• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

jesli chodzi o jedzenie-Chorwacja-Dalmacja

  • IP: 62.134.128.* 08.08.07, 10:12
    Witam,
    jade pod koniec sierpnia do Vodice z dwojka dzieci.Stąd pytanie,bo
    jak orientuje sie po forum,to ceny jedzienia na miejscu są dosyc
    wysokie... i dla dzieci wiadomo,biore sloiki,mleko itp.,dla nas na
    sniadania konserwy,jakies zupki itp.Pieczywo i owoce chce kupowac na
    miejscu...Pytanie,czy chcąc zjeść obiadek na mieście codziennie nie
    zrujnuje sie za bardzo?Czytalam ze kebab,frytki czy cos podobnego
    ciezko zdobyc...dzieki za dorade
    Edytor zaawansowany
    • 08.08.07, 12:22
      ceny w restauracjach POWALAJĄ! od święta można ale codziennie?
      hmmm odradzam. Dobrym wyjściem jest znalezienie wyzywienia u
      gospodazry w małych miejscowościach.
      na owoce i warzywa w sklepach bym nie liczył, pod tym względem
      polskie sklepy to prawdziwy RAJ. tam maja głównie pomidory i paprykę
      z...HISZPANII, winogrona też nie swoje...szkoda, bo bardzo liczyłem
      na miescowe owoce. Kupowaliśmy jedzenie w sieci sklepów KONZUM-
      najtaniej ale i tak drożej niz w Polsce. Polecam chorwacki chleb
      kukurydziany! wyjątkowy smak!(7,50kn)
      • Gość: fasolka IP: *.2-0.pl 09.08.07, 10:04
        popieram! chleb kukurydziany wymiata! a co do cen? hmmm my jakoś
        codziennie stołowaliśmy się na mieście i tak np. srdelice czyli małe
        smażona jak frytki rybki 25 kun, lignje tj kalmary 55 kun, do tego
        sałatka 10 kun, frytki 8 kun, z innych rzeczy np. bdb sałatka z
        tuńczyka 45 kun. Ceny dotyczą Murteru- w zeszłym roku byłam na
        Korculi i wydaje mi się, że murter jest wyjątkowo tani.
    • Gość: nune IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.07, 13:57
      Witaj, byłam w lipcu w Vodicach, nie jest tak strasznie, może
      dziennie nie zjesz w knajpie, ale na pizze na pewno Ci starczy.
      Owoce na pewno kupisz, arbuzy, melony ( tanie!) są po prostu
      przepyszne, gorąco polecam. Markety są, dzień przed naszym wyjazdem
      otworzyli nawet Lidl, tam jest jeszcze taniej, niż w pozostałych
      marketach. Pozdrawiam!
      • Gość: marika IP: 62.134.128.* 08.08.07, 14:18
        a jesli na pizze starczy to super!!!!moge jesc codziennie
        • 09.08.07, 10:35
          my dopiero wróciliśmy z wyspy Pasman duża pizza kosztowała tam 30
          kun czyli około 15 zł - to chyba nei jest drogo prawda ?? u Nas
          drożej
          --
          Paula i Ola
          mamy warszawskie
    • Gość: JI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.07, 19:08
      Walsnie wrocilismy z Dalmacji, z okolic Tucepii i prawda jest taka
      ze ceny w sklepach nie sa tak straszne jak to jet przedstawiane na
      forum, niektore produkty sa nawet tansze, owoce i warzywa dostwepn
      ejakie chcesz i ile chcesz, arbuz (przpeyszny ) wcenie "naszego",
      winogron ok 10 zl, brzoskwinie ok 7-8 zl.Obiad w knajpce w
      zaleznosci co zechcesz zjesc,my za 3 os. 2 doroslych plus 7 latek
      placilismy ok 75 zl, pizza duza od 17- 24 zl(pyszna), kawa w knajpce
      tansza niz u nas, wiec spoko
      Pozdrawiam
      Joanna
      • Gość: anulaaa IP: *.nat.student.pw.edu.pl 09.08.07, 14:32
        pytanie do Joanny. Ja jadę do Tucepi we wrześniu i chciałabym się czegoś więcej
        dowiedzieć na temat tego miejsca. Jakie są plaże, czy można wypożyczać skutery i
        za ile. Gdzie jeść i gdzie kupować:)
    • 08.08.07, 20:26
      Żarcie najlepiej kupować w supermarketach np. Konzum. W knajpach
      pizza, cevapcici czy pljeskawica nie są drogie a najeść sie można.
      No ale jak zamówisz rybkę czy mięso dla 4 osób to tanie raczej nie
      będzie :-)
      --
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20070221/n/Piterek/dt/6/k/976b/age.png[/image]
    • Gość: iza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.07, 21:51
      Własnie wrócilam z Chorwacji bylismy obok Trogiru. Nasz syn jest
      strasznym niejadkiem dlatego martwilam sie jak sobie damy rady z
      jego jedzeniem. Było niezle sklepy oferuja to samo co u nas, serki
      pasztety, jogurty w podobnych cenach. Jezeli chodzi o jedzenie w
      knajpach to naprawde ceny porównywalne do naszych. Za obiad dla
      trzech osób z napojami z piwem, płacilismy około 130 kun w
      przeliceniu niecałe 100 zł. czyli to naprawde nie sa jakies wielkie
      pieniadze, oczywiście wyszło by taniej gdybysmy gotowali sami, ale
      to w koncu wakacje...Pizzanaprawde dobra, duza kosztuje 40 kun, kuna
      mniej wiecej 60 gr. wiec przelicz sama, a wszytko, ryby sa troche
      droższe, ale maja też pyszne spagetti różnego rodzeju lasagne mięo
      pieczone, średni obiad to ok. 60 kun. A po za tym tam jest tak
      pieknie.....
      • Gość: gramolem IP: 195.117.224.* 09.08.07, 16:18
        z jedzeniem nie jest fatalnie ale dobrze tez nie jest. Z warzyw maja
        ogorki i pomidory (marchewki sprowadzaja z Grecji), z owocow
        nektarynki i lubenice (czyli arbuzy), a no i czosnek, ktory mi
        uratowal zycie ;-), w sklepach puszki z miesem, różne dobre i bardzo
        dobre namazy, serki, bardzo dobre jogurty. No markety i centra
        handlowe maja swietne, czysciutko, delikatna muzyka, malo ludzi...
        tylko pozazdroscic ;-) Co maja dobrego jeszcze: swietne drogi i
        piekne gory. Warto zobaczyc Jeziora Plitwickie, wodospady na rzece
        KRKa i napic sie sliwowicy. Jesli chodzi o morze to polecam tez
        Makarska Riwiere. Piekne zatoki, woda az niebieska. Bylismy tam
        kilka dni na swietnym kempingu: czysta plaża, kamyki obłe, sosny nad
        plaża jak baldachim ;-), z wody poprostu widok aż zapiera dech w
        piersiach..... nie pamietam nazwy tego kempingu, jesli ktos jest
        zainteresowany moge poszukac w domu, moze znajde jakis slad ;-) ale
        wiecej tam nie pojade, raz mi wystarczy ;-)
        • Gość: mary IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.07, 18:18
          Raz Ci wystarczy??? O matko...Ja bym tam jeździła co kilka miesięcy.
        • Gość: kasiakuzma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.07, 19:46
          JA JESTEM ZAINTERESOWANA!!!!! PROSZE O JAKIS ADRES KONTAKTOWY DO TEGO KEMPINGU!
          za tydzien wyjeżdzam i szykam wlasnie jakis atrakcyjnych campingow polozonych
          nad morzem
          dziekuje!!!
        • Gość: kasiakuzma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.07, 19:46
    • Gość: sfc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.07, 13:47
      W mało luksusowej ale przyzwoitej knajpce plater ryb dla dwóch osób
      (na łepka 1 ryba, 1 rak, 1 kalmar, 2 maleńkie ośmiorniczki)
      kosztował 220 kun bez zadnych surówek frytek itp. Może nie kosmos
      ale jednak dość drogo. Ta sama opcja (plater dla dwóch osób) ale
      mięsa z grilla kosztował 160 kun.
      Fakt była to wiocha w której była tylko jedna knajpa. W miejscach
      gdzie jest ich więcej automatycznie jest taniej.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.