Dodaj do ulubionych

Korfu czy Kos??

IP: *.play-internet.pl 20.03.12, 13:05
Chciałabym spędzić wakacje na którejś z tych wysp z rodziną.
Mamy dwóch synów 6 latka i 2 latka.Zależy nam raczej na spokojnej miejscowości,ale też nie na odludnej wiosce!!Chcemy wynając samochód i pozwiedzać.Waham się,nie wiem gdzie się wybrać.Kilka lat temu bylismy na Krecie,piękna wyspa...teraz zwiedzamy inne:) dziękuję z góry za info
Edytor zaawansowany
  • Gość: mekka IP: *.jjs.pl 20.03.12, 13:49
    Rodos ma więcej atrakcji niż Kos. Najlepiej szukać hotelu w okolicach Rodos lub Lindos.
    Z Rodos możecie popłynąć na Simi zwiedzanie portu w Simi i klasztoru, a z Kos natomiast możecie wykupić rejs 3 Islands co pewnie dla dzieciaków będzie większą atrakcją bo to rejs połączony z pływaniem. Jeśli lubicie starożytne ruiny, to w Linodos na Akropol wjeżdza się na osiołkach, trasa wiedzie przez piękne wąskie uliczki Linodos, a na szczycie czekają was przepiękne widoki. Na Kos ruiny starożytnego Askleion są rozłożone na otwartej powierzchni, a nie nad samym morzem i upał nie sprzyja zwiedzaniu zwłaszcza z dwulatkiem. Atrakcyjne plaże i zaciszne wioseczki znajdziesz na obu wyspach ale zamku Joanitów nei spotkasz na żadnej wyspie tylko na Rodos, cała starówka jest atrakcyjna sama w sobie, kolo zamku spotkacie w rożnych miejscach ustawione zbroje rycerskie. Tylko w mieście Rodos odbywają si pokazy światło i dźwięk i na Rodos tez ponoć jest największy park wodny w całej Europie. Na Kos też znajdziecie oczywiście Waterpark. Na Rodos macie też akwarium, park Rodini z kozami pawiami, strumykami i kawiarniami. Z tarasu kawiarni Airport view mozna obserwowac lądujące i startujace samoloty, sa tam krzesełka dla dzieci, a w dole na skałch leży wrak awionetki. Na Rodos znajdziecie tez farmę strusi na której żyja tez małpy, kangury, owce, kozy, lamy. Moim zdaniem Rodos bije Kos na głowę:)
  • Gość: Andrzej IP: *.ip.netia.com.pl 21.03.12, 08:20
    "ale zamku Joanitów nei spotkasz na żadnej wyspie tylko na Rodos" a to akurat TOTALNA BZDURA bo w mieście Kos jest piękny zamek joannitów (Neratzia) przy samym porcie. Na Rodos nie byłem, ale na Kos jest też mnóstwo rzeczy do zwiedzenia - oprócz wspomnianego Asklepionu w miescie Kos ze starożytnych zabytków sa tez ruiny agory, gimnazjonu, rzymski odeon i casa Romana.
  • Gość: mekka IP: *.jjs.pl 21.03.12, 08:29
    Tu mój błąd, ale już prostuję Zamek w Rodos zwany Pałacem Wielkich Mistrzów został w całej swej okazałości odbudowany , na Kos są jedynie ruiny zamku, a ściślej jego mury obronne.
  • Gość: Andrzej IP: *.ip.netia.com.pl 21.03.12, 09:41
    Zwiedzałem te "ruiny" w tamtym roku i muszę stwierdzić że prezentują się pięknie (gdyby wszystkie zamki z tamtych czasów prezentowały się równie okazale to byłoby świetnie). Zamek joannitów w Kos warto zwiedzić choćby po to aby zobaczyć liczne elementy starożytnych budowli użyte przez rycerzy do budowy zamku oraz dla pięknego widoku rozpościerającego się z zamku na Kos.
  • dodekanezowiec 21.03.12, 09:48
    Na Korfu nie byłem, jest dośc ładnie i chwalą ludzie, ale mnie się Korfu kojarzy z kierunkiem autokarowym czyli mniej egzotycznym (zreszta blisko Chorwacji jest ta wyspa), a Rodos czy Kos czyli wyspy Dodekanezu - z większą egzotyką, zresztą są blisko Turcji z kolei.
    Rodos ma dużo ładniejsze Stare Miasto, dodatk. atrakcje to np. wycieczka na Symi, rejs do Turcji (raczej Fethiye niz Marmaris),
    z Kos warto popłynąć na Nissyros, Kalymnos, do Bodrum.
  • Gość: kiki IP: *.jjs.pl 21.03.12, 11:26
    Kos nigdy nie wydawał się mi interesującym kierunkiem, więc trudno mi porównywać walory obu wysp. Korfu za to polecam każdemu, a dla rodzin z tak małymi dziećmi przybysze wskim, w wypożyczalniach samochodów bez trudu dostaniecie fotelik i najlepiej wyspę zwiedzać właśnie w ten sposób. Hotelu szukajcie na wschodnim wybrzeżu gdzie wybrzeże obfituje w zatoczki nie dość że piękne to maja płytkie wejście do morza i są osłonięte od wiatru więc nie ma wysokich fal. W mieście Korfu oprócz zwiedzania zamku, polecam wam wynajęcie dorożki i objechać starówkę, chociażby przez wzgląd na dwulatka:) Dorożki stoją pod pomnikiem Schulenburga, ale kur półgodzinny kosztuje ok 30 euro, więc tańszą alternatywą może być mi kolejka, która kursuje wzdłuż nabrzeża, za dwulatka nie zapłacicie, a wasza trójka zapłaci po 4 euro czyli w sumie 12 euro za 40 minut przejażdżki. W mieście Korfu jest jeszcze jedna atrakcja dla maluchów dostępna po 19tej -elektryczne samochodziki , 20 minut jazdy dwuosobowym samochodzikiem za 4 euro (elektryczne samochodziki są też w Lamon garden w Acharavi, teren jest ogrodzony i zabezpieczony w przeciwieństwie do tego w stolicy, cana ta sama za 30 minut jazdy, czynne od 18tej) . Przed południem można wybrać się na 40 minutowy rejs sitakiem Calypso Star (ze Starego Portu, codziennie) statek dopływa do wyspy Vidos gdzie są zorganizowane pokazy z udziałem fok, statek jest ze szklanym dnem więc to dodatkowa atrakcja przemawiająca za tym, że warto w taki rejs się udać z dzieciakami, nurek wskakuje do morza ze statku i karmi ławice ryb, co można obserwować. Są specjalne zniżki dla rodzin z dwójką dzieci:). Fajną sprawą może być tez obserwowanie samolotów, pas startowy znajduje sie na platformie osadzonej w morzu. lotnictwo.net.pl/6-spotting/33-zdjecia/32-lotniska_zagraniczne/9892-korfu_cfu_lgkr.html
    Są też dwa parki wodne Hydropolis i Aqualand.
    A z atrakcji, które trzeba zobaczyć na Korfu to oprócz starówki w stolicy w stylu włoskim to oczywiście letnia rezydencja księżniczki Sissi- Achillion, wspaniałe klifowe wybrzeże w Canal d'Amou.
  • Gość: toja IP: 31.178.125.* 21.03.12, 12:51
    każda grecka wyspa jest ciekawa i na każdą (no prawie) warto jechać. Mnie osobiście Korfu urzekło. Jest dużo bardziej zielone niż Kreta (dla porównania - bo tam byliście), z przepiękną roślinnością (egzotyczną też), z mnóstwem cyprysów, mniejsze odległości do zwiedzania, piękne plaze w zatoczkach (choć żwirowo kamieniste).
    Jedyne wg mnie, co działa na korzyść Kos, to tam może być cieplejsze morze. I tańsze hotele.
  • Gość: Andrzej IP: *.ip.netia.com.pl 21.03.12, 13:16
    Dla mało domyślnych. Zieleń na Korfu to nie rzadki fenomen przyrody tylko wynik dużo częstszych (w porównaniu z Dodekanezem czy Kretą) opadów deszczu. Nic w tym dziwnego skoro wyspa znajduje się w zasadzie rzut kamieniem od wybrzeży Albanii. Wbierając się na Korfu np w pierwszej połowie czerwca trzeba liczyć się z tym że można trafić na tydzień deszczu....
  • easyholiday 21.03.12, 16:31
    ciekawe wycieczki na wyspę Korfu do przejzenia znajdziecie tutaj --> www.easyholiday.pl/region/korfu
  • Gość: wqrzony IP: *.mofnet.gov.pl 22.03.12, 08:25
    easyholiday napisał:

> ciekawe wycieczki na wyspę Korfu do przejzenia znajdziecie tutaj

Jak już spamujesz, to bierz pod uwagę ortografię.
  • Gość: mac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.12, 23:17
    Zdecydowanie Korfu.Wg mojego subiektywnego rankingu nr 1 z dotychczas odwiedzonych, czyli poza w/wym:Kreta,Kos,Zante,Rodos,Thassos.
    Dlaczego? Mimo,że niewielka to najbardziej zróżnicowana i zielona jak ktoś już napisał.Inne argumenty to już subiektywne odczucia, więc nie będę o nich pisał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka