Dodaj do ulubionych

Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE

04.11.17, 00:56
Hej,

Chcę uskutecznić obszerny trip po Bałkanach, ale mój masterchef, sorry... masterlease nie wypuszcza mnie poza UE, czyli odpada Albania, BiH, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia i Serbia. Znajomi mówią, że wiele nie tracę, bo dzicz i niebezpiecznie, ale mnie z tych powodów tylko bardziej korci, żeby tam pojechać. Uwielbiam ryzyko, a zagrożenie życia i zdrowia wręcz kocham :)

Myślałem, żeby olać masterchefa ciepłym moczem i uskutecznić samowolkę. Dopóki nie dojdzie do stłuczki, nie będzie przypału. Ktoś próbował taki proceder?
Edytor zaawansowany
  • trypel 04.11.17, 07:05
    Do Szwajcarii tez nie puszczają? Pierwszy raz słyszę o takim leasingodawcy :)
    Moi z reguły robią pod górkę tylko przy kierunkach rosyjskich i poza europejskich.
    Walcz bo warto, z wymienionych nie byłem tylko w Kosowie bo wymagany jest paszport a ja uparcie tylko z dowodem jeżdze, i naprawdę warto tam sie przejechać. Tyle ze to zupełnie różne kraje i nie wrzucaj ich do jednego wora.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • schweppes1 05.11.17, 09:24
    W Szwajcarii byłem właśnie na samowolce i to dwa razy. To malutki kraj z siecią autostrad, gdzie wszyscy jeżdżą płynnie, przewidywalnie i zgodnie z ograniczeniami jak po sznurku, więc o stłuczkę ciężko, jak się samemu uważa. Myślę, że im chodzi o to, żeby nie zapuszczać się w jakąś dzicz, w której ciężko się współpracuje ze służbami i ichnimi ubezpieczalniami w razie W i trochę niesłusznie ujęli to w definicji jako UE, więc raczej nie chodziło im o takie kraje jak Szwajcaria czy Norwegia. Można pojechać i się tylko modlić, żeby gdzieś nie przydzwonić, a niestety na Bałkanach łatwiej o dzwon z uwagi na infrastrukturę i mentalność. W dodatku mogą ukraść, wtedy to dopiero byłyby jaja :D
  • hepik1 05.11.17, 12:24
    Prawdę mówiąc najwięcej poobijanych samochodów to widziałem w Paryżu ;)Pomyslec,że całkiem niedawno jako kraj białych niedźwiedzi na ulicach Polska była traktowana.
  • schweppes1 05.11.17, 13:48
    A ja w każdym dużym mieście we Włoszech. Samochody bez przetartych zderzaków stanowiły tam mniejszość.

Aż musiałem kiedyś o to zapytać znajomego Włocha. Powiedział, że jeżdżą agresywnie i lubią się wszędzie wciskać, zarówno w czasie jazdy jak i przy parkowaniu, do tego 1/4 kierowców nie ma prawa jazdy (nigdy nie miała lub zabrali), a połowa jeździ bez obowiązkowego ubezpieczenia i w razie W obrzucają się nawzajem mięsem i rozjeżdżają każdy w swoją stronę, żeby sobie nie narobić problemów jak przyjedzie polizia czy carabinieri. Po prostu południowcy.
  • wislok1 05.11.17, 19:44
    Moje wrazenia z jazdy we Wloszech sa zupelnie inne...

Spodziewalem sie wlasnie takich klimatow, o ktorych piszesz...
    Nic sie nie sprawdzilo poza czestym trabieniem i gestykulowayniem
    Wlosi jezdza bezpiecznie i przewidywalnie

Realia sa takie, ze o wiele gorzej jezdzi sie w Polsce
    ( czego dowodem jest chocby znacznie wieksza ilosc wypadkow drogowych wPL)
  • trypel 05.11.17, 16:52
    Z krajów w tamtym rejonie najgorzej czułem sie w Czarnogórze. Jakos tak agresja obecna była wokół. Moze dlatego ze sezon. Ze droga zatłoczona.
    Najlepiej w Serbii i Macedonii. Spokój, cisza i prawo gościnności dające więcej praw obcemu. Poza Belgradem. Tam normalnie ale i tak kocham to miasto.
    W Macedonii warto zatrzymać sie w Skopje na 2 dni a potem do Ochrydy. W razie czego na miejscu działa gość bardzo promujący Macedonię w Polsce, wykładający na naszych uczelniach, ma kupę kontaktów i załatwi najlepszego przewodnika, knajpę itd
    Albania jest ok poza jakością dróg( nieraz pare km robi sie naprawdę po poligonie czołgowyk albo po polnej drodze) ma zajebiste myjnie, za 5-6 dolarów było mycie, odkurzanie, czyszcźenie szyb felg i czego tam jeszcze, robione w max 15 min przez drużynę kilkuosobowa. A Ty w tym czasie kolejna kawę obok.
    Warto przejechać sie wybrzeżem od Vlory na południe. Piękna, świetnej jakości droga, widoki, puste plaże, knajpki z owocami morza z porannego połowu.
    W Albanii rownież najlepsze burki na Bałkanach.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • schweppes1 06.11.17, 02:45
    Czy w tych wszystkich krajach aplikacje booking i tripadvisor zapewnią mój wikt i opierunek w tak perfekcyjny sposób jak w europie zachodniej?
  • trypel 06.11.17, 06:55
    Z tripadvisora nie korzystam. Booking jak najbardziej. Działają rownież karty. Bankomaty.
    W przyszłym roku planuje Gory Przeklęte i tam pewnie bedzie bardziej dziko ale w normalnych miejscach jest całkiem normalnie :)
    Nie byłem w Tiranie. Żałuje.

--
  • trypel 06.11.17, 06:56
    Aha w Albanii faktycznie tych bunkrów jest w pyte

--
  • hepik1 06.11.17, 08:50
    O mamo!Ludzie jeżdżą tam i ówdzie a nawet w jeszcze bardziej "dzikie" regiony Europy ,Azji juz od lat,korzystając ze wszystkich udogodnień zwiazanych z internetem,smartfonami ,platnosciami itd Dziesiatki vlogów stricte podróżniczych ale i nie tylko,gdy jada stopem z namiotem, albo komunikacją ichniejszą,busiarzy,którzy przy okazji pracy pokazuja drogi itp itd.Na cro.pl są relacje pary,która skoda (bodajże fabią) przejechała wszystkie te tereny,które ty planujesz juz kilka lat temu.Masz w lisingu jakies wypasione auto,w umowie zakaz wyjazdu-twój problem,gały widziały co podpisywały.Kup za kilka tys 15-18 letnia Toyotę Yaris i wal śmialo w "najdziksze ostępy".Bez zmartwień.
  • trypel 06.11.17, 10:26
    W moim przypadku był to citroen c3, ale właśnie nie wszędzie dał radę wjechać stad teraz wysoki 4x4. Tylko z tym internetem to bym uważał. Stawki poza UE o czym szybko zapomnieliśmy potrafią zaboleć.

--
  • schweppes1 06.11.17, 11:36
    Nigdy nie wybrałbym się samochodem klasy Yarisa dalej niż za województwo. Ja na urlopie chcę wypoczywać, a nie się męczyć. Do długich tras jest przeznaczony co najmniej segment D (Passat, Superb, Mondeo, Insignia itp.).
  • trypel 06.11.17, 12:05
    masz prawo do takiej opinii :)
    Ja wolałem jechać tam c3 w wersji pluriel niż służbowym passatem. I się nie męczyłem. Nawet przez chwile.

--
  • schweppes1 06.11.17, 12:15
    To po co firmy marnują pieniądze na Passaty, skoro C3 są wystarczające do nawet międzynarodowych podróży? :D
  • trypel 06.11.17, 13:06
    Ehhh
    Po co firmy marnują kasę na auta skoro są samoloty lepsze i szybsze do międzynarodowych podróży?
    Przecież i dla Ciebie i dla mnie auto to forma bonusa. Nie tylko narzędzie pracy. A ze w służbowym nie mam dachu otwieranego to na urlop wole prywatnym. Poza tym służbowemu należny jest jakiś szacunek a prywatnym robię co chce i nikomu nic do tego.
    Naprawdę przy jeździe 90-100 nie widzę przepaści między siedzeniem z przodu w c3 a w passacie. Jeszcze się na szerokość mieszczę :) a autostrady staram się omijać bardzo szerokim łukiem.

--
  • trypel 06.11.17, 13:25
    bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/81/45/13/01e4fab46d.jpg
    Zobacz, wklejam jeszcze raz linka do zdjecia z głównej wg nawigacji trasy z Ochrydu do Vlory. Żal byłoby passata :) a pluriela nie. A dodge w przyszłym roku będzie się na takiej drodze czuł jak w domu.

--
  • schweppes1 06.11.17, 17:41
    Uwielbiam takie klimaty. Najlepiej widziałbym na tej drodze Forestera :)
  • schweppes1 06.11.17, 17:40
    Akurat u mnie to nie bonus, tylko narzędzie do intensywnej orki, a że mam pół Polski do orania (70 Mm rocznie), to jest właśnie segment D, żeby mi plecy nie pękły. Bonus to ma nasz dyro finansowy, taki księciunio, który prawie w ogóle nie ma podróży służbowych, a dostał lepszą furę niż handlowcy (o ząbek mocniejszy silnik i wersja wyposażenia). Zarządzający też prawie w ogóle nie jeździ służbowo, a ma BMW 5, tak dla ozdoby. Chora polityka flotowa z centrali zagranicznej, ale mniejsza z tym.

Faktycznie jeżeli drogi w słabym stanie to lepiej nie dobijać służbówki, zwłaszcza że nie wszystkie uszkodzenia masterchef będzie miał ochotę pokryć. No to chyba na razie muszę zadowolić się unijnymi Bałkanami, bo Corsą mojej kobiety nie mam ochoty gonić.
  • trypel 06.11.17, 18:37
    Młody jestes to ganiaj. Potem zejdziesz do 3-4 tys, zaczniesz latać i odpoczniesz

A wyprawa corsa brzmi niezłe. Podjeżdżasz z dziewczyna tu www.booking.com/hotel/al/liro.pl.html?aid=311097;label=liro-8135KnpOr%2ARORqrWkGVxtQS161692870316%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-285284110766%3Akwd-11852682565%3Alp1011521%3Ali%3Adet%3Adm;sid=724a80d2fb88ca6817edd6db54ae301a;dest_id=-109054;dest_type=city;dist=0;hapos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1509989640;srfid=d406bfef58b5a48b4e1ba60d684cccf80160f572X1;srpvid=23ae7b83ada406a7;type=total;ucfs=1& i sie bawisz. Pomysł ze nasi pradziadowie 6 niedziel z Krakowa do Pragi jechali a Ty sie corsy lękasz :)

--
  • heca7 06.11.17, 19:43
    Ze cztery lata temu widzieliśmy w Chorwacji poloneza na polskich numerach.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali ;)
  • hepik1 06.11.17, 19:52
    >Nigdy nie wybrałbym się samochodem klasy Yarisa dalej niż za województwo.
    (Passat, Superb, Mondeo, Insignia itp.).

No to nie pisz o jakis tripach w dzikie okolice ;)
    Samolocik +wypozyczalnia to twój gorny zakres wycieczki ;)
  • trypel 06.11.17, 20:05
    Z ta wypożyczalnia to tez Bałkany odpadają. Wypożyczalnie w Grecji nie pozwalają wyjeżdżać do Macedonii i Albanii, te w Macedonii nie pozwalają wyjeżdżać nigdzie.
    Pozostaje mu zmiana roboty i służbowy LR albo namówienie dziewczyny na sprzedać corsy i zakup jakiegoś starszego klasy D. Np merca Mietka :D wtedy w Albanii bedzie miał fajnie

--
  • hepik1 06.11.17, 20:06
    Myslałem przez moment,że mlody gośc marzący o przygodzie po bezdrożach Mołdawii a wyszedł tylko młody dupek marzący o podrozy słuzbowa Insignia po autostradach Albanii. ;)
  • schweppes1 07.11.17, 07:04
    Wiesz, dla mnie możesz całe Bałkany przejechać na osiołku, żeby przypadkiem nie zostać dupkiem. Jeżeli wg ciebie wakacje polegają na tym, żeby jak najmocniej uwierało i jak najbardziej bolało, to polecam Runmageddon.
  • hepik1 07.11.17, 08:36
    Moze z tym dupkiem przesadziłem ale nie końca jestem o tym przekonany ;)

Jeśli ktos w pierwszym poście pisze o tripie przez Bałkany:
    "Uwielbiam ryzyko, a zagrożenie życia i zdrowia wręcz kocham"
    A kilka dni później:
    "Ja na urlopie chcę wypoczywać, a nie się męczyć. Do długich tras jest przeznaczony co najmniej segment D (Passat, Superb, Mondeo, Insignia itp.)"

to mi sie nie spina.

Albo dwubiegunowośc afektywna albo właśnie dupkowatość ;)
  • kolpik124 07.11.17, 08:42
    nie przesadziles, to miszcz kierofffnicy i król repów z forum auto-moto, z Gdańska do Wawy jedzie 2 godziny, do Chorwacji zajedzie w pół dnia :D

--
    "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
  • hepik1 07.11.17, 09:13
    Aha,szkoda.Bo miałem dla niego fajnego tripa do Serbii:
    issuu.com/iulotka.pl/docs/lidlpodroze_cabab704911d0a?e=3073891/54583872
  • schweppes1 07.11.17, 09:32
    Właśnie chyba się przeprowadzę na południe Polski, bo z Gdańska każda wyprawa do ciepłych, południowych krajów to dwa dni w jedną stronę, a mieszkając na południu wystarczyłby mi jeden dzień i przy dobrych wiatrach wycieczkę np. do Włoch można zmieścić w przedłużonym o piątek lub/i poniedziałek weekendzie :)
  • wislok1 07.11.17, 17:35
    ...przy dobrych wiatrach wycieczkę np. do Włoch można zmieścić w przedłużonym o piątek lub/i poniedziałek weekendzie :)

Taa, jasne
    1 dzien jazda w jedna strone, 2 dzien zwiedzanie jakiegos jednego miasta i tylko na polnocy Wloch, 3 dzien jazda w druga strone,
    absurd, zwazywszy chocby na koszt takiej idiotycznej eskapady
  • heca7 07.11.17, 18:58
    No ale jakby się tak mieszkało w "Worku Turoszowskim" to miałoby się blisko do Pragi, Drezna... do Austrii rzut kamieniem ;) Ehhh się rozmarzyłam...

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali ;)
  • trypel 07.11.17, 19:16
    dlatego zdecydowalismy sie na przeprowadzke do Wrocławia
    2 h do Drezna (jak nie ma korka)
    3 do Pragi
    2.5 do Berlina
    7 na narty w Alpy

ma to swoje wady bo pare razy w roku trzeba zaliczyc sobotnie zakupy w Dreznie :)

--
  • wislok1 07.11.17, 20:04
    Raczej zalety z tymi zakupami
  • heca7 07.11.17, 20:54
    Pewnie punkt widzenia zależy od tego kto płaci ;)

--
  • trypel 07.11.17, 21:17
    I czas. 2-3 h ok, ale cały dzień łażenia po sklepach już gorzej.

--
  • wislok1 07.11.17, 22:18
    Zalezy jakich sklepach,trzeba sie podzielic na podgrupy, hehe

Meska czesc w MediaMarkt
  • trypel 07.11.17, 19:19
    schweppes1 napisał:

a mieszkając na połu
    > dniu wystarczyłby mi jeden dzień i przy dobrych wiatrach wycieczkę np. do Włoch
    > można zmieścić w przedłużonym o piątek lub/i poniedziałek weekendzie :)

chocbys sie posr..ł to nie dasz rady. Chyba ze przedłuzony weekend to dla Ciebie 5 dni.
    nawet z zachodniego końca (z takiego Bolesławca) masz 10-11 h do Werony. Cały dzien jedziesz, i cały wracasz.

--
  • schweppes1 07.11.17, 09:36
    To, że lubię ryzyko nie musi oznaczać, że lubię taplać się w błocie. Jazda służbowym samochodem w leasingu i to bez pozwolenia w niestabilnym, pół-dzikim kraju jest bardziej ryzykowna, niżby tam jechać 10-letnią, prywatną Corsą.
  • vag-auto 07.11.17, 09:53
    ulegasz zludzeniom

te "pol-dzikie" kraje sa obecnie bardziej bezpieczne od "cywilizowanych" wloch, szwecji, norwegii, francji, uk, irlandii czy grecji

jezeli wiec lubisz ryzyko, to wlasnie na zachod powinienes sie zapuscic, najlepiej w najbardziej popularnych okolicach, gdzie masz najwieksza szanse trafic na jakiegos nygusa z bomba, karabinem, nozem lub ciezarowka

balkany to ostoja spokoju i bezpieczenstwa, pieknych krajobrazow i pysznego, taniego jedzenia, gdzie nygusom nie chce sie zapuszczac i robic zamachow, bo podczas ucieczki moga urwac kolo na dziurze
  • heca7 07.11.17, 13:12
    Całkiem bezpiecznie czuliśmy się zarówno w Albanii jak i w Macedonii. W Serbii Booking wysłał nas do takiego hotelu , że szczęki nam lekko opadły. Miałam poważne obawy czy rano zastaniemy samochód pod budynkiem ;) o ile przeżyjemy noc :P Po hotelu kręcili się do późna panowie rodem z wojny na Bałkanach. Ale rano wszystko było ok. Samochód stał na ulicy a my dostaliśmy śniadanie.

--
  • heca7 07.11.17, 13:13
    Poza tym jak raz zostaniesz złapany przez policję w Serbii na autostradzie to odechce ci się przekraczać prędkość w tym kraju o więcej niż 5 km.

--
  • trypel 07.11.17, 19:04
    kwestia auta :) starą cytryną +10-15 i nawet nie zatrzymywali.

--
  • heca7 07.11.17, 20:57
    Widocznie miałeś szczęście. Zwykle to 3-4 godziny wyrwane z życiorysu a nie jak u nas gładka gadka i mandat 500zł.

--
  • trypel 07.11.17, 21:15
    Szczerze mówiąc to odkąd jeżdzę po tamtych rejonach (od 96) to zatrzymany byłem góra 5 x, a mandat zapłaciłem raz w Bułgarii, i koniec.
    Ale jakos na urlopie nie mam tendencji do przeginania i trzymam sie bocznych dróg.

--
  • trypel 07.11.17, 19:13
    ja w Serbii jadąc rowerem po Eurovelo trafiłem nad Dunajem na coś takiego guesthousedp.zohosites.com/
    prowadzone przez Włocha z Triestu ożenionego z Serbką. Zajechałem na kawę i zostałem do kolejnego dnia. Goscinnosc, zimne piwo, widok na barki sunące Dunajem, kuchnia. Nie wiadomo co było lepsze.
    Ogolnie tylko raz trafilismy na stary hotel koło Niszu gdzie akurat było wesele. Huczne. Balismy sie troche ale wszystko skończyło sie wizytą na imprezie i zyczeniami dla pary.
    W Macedonii to w ogole bylismy w szoku bo tam pare razy nam dziekowali ze odwiedzilismy ich kraj, ze to dla nich wazne i zebys mowili ze jest ładnie i bezpiecznie :)
    Faktycznie 2 tyg temu wieczorem w Niemczech czułem sie bardziej nieswojo niż na Bałkanch, pełno patrzacych spod oka obcych, zero usmiechu

--
  • heca7 06.11.17, 19:40
    W Sarandzie masz hotel 5 gwiazdkowy.

--
  • heca7 06.11.17, 19:54
    Samochodami w leasingu byliśmy w Albanii, Serbii, Macedonii. Do Kosowa nas nie ciągnie ;) Nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń w umowie leasingowej. Najpierw to był peugeot 508 sw. Fajnie ale nie można było nim zjechać na żadne pobocze-niski za to drogi się fajnie trzymał. Potem przesiedliśmy się do LR Discovery Sport. Nie wiem czy on się mieści w pojęciu wypasionego auta ale możemy nim jeździć po całej Europie bez ograniczeń.

--
  • trypel 06.11.17, 20:08
    Jeździłeś po bezdrożach w Albanii?

--
  • heca7 06.11.17, 21:56
    Po bezdrożach jako takich nie. Chyba, że za takie uznać dojazd do Blue Eye ;) Zwiedziliśmy okolice Sarandy, Vlorę, Gijrokastrę itd. Polecam przełęcz Llogara. Do Albanii wjechaliśmy od strony Grecji.

--
  • trypel 07.11.17, 08:09
    To akurat jeździliśmy tymi samymi drogami. :)
    Faktycznie droga na przełęcz robi wrażenie.
    Ale teraz mam ochotę ba opuszczenie asfaltu i w góry.

--
  • hepik1 07.11.17, 10:22
    Trypel,moze tym śladem-Ukraina,Rumunia,Turcja,Gruzja?
    www.youtube.com/watch?v=y7zAe2pi-eo
  • trypel 07.11.17, 19:03
    Citroenem bym nie przejechał :)
    Ukraina łazi za mną od dawna, zwłaszcza Karpaty na wyciągniecie ręki. Ale wciaż pamietam 9 h na granicy jakies 10 lat temu i wiem ze teraz bywa tak samo. I przypieprzanie sie bez sensu do wszystkiego na granicy i przy okazji kontroli.
    Po Rumunii już jezdziłem, od 96 roku kilkanascie razy motocyklem i pare autem. Tez kolejny niedoceniany kraj. I tak rozny - Transylwania, Bukowina i Delta Dunaju to kompletnie inne swiaty.
    A Gruzja czeka. Kiedys.
    dzieki za link.
    Z przyjemnoscią oglądam :)

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka