s7/637/124-mielno-osrodek-mielensky.jpg

Cennik wygląda tak:
    mielensky.pl/

500 złotych ( 116 euro ) za apartament rodzinny z gwarancją 100%, że latem będzie zimne morze...

PS: my płaciliśmy w Świnoujściu 100 złotych na 1 noc za kawalerkę, w pełni wyposażoną

• wislok1 10.02.17, 19:31
    Za 116 euro nad Jadranem rodzina ma full wypas, hehe...
  • mykonid 10.02.17, 23:14
    Ta. Zimna woda gratis. Pogoda też loteria, zeszłe wakacje nie obrodziły słońcem.
  • Gość: gtw IP: *.static.sl-net.pl 10.02.17, 23:22
    czy zapewni mi pan takie morzę i taką pogodę

www.privatniapartmani.com/accommodation-croatia/croatia-accommodation-1847-picture-apartmani_hrvatska-apartmani-zivogosce-20.JPG
    czy też mogę spodziewać się tegoo

ocdn.eu/pulscms-transforms/1/WCCktkpTURBXy9jOTRlMWU2YjczZGNiYzEzMzFiMDEyMDljOGE5ZTk4Yi5qcGeSlQMALM0Cxc0BjpMFzQMgzQHC
  • Gość: 1Marcell IP: *.dynamic-ww-07.vectranet.pl 10.02.17, 20:51
    hi, my jedziemy w drugiej połowie sierpnia /z dwójką dzieci/ własnym autem - koszt ok. 1600 zł /z Wawy - Makarska, benzyna + viniety itd./
    Apartament - z łazienką i aneksem kuchennym to koszt ok. 2000 zł /1400 - 3000/ wiadomo, zależy od położenia i wielkości i wygód... Jedzenie proponuje śniadania i kolacje we własnym zakresie, obiady na "mieście" czyli ok. 1200 - 1500.
    Plus 1000 kieszonkowe - razem ok. 6000 zł za 14 dni...
    pozdrawiam Marcell
  • kolpik124 10.02.17, 21:08
    nierealne

w drugiej połowie sierpnia apartament przy plaży dla 4 osób to ok 80 euro/doba albo i więcej, czyli jakieś 5000 zł na 2 tygodnie

za 2000 zł czyli 35 euro/doba w sierpniu znajdziesz jakąś norę

do kosztów podróży dolicz jakiś obiad i jedną i drugą stronę, no chyba że jedziecie z kanapkami i jajami na twardo, tak samo nocleg jeśli chcenie przejechać normalnie, nie zgrażając sobie i innym na drodze

wydatki typu zakupy, knajpy, bilety wstępu to średnio 50 euro dziennie czyli jakieś 2500 zł na 2 tygodnie

ubezpieczenie turystyczne min. 200 zł

zakładam, że każdy kupuje PL jakąś spożywkę na początek, czyli ze 300 zł min.

razem 8-10k w miarę skromnie

za 6 k jeżdziło się do Chorwacji 15 lat temu

--
    "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
  • wislok1 10.02.17, 21:23
    Zgadzam się, jest jak pisze kolpik,
    pisze fakty...

I tylko fakty
  • Gość: hef IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.17, 00:58
    trzeba jechac w ciemno i się nie bac
    luksusowe apartamenty za 30-50 euro leza na ulicy i tylko je brac
  • wislok1 12.02.17, 08:13
    Hehehe.....
  • Gość: darek.59.pl IP: *.dynamic.chello.pl 12.02.17, 11:40
    Kolejny odkrywca. Trochę za dużo drinków przed północą, no i doradca obudził się leżący na ulicy. Teraz kefir pomoże.
  • wislok1 15.02.17, 17:01
    Plaża na Majorce poza sezonem:

i1.fmix.pl/fmi2818/78b65ee30025dbf558a40f46

Ja pier...

Latem chyba ją czyszczą ?
  • Gość: fdj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.17, 18:59
    Trzeba mieć coś z głową, żeby tam polecieć w zimie i jest martwy sezon
    To typowy region na ciepłe wakacje
  • wislok1 15.02.17, 20:08
    Są miejsca, gdzie podróżuje się głównie po to, żeby poleżeć na plaży i wykąpać się w ciepłym morzu...
    W przypadku Majorki jest też bardzo duża turystyka "imprezowa"...

W każdym razie Majorka zimą, Malta zimą, Kreta zimą, itd.
    to moim zdaniem wielkie nieporozumienie i kompletny bezsens...
    Ale każdy robi, co mu pasuje...
  • wislok1 15.02.17, 20:12
    Chorwacja jest trochę inna, ale sądząc po tym, jak mało jest tam turystów zimą, też podlega tej zasadzie....
  • Gość: elevina IP: *.ip4.greenlan.pl 11.02.17, 00:38
    Witam,bylam w ubieglym roku w Rogoznicy,tu masz link www.facebook.com/Apartmani-ZORA-Stupin-ČelineRogoznica-621198891310917/?fref=ts,właściciele przesympatyczni apartament też świetny nowowczesny i czysty,koszt 14 pobytu w lipcu to 1800 euro ale bylismy tam w 2 rodziny i mielismy cale piętro z cudownym widokiem na morze i 2 lazienkami,dzieci byly w wieku 3.7 i 10 lat placu zabaw wprawdzie nie ma ale plaza czysta woda i lapanie rybek -bajeczne nikt sie nie nudzil :)i wiele do zwiedzania z czystym sumieniem polecam
  • Gość: sdsb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.17, 22:46
    W ankiecie jest błąd, nie uwzględniono że ktoś może w ogóle nie spędzać wakacji w kraju lub za w ogóle za granicą. Ja np. na każde wakacje wyjeżdżam za granice więc dane są nieprawdziwe.
  • wislok1 24.02.17, 07:17
    Dokładnie
    Ankieta jest bez sensu
  • addaryb 24.02.17, 12:07
    My byliśmy w Chorwacji 10 dni w czerwcu. Bazę mieliśmy w Maurusici, zwiedziliśmy Trogir, wyspę Hvar, Split, Dubrownik, pojechaliśmy również na 1 dzień do Bośni (cudowny Mostar-polecam), a na powrocie skoczyliśmy jeszcze do Plitwickich Jezior, których nie można ominąć, są zachwycające! W sumie jadąc autem w 4 osoby z Polski wyszło nam za wszystko ok. 1800zł/os. Dość drogie są promy na wyspy - Hvar, Brac, zwłaszcza, jak chce się zabrać auto oraz jedzenie w restauracjach też nie jest tanie!

Zapraszam na fotorelację z naszego wyjazdu na naszym fotoblogu:
    www.kwiatpomaranczy.pl/chorwacja/
    www.kwiatpomaranczy.pl/bosnia-i-hercegowina/

Miłego oglądania i udanej podróży! :)
  • wislok1 24.02.17, 18:49
    Jak na 10 dni to sporo tego zobaczyliście...
  • addaryb 24.02.17, 22:04
    To było 10 dni na miejscu, więc właściwie zostało nawet kilka dni na nic nie robienie i plażowanie. Do tego trzeba doliczyć 2 dni na przejazd w dwie strony rzecz jasna
  • wislok1 24.02.17, 22:35
    Fajny program i fajnie się go udało zrealizować...

Jedyny minus z południową Dalmacją to czas przejazdu...
    ( no i koszt przejazdu )
  • addaryb 24.02.17, 22:43
    Jechaliśmy z Polski południowej, więc 14 godzin było do przeżycia. Jeśli ktoś zaczyna podroż np w Gdańsku, to rzeczywiście podróż musi być bardzo męcząca...

--
    ar
  • Gość: darek.59.pl IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.17, 18:59
    My wyruszamy z Gdyni i nie zdarzyło się jeszcze żeby nas zmęczyło podróżowanie do Chorwacji, Czarnogóry, Włoch, itd. Podróż jest już elementem wypoczywania, urlopu, zwiedzania, wyłapywania atrakcji. Wszystko jest przygotowane, noclegi zarezerwowane, plan zwiedzania przyjęty, więc jedziemy sprawnie i bez stresów. Nigdy nie pędzimy na "złamanie karku", bo nie ma takiej potrzeby. Oczywiście zdarzają się różne przygody, utrudnienia na trasie, ale takie same mają ruszający z centrum Polski czy z Małopolski.
  • Gość: Lano IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.17, 12:31
    bartik78 napisał(a):
    witam czy mozecie podpowiedziec gdzie wybrac sie na urlop z dziecmi w wieku 9 i 3 lata

Kamp Medulin

• stephanie22 27.02.17, 22:29
    Podpowiedzcie czy wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenie na wypadek awarii samochodu. Jakie są koszty i co obejmuje takie ubezpieczenie?
  • wislok1 27.02.17, 23:25
    Instynkt samozachowawczy dyktuje, żeby coś takiego kupić !

Tu nawet nie chodzi o awarię naszego auta...
    Wystarczy, że ktoś wjedzie do nas i dalsza jazda będzie niemożliwa...
    Bez wykupionego assistance koszty holowania do Polski będą straszne

Oferty są różne...
    PZU miał możliwość holowania auta do 1000 kilometrów...
    www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc
    Ja coś takiego kiedyś kupiłem...
    To była najlepsza oferta...
    Może jest nadal dostępna ?

Tylko tu trzeba uważać, bo KAŻDY assistance działa na zasadzie:
    abo naprawiają na miejscu holując do najbliższego warsztatu, albo holują do Polski !
    ( przy holowaniu powyżej limitu kilometrów w umowie, trzeba dopłacić )
    Nie ma opcji: niech mechanik w warsztacie zobaczy, a jak koszt będzie duży, to dopiero wtedy holują do Polski w cenie wykupionego assistance !

• wislok1 28.02.17, 08:23
    Tydzień urlopu w Poreč można zarezerwowac już za 252 zł (z dojazdem i wyżywieniem własnym)....

turystyka.wp.pl/top-5-kurortow-w-chorwacji-6095701090813057g
    Ciekawe, ile osób w to uwierzy...
    Zapewne sporo, bo w darmowe wczasy w Gołębiewskim uwierzyło 80 000:
    wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,21427877,udawali-luksusowy-hotel-w-karpaczu-oszukali-80-tys-internautow.html#MTstream

• Gość: fdj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.17, 15:24
    Sądząc po komentarzach 250 złotych to za dużo...
    Gdyby napisali, że za darmo albo za 60 złotych, byłyby same zachwyty
  • wislok1 28.02.17, 17:53
    Te 252 to nędzna reklama ofert firmy, która ogłasza się na tej stronie...

Za to te 80 000 zrobionych w .... to popisowy numer....
  • Gość: fdj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.17, 18:39
    Na cro.pl bezczelny blagier piszący o 2 tygodniach w Chorwacji za 650 złotych ma coraz więcej fanów
    Ludzie idiocieją w tempie przerażającym
  • wislok1 28.02.17, 21:36
    Ludzie są bombardowani sprzecznymi komunikatami...

Z jednej strony ktoś mówi, że nic nie ma za darmo, że cena odpowiada jakości, że należy zachować ostrożność, itd...
    To są komunikaty odwołujące się do rozumu...

Z drugiej strony ktoś
    obiecuje wczasy za darmo na facebooku, jak tylko będą lajkować,
    pisze, że za 650 złotych są 2 tygodnie w Chorwacji,
    przedstawia inne cudowne oferty...
    Działa na emocje...

Tym niemniej, że jest aż tylu dających się ogłupić trudno pojąć...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka