• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Regularne połączenie Makarska->Brać (Bol) Dodaj do ulubionych

• 01.03.09, 19:29
    Czy z Makarskiej (lub okolic) jest jakieś regularne promowe połączenie na Brać a dokładniej do Bol ?
    Myślę o całodniowej "wyprawie" z okolic Makarskiej do Bol, tak by na tamtejszej plaży móc spędzić prawie/cały dzień (więc nie mam na myśli rejsu statkiem wycieczkowym, bo te zwykle opływają kilka punktów i większość dnia spędza się na pokładzie statku...)
    Edytor zaawansowany
    • 01.03.09, 19:51
      Rozkład jazdy z ubiegłego roku:
      i44.tinypic.com/4fy9w9.jpg
      --
      i37.tinypic.com/oggv9i.jpg
      • 01.03.09, 19:58
        I cennik
        i44.tinypic.com/23vchs1.jpg
        zapewne w tym roku o kilka kun będzie więcej
        • 02.03.09, 09:08
          Bardzo dziękuję za informacje :)
          Tyle, że Sumartin to "na oko" połowa drogi do Bol :(
          Może ktoś wie jak można się tam dostać ?
          • 02.03.09, 13:25
            Jeśli planujesz wycieczkę bez auta ,to raczej masz problem.Teoretycznie w grę wchodzą skutery ale zdajsie,że w Sumartinie nie ma wypożyczalni czyli trzeba by je wieźć z Makarskiej.A wypożyczenie plus transport promem to raczej bez sensu z finansowego punktu widzenia.
            A tak na marginesie-na Braczu wiele więcej dużo ciekawszych miejsc niz sama plaża Bol,zdecydowanie przereklamowana.Jazda na cały dzień tylko na plażę-trochę dziwne sie wydaje.
            Sporo info o Brac na stronce:
            www.otok-brac.info/index.htm
            Klikasz w miejsca na mapce i masz...

--
            • 02.03.09, 21:06
              ok : w takim razie zakładając że przypłynąłem promem (bez samochodu) nie mam
              skutera i szukam jakiejś urokliwej plaży to czy możesz polecić jakieś miejsce ?
              • 03.03.09, 10:55
                Mi się wydaje,że popłynięcie na jeden dzień na ta wyspę bez środka transportu to w zasadzie szkoda kasy...
                Urokliwe plaże znajdziesz kawałek od Makarskiej ,jeśłi tylko o to chodzi.
                Tam trzeba spędzić kilka,kilkanaście dni by zobaczyć ,poczuć prawdziwą kamienną,klimatyczną Dalmację,poszwędać się po miasteczkach Škrip, Pučišća, Splitska,przejechać widokowymi trasami...W głębi wyspy takie urokliwe miejsc,jak:
                Pustinja Blaca (średniowieczna klasztorna pustelnia poljičkich glagolicznych mnichów)
                Vidova góra (najwyższy szcyt wyspy z widokiem na Zlaty RAT)
                Zmajeva spilja (jaskinia ze śladami pustelniczego życia mnichów Xv wiecznych
                Nerežišća - niegdysiejsze serce wyspy (siedziba bračkich wielmożów) i ciekawostki w okolicach (osada Humac, Spilja Kopačina - jedna z najstarszych jaskini w Dalmacji, Kolač- ciekawa forma skalna )

A miasteczko Bol w sumie najmniej ciekawe na wyspie,plaża Zlaty Rat najlepiej wygląda z lotu ptaka ...

Fajne fotki z wyspy:

fotoforum.gazeta.pl/72,2,944,69417461,69417461.html
                --
                • 03.03.09, 11:37
                  I jeszcze jedna ekstra stronka o Brač:
                  www.vpbol.com/
                  sporo przydatnych zakładek .
                  Villa Polonia -własciciele z polskimi korzeniami.
                  --
    • Gość: JJ IP: *.streamcn.pl 02.03.09, 13:35
      Do Bol płynie wodolot ze Splitu
    • Gość: JJ IP: *.streamcn.pl 03.03.09, 14:09
      Pytam Hepika dlaczego nie podaje takich wyczerpujących odpowiedzi
      kiedy ja pytam o Kraljevicę?
    • Gość: JJ IP: *.streamcn.pl 03.03.09, 20:31
      Dzięki Ci , bo to zdjęcie było zrobione na pewno z myślą o mnie .
      Podejrzewam raczej fotomontaż bo w Chorwacji nie ma az tak
      urokliwych miejsc.Czekam , moze ktoś dla równowagi podeśle coś
      innego.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.