Dodaj do ulubionych

Lipiec 2018- 3+1 samolot SPLIT co dalej

19.09.17, 13:44
Witajcie,
proszę o sugestię.
Lecimy na początku lipca do Chorwacji na 10 dni, lądujemy w Splicie (niestety samochód z różnych przyczyn odpada). Rozważamy wypożyczenie auta na kilka dni.
zastanawiamy się nad:
Omiś : zalety: blisko lotniska, bardzo ładna klimatyczna miejscowość, dobre usytuowanie do późniejszego zwiedzania), wady: mamy kłopot ze znalezieniem noclegu, który by nam pasował (zawsze zamawiamy na airbnb i mamy zaufanie do tego portalu, tutaj bieda), troszkę ta miejscowość wydaję sie nam 'mała'.

Riwiera Makarska - wady: raz tak daleko z lotniska (około 100km), podobno tłoczno bardzo - prawda to?

Co lubimy: plaża na kilka godzin (max3-4), a później łazić, zwiedzać, snuć się uliczkami, promenadami, pić winko w knajpkach, patrzeć sobie na tętniące życiem uliczki
Nie lubimy: dyskotek, hałaśliwych imprezowni, tlumów (ale takich tłumów typu Monciak w lipcu, bo ogólnie jak są ludzie to lubimy).

Proszę poleććie coś.
Mamy do wydania max.300zł za dobę za nocleg, ale najbardziej optymalnie to powiedzmy około 250zł/doba/3 osoby (2 dorosłe+8latka)

Najbardziej lubimy spać w apartamentach- blisko centrum, plaża do 10min na piechotę.

Realne to, tak złożyć w całość te wszystkie marzenia w Chorwacji?
Edytor zaawansowany
  • kolpik124 19.09.17, 17:59
    z łażeniem i snuciem się w sezonie wszędzie wpadniesz tam na tłum, czy to Split, czy Omis czy Trogir, zresztą wszystkie są na rtyle małe poza Spletem, że snucia starczy na jedno popołudnie

albo więc zatłoczona promenada albo spokojna wioska bez promenady

--
    "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
  • wislok1 19.09.17, 19:26
    Bez auta jak bez reki

W zasadzie nie ma to sensu, jak macie takie plany

Co innego,gdyby wasz plan zakladal tylko plazowanie w hoteluz zagwarantowanym wyzywieniem

Jak sobie wyobrazacie codzienne zakupy bez auta ?

Pozatym, jak pisze kolpik, wszedzie beda tlumy, gdzie wy chcecie jechac
  • Gość: gtw IP: *.static.sl-net.pl 19.09.17, 20:27
    "plaża na kilka godzin (max3-4), a później łazić, zwiedzać"

kiepski pomysł, bo oznacza koniec plaży wczesnym popołudniem i ruszanie w miasto przy największym żarze

łazić mozna do południa kiedy jest jeszcze względnie chłodno albo późnym popołudniem/wczesnym wieczorem, tylko, że wtedy wszyscy to robią

idealnym miastem do zwiedznia jest Dubrownik, nawet na kilka dni razem z okolicami, ale trzeba mieć miejscowkę w okolicy, no i nie w lipcu kiedy tłumy i ceny są z kosmosu
  • wislok1 19.09.17, 21:12
    Dokladnie

Mozna wybrac spokojna wioske, ale tam nie ma promenad i knajpek...

Wy chcecie miec ciastko i zjesc ciastko,
    czyli promenady, knajpki i jednoczesnie brak tlumow

To jest niemozliwe
  • kolpik124 19.09.17, 21:32
    "zwiedzanie, snucie się, picie wina w knjapkach, gapienie się na uliczki" jakoś mi się nie składa z 8-letnim dzieckiem

dla dzieciaka w tym wieku największa frajda to plaża, morze, dmuchane zwierzkia i inne aquaparki, a wy chcecie iśc do knajp,y pić wino i obserwować ludzi na ulicy...a co w tym czasie będzie robić dziecko?

10 minut piechotą to prawie kilometr, chce wam się zasuwać na plażę z całym ekwipunkiem na taki dystans? za 60 euro bez problemu znajdziecie miejscówkę 2+1 100-200 m od plaży

--
    "Moja sytuacja jest taka, że mam już ostatnie lata na tzw. rozród...mam żonatego kochanka...ogólnie jestem raczej zdrowa"
    kaz_nodzieja, 31.12.2016
  • mama_hanki2010 20.09.17, 11:31
    Dziecko w tym czasie pije wino z nami oczywiście.... ludzie co z Wami... czytam Wasze bardzo pomocne odpowiedzi i włos na głowie się jeży. Co za okropna maniera krytykowania każdego napisanego zdania. Zamiast konstruktywnej odpowiedzi dostałam stos uwag: jak to głupio, że bez samochodu, jak to beznadziejnie bo chcę mieć wszystko w jednym..plus bardzo troskliwe uwagi o samopoczucie mojego dziecka.
    Po to jest to forum? Bo jak patrzę na inne wątki to widzę, że jest bardzo podobnie.
    Pytanie osoby 'z zewnątrz' i .....atak :)
    Chyba czas na urlop, bo bardzo spięte towarzystwo widzę :)
  • wislok1 20.09.17, 18:03
    Jak wszystko sama najlepiej wiesz,to po jaka cholere sie pytasz ?

Bo chcesz uzyskac aplauz dla twojego glupiego planu

Ja pisze, jak jest naprawde
    Ty rob jak chcesz, ale plan jest glupi
  • mama_hanki2010 20.09.17, 11:24
    a kto powiedział, że plażujemy od rana a zwiedzamy w największy skwar?
  • mama_hanki2010 20.09.17, 11:23
    Nie rozumiem wypowiedzi. Przecież piszę, że zamierzamy wynająć auto. Poza tym wyobrażam sobie codzienne zakupy tak, że wstaję i idę na nogach do sklepu i kupuję co trzeba. Tak jak robiłam to na każdych wakacjach....
    'Pozatym, jak pisze kolpik, wszedzie beda tlumy, gdzie wy chcecie jechac'.... -?????
  • heca7 20.09.17, 13:35
    Oni mają rację. Bez samochodu ani rusz. Blisko sklepu oznacza centrum miejscowości a to z kolei tłumy od rana do nocy. Lipiec i pierwsza połowa sierpnia to najwyższy sezon w Chorwacji. Wtedy tłumy są wszędzie, nawet w niewielkich mieścinach ;)
    Kwatery szukajcie bliżej niż 10 min. spacerem. Kto chciałby w upale zasuwać z tobołami pod górę? I raczej szukajcie bezpośrednio. Nie przez portal airbnb. Ja zwykle wpisywałam nazwę miejscowości , apartamenty i sprawdzałam co tam mi się wyświetliło i to po grafikach bo zależało mi na maksymalnej bliskości morza i odpowiednim widoku.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali ;)
  • mama_hanki2010 20.09.17, 13:49
    Samochód wynajemiemy :) Taki jest plan. Dzięki.
  • wislok1 20.09.17, 18:20
    Ceny wynajmu sa wysokie

Poza tym popatrzcie na mape :odleglosci sa spore i zwiedzanie wynajetym autem nie jest takie proste

Niemcy czesto przylatuja do Chorwacji samolotami, ale maja zarezerwowane hotele z jedzeniem ijezdzana wycieczki autokarowe
    Wtedy to ma sens, wtedy ma sens podroz do Chorwacji samolotem
  • aseretka 21.09.17, 14:19
    > Poza tym popatrzcie na mape :odleglosci sa spore i zwiedzanie wynajetym autem
    > nie jest takie proste
    Dlaczegóż to zwiedzanie wynajętym autem nie jest takie proste? Często wypożyczam auto lecąc np. na wyspy Greckie, czy Kanaryjskie. Jakoś nie odczułam do tej pory różnicy pomiędzy jazdą własnym samochodem a wypożyczonym. :) No i o jakich to dużych odległościach piszesz? Ze Splitu np. do Dubrownika jest 230 km, do Zadaru jest 160 km, do Szybenika 90 km, do Makarskiej 86 km, do Trogiru zaledwie 30 km. Przecież nie muszą zwiedzać podczas jednego wyjazdu całej Chorwacji. :)

> Ceny wynajmu sa wysokie
    Jeżeli ktoś zamierza wynająć samochód, to chyba orientuje się w kosztach wypożyczenia i wie, czy go na to stać, czy nie.

--
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • wislok1 21.09.17, 18:47
    To twoja opinia,
    moja jest inna

Autorka pytania i tak zrobi, co chce
  • aseretka 21.09.17, 19:00
    Nie mniej jednak ciekawa jestem twojej opinii, dlaczegóż to zwiedzanie wynajętym autem nie jest takie proste.
    O duże odległości nie pytam, bo te są względne. Dla niektórych 50 km to kawaaał drogi, a dla innych, to zaledwie niewielki odcinek. Jako rzekł Jan Izydor Sztaudynger niejednokrotnie:
    "Ćwierć metra przeszedłszy glista mówi o sobie – ja turysta." ;)
    --
  • wislok1 21.09.17, 20:08
    Pisalem o wynajetym aucie w Chorwacji, w Splicie
    A nie o wynajmowaniu auta jako takim

Moze dlatego,ze jest drozej niz np. w Hiszpanii

No i chcac przez 10 dni zwiedzac nabije sie setki kilometrow i rachunek bedzie slony
  • aseretka 21.09.17, 20:32
    Hmmm... w Chorwacji jeszcze nigdy samochodu nie wynajmowałam, ale sprawdziłam przed chwilą wynajem na lotnisku w Splicie:
    www.rentalcars.com/SearchResults.do?enabler=&country=Chorwacja&doYear=2017&distance=10&ftsEntry=1472242&city=Split&driverage=on&doFiltering=false&dropCity=Split&dropFtsType=A&ftsAutocomplete=Split+Lotnisko+(SPU)%2c+Split%2c+Chorwacja&driversAge=30&dropFtsAutocomplete=Split+Lotnisko+(SPU)%2c+Split%2c+Chorwacja&dropFtsLocationName=Split+Lotnisko+(SPU)&fromLocChoose=true&filterTo=1000&dropLocationName=Split+Lotnisko+(SPU)&dropCountryCode=hr&ftsType=A&doMinute=0&countryCode=hr&puYear=2017&ftsLocationSearch=6236&dropFtsSearch=L&locationName=Split+Lotnisko+(SPU)&puMinute=0&ftsInput=Split&doDay=26&searchType=&filterFrom=0&coordinates=43.5403%2c16.2994&puMonth=9&dropLocation=6236&dropFtsInput=Split&doHour=12&dropCountry=Chorwacja&dropCoordinates=43.5403%2c16.2994&ftsLocationName=Split+Lotnisko+(SPU)&ftsSearch=L&puDay=23&dropFtsLocationSearch=6236&puHour=12&location=6236&dropFtsEntry=1472242&doMonth=9&filterName=CarCategorisationSupplierFilter
    Przeciętnie za trzy dni wychodzi ok. 170 zł, co daje ok. 40 euro. Czyli za dzień marne 13 euro. ;) Dla porównania za wynajem na 3 dni samochodu na Majorce (Hiszpania) płacę ok. 35 euro.

--
  • wislok1 21.09.17, 20:46
    Na Majorce sa takie same odleglosci jak miedzy Splitem a Dubrownikiem ?

Poza tym skoro jest rzekomo tak tanio, to dlaczego prawie nikt auta w Dalmacji nie wynajmuje ????
  • kolpik124 21.09.17, 21:26
    przyznam że nie spotkałem się z taimi cenami, parę lat temu na Rodos w II poł. września czyli już po sezonie płaciliśmy 35 euro za fiata punto ale za dzień, 2 lata temu na Korfu za 3 dni 7-miejscowy Opel Zafira płaciliśmy 60 euro/dzień, Hiszpania Cabo Roig niedaleko Alicante za Kia Ceed 140 euro za 3 dni

wszystkie ceny i tak wynegocjowane tanije w stosunku do do oficjalnego cennika

zresztą ceny ze Splitu w linku dotyczą końca września, a teraz w Chorwacji jest już praktycznie po sezonie i mało kto wypożycza, w lipcu/sierpniu będą kilka razy wyższe

--
    "Moja sytuacja jest taka, że mam już ostatnie lata na tzw. rozród...mam żonatego kochanka...ogólnie jestem raczej zdrowa"
    kaz_nodzieja, 31.12.2016
  • aseretka 21.09.17, 21:34
    Na pewno w sezonie są wyższe. W Grecji (ostatnio Zakynthos w maju) też płaciliśmy 30 euro za dobę.

--
  • kolpik124 21.09.17, 21:49
    panda?

--
    " Na jarmarki przychodzą rodziny z dziećmi, to bezpieczne miejsca. Jedne czego może się obawiać, to kieszonkowcy."...snakelilith, listopad 2016
  • aseretka 21.09.17, 22:00
    Nie. Kia picanto. :) Dla 2 osób wystarczająca, a bagażu przecież ze sobą na wycieczkę nie targaliśmy.

--
  • aseretka 21.09.17, 21:32
    > Na Majorce sa takie same odleglosci jak miedzy Splitem a Dubrownikiem ?
    Można porównać. Nocleguję w Porto Colom. W ciągu jednego dnia (jedna wycieczka) planuję np. przejechanie 300 km ( Porto Colom -Soller – Porto Soller – Fornaluxt – La Colobra – Lluc – Przylądek Formentor - Porto Colom). A droga jest niestety górzysta i kręta.
    > Poza tym skoro jest rzekomo tak tanio, to dlaczego prawie nikt auta w Dalmacji
    > nie wynajmuje ????
    Bo my z Polski w większości jeździmy swoimi samochodami, więc po kiego grzyba wypożyczać?
    Jeśli natomiast chodzi o tzw. wycieczki fakultatywne (autokarowe) organizowane przez BP, to np. za wycieczkę całodzienną Lluc - Sa Calobra - Porto de Soller - Palma zapłaciłabym 75 euro od osoby, czyli 150 euro. Do tego 104 euro za dwie osoby za wycieczkę do Palmy i Valldemossy. Plus 80 euro wycieczka na Półwysep Formentor i do Alcudii. Plus kolejne 80 za zwycieczkę do Jaskiń Smoczych. Czyli razem takie wycieczki kosztowałyby mnie ok. 415 euro. To samo zwiedzę znacznie taniej samodzielnie własnym tempie wypożyczając samochód na 3 dni.

--
  • wislok1 21.09.17, 23:05
    Majorka jest o wiele mniejsza niz Dalmacja
  • aseretka 22.09.17, 08:31
    > Majorka jest o wiele mniejsza niz Dalmacja
    Brawo!!! Odkrycie godne naukowca. ;) Jednakże nikt w ciągu jednego wyjazdu nie ma obowiązku zwiedzić całą Dalmację. Gdziekolwiek jestem, stacjonując w jednym miejscu, robę wycieczki w promieniu 150-170 km od miejsca pobytu. I to nie ważne, czy własnym, czy wypożyczonym samochodem.

--
  • wislok1 22.09.17, 18:22
    No i dobrze

Ale nie kazdy tak robi

Wiekszosc tych co przylatuja samolotem byczy sie na plazy i robi kilka wycieczek z biura podrozy
    I jest im fajnie
  • jan003 23.09.17, 09:25
    aseretka napisała:

> Bo my z Polski w większości jeździmy swoimi samochodami, więc po kiego grzyba w
    > ypożyczać?

Bo my z Polski być milionerem i mieć swoja bryka,lanos,skoda fabia lub kombi peugeot 406
  • aseretka 21.09.17, 20:36
    No i nikt nie mówi, o zwiedzaniu przez 10 dni. Ciekawe gdzieś ty to wyczytał? :)

--
  • wislok1 21.09.17, 20:43
    W pierwszym poscie
  • aseretka 21.09.17, 21:07
    W pierwszy poście autorka napisała:
    > Lecimy na początku lipca do Chorwacji na 10 dni, lądujemy w Splicie (niestety samochód z
    > różnych przyczyn odpada). Rozważamy wypożyczenie auta na kilka dni.
    Kilka, to nie znaczy 10. :)

--
  • wislok1 21.09.17, 23:02
    W pozostale dni beda zakupy ze sklepow nosic w zebach do apartamentu
  • aseretka 22.09.17, 08:36
    > W pozostale dni beda zakupy ze sklepow nosic w zebach do apartamentu
    Zastanawiam się, jak ja nosiłam zakupy nie mając samochodu, a mając do wyżywienia 4 dorosłe osoby i dwoje dzieci. No tak... byłam jeszcze młoda i miałam zdrowe zęby. :-D

--
  • wislok1 22.09.17, 18:23
    Zdrowe zeby to podstawa
  • aseretka 21.09.17, 14:06
    > Omiś : zalety: blisko lotniska, bardzo ładna klimatyczna miejscowość, dobre
    > usytuowanie do późniejszego zwiedzania), wady: mamy kłopot ze znalezieniem
    > noclegu, który by nam pasował (zawsze zamawiamy na airbnb i mamy zaufanie do
    > tego portalu, tutaj bieda), troszkę ta miejscowość wydaję sie nam 'mała'.
    Jeżeli Omiś wydaje Ci się za mały, to może pozostań w Splicie lub na jego peryferiach, np. w Stobreciu:
    croatia.hr/pl-PL/Destynacje/Miejscowosc/Stobrec?ZHNcMTM4LHBcNw%3D%3D
    Do Splitu łatwo można dojechać autobusem nr 25:
    www.promet-split.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=71&Itemid=102
    Bilet na lokalne autobusy miejskie można nabyć bezpośrednio z kierowcy lub w niektórych kioskach.
    Dobre połączenie jest też ze Strobeciu z innymi miejscowościami takimi jak np. Omiś
    Dworzec autobusowy znajduje się około 500 m od centrum miasteczka.
    PS. Oczywiście, jeżeli zamierzacie wypożyczyć samochód na dalsze wycieczki autobus będzie zbędny. :)

--
  • kolpik124 21.09.17, 21:29
    ale Split, też jest mały, owszem to spore miasto, ale sama starówka z pałacem Dioklecjana to wycieczka na jeden dzień, reszta Splitu to nieciekawe blokowiska

--
    kaz_nodzieja, 31.12.2016
  • aseretka 21.09.17, 21:57
    Po Starówce Splitu nie trzeba biegać jak pies z wywieszonym ozorem (przynajmniej ja tak ganiałam, chcąc zobaczyć jak najwięcej). :)
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,125894268,128048521.html
    Spokojny spacer z odpoczynkiem przy kawiarnianym stoliku można rozłożyć na 3-4 dni. Dokładając do tego prześliczną promenadę Riva, gdzie można przesiedzieć kilka wieczorów pijąc winko w knajpkach, patrzeć na spacerujących brzegiem morza ludzi i podziwiając piękny widok na port i morze, to już kilka kolejnych dni. Jeśli ktoś tak lubi spędzać czas.
    --
  • wislok1 21.09.17, 23:03
    Mrzonki
  • aseretka 22.09.17, 08:40
    Mrzonką jest dla ciebie spokojny spacer? Zawsze odnosiłam wrażenie, że jesteś przeciwnikiem japońskiego tempa zwiedzania. ;)

--
  • wislok1 22.09.17, 18:25
    Ja tak

Ale teraz sa inne czasy

Ludzie zabytki zaliczaja

Zeby pokazac, gdzie sie bylo, chocby bardzo pobieznie
  • aseretka 22.09.17, 18:55
    Ogólnie... przestań się już kompromitować wislok. Każda twoja odpowiedz jest nie na temat, a polemizowanie z tobą, to jak rozmowa dziada z obrazem - bez obrazy :)
    --
  • wislok1 22.09.17, 19:42

Zero argumentow,

zaczelo sie prowokowanie do pyskowki
  • kolpik124 22.09.17, 18:49
    no można przesiedzieć tych parę wieczorów w tłumi gapiąc się godzinami w tłum, bo morze zza tłumu średnio widoczne, niestety promenada w sezonie tak wygląda

tylko co z tym 8-letnim dzieckiem, też ma siedzieć i sączyć winko godzinami?

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • aseretka 22.09.17, 19:02
    > tylko co z tym 8-letnim dzieckiem, też ma siedzieć i sączyć winko godzinami?
    Kolpik, tu się z Tobą zgadzam, bo i sama nie wyobrażam sobie przesiadywania z dzieciakami przy kawiarnianym stoliku dłużej niż pół godziny. No ewentualnie na upartego przez godzinę. :) Ale niektórzy nie wyobrażają też sobie, że np. z dziećmi w wieku 3-7 lat można uskuteczniać długie podróże, zamiast spędzać 3-tygodniowy urlop na plaży.

--
  • wislok1 22.09.17, 19:45
    Ale po co wloczyc malego dzieciaka setki kilometrow po zabytkach, jako on z tego nic nie zapamieta ?
  • kolpik124 22.09.17, 20:27
    z 3-tygodniowym urlopem na plaży praktycznie się spotykam, nawet biura podróży praktycznzie nie mają takich ofert, natomiast z wakacjami rodzinnymi na plaży przerywanymi okazjonalnymi wycieczkami jak najbardziej

"uskutecznianie długich podróży" z dziećmi w tym wieku jest jakąś totalną pomyłką

w każdym razie wątek dotyczy wakacji rodzinnych, które autorka wątku wyobraża sobie jak wakacje dla geriatrii, bo to emeryci najczęścia siedza godzinami, sączą płyny i dziwią sie światu jak Marceli Spzak :D

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • aseretka 22.09.17, 20:50
    Trzytygodniowy urlop ja najczęściej preferuję. Załatwiam wtedy wszystko we własnym zakresie. I włóczę się z wnuczkami, to tu, to tam... :)
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,164479661,164479661,0,2.html?v=2
    Dziewczynki, choć małe, wolą wycieczki, a na plaży czy przy basenie po 2-3 godzinach im się nudzi. :) I wbrew pozorom dużo zapamiętują, aż sama jestem czasem zaskoczona, gdy wspominają coś z wcześniejszych wakacji.
    Ale to nie jest tematem wątku, więc na tym kończę.

--
  • kolpik124 22.09.17, 22:24
    nauczyciele i emeryci to jednak nie jest większość urlopowiczów, przynajmniej w naszych realiach

a zwłaszcza emeryci zabierający wnuczki na objazdy po Europie...

--
  • jan003 23.09.17, 09:29
    Z dziecmi zmien kierunek i jedz do Egiptu do aqua parku i masz spokój z bachorami,bedziesz chlał darmowe winsko i gorzale a młodzi będą się sami bawić w basenach.Po jakiego sie pchasz do Chorwacjii , wiocha nie jest tania a tam jak czytasz POLACY jezdzą swoimi brykami.
  • mama_hanki2010 25.09.17, 14:31
    Widzę, że na tym forum wszystko białe lub czarne.
    Czyli jak nie jadę swoim samochodem to w ogóle najlepiej nie zapuszczać się do Chorwacji?
    Co to za bzdura!
    A jak już lecę to tylko do hotelu i leżeć cały dzień na plaży.
    Kolejna bzdura!
    Cena wypożyczenia auta na lipiec nie różni się praktycznie od wynajęcia samochodu na Malcie, gdzie byliśmy w tym roku.
    Również nie widzę różnicy w podróżowaniu samochodem prywatnym a wypożyczonym...
    W naszej rodzinie liczy się i dziecko i MY jako rodzice i nasze potrzeby. Skoro nie lubimy spędzać z mężem całych dni na plaży, to nie będziemy tego robić, bo te wakacje są także DLA NAS. I nikt z tego powodu nie czuje się pokrzywdzony, bo atrakcja to nie tylko morze i smażing, ale i lody, spacer promenadą, gra w kawiarni w doble (popijając, o zgrozo! wino!)i wiele innych. Tego uczymy się od siebie nawzajem i każdy jest zadowolony. Sprawdziło się podczas ostatnich wakacji i sprawdzi się także w Chorwacji.
    Mnie nie interesuje Wasze zdanie na temat czy moje dziecko się nudzi czy nie, bo to nie Wasza sprawa.
    Tak jak powiedziałam, liczyłam na pomoc i doradzenie miejsca na wypoczynek, a otrzymałam, w większości przypadków nic nie wnoszące uwagi.
    A swoją drogą chyba zdecydujemy się na Brelę :)
    Dziekuję wszystkim życzliwym.
  • wislok1 25.09.17, 14:47
    W naszej rodzinie liczy się i dziecko i MY jako rodzice i nasze potrzeby. Skoro nie lubimy spędzać z mężem całych dni na plaży, to nie będziemy tego robić, bo te wakacje są także DLA NAS

No i fajnie

Egoizm w postaci skrajnej

Tylko dziecka szkoda, ktore ma gleboko w d... wasza koncepcje i chce po prostu wypoczac na plazy

• wislok1 25.09.17, 14:49
    Co do Malty to wypozyczenietam auta jest idiotyzmem z uwagi na o wiele tansza i swietnie zorganizowana komunikacje autobusowa
  • mama_hanki2010 25.09.17, 18:39
    Właśnie ze względu na córkę zdecydowaliśmy się na samochód. To było genialne posunięcie, bo dało absolutną wolność. Autobusy na Malcie często się spóźniają, naparzają klimą, itd. Ale Pan to widzę spec ze wszystkim..
  • wislok1 25.09.17, 19:23
    Kosmiczne bzdury

Podrozowalismy 2 tygodnie i nic takiego sie nie stalo

Malta to panstwo wielkosci Bielska-Bialej

Za to z o wiele wiekszymi korkami

• mama_hanki2010 25.09.17, 19:48
    Ani razu przez 12 dni nie staliśmy w korku.
  • mama_hanki2010 25.09.17, 19:51
    Ale widzę,że w Pana przypadku jest następująco-ten, kto ze mną się nie zgadza pisze bzdury, idiotyzmy i jest skrajnym egoistą :)
    Współczuję braku tolerancji i otwartości na innych.
  • wislok1 25.09.17, 20:40
    Ani razu przez 12 dni nie staliśmy w korku.

A ha

Korki na Malcie to normalna sytuacja
    Nienormalny jest brak korkow

Co do innych spraw, to podrozujac z malymi dziecmi
    na PIERWSZYM miejscu sa dzieci
    I program pobytu sie dostosowuje do ich wieku i zainteresowan !!!

Jak chce siezwiedzac sa gory,gdzie nie ma takich upalow

Oczywiscie nie trzeba w Chorwacji nonstop smazyc sie na plazy
    Sam pisalem, ze ludzie przylatujacy samolotem robia przez kilka dni wycieczki !!!

Ale wasz plan po prostu mi sie nie podoba

TY SAMA poprosilas o opinie,wiec ja dostalas
    Na wlasne zyczenie

I inne osoby napisaly to samo co ja

Glupi plan nie ma nic wspolnego z otwartoscia i tolerancja,jest tylko glupim planem
  • mama_hanki2010 25.09.17, 20:55
    Głupi plan to plan ze wypozyczam samochod, chcemy trochę pojezdzic po okolicy, troche polezec na plazy a wieczorem wpasc do restauracji na kolacje???
    Co w tym głupiego???
  • wislok1 26.09.17, 20:14
    Diabel tkwi zawsze w szczegolach

Chorwacja to nie miasto Malta

Jesli wybierzecie miejscowosc Brela, to bedzie bardzo stromo

Czyli zeby bez auta zapewnic sobie dostep dosklepu i do plazy
    MUSICIE zarezerwowac apartament nad samym morzem i w samym centrum,blisko sklepow
    Czyli tez blisko tlumow, ktorych nie znosicie
    No i cena takiego apartamentu moze byc znacznie wyzsza niz w waszych planach

Wypozyczenie auta moze kosztowac o wiele wiecej niz na Malcie

Wycieczki z Breli to nie odleglosci maltanskie, gdzie za godzine jest sie na drugim koncu panstwa
    Nabijecie kilometrow

I tak dalej,i tak dalej

Wasz wybor

Ale pomyslcie: dlaczego tak malo turystow wypozycza auta w Chorwacji ?

• aseretka 27.09.17, 18:36
    Kosmiczne bzdury wisloka... :)
    > Malta to panstwo wielkosci Bielska-Bialej
    - powierzchnia Malty - 316 km2
    - powierzchnia miasta Bielsko-Biała - 124,5 km2
    > Chorwacja to nie miasto Malta
    Czy jest takie miasto o nazwie Malta?
    > Wypozyczenie auta moze kosztowac o wiele wiecej niz na Malcie
    Ceny na Malcie:
    www.maltaigozo.pl/jak-i-gdzie-wypozyczyc-samochod-na-malcie/#comment-24181
    --
  • wislok1 27.09.17, 19:08
    Aseretko, czy ty naprawde nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
    Nie umiesz ani troche !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisalem wyraznie, ze miasto Malta+ okolice

Malta to panstwo i najwieksza wyspa panstwa
    90% ludnosci skupia sie w aglomeracji wokol Valletty i wyspa Malta to jest w PRAKTYCE jedno miasto !!!!

I to jest tak jak Bielsko-Biala i okolice

Bylas na Malcie ?

Nie

#Gozo to peryferie
  • aseretka 27.09.17, 19:50
    No cóż... widocznie jestem za głupia, aby zrozumieć twoje "mondrości". ;) Wdzięczna więc byłabym, gdybyś wskazał mi zdanie (zdania) gdzie napisałeś wyraźnie, że chodzi ci to, że La Valettę z okolicami jest równa co do powierzchni z Bielsko-Białą i jego okolicami.
    Jak na razie, to czytam kolejną rewelację:
    > Pisalem wyraznie, ze miasto Malta+ okolice.
    Mimo najszczerszych chęci o prób zrozumienia, nie znajduje niestety takiego miasta, jak Malta. :)
    PS. Nie jest konieczne bycie na Malcie, aby znać geografię. Dlatego też nie wypowiadam się na temat korków itp. rzeczy.
    PS 2. Gozo , z tego co mi wiadomo, stanowi osobną wyspę wchodzącą w skład państwa maltańskiego. To tak, jakbyś napisał, że Baleary są peryferiami Hiszpanii.

--
  • wislok1 27.09.17, 20:52
    Pisalem o panstwie i miescie Malta

Oficjalnie stolica Malty to Valletta
    Ale to jest tylko stare miasto

Cala wyspa Malta tworzv 1 miasto w praktyce

Wiec potocznie Malta to panstwo-miasto z peryferiami takimi jak wyspa Gozo i wyspa Comino

Kiedys cos takiego w Chorwacji byl Dubrownik, tez miasto-panstwo
  • kolpik124 27.09.17, 21:19
    Malta to nazwa wyspy i państwa, La Valetta to jego stolica

nie jest to miasto państwo, bo La Valetta zajmuje tylko część głównej wyspy, na której jest większość terenów niezurbanizowanych, też byłem i widziałem, kto nie był, może zobaczyć na google maps

--
    "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
  • wislok1 27.09.17, 22:18
    Valletta to nie jest miasto-panstwo
    To tak jakby stare miasto w Krakowie mianowac stolica Polski

Alejuz caly zespol miejskina wyspie Malta tworzy w praktyce 1 miasto
  • wislok1 27.09.17, 22:20
    Poza tym nikt nie uzywa na Malcie polskiej wersji nazwy - La Valletta
    To jest po prostu Valletta

Bez La
  • kolpik124 28.09.17, 12:46
    LA Valetta to nie jest miasto-państwo, nigdzie o tym nie pisałem. to stolica Malty.

I nie interesuje mnie czy z La czy bez La, to nieistotne.

--
    " Na jarmarki przychodzą rodziny z dziećmi, to bezpieczne miejsca. Jedne czego może się obawiać, to kieszonkowcy."...snakelilith, listopad 2016
  • olga400 06.10.17, 16:33
    Jedz tam gdzie byś chciała pojechać nie pytaj o opinie bo kazdy powie Ci co innego :) masz lotnisko w Dubrovniku i w Kasteli wiec wybierz sobie cos blisko i juz :)
  • wislok1 07.10.17, 23:43
    Zgadzam sie, ze miejsce powinno byc atrakcyjne, blisko lotniska i z dobrym dostepem do komunikacji publicznej....

Wtedy nie trzeba wypozyczac auta na caly czas pobytu i nie ma wielkiego stresu z zakupami...
    Mozna wypozyczyc na kilka dni, zeby zrobic kilka wycieczek
    ( jak nie da sie tam dojechac komunikacja publiczna bez problemu )

• wislok1 07.10.17, 23:38
    To nie jest nieistotne
    To jest idiotyzm...

To tak jakby cudzoziemiec mówił na Warszawę
    La Warsaw...
  • mama_hanki2010 25.09.17, 18:42
    Egoizm? Inaczej na to patrzę. A skąd Pan wie, co moje dziecko ma gdzie? Acha, zapomniałam..spec...
  • wislok1 25.09.17, 14:55
    Mnie nie interesuje Wasze zdanie na temat czy moje dziecko się nudzi czy nie, bo to nie Wasza sprawa.

Jak sie pytasz na publicznym Forum o propozycje i piszesz, ze sama nie wiesz co robic, to czego ty oczekujesz ?

Ludzie pisza, co znaja z AUTOPSJI

I wiadomo, ze opinie beda rozne

To jest Forum dyskusyjne

• mama_hanki2010 25.09.17, 18:40
    Głównie widzę opinie Pana, którą już znam i mi wystarczy..
  • Gość: gtw IP: *.static.sl-net.pl 25.09.17, 21:21
    jak dla mnie wypożyczanie auta w HR to średni pomysł

w sezoniekosztuje to znacznie więcej niż w innych krajach, korki na Jadrance, na wycieczkach parkowanie albo na poboczach albo na drogich parkingach, najfajniejsze miejsca i zatoczki wymagają sporej odwagi i umiejętności technicznych, ryzyko obtarcia albo oberwania lusterek jest spore bo tam jeździ się na styk

znacznie sensowniejsze jest wypożyczanie skutera

no i rzeczywiście, co ma robić dziecko przez te godziny w knajpie?
  • hepik1 26.09.17, 06:35
    >znacznie sensowniejsze jest wypożyczanie skutera

I jezdżenie w trójkę z ośmiolatkiem?
    Mnie sie nie wydaje
  • Gość: gtw IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.09.17, 07:20
    sensowniejsze w ogóle jeśli chodzi o Chorwację, oczywiście dziecko mienia sytuację, ale i tak wynajmowanie tam samochodu to rzecz do mocnego przemyślenia
  • hepik1 26.09.17, 15:15
    Czy ja wiem?Koszt skutera na dobę od 200 kun w górę.I to ten 50 cm3.Na silniejsze potrzeba juz prawa jazdy kat.A
    Jeśli dla samej frajdy tak,zwłaszcza na wyspach,które objedziemy w kilkadziesiąt km dookoła.Do poruszania sie po miasteczkach tez.Ale ciut dalej to juz sensu za bardzo nie widzę.Większośc wypożyczalni zastrzega,że nie wolno po drogach szutrowych czyli odpadaja jakies dojazdy na mniej dostępne plaże.
  • heca7 27.09.17, 07:55
    Może motor z koszem? ;) ale takiego nie widziałam w wypożyczalniach w Cro.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka