Dodaj do ulubionych

Cypr. Gdzie jechać ?

IP: 91.123.168.* 02.01.12, 09:41
Witam, wybieram się na Cypr, a nigdy wcześniej tam nie byłem i zastanawiam się gdzie dokładnie się zatrzymać. Interesuje mnie miejscowość stosunkowo blisko Larnaki (+ - 50 km), z ładną plażą, cicha i spokojna. Proszę o propozycje od bardziej doświadczonych turystów.
Edytor zaawansowany
  • ingalill23 02.01.12, 10:24
    Najpiekniejsze plaze sa na tureckiej stronie, ale skoro chcesz Larnake, wg mnie najladniejszym miejscem jest Agyia Napa, ewentualnie Limassol, ale tam plaza srednia. W Agyia Napie jest lepiej - wpisz sobie w Google Agyia Napa zobacz zdjęcia :)
  • Gość: Ada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.12, 20:18
    Aya Napa to nie jest miejsce dla tych, którzy szukają spokoju, to jedna wielka imprezownia.
  • tigertiger 08.01.12, 21:48
    Zdecydowanie Agya Napa, Limmasol ma kamieniste plaże. W Agya Napa nawieźli na plaże pisku z Egiptu i dla tego to jedyne miejsce na wyspie, gdzie plaże są piaszczyste. Podobno też rejon w okolicach Pafos stał się w ostaniach latach atrakcyjniejszy.
  • Gość: pml IP: *.acn.waw.pl 04.01.12, 13:28
    www.wakacjezagraniczne.pl
  • Gość: Kama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.12, 10:55
    Nie stać na reklamę???!
  • Gość: Aneczka IP: *.ip.netia.com.pl 05.01.12, 11:21
    Byłam w tamtym roku z 1,5 dzieckiem okolice Paphos hotel Laura beach cicho i spokojnie cudowna okolica. To był mój drugi raz na Cyprze wcześniej byłam w Limassol, ale nie było tak ładnie jak w Pahhos.
  • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 07.01.12, 19:48
    Też myślę o wakacjach na Cyprze. W tym roku niestety mogę jechać jedynie w lipcu lub w sierpniu i zastanawiam się czy temperatury w tych miesiącach są tam do wytrzymania? Zastanawiam się nad rejonami Pafos. Dodam że temp W Grecji i Turcji na przełomie sierpnia i września nie stanowiły dla mnie większego problemu.
  • wojciech19871987 22.01.12, 22:25
    Region protaras ma najpiekniejsze plaze na cyprze takie jak nissi beach w agyia napa ale nie tylko, mozna tam znalesc piekne spokojne plaze. Ja bylem w maju ,bylo cieplo (26-29stopni) woda okolo 23stopni.W lipcu i sierpniu temperatury sa bardzo wysokie.polecam przelom maja i czerwca ewentualnie wrzesien.bylem w limassol ,paphos i aygia napie.Jezeli ktos ma jakies pytania to sluze pomoca :)
  • Gość: Ralf IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.12, 20:52
    Witam. Zastanawiam sie nad podróżą poślubna na Cypr. Ale nie wiem które miasto i hotel wybrać... Myślimy o Pafos czy może jest jakieś ciekawsze miejsce? Chcemy trochę pozwiedzać a nie tylko leżeć na plaży więc zastanawiam się czy to dobra baza wypadowa do innych miast? Jak z komunikacją miejską da się dojechać bez problemów? W sumie to dziś się zdecydowaliśmy więc nie orientuję się co warto zobaczyć i gdzie się wybrać. Proszę o poradę. Dzięki
  • wojciech19871987 31.01.12, 11:10
    Paphos to piekne miasto, w nieduzej odleglosci znajduje sie plaza afrodyty(mekka zakochanych,jak glosi legenda to wlasnie w tym miejscu na swiat przyszla afrodyta.) .Cypr jest mala wyspa wiec wszedzie jest blisko.jezeli chodzi o transport publiczny to takowy praktycznie nie istnieje,polecam wynajecie samochodu.Cypr jest specyficzna wyspa, jest tu kilka pieknych plaz ale wiekszosc jest bardzo przecietna,za to ma inne zalety,takie jak np. przepyszna kuchnia:).
  • Gość: Marcin IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.12, 18:19
    A co polecicie osobie, która chce lądować w Larnace? Pafos wydaje mi się zbyt daleko, aby stamtąd jeździć do Limassol, Agia Napa, Larnaki i Nikozji. Jadę w 2 osoby na Cypr i wolimy komunikację publiczną, choć wiemy, że jest kiepska, to nie wynajmowanie auta wydaje nam się bardziej swobodne, mniej stresujące i tańsze. Czy w przypadku lądowania w Larnace i chęci jednodniowego wyjazdu do Nikozji, pobytu 1-2 dni w Agia Napa (+na przylądek rowerem) polecicie bardziej zostanie w Larnace czy w Agia jako podstawowa baza? Czy może zrobić tak, że zostać na 2-3 dni w Agia Napa a potem przenieść się i zaplanować hotel w Larnace na 3-4 dni aby tam jednodniowo wypadać do Nikozji i Limassol? Bardzo proszę o pomoc bo nie wiemy gdzie brać hotel, nie mówiąc już który brać jak rozplanujemy miasta.
  • wojciech19871987 01.02.12, 10:31
    Jezeli glownym celem wyjazdu jest lezenie na pieknej plazy to polecam Ayia Nape.Ze wzgledu na fatalny transport publiczny doradzam kilkudniowe postoje w wybranych miejscach.w jakim celu chcesz odwiedzic te wszystkie miasta?Bylem we wszystkich z nich oprocz Nikozji i tak naprawde nie ma w nich nic niezwyklego.Jezeli to tylko chec zaspokojenia ciekawosci po przeczytaniu przewodnika turystycznego to nie warto.
  • Gość: Marcin IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.12, 19:19
    Dziękuję za opinię. Generalnie myślałem, że do Limassol, Larnaki, Agia Napy i Pafos warto jechać? Jeśli rzeczywiście nie warto tracić dnia aby jechać do każdego z tych miast i wracać wieczorem, to proszę mnie uświadamiać:)
    Teraz rozważam scenariusz 3 dni w Agia Napie (jechać tam z lotniska w Larnace i z centrum Larnaki do Agia) a po 3 dniach wrócić do Larnaki na kolejne 3-4 dni - i potem z Larnaki już wracać. Samolot mam 8-16 maja (z tym że są to dwie podróże nocne więc de facto 6-7 noclegów).
    Nie mam tylko pewności - lepiej na dłużej zostać w Larnace czy Agia Napa? W Agia na pewno chcę wynająć rower i przejechać się na przylądek, popatrzeć jak te imprezy wyglądają, cośtam pozwiedzać. W Larnace poza zwiedzeniem okolic miasta chcemy przejechać się na jeden dzień do Nikozji. Czyli do Limassol i Pafos odradzacie by tracić kolejne dni na wyjazdy z Larnaki?
  • Gość: Ralf IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.12, 21:44
    Dzięki za informacje o Cyprze. mam jeszcze jedno pytanie?? tym razem o Egipt. czy ktoś płynął w rejs po Nilu? jak było? bo nie wiem czego się spodziewać. i wiecie coś o biurze EXIM TOURS, bo czytałem kilka opinii i jestem przerażony. a zaliczka poszła:) pomocy;]
  • nyakeso82 13.07.17, 16:30
    tutaj znajdziesz najlepsze miejsca warte odwiedzenia yobboo.pl/cypr/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka