Dodaj do ulubionych

Kreta- Hersonissos, Heraklion, Adelianos Kampos ?

IP: *.piekary.net 07.05.11, 19:31
Kilka pytań - początkowo brałam pod uwagę pobyt w Agios Nicolaos, ale w interesującym mnie terminie jest mało ofert lub sa zbyt drogie, poza tym daleko na drugi koniec wyspy.
Rozważam więc pobyt w Adelianos Kampos. I teraz pytanie - jakie są tam plaże i co to za miejscowość, co tam jest. Zależy mi też na zwiedzeniu Rethymno, które lezy niedaleko więc tu chyba nie będzie problemu. Ogólnie chciałabym poświęcić jeden cały dzień na podróż w stronę Chanii i zwiedzanie. A inny cały dzień na podróż w stronę Agios Nicolaos, przez Hersonisis i Heraklion, oczywiście wraz ze zwiedzeniem tych miejsc. I teraz pytanie drugie - co jest w wymienionych miejscowościach godne zobaczenia, i czy jest szansa aby w ciągu jednego dnia pojechać w jedną stronę, a innego w drugą, lepiej autem czy jakimś autobusem?
Edytor zaawansowany
  • Gość: nelle76 IP: *.piekary.net 07.05.11, 19:33
    Aha, napiszcie jakie są odległości.
  • Gość: evela IP: *.play-internet.pl 14.05.11, 17:07
    ja bylam w zeszlym roku w Hersonissos,raczej nie warto zeby tam przyjezdzac bo zupelnie ma co zwiedzac,jest to miejscowosc typowo pod turystow,glowna ulica,sklepy,bary i restauracje.Heraklion rowniez nie robi wrazenia,zwykle miasto,jedyne co warto tam zobaczyc to port wenecki i fontanne Moroni w centrum.Z Heraklionu mozna sie wybrac do Knossos.
    Za to polecam Agios Nicolaos,piekne miasteczko z jeziorkiem,portem...:)my tam dotarlysmy autobusem z Hersonissos,troche sie jechalo,ale nie pamietam dokladnie ile ale mialam wrazenie ze dlugo(ladne widoki przez okno)
    podobno Chania i Rythynom to ladne miasta:)wiec wybierz sie tam.tez kiedys planuje pojechac na Krete Zachodnia:)
  • 15.05.11, 12:40
    Jwsli bedziesz w Adelianos Kampos ,to wybierz sie do wawozu Samaria,na Lagune Balos ,do Knosos,Rythymnon ktore jest blisko ,wszystkie te wycieczki zwiedzilem i jest warto ,plaze sa czesciowo zwirowe ale kamyczki sa malenkie a przy hotelu przy plazy 5 gwiazdkowym i bardzo pieknym jest plaza piaszczysta,jedz i nie pozalujesz bylem w 2009 roku ,szczegolnie wawoz jest piekny i laguna Balos,milej podrozy
  • Gość: vertrieb IP: *.181.111.68.nat.umts.dynamic.eranet.pl 15.05.11, 14:36
    Polecam Adelianos Kampos.Bardzo przyjemna mała miejscowość niedaleko Rethymna (ok.7km).
    Jest tam kilka wartych odwiedzenia tawern.Do miejscowości Rethymno bardzo często jeździ autobus.Hersonissos to miejscowość głównie nastawiona na brytyjską i niemiecką młodzież.Plaże zdecydowanie ładniejsze są w Adelianos Kampos
  • 15.05.11, 17:46
    Również polecam Adelianos Kampos. Byłam tam w hotelu Adele Mare(2 lata temu). Jeżeli znajdziesz na forum opisy tego hotelu , to tam również są opisane możliwości dostania się autobusem np do Rethymno.
    --
    1talea
  • 15.05.11, 18:56
    Cieszę się... plaże, widoczki, tawerny z lokalnym jedzeniem to coś dla mnie, dyskoteki odpadają. Chciałam pojechać do teho dużego akwarium czy oceanarium? w Chersonisoss... ? o ile się nie mylę, czy był tam ktoś?
  • Gość: evela IP: *.play-internet.pl 15.05.11, 19:16
    tak,ja bylam:)quarium jest w Cato Gouves,niedaleko Herssonisos w strone Heraklionu.Nie jest to za duzy obiekt,mozna sie wybrac ale nie koniecznie,my ostatniego dnia pobytu nie mialysmy planow wiec sobie podjechalysmy bo blisko,z daleko to bym sie nie wybierala.Jest troche rybek,ale rekiny robia wrazenie zawsze:)sa 2 wieksze i malutkie:)
  • 15.05.11, 19:02
    trudno wyczuć jak to będzie, bo Grecja ma kłopoty... czy ewentualne protesty itp. na kontynencie mogą mieć wpływ na to co się dzieje na wyspach? obawiam się tego co mówią, czyli wycofania się ze strefy euro i ewentualnych konsekwencji np. strajków lini lotniczych czy obsługi lotnisk.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.