Dodaj do ulubionych

Hotel Terra Maris Convention-kto był?

24.05.11, 10:49
Jeżeli ktoś był lub zamierza być wTerra Maris prosze napiszcie:))
Edytor zaawansowany
  • Gość: Joanna IP: *.olsztyn.mm.pl 25.05.11, 10:22
    Witam, ja jadę z rodzinką 19 czerwca do Terra Maris... po powrocie mogę napisać co i jak :)
  • aldip2online 26.05.11, 12:00
    Ja będę od 8 dwa tygodnie,tez z rodzinką .
    Napewno się wymienimy spostrzeżeniami.
    Do zobaczenia na wyspie.
    Pozdrawiam Wojtek
  • apanaczi74 27.05.11, 10:15
    forum.gazeta.pl/forum/w,203,103810794,103810794,Hotel_Terra_Maris_w_Hersonissos.html

może to juz czytałeś ale jeżeli nie to tutaj jest dużo informacji....pozdrawiam i zazdroszczę:)
  • aldip2online 28.05.11, 08:05
    Dzięki za fajny opis.
    Wydaje mi się,że jesteś jedną z nielicznych osób w pełni zadowolonych a tego hotelu.
    Sądząc po fotach i opiniach jest on niezłej klasy jak na warunki greckie.
    Byłem zresztą na Krecie trzy lata temu w hotelu Gouves Park też w wersji all.
    Wydaje mi się,że Terra jest nawet lepszej klasy.ale to stwierdzę dopiero na miejscu.
    Mam kilka pytań,
    Czy są tam lub w pobliżu jakieś boiska i korty tenisowe?
    Z czego można korzystać w Creta Maris bezpłatnie oraz za opłatą?
    Czy z Autowayem mozna się targować?
    W ofercie wypożyczalni są podobno wycieczki i to sporo tańsze?
    Czy rzeczywiście restauracje włoska i no właśnie zapomniałem:( są płatne(opcja all)?
    Zakwaterowani będziemy w bungalowach(rodzinny),który wybrać lub na który wymienić,masz jakieś sugestie?
    Podobno lepsze są te na dole z tarasem?
    Liczę na Twoje podpowiedzi związane z naszym pobytem:))
    Pozdrawiam Wojtek
  • apanaczi74 28.05.11, 21:51
    Co do zadowolenia z pobytu...to (odpukać jeszcze z żadnych zagranicznych wakacji nie wróciłam niezadowolona...i niech tak pozostanie:). Odpowiadając na Twoje pytania: korty tenisowe i boiska były ale osobiście zabrakło nam czasu i chyba ochoty też na korzystanie z nich więc sorki ale nic nie wiem więcej. Co do korzystania z czegoś w Creta Maris "bezpłatnie" to nie było żadnej takiej opcji, owszem wszystkie plaże w Grecji są publiczne więc korzystanie z plaży Creta, która była piaszczysta i bardziej łagodna pod względem wejścia do morza było" bezpłatne" ale" z własnym ręcznikiem na piasku", bo za leżaki i parasole były już pobierane opłaty od gości Terra." "Za opłatą" można korzystać ze wszystkiego:). Co do targowania się z wypożyczalniami to w Grecji wogóle ciężko się targować...nawet mój pełen uroku i żyłki handlowej mąż utargował ale ... chodziło raczej o pamiątki...tak na poważnie wszystkie wypożyczalnie mają ustalone stawki według cennika: zależy od samochodu-marki, ilości miejsc, ilości dni itd. My przynajmniej nie utargowaliśmy ceny. Może to wynikać też z tego, że chęć wypożyczenia samochodu zgłaszaliśmy w hotelu w recepcji...może warto samemu bezpośrednio w Hersonissos to załatwić, bo co 10 m masz wypożyczalnię samochodów i wtedy... będzie taniej. Radzę zwrócić uwagę jak podstawią samochód na stan i ilość paliwa w baku, klimatyzację, bo można się niemile zaskoczyć...my niestety przeoczyliśmy fakt, że np. wszystkie szyby w naszym samochodzie można było otwierać od wewnatrz...ale i od zewnątrz, co było mało komfortowe. Mało tego mieliśmy mało benzyny, a w momencie kiedy wypożyczyliśmy samochód z powodu strajku transportowców kolejki do stacji benzynowej były długie i można było zatankować tylko 20 litrów także trochę stacji zaliczyliśmy po drodze ... ale nie robiłabym z tego wielkiego problemu. Objechaliśmy całkiem niezły szmat drogi po serpentynach górskich. Co do wycieczek nie wiem ale warto samemu objeździć z mapą Kretę, biorąc pod uwagę, że nie jest to skomplikowana wyspa, a naprawdę piękna i jak miałabym wybierać pomiędzy wycieczką zorganizowaną a podróżowaniem własnym rytmem to zdecydowanie polecam to drugie...oczywiście uprzedzam serpentyny górskie dla wytrawnych i wytrzymałych kierowców. W Heraklionie i Rethymno w centrum ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania. Z tym tez można dać sobie radę. Dzikie prawie bezludne plaże z dużymi falami po drodze...warto " zaliczyć" A co do wycieczki zorganizowanej to miałam okazję widzieć taką zorganizowaną wycieczkę i uwierz ściśnięci jak w puszce, bokiem do kierunku jazdy, chwilka postoju i wio dalej...dziękuję:( nie wyglądali na zadowolonych. Mówię o wycieczce w góry. Wszystkie pozostałe wyjazdy np. Spinalonga, czy do Wąwozu itp. zależnie od ilości osób albo bus albo autokar. Zauważyłam w mieście faktycznie, że ceny wycieczek były tańsze niż u naszego rezydenta. Co do restauracji włoskiej to faktycznie odpłatna...nie było nawet opcji "raz w tygodniu bezpłatnie". W Turcji i Egipcie można było tak robić tu nie.. Restauracja włoska mieści się tuż przy basenie głównym. Mieszkalismy w bungalowie...ale nie na parterze tylko na "pierwszym piętrze" osobiście komfort taki, że mimo wszystko nikt nie zagląda do okien..ale oczywiście jeśli masz dzieci to komfortowo na parterze, bo bezpieczniej jeśli nie musisz pilnować dziecka na balkonie, który jest na wysokości ...takie moje matczyne przewrażliwienie:) Polecam kolacje na sali" za żelaznym" przeperzeniem można jeść, popijać ichnie winko i oglądać piękne góry i morze zza okien. Tę część sali otwierają dopiero w porze kolacji. Widoki cudne. No i mężczyżni obowiązkowo długie spodnie do posiłków...również dotyczy to młodzieży. Mam wielki sentyment do tych wakacji w Terra na Krecie i dlatego cały czas z ciekawości zaglądam na wątki o nich. Kończę mój wywód ale oczywiście jak masz jakieś pytania i będę mogła na nie odpowiedzieć to pytaj. Oczywiście byłam tam w tamtym roku więc mogło się coś zmienić miejmy nadzieję , że na lepsze. Pozdrawiam
  • aldip2online 29.05.11, 19:06
    Wielkie dzięki za pomoc.
    Mam jeszcze kilka pytań.
    Czy boiska i korty są w Terra czy też w Creta Maris?
    Jakie są opłaty w Creta i za co?
    Jakiej wielkości jest balkon a jakiej taras w bungalowach?
    Czy masz jakieś sugestie przy wyborze bungalowu?
    Opcję all wybraliśmy z pełną premedytacją bo jakie by nie było jedzenie nie musimy wydawać na dojadanie i zachcianki naszych dzieciaków.
    Knajpki włoskie i inne w pobliżu na pewno zaliczymy choćby z ciekawości:), no ale wakacje nie polegają na obżeraniu się:)
    Mimo ,że byliśmy już na Krecie z pewnością będziemy też dużo jeździć.
    Z ostatniego pobytu mile wspominam zespół niemieckich animatorów ,z którym do dnia dzisiejszego mam stały kontakt,dlatego też myślę ,że trochę czasu spędzę na boiskach i kortach spaląjąc nadmiar kalorii.
    Szkoda apanaczi, że nie jedziecie w tym terminie bo zapewne znaleźlibyśmy wspólny język.
    Pozdrawiam
    Wojtek
  • apanaczi74 30.05.11, 15:02
    Z tego co pamietam to wszystko było w Creta Maris, ale tak jak pisałam moje towarzystwo nie pozwoliło mi sie nudzić i nie korzystalismy z kortów. Siłownia i sauna napewno także była była u nas w Terra Maris ale też dodatkowo odpłatna. Jacuzzi przy siłowni bezpłatne, basen z podgrzewana woda też bezpłatny. Opłaty za opcje o których piszesz zbliżone do tych w katalogach..lecz te w katalogach "nieco zaniżone". Dotyczyło to równiez wycieczek.
    Cytuję"""za opłatą: 2 korty tenisowe z oświetleniem i wypożyczalnią sprzętu (w ciągu dnia ok. 12 EUR/godz.; wieczorem ok. 14 EUR/godz.; w cenie rakiety), siłownia (ok. 5 EUR/dzień); centrum Spa w hotelu Creta Maris: sauna, hammam, masaże, zabiegi na twarz i ciało; ok. 7 km od hotelu 18-dołkowe pole golfowe Crete Golf Club.""""" Creta Maris leży tuż obok także nawet jeżeli korzystalibyście tam z czegoś to jest " rzut beretem " Autobusy i busy wycieczkowe na eskapady wykupione u rezydenta np. Na wieczór Kreteński:))) także odjeżdżają z "przystanku" koło Creta Maris. Co do knajpek to mnóstwo jest ich także na promenadzie w Herssonios z różnym jadłem, wystrojem, muzyczką: można dostać oczopląsu. Po wyjściu z hotelu w stronę hotelu Creta Marris dosłownie 5 minut. Co do tarasów i balkonów to tej samej wielkości tylko niektóre tarasy a może wszystkie hmm..miały też bezpośrednie wyjście na trawkę...nie do końca były ogrodzone i dzieci miały swobodę. My mieliśmy bungalow z okojami na wyzszej kondygnacji i " zaraz naprzeciwko schodów do budynku głównego...z góry napewno lepiej widac morze i góry ...na parterze mniej pieknych widoków...poza tym nasz stał blisko w stosunku do wszystkich dobrodziejstw hotelu..blisko jedzonko, blisko basen i widoki na morze...chyba nam sie udało, bo mieliśmy mieć w budynku głównym a tam już trochę trzeba pochodzić...ale pani w recepcji stwierdziła, że dla rodziny zdecydowanie lepsze i większe są bungalowy i miała rację. Co do jedzenia to faktycznie dla dzieci było mnóstwo rzeczy typowo dla nich : spaghetti, pizze, paluszki rybne, frytki i wszystkie mozliwe fastfoody a lody dla wszystkich wprost przepyszne z posypkami , sosami różnej masci, bakaliami, będą miały frajdę, no i owoce ichnie brzoskwienie ,śliwki miodzio...ale to oczywiście moja opinia, bo jak czytałeś inni wczasowicze również psioczyli na jedzenie. Powiem tak jade w tym roku do Egiptu do 5 gwiazdkowego hotelu, bo uwielbiam każdy kraj za co innego i napewno nie będzie tam tak pysznych pomidorów, mozzarelli, fety ( nie kupisz u nas takiej), oliwek i innych ich dobrodziejstw...ale cieszę się, że jadę i mam zamiar spędzić cudowne kolejne wakacje także nawet małe zgrzyty mi nie przeszkodzą:) Człowiek jeździł za młodu pod namioty i nie narzekał...ale to chyba nasza natura krajowa już jest taka:) do narzekania. No szkoda napewno miło byłoby spotkać nowe miłe towarzystwo. My juz trzeci sezon jedziemy ze znajomymi zapoznanymi na wakacjach i jest super...bez tego towarzystwa napewno nie byłoby takich cudnych wakacji:) Życzę miłego pobytu...:) jak cos jeszcze to pisz: apanaczi74@gmail.com Pozdrowionka
  • aldip2online 02.06.11, 08:57
    Dzięki za przydatne informacje.
    Życzę udanego urlopu.:))
  • Gość: aldip2online IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.11, 17:16
    Witam.
    Właśnie wróciłem z Terra Maris .
    Oto kilka spostrzeżeń na "gorąco".
    Hotel jak na warunki greckie nie najgorszy,ale na pewno nie 5*-wy. ( mocne 4 )
    Porównywanie hoteli i ich ocena w różnych krajach mija się z celem gdyż inne są kryteria porównawcze.
    Na tym pułapie cenowym jest to niezły hotel i można w nim spędzić niezłe wakacje.
    Chociaż......................
    i tu niestety kilka krytycznych oraz przydatnych uwag.
    Niestety, zaraz na początku Itaka w osobie rezydenta poinformowała nas o tym,że pokoje nasze są przydzielone ,ale otrzymamy je dopiero po 6-godzinach(opaski all inclusive również)-czyli zostaliśmy wyrzuceni poza obręb hotelu:(
    Poszliśmy więc na plaże,pogoda przynajmniej była super:),
    Zarówno hotel jak i Itaka mogli nas dużo wcześniej poinformować o tych " przyjemnościach",
    Jak się później okazało Itaka informowała nie tylko nas o tych zmianach, czyli były one wiadome dużo wcześniej i stanowiły ewidentne naruszenie warunków umowy.Ze strony hotelu też widzę pewne uchybienia:
    chociażby brak informacji na temat hotelu(brak jakiejkolwiek mapki)
    lokalizacji pokoi , bungalowów, obiektów sportowych itp.
    Informacja zawarta w folderach reklamowych, oraz na stronie hotelu to -"dezinformacja"
    Obiekty Hotelu Terra Maris i Kreta Maris na dokumentacji zdjęciowej są wymieszane, owszem to jeden RESORT, ale przecież są to dwa osobne obiekty o zupełnie innym charakterze.
    Terra -więcej przestrzeni dla ludzi ceniących spokój (z opcją all inclusive) trochę niższy standard ,a Kreta bliżej plaży więcej atrakcji .ale większy hałas.
    Bungalowy podobne ,chociaż w Creta ogródki i tarasy ładniejsze.
    My zamówiliśmy bungalow rodzinny, dostaliśmy bungalow z dwoma przystawkami
    Standard 5* widoczny był na podłodze,która wyglądała tak jakby przed sezonem pomalowano tylko jedną połowę(być może to był podział pokoju na dwie części?)
    Wymiana pokoju wg. rezydenta nie była możliwa.
    Po interwencji uzyskaliśmy tylko dodatkowe dwa fotele na tarasie (wcześniej były tylko dwa, a jesteśmy 4 -osobową rodziną)
    Z problemów był jeszcze problem z satelitarną tv ,ale i to udało się załatwić.
    Rezydenci......................to osobny temat:(
    Pytanie powinno brzmieć po co oni są?????????????
    Dwie osoby na kilka hoteli,powinni nazywać się trochę inaczej-inkasenci:)
    Ich rola to inkasowanie za wycieczki i wypożyczalnie samochodów.
    A ceny u nich.............sami oceńcie i porównajcie.
    Znajomość Krety też mizerna.
    W ostatnim dniu pojawili się dopiero na lotnisku ,super że wszyscy ludzie odjechali z hotelu bo zarówno autobus jak i samolot miały wcześniejszy odjazd i wylot.
    Jedzenia dużo na przyzwoitym poziomie,niezbyt urozmaicone jak na dwa tygodnie,
    Animacje dopiero po interwencjach ,ale pojawiły się-może się rozkręcą:)
    Sprzątanie codzienne ,ale mimo napiwków bez rewelacji.
    Ogólnie jednak pogoda super i urlop udany:)
  • Gość: Mka IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 00:01
    super informacje! wybieramy się do tego hotelu na początku lipca i trochę się martwimy informacjami o kryzysie w Grecji - czy na Krecie było to odczuwalne?
  • aldip2online 25.06.11, 07:33
    Kreta to jakby osobne państwo,kryzysu nie zauważyliśmy.
    Jedynie w na rynku w Heraklionie można było zauważyć jakieś antyrządowe transparenty.
  • Gość: Mka IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.11, 16:51
    Uff...miło słyszeć :-) nie pozostaję więc nic innego jak cieszyć się zblizajacym urlopem :-)))))
  • Gość: gość BUMA IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.11, 22:36
    Czy ktoś już wrócił? Ja jadę 17 lipca z Itaką.Mam pokój z widokiem na morze. Ciekawa jestem czy rzeczywiscie tak będzie? Chciałabym wybrac się na Santorini.Czy wycieczka u rezydenta rzeczywiscie kosztuje 130EUR ? Czy na "mieście" jest tańsza? Czy duzo przewodnik opowiada?
  • Gość: gość BUMA IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.11, 22:41
    Jeszcze jedno pytanie o której należy opuścic pokój? w ofercie nic nie jest wspomniane .Z Itaką wylot jest o 3 w nocy. Czy o 12stej odbierają opaski all incl i należy opuścić pokój?
  • aldip2online 12.07.11, 09:39
    Witam.
    Widok na morze jest (o ile masz to zagwarantowane),ale jak wiesz odległość jest spora.
    Zależy to również od tego gdzie będziesz zakwaterowana.
    My byliśmy w bungalowach.
    Widok lepszy jest z piętra,tylko nie wszystkie bungalowy posiadają daszek na balkonach.:(
    Na parterze są tarasy, (dające trochę więcej miejsca no i cień)
    Wycieczki te droższe u rezydenta średnio o 50 uro są droższe,czyli warto poszukać w lokalnych biurach.
    Nawet jak wynajmie sie auto to wyjdzie taniej.(my tak robiliśmy)
    Opuszczenie pokoi do 12,niestety:(
    To jakiś koszmar.
    Niebieskich opasek all nie dajcie sobie odebrać.
    Niektórym z gości odbierali,nam sie udało ,nikt nawet o nie nie pytał:)
    Jak masz inne pytania,pisz chętnie na nie odpowiem.
  • Gość: gosc BUMA IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.11, 22:59
    A byłeś na Santorini z innym lokalnym biurem?Czy jest jakis przewodnik który mówi po angielsku?W zeszłym roku bylismy w Turcji w Pamukale.Nie żałuję ,ze wykupiłam wycieczkę od rezydenta gdyz była to wyprawa całodniowa i wiele się dowiedzieliśmy o Turcji ( w języku polskim) ale rejs po rzece wykupiliśmy z lokalnego biura.Po prostu zastanawiam się co lepsze w przypadku rejsu na wyspe santorini.
  • aldip2online 13.07.11, 10:55
    Odnośnie Santorini niestety nie mogę się wypowiedzieć,bo po prostu tam nie byłiśmy.
    Mam jedną uwagę do wycieczek,którą powinnas poznać teraz.
    Wyżywienie All inclusive w tym hotelu tylko czasami gwarantuje "suchy prowiant", jeżeli to co dają mozna tym nazwać, bo jest to woda jakaś bułka i jabłko:(.
    Najczęściej za ten sam zestawmusisz zapłacić ,o ile pamiętam 7,5 euro od osoby(mimo,że wykupiłaś all!!!!!!!!!)
    Lepiej go sobie darować i kupić posiłek gdzieś w knajpce.
    Tak samo jak wieczór grecki urządzany w restauracji na terenie hotelu.
    Występ i tak obejrzysz jak chcesz,muzyki tez posłuchasz, a kreteńskich smakołyków radzę spróbować w restauracjach w mniejszych miejscowościach.
  • Gość: Holt_ IP: *.dynamic.chello.pl 13.07.11, 18:18
    właśnie dziś wróciłem z dwutygodniowego pobytu. Z Itaką.

Co można powiedzieć na gorąco?

Zalety:
    - bardzo dobra kuchnia, ilości nie do przejedzenia, bardzo urozmaicona, napoje do posiłków bez ograniczeń
    - wygodne pokoje (mieliśmy bungalow), regularnie sprzątane - uwaga na komary, jest ich sporo i gryzą cholernie boleśnie
    - kilka basenów, sporo leżaków, nie ma przepychanek i tłoku
    - dobre położenie, bo lekko z boku Hersonissos, ale nie bardzo daleko od centrum (10 minut spacerku i już jest się w porcie)

Wady:
    - marniutka plaża - ale można korzystać z plaży przy hotelu Creta Maris, a ta jest jedna z lepszych w całym Hersonissos
    - fatalna obsługa tzw all inclusive - powtarzam - FATALNA (kilometrowe kolejki, jeden barman poruszający się w tempie ślimaka, kiepskiej jakości napoje wyłącznie greckiej produkcji (proszę nie liczyć na prawdziwą Coca Colę), psujące się non stop "krany" do piwa, wydzielana (i szybko kończąca się) woda mineralna, tonik wyłącznie do drinków, przekąski ograniczone praktycznie do kanapek z zimnego pieczywa tostowego - w Creta Maris o niebo lepsza jakość usług!
    - nieprzyjemnie natrętna obsługa na jadalni - błyskawicznie zabierane talerze i sztućce, po ew dokładkę najbezpieczniej zabrać sztućce ze sobą, bo inaczej już ich nie znajdziesz po powrocie)

Osobny temat to obsługa rezydencka. Niby lepsza niż w Neckermanie, cztery dyżury rezydenckie w tygodniu, ale...mam pewien niesmak po tym, jak na spotkaniu organizacyjnym rezydenci metodami poniżej pasa starali się zniechęcić do korzystanie z autobusów KTELu (rzekomo rzadko jeżdżące a czasem w ogóle) i wypożyczalni samochodów w Hersonissos (poza Europcarem, który ponoć jest jedyny uczciwy - nie wiem, nie brałem auta, bo cyrk z wymijaniem się samochodów z potężnymi i licznymi w sezonie autokarami na wąziutkich górskich serpentynach jakoś mnie nie bawił - aha, uwaga na wysokie mandaty za złe parkowanie i brak pasów). KTEL jeździ bardzo dobrze, można spokojnie dostać się do Heraklionu i dalej.

Co do wycieczek - skorzystaliśmy z Santorini (polecam, choć upał daje się we znaki), Lashiti i Spinalongi. Ta ostatnia....hm, jeśli ktoś lubi kąpiel na "niewielkiej, dzikiej, niezagospodarownej plaży" w towarzystwie circa 300 osób i jedzenie na pół surowego mięsa - będzie wniebowzięty :) - ja osobiście uważam, że łączenie tego elementu ze zwiedzaniem wyspy jest łączeniem budyniu z marynowanym śledziem w cebulce.
    Wycieczki z Itaki są istotnie droższe od tych "miejskich", niemniej jednak tym drugim zdarzają się czasem nieprzewidziane przygody (kilka osób z hotelu utknęło np na ładnych parę nadprogramowych godzin na Chrissi, bo z jakichś powodów stateczek nie chciał wracać do Irapetry :)) ale w końcu no risk, no fun. :)

Podsumowując - hotel na pewno nie jest 5 gwiazdkowy, to mocna czwóreczka. Pobyt oceniam na 7,5/10.
  • Gość: gość BUMA IP: *.adsl.inetia.pl 13.07.11, 21:57
    Dziękuje bardzo za cenne uwagi...te komary trochę mnie przerażają :-(Jeszcze 4 pytania:
    1.plaża-" można korzystać z plaży przy hotelu Creta Maris" czy z bezpłatnych leżaków i parasoli też? Jeżeli nie ,to czy można opłacić? Ile za komplet ? Czy braliście coś ze sobą z Polski na plażę? Co najlepiej?Koc? materac?ręczniki?
    2.w Creta Maris o niebo lepsza jakość usług!czy można korzystać na podstawie opasek z terra Maris?
    3.z powrotem wylatuje się w nocy-czy pokój nalezy opuścić do 12stej w południe?czy dopłacaliście za 1/2 doby? czy nie daliście sobie zdjąć opasek? jak to zrobić?
    4.o której dotarliście do hotelu?my lądowanie mamy mieć o 11.10 w Heraklionie,jak z powrote? o której wyjeżdzaliście?
  • aldip2online 14.07.11, 08:42
    Witam.
    Plaża przy Creta maris-jak coś kupisz to tak, (jeśli chodzi o leżaki) ile kosztyją -nie wiem bo nie korzystałem.
    Ręczników nie bierz!!!!!!!!!!!! ,dostaniesz je na podstawie niebieskich kartoników ,które dostaniesz po zakwaterowaniu.(tylko uwaga !!!!!!! ich zgubienie sporo kosztuje:( )
    Materac? po co?
    Odnośnie jakości usług,to są porównywalne,trzeba tylko trochę pogadać z obsługą obu hoteli i będzie ok:)))
    Na sali restauracyjnej pozdrówcie Mariana- to taki postawny Rumun -jest ok,inni tez sie starają.
    Tylko w barach sa jakiś nieruchawi:)
    Opaski :) tylko w terra działaja:)
    Co do zdjęcia opasek ,ten temat juz był wielokrotnie przerabiany,proponuje juz na pierwszym spotkaniu z Itaką ostro przedyskutować ta kwesję.
    Wyżywienie powinno być do końca!!!!!!!!!!!
    Moich nie zdjeli i nawet sie o nie nie pytali,ale.........................
    A wylot to loteria............
    i tyle ,tez radzę przedyskutować,chociaz ..............czy to cos da:(,bo rezydenci...............
    nic nie ujmując ich urokowi osobistemu:)
  • Gość: Holt_ IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.11, 13:47
    > 1.plaża-" można korzystać z plaży przy hotelu Creta Maris" czy z bezpłatnych le
    > żaków i parasoli też? Jeżeli nie ,to czy można opłacić? Ile za komplet ? Czy br
    > aliście coś ze sobą z Polski na plażę? Co najlepiej?Koc? materac?ręczniki?

reczników nie bierz, bo w hotelu dostaniesz świeży ręcznik kąpielowy wielki jak prześcieradło ;) na podstawie niebieskiego kartoniku który Ci dadzą pierwszego dnia przy meldowaniu. Jak zaznaczył przedmówca - nie gub kartonika, bo to zdaje się 50 euro kosztuje. Oddajesz go przy wymeldowaniu. Ręcznik możesz zmieniać dowlną ilość razy do 19:00 każdego dnia.
    Co do Creta Maris - leżaki w obu hotelach są identyczne, z logiem "Maris Hotels". Ale ręczniki są różne :) Terra Maris ma w paseczki, Creta - jednolicie granatowe. Na plaży należącej do Terra Maris byłem świadkiem, jak pan w zielonym mundurku i Raybanach zganiał z leżaków ludzi, którzy nie mieli ręczników w paseczki :) - nie zwróciłem uwagi, jak to jest z plażą w Creta Maris, ale sam z leżaków nie korzystałem, ręcznik mi wystarczał.

> 2.w Creta Maris o niebo lepsza jakość usług!czy można korzystać na podstawie op
    > asek z terra Maris?

nie. Lepszą jakość usług po prostu zaobserwowałem - np cheeseburgery zamiast zimnych kanapek tostowych :).

> 3.z powrotem wylatuje się w nocy-czy pokój nalezy opuścić do 12stej w południe?
    > czy dopłacaliście za 1/2 doby? czy nie daliście sobie zdjąć opasek? jak to zrob
    > ić?

wylatywaliśmy wcześnie rano, więc problem mnie niejako nie dotyczył. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w pokoju, jeśli wylot jest w nocy, ale za dodatkową opłatą 75 euro za pokój.

> 4.o której dotarliście do hotelu?my lądowanie mamy mieć o 11.10 w Heraklionie,j
    > ak z powrote? o której wyjeżdzaliście?

jeśli autokar będzie tylko dla hotelu Terra Maris to za jakieś 30-40 minut od wyjechania z lotniska będziesz na miejscu. W przypadku, jeśli autokar będzie jeszcze zawoził gości do hoteli po drodze, np do Knossos Royal - czas się wydłuża, bo autokar kręci po wąskich dróżkach, a jak mu się przyjdzie wymijać z innym autokarem, to jest cała zabawa...:(. Z powrotem wyjazd spod hotelu był o 4:50, na lotnisku byliśmy gdzieś po godzinie, bardzo sprawnie idzie odprawa paszpotowa i bardzo szybko zaczynają boarding - samolot wyleciał w ogóle kwadrans przed czasem.
  • Gość: gosc BUMA IP: *.adsl.inetia.pl 14.07.11, 21:34
    Bardzo praktyczne podpowiedzi :-) Pozwole sobie zadac jeszcze pytania odnosnie zakupów.w zeszłym roku w Turcji rezydent w pierwszym dniu pobytu organizował wyjazd do sklepu (za tzw free).Ceny było o wiele wyzsze niż niż w normalnych sklepach.Jak jest w Grecji? Czy tez cos organizują?Co najlepiej kupić dla tescia (myślę o alkoholu) .Czy jest jakiś bazarek z greckimi (nie chińskimi)wyrobami?Czy na lotnisku opłaca sie coś dokupić.w Turcji na lotnisku za buteleczkę wody 250ml zapłaciliśmy 5EUR.Jak jest na lotnisku w Heraklionie?
  • Gość: gość BUMA IP: *.adsl.inetia.pl 14.07.11, 21:37
    Czy kryte buty naprawde obowiązują (panie i panów)na kolacji?
  • Gość: Holt_ IP: 213.172.178.* 17.07.11, 10:01
    tak.
  • Gość: Holt_ IP: 213.172.178.* 17.07.11, 10:01
    >Jak jest w Grecji? Czy tez cos organizują?

nie.

> Co najlepiej kupić dla tescia (m
    > yślę o alkoholu) .

raki, metaxa albo ouzo, do wyboru do koloru we wszystkich sklepikach w Hersonissos.

> Czy jest jakiś bazarek z greckimi (nie chińskimi)wyrobami?

bazarek a w zasadzie taka bazarkowa uliczka jest w Heraklionie, nazywa się bodaj 1821 (?). W Hersonissos masz za tyo mnóstwo sklepów tego typu (oliwa, alkohole, pamiątki, biżuteria etc)

>Czy
    > na lotnisku opłaca sie coś dokupić.w Turcji na lotnisku za buteleczkę wody 250
    > ml zapłaciliśmy 5EUR.Jak jest na lotnisku w Heraklionie?

jest strefa wolnocłowa, ale odniosłem wrażenie, że ceny nieopłacalne.

• Gość: gość BUMA IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.11, 20:59
    To co dobre szybko się kończy :-( Właśnie wróciliśmy z Terra Maris.Gdyby ktos miał pytania służę pomocą.
  • Gość: ale jaja IP: *.147.162.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.07.11, 18:14
    Witaj,
    Mam nadzieje, ze wyjazd nalezy do udanych:) Napisz prosze, czy ten hotel jest rzeczywiscie taki straszny jak go opisuja? Czy to tylko nasze zwykle polskie marudzenie:)
  • Gość: BUMA IP: 163.157.254.* 01.08.11, 10:15
    Mój wyjazd należy do udanych :-) Nie rozumiem jak ludzie moga narzekać np na jedzenie ? Ludziska opanujcie się! wybór dań nie do przejedzenia,owoce,dobra kawa na śniadanie itp.Co moze nie pasować? Co więcej : mimo ze hotel jest olbrzymi nie widać "tłoku" .Ja z reguły byłam na leżaku przy takim "zacisznym" basenie.Naprawde mozna wypocząć.Polecam
  • apanaczi74 01.08.11, 11:23
    Popieram.
    Byłam tam w 2010 i po tych opiniach z 2011 myślałam, że zmieniło się na gorsze. ale jednak są osoby pozytywnie nastawione.
    Pozdrawiam i Cieszę się że urlop należał do udanych:)

Gość portalu: BUMA napisał(a):

> Mój wyjazd należy do udanych :-) Nie rozumiem jak ludzie moga narzekać np na je
    > dzenie ? Ludziska opanujcie się! wybór dań nie do przejedzenia,owoce,dobra kawa
    > na śniadanie itp.Co moze nie pasować? Co więcej : mimo ze hotel jest olbrzymi
    > nie widać "tłoku" .Ja z reguły byłam na leżaku przy takim "zacisznym" basenie.N
    > aprawde mozna wypocząć.Polecam
  • Gość: ale jaja IP: *.itsa.net.pl 01.08.11, 15:46
    No to super:) Juz nie moge doczekac sie wyjazdu:) pozdrowionka
  • Gość: gosc BUMA IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.11, 21:14
    Napisz jak wrócisz.Jestem ciekawa Twoich wrażeń.Już Ci zazdroszczę :-)
  • Gość: ale jaja IP: *.itsa.net.pl 02.08.11, 09:50
    Napisze:) juz nie moge sie doczekac:)
  • kasia30.net 02.08.11, 11:58
    A kto wybiera się 04.09.2011 . I prosze kogos kto byl z malym dzieckiem o rade co zabrac. :)

• Gość: gosc BUMA IP: 163.157.254.* 02.08.11, 12:57
    Dzieci mam już duże :-( Ale z moich obserwacji wynikało ze rodzice z małymi dziećmi mieli dobrze w bungalow-ach na parterze ,jezeli z bungalow było wyjscie na basen.Przy małych dzieciach ciągle jesteś w ruchu,ciagle musisz coś przynieść ,odłożyć itp Dobra jest taka bliskość mieszkania ,chyba ssię nie mylę?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka