Dodaj do ulubionych

BUDVA 2009

15.07.09, 14:44

mam pytanko czy ktoś podróżował komunikacja lokalna na trasach
Budva -Cetnije; Cetnije -Lovcen czy są jakieś połączenia i jaki jest
ewentualny ich koszt Budva -Bar oraz Bar - Stary Bar pytanie jak
wyżej . Z góry dziękuję za info zwrotne
ps czy ktos wybiera się z funclub do Budvy w okresie 1-13 sierpnia
jadę z Trójmiasta
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: ania Re: BUDVA 2009 IP: 213.134.167.* 20.07.09, 17:55
      Witam,
      Koszt tych przejazdów na pewno nie przekracza 3 euro w jedną
      stronę, dokładnie już nie pamiętam. Do Kotoru również przejazd
      komunikacją miejską kosztuje 3 euro.
      Niestety z Cetnije do Lovcen kursują tylko i wyłącznie taksówki,
      taksówkarz zawozi Cię na miejsce i czeka godzinę na Twój powrót i
      zawozi z powrotem do Cetnije- kosztuje to sporo bo między 20 a 25
      euro.
      Zdecydowanie bardziej opłaca się całodniowa wycieczka organizowana
      na miejscu przez rezydentkę (wspaniała kobieta!) Cetnije- Lovcen-
      Kotor (przejazd do Kotoru słynna drogą). Wycieczka kosztuje 20 euro
      od osoby.

Niedawno wróciłam także proszę pytać, odpowiem ;)
      • jovita2009 Re: BUDVA 2009 20.07.09, 20:18
        dzięki za informacje na pewno zadam jeszcze parę pytań mam nadzieje, że
        znajdziemy się na forum tak mało wpisów dotyczy Budvy i biura FC
        a nie ukrywam chciałabym wiedzieć jak to wygląda na miejscu chodzi mi o
        zakwaterowanie jakie tam panują warunki nie oczekuję luksusu, ale warto się
        przygotować na ewentualne trudności czy sa aneksy kuchenne z lodówka itp oraz
        jak daleko do plaży, a także w jakiej części miasta znajdują się proponowane
        wille i jak wygląda podróż z jakiego miejsca dokładnie startuje autokar .. na
        dziś chyba wystarczy .. jeszcze raz dzięki za info zwrotne . już zwątpiłam ,że
        ktoś mi odpowie
      • Gość: ja Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku IP: 213.134.167.* 21.07.09, 22:01
        Zakwaterowanie jest skromne, ale jest czysto. Klimatyzacja działa.
        Mała lodóweczka jest w każdym pokoju, większe lodówki są w
        kuchniach. Luksusów nie ma, ale też żadnych trudności nie należy się
        spodziewać.
        Do plaż jest średnia odległość, do najbliższej- miejskiej jest ok.
        15 min spacerem, ale polecam raczej inne plaże. Jak Becici, Morgen,
        Jaz (jeżdżą busy- podobno piękna) i Plocie- pewnie Wam zorganizuje
        wyjazd rezydentka.
        Jeśli chodzi o plaże to nie są one piaszczyste tylko żwirkowo-
        kamieniste więc raczej nie da się na nich leżeć tak po prostu na
        kocykach. My płaciliśmy za tzw. komplet czyli 2 leżaki plus parasol,
        minimalna cena to 6 euro, średnia cena to 8 euro. Po 18 na plażach
        leżaki są bezpłatne- ale to urządza chyba tylko osoby które idą
        popływać a nie poopalać się.
        Nasz przejazd był zorganizowany bardzo sprawnie. Mimo że do domu
        wracaliśmy z trzema przesiadkami nigdzie nie musieliśmy czekać-
        pewnie mieliśmy trochę szczęścia.
        Od siebie dodam, że bardzo polecam wycieczkę fakultatywną do Albanii
        którą organizuje rezydentka. Niesamowita sprawa, warto wydać te
        pieniądze. Być tak blisko tego niesamowitego kraju i nie pojechać
        tam to naprawdę grzech.
        Proszę się jeszcze przygotować na to że Czarnogóra wbrew temu co
        piszą w przewodnikach jest bardzo drogim krajem. Zwłaszcza Budva
        jest bardzo droga, jest to drugie pod tym względem miasto na
        Wybrzeżu Adriatyckim zaraz po Dubrowniku. Prawie nie ma tam Polaków.
        Sami Rosjanie- ale nie był to problem.
        Czekam na inne pytania ;)
              • jovita2009 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 18.08.09, 21:39
                Budva to duży kompleks turystyczny z dostępem do wielu ciekawych miejsc do
                plażowania z Budvy jest wszędzie blisko około 30 km do Kotoru, 20 km do Baru,
                60 km do Ulcinj itd .. Jeżeli chodzi o kwatery to jest mnóstwo miejsc
                oferujących sobe czyli pokoje do wynajęcia cen nie znam, ale pokoje to po prostu
                pokoje w domu wynajmującego ze wspólną czasami łazienką dzieloną z
                gospodarzami apartament to już inna klasa, osobna mała kuchnia w ramach
                apartamentu , łazienka,dwa pomieszczenia z łóżkami itd. Co do wyboru miejsca nie
                potrafię doradzić obie miejscowości mają różny charakter Budva to Polski Sopot
                ,Ustka lub „lnas” Łeba kolorowa ,zabawowa ,ale nie hałaśliwa , owszem jest
                tętniący życiem nadmorski bulwar, ale to właśnie jej urok i specyfika. Wrzesień
                to już jakby po sezonie, więc nie będzie tak kolorowo i światowo jak
                w lipcu czy pierwszym tygodniu sierpnia . W samej Budvie są dwie a właściwie 3
                plaże kamienista Slovianska Plaża , żwirowe płatne 1 euro Mogren I i
                malownicza Mogren II ( być może we wrześniu już darmowe ) Z Budvy promenadą
                można przejść około 2-3 km lub dojechać kolejką turystyczną do Bečići plaży
                ogłoszonej najlepszą w rankingu z przed paru lat dojazd 1,5 euro ( to z resztą
                stała taryfa na busika , którym można dojechać do wielu miejsc w okolicach Budvy
                ) Następne plaże to Jaz fajna , duża i nie tak zatłoczona jak w samej Budvie
                dojazd busem 1,5 euro ten sam bus jedzie do innych plaż leżących na tej
                samej trasie piaszczysta malutka disco –plaża ( cały czas dj serwuje muzykę
                lokalno-światową) w Trsteno i na końcu trasy malownicza plaża z basenami dla
                dzieci i dorosłych Ploće ( piękne widoki ) wszystkie 3 plaże niepłatne ale leżak
                + parasol 5 euro na cały dzień nie ma obowiązku brania leżaka czy parasola
                można opalać się na skałkach czy grysikowej plaży każda z tych plaż posiada bary
                i jest gdzie podjeść . Czarnogóra to piękne miejsce góry wysokie i otwarte
                morze .Proszę o pytania podpowiem nie wiem jaki charakter wycieczki państwo
                planujecie ,jak plaża i wypoczynek to zarówno Budva jak i Ulcinj będą dobre z
                tym ,że Ulcinj jest zdecydowanie bardziej albański nie byłam nie wiem czy nie
                mniej zadbany, więc nie jestem ekspertem Budva mi się podobała w dzień i po
                zmroku urokliwa , oświetlona magicznie jak wygląda w Ulcinj nie wiem pewnie
                podobnie bo też jest tam stare miasto i plaże. Może o Ulcinj napisze ktoś , kto
                był w tej miejscowości i dokonacie państwo wyboru . Moim zdaniem nie ma różnicy
                dodatkowo między tymi miastami jest niewielka odległość , więc będąc w Budvie
                można wybrać się do Ulcinj i odwrotnie . Pozdrawiam
                • pg179 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 19.08.09, 11:01
                  Witaj
                  Będę w Budvie a dokłdnie w Becici od 29.08. Powiedz mi proszę jak się kształtują
                  ceny w restauracjach (mniej więcej oczywiście), jak wygląda sytuacja z
                  bankomatami i płaceniem kartą? Czy z Budvy do Becici i odwrotnie da radę na
                  piechotkę czy tylko busem lub autem?
                  • jovita2009 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 19.08.09, 12:47
                    Ceny przy bieżącym kurise euro wydajać się nam mogą wysokie im
                    dalej od centrum Budvy tym z lekka taniej np Cevapi ( mielone
                    wieprzowe grilowane 5 sztuk - takie pałeczki mięsne- w dużej bułce
                    2-2,5 euro, ale już na miejscu w restauracji 10 sztuk , mała porcja
                    frytek + bułka + parę plasterków pomidora , ogórka i siekana cebulka
                    3-3,5 euro, porcja pizzy 1,5, naleśnik na słodko 1,5 ; duża porcja
                    550 g mieszanego mięsa (grilowane wieprzowoe ) 8 euro; owoce morza
                    10-12 euro lody porcja coś w ilości dwie małe gałki od 50 do 80
                    centów uwaga kupować tam gdzie są ceny lubią podawać wyższe dla
                    klienta wyglądającego na kasiastego; owoce drogie : figi 3,20 euro
                    2,5-2 winogrona itd , ale w budvie sa sklepy typu market Mega
                    podajrze jeden drugi Maxi; Maxi tańszy np w Mega piwo lokalne 0,5 70
                    centów w maxi 60 centów , pepsi 2 litry 1,05 coca cola 1,15 w Maxi (
                    czerwony szyld widoczny z daleka )chyba taniej 2 litrowe piwo w
                    butelce Maxi 1,40 w Mega 1,70, lokalny jogurt 1 litr 1 euro w Mega w
                    Maxi 90 centów itd owoce tańsze najtańsze arbuzy 30 centów 1 kg
                    acha piwko 0,5 litra w knajpce lokalne 1,5 zagraniczne różnie do
                    2,5 . Obok Maxi jest targowisko (Trznića) ceny są korzystne i można
                    zakupić lokalne ,domowe wyroby procentowe ;-) mało tam turystów bo
                    się nie fatugują pokręcic po okolicy, ale warto . Na promenadzie
                    mnóstwo budek, budeczek z jedzeniem knajpki jedna na drugiej od
                    wyboru do koloru przejazd z Becici lub przejście oczywiście w obje
                    strony po drodze mały tunelik W Budvie są banki i bankomaty przy
                    głónej drodze trzeba zejśc z promenady np koło poczty pierwszy jest
                    bank w internceie na mapach Budvy powinny być zaznaczone z
                    info,które mam od znajomych wiem ,że nie wszędzie akceptują
                    płatnośc kartą ja płaciłam gotówką, więc nie jestem w tym temacie
                    nawet mini ekspertem . Ogólnie z niczym nie miałam problemu uwaga
                    małe sklepiki lubią nie posiadać lub nie wydawać reszty polecam
                    cenowo zakupy w tych dwóch w/w dużych marketach .Jeżeli masz
                    dodatkowe pytania zadawaj może będę mogła pomóc
                    • pg179 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 19.08.09, 13:12
                      Wielkie dzięki za garść przydatnych informacji. Widzę że ceny mają normalne.
                      Wspomniałaś o "domowych wyrobach procentowych" - możesz rozwinąć temat? tzn
                      czego się mogę spodziewać i co polecasz?
                      Co wg Ciebie warto zwiedzić w Czarnogórze? Czytałem wiele opinii, ale jak
                      wiadomo im więcej tym lepiej. Jechałaś autokarem czy własnym autem?
                      • jovita2009 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 19.08.09, 14:36
                        Jechałam autokarem ,ale to mi nie przeszkodziło w zwiedzaniu na
                        promenadzie w Budvie jest mnóstwo lokalnych biur turystycznych
                        oferujących wycieczki po Czarnogórze na niektóre warto pojechać
                        samemu i tak warto zobaczyć zatokę kotorska 20 euro( rejs po zatoce
                        ze zwiedzaniem Hercog Novi, i Persatu i Kotoru, postój na plaży
                        Żenice i możliwość wykupienia rejsu do Błękitnej Jaskini. Gdy kogoś
                        zaintryguje Kotor można do niego przyjechać busem za 3 euro w jedną
                        stroną i np wejść na mury otaczające Kotor piękna panorama ; dla
                        lubiących zabytki i wzruszenia monastyr Ostrog 17 euro ; sa rejsy po
                        zatoce budvańskiej z postojem na plaży na wyspie św Nikola 20
                        euro , można nurkować , lub kupić spływ na rzece Tara 65 na kaniony
                        Tary nie polecam bo jest to ciągła jazda autobusem i jedyne co to na
                        końcu wejście na most na Tarze i oglądanie co na dole ;-) Ogólnie
                        wszystko jest ciekawe polecam sprawdzić na www ogólne info o
                        Czarnogórze i podać co by was interesowało a ja jak będę wstanie wam
                        napisze czy fajne miejsce czy nie acha za1,5 euro można busikiem
                        dojechać do św Stefan,ale wyspa jest niedostępna do zwiedzania dla
                        turystów mimo,że przewodniki podają o kwocie 6 euro lub 5 na lewo
                        wejście jest zamknięte na głucho warto jednak zobaczyć piękne
                        plaże widok na wyspę hotel itd ... Do Baru tego starego polecam
                        także samodzielnie dojazd 3 euro, taxi z nowego Baru do Starego 1,5
                        euro busik 1 euro wejście do ruin 1 euro , Bar zdecydowanie tańszy
                        od kurortów , Lovcen i mauzoleum ciężki dojazd na własna rzekę
                        niestety ale można próbować jak sie ma auto serpentynki super
                        widoki na trasie z Lovcen do Kotoru wysoko i pięknie takie same
                        wrażenia w drodze do Ostrog , piękne widoki z twierdzy Mogren 1
                        km od Budvy pieszo lub własnym transportem dotarcie bez problemu
                        można by tak pisać w nieskończoność ...;-)
                        • Gość: k2 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku IP: *.luksus.net.pl 19.08.09, 17:51
                          czyli faktycznie jest co robić:)Zatrzymamy sie w Budvie a jak się nie spodoba to
                          dalej południe, tam ogólnie będzie taniej. Czy były wycieczki do Albanii? Nie
                          mogę odpuścić tego kraju będąc tak blisko:)Jeśli możesz to napisz coś może o
                          kuchni w Czarnogórze..mają jakieś swoje specjały, danie regionalne itp. Z góry
                          dzięki.
                          • jovita2009 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 19.08.09, 18:32
                            Z Budvy są wycieczki do Albanii koszt 35 euro w planie wycieczki zwiedzanie
                            zabytkowej Szkodry i wizyta w Tiranie czas dojazdu do granicy albańskiej z Budvy
                            to 90 minut, potem granica i już Albania bardzo tanio i inaczej niż w
                            Czarnogórze ; na powrocie jezioro Szkoderskie , rybka dla chętnych we własnym
                            zakresie, a także wizyta w miejscowości Bar chociaż plany wycieczki u różnych
                            przewoźników mogą się nieznacznie różnić .Kuchnia czarnogórska należy raczej do
                            tych bardziej tradycyjnych baza to przede wszystkim oliwa z oliwek i
                            ryby.Restauracje najczęściej proponują gościom pieczoną baraninę
                            z jagnięciną , zupę rybną, wędzonego lub pieczonego karpia i oczywiście ryby
                            morskie ( mają tu regionalne nazwy niestety nie pomogę co jest czym ). Rybę
                            podaje się z ziemniakami albo czymś w rodzaju szpinaku. Lokalne piwo to Niksićko
                            popularne jest również serbskie piwo Jelen Najbardziej znany gatunek wina to Vranac
                            -wytrawne o owocowym smaku.Wyśmienite są także grilowane mięsa warto spróbować
                            znany na Bałkanach burek ciasto coś na wzór francuskiego wypełnione serem, serem
                            i szpinakiem lub mięsem najlepiej kupić sobie zestaw podzielić i spróbować z
                            każdego rodzaju farszem.Pozdrawiam
                            • jovita2009 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 02.09.09, 19:19
                              z jakiego miasta zaczynasz podróż ? opiszę jak to wygląda w jedną
                              i w drugą stronę ; napisz także jaki wariant zakwaterowania wybrałaś napiszę to
                              co ja wiem w tym temacie . Proszę się nie bać tych wszystkich czasami dziwnych
                              postów ; w wielu przypadkach są one indywidualnym odczuciem, uzależnionym
                              zapewne od wcześniejszych doświadczeń z miejsc o wyższym standardzie ( czytaj
                              gwiazdki,hotele itp )czekam zatem na więcej danych i pytania
                              pozdrawiam
                              • ewula36 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 03.09.09, 08:41
                                Powiem tak- wybieram się w przyszłym roku do Czarnogóry właśnie z
                                biura Fun club, bo byłam już z nimi 2 razy i byłam b. zadowolona.
                                Jedziemy w konfiguracji: 2 os. dorosłe + dziecko+ 2 osoby dorosłe.
                                Na razie studiowałam ofertę tegoroczną i na tej podstawie, o ile
                                będzie na 2010 taka sama rozważam albo apartament 5 os. w willi Luka
                                lub 2 studia w 3D (2 i 3 ossobowe). Zastanawia mnie faktyczny
                                standard tych ap. bo w katalogu piszą że wysokui a ludzie różnie
                                bardzo. Właściwie liczy się dla mnie w zasadzie czystość i wielkość
                                pokoju no i odległość od plaży takiej na którą można zabrać dziecko
                                (piaszczysta lub żwirkowa). Byłabym też wdzięczna za namiar na jakąś
                                sympatyczną i niedrogą konobę. A wyjeżdzam z Gliwic, czyli
                                stosunkowo blisko granicy.
                                • jovita2009 Re: BUDVA 2009 przypomnienie wątku 03.09.09, 11:39
                                  widziałam studio w 3d pokój nr 14 jest ok dwa pokoje dla jednej
                                  rodziny z dziećmi między pokojami nie ma drzwi układ wygląda tak:
                                  dwa pokoje spore, przejściowe w jednym z nich tym przy
                                  wejściu ,aneks kuchenny "garki" są lodówka dość duża , balkon i
                                  łazienka TV na sat jak się przełączy polskie kanały nr 324 i dalej
                                  tvp info, polonia ,tp kultura i to wszystko, ale dobre i to
                                  widomości o kraju dla chętnych dostępne ……W pokojach czysto, uwaga
                                  sprzątaczkę trzeba wezwać w razie potrzeby przez rezydenta,
                                  ręczniki wymieniane co 3 dni, ale jak ci nie wymienią trzeba
                                  zgłosić pościel to samo dokładnie czytajcie umowę na daną usługę
                                  jeżeli jedziecie z przyjaciółmi i chcecie być blisko siebie w
                                  autokarze i w willach trzeba to jasno określić i prosić o taki
                                  zapis, żeby was niechcący nie zakwaterowali osobno, to jest w
                                  różnych miejscach ,ale to wynika tylko z niedomówienia chciejcie
                                  potwierdzenia . Im dalej od centrum tym spokojniej, gdzie smaczniej
                                  trudno określić idąc ulicą do miejsca zakwaterowania jest mnóstwo
                                  miejsc, w których można zjeść posiłek , vis a vis jest budowa, ale
                                  do 2010 to już będzie ten budynek zamieszkały jak ja byłam trwały
                                  prace wykończeniowe .Woda jest !!!nigdy jej nie brakowało nie ma
                                  super ciśnienia bo gospodarze mają studnię i pompa chyba tak
                                  podaje, ale jest !!!. Plaże z piaseczkiem Tristano ( busik 1,5 euro
                                  z Budvy , żwirkowo kamieniste w samej Budvie – odjazdy busa wypisane
                                  na tablicy ogłoszeń .
                                  Podróż jest długa wyjazd ostateczny z Katowic około 17:00 , ale
                                  przerwy są co 3-4 godziny powrót jest dłuższy zwłaszcza dla osób,
                                  które jada z północnej Polski ..do przeżycia jechały z nami
                                  dzieci i były bardziej wytrzymałe od dorosłych. W Czechach jest
                                  około 1 h postój ( w obie strony) na posiłek można płacić w zł ,
                                  euro, ale chyba w koronach najkorzystniej przelicznik jest
                                  zaokrąglony na korzyść szefowej tej „gospody ” z tym ,że nie jest
                                  drogo ;-), knajpki są dwie grupa osób polecała tą „drugą „ przy
                                  stadninie miejscowość nazywa się Lachovice jakie 15 km od Znojmo (
                                  nie pamiętam pisowni ) tam tez jest postój strefa wolnocłowa patrz
                                  stronka :forum.gazeta.pl/forum/w,806,81014134,81014134,Znojmo_
                                  sklep_bezclowy.html
                                  ( granica przekraczana w Kudowie). Uwaga doba w dniu wyjazdu kończy
                                  się o 10:00 i do 10:00 trzeba opuścić pokoje bagaż zostawia się w
                                  wyznaczonym miejscu. Jeden pokój wyznaczają na miejsce ewentualnych
                                  przygotowań do podróży – ostatni szybki prysznic; wyjazd jest
                                  uzależniony od przyjazdu zmienników ; po ich przybyciu kierowcy mają
                                  około 5 h przerwy, więc im później przyjedzie zmiana tym dłużej
                                  czeka się na wyjazd , ale do przeżycia .Uwaga papier toaletowy
                                  uzupełnia się we własnym zakresie na dzień dobry rolka będzie i to
                                  wszystko, więc przy dzieciach warto zabrać np. ręczniki papierowe W
                                  razie dodatkowych pytań czekam i pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka