Dodaj do ulubionych

1 raz Rodos - co zwiedzić, jakie wycieczki ???

IP: *.155.246.94.ip4.artcom.pl 15.04.12, 11:19
Witam! W lipcu lece pierwszy raz na Rodos do miejscowości Rodos. Organizatorem jest biuro Greecos Holiday. Jako, że będziemy tam pierwszy raz, nie bardzo wiemy co warte jest tam zwiedzenia, jakie wycieczki obowiązkowo wykupić, co obejrzeć ??? Co byście nam radzili ??? Chętnie przeczytam wszystkie wasze rady, uwagi, spostrzeżenia. Z góry bardzo dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 15.04.12, 12:04
    Witam, ja byłem rok temu na tej wyspie 10 dni a i tak wszystkiego nie zdążyłem zwiedzić/zobaczyć. Proponuję zakupić przewodnik po Rodos tam jest wszystko opisane. Ja nic nie wykupowałem u rezydenta. zwiedzaliśmy sami wyspę. samochód mielismy wypożyczony na 3 dni tylko. mozna też podjeżdżac autobusami... Oczywiście żelazne punkty do zwiedzania to Stare Miasto w Rodos, Lindos, rejs na wyspę Symi. Polecam Wzgórze Tsambika, Zatoką Antony Quinna, ruiny zamków w Archangelos czy Haraki (!) no i codziennie inna plaża...Nie zdążyłem zwiedzić zachodniej części wyspu. Niektórzy Ci co nie wiedzą co oglądać albo tzw. pseudo turyści powiedzą Ci ze wyspę można objechać w 3 dni. Tak można pewnie w 3 dni objechać ale niewiele zobaczyć i zwiedzić....
  • Gość: xxxxxx IP: *.wroclaw.vectranet.pl 15.04.12, 13:14
    Rejs do Turcji, tj. Bodrum bądź Fethiye - raczej tam niz do Marmaris.
    Może jeszcze jakaś wyspa oprócz Symi.
  • bebiak 15.04.12, 13:32
    Gość portalu: xxxxxx napisał(a):

> Rejs do Turcji, tj. Bodrum bądź Fethiye - raczej tam niz do Marmaris.
    > Może jeszcze jakaś wyspa oprócz Symi.

No to jak: zwiedzamy zakątki Rodos czy Turcję?:)
    Zwiedzać dla mnie to nie zaliczać, ale pewnie jak kto woli;)
    Pozdrawiam. B.
  • simon_r 15.04.12, 14:19
    Oj Bebiaku!!... to była ta część odpowiedzi na temat "jakie wycieczki" :)))
    Bo przecież wycieczkę TRZEBA wykupić... kto to widział samodzielnie coś odkrywać ;)
    --
    ------------
    Grecja Turcja i inne relacje z podróży
  • dodekanezowiec 15.04.12, 20:55
    Tu się wtracę, bo to zlośliwości, bebiak, wobec innych.
    A ja dobitnie wyjaśniłem w dyskusji o Kos pewne rzeczy.
    Turcja jest najcześciej wybieranym w tym roku krajem przez Polaków i ma to swoje powody.
    Grecja też. Jest też jeszcze pewna rzesza ludzi, którzy lubią oba kraje, stąd Rodos i Kos biorą pod uwagę także dlatego.
    Dochodzi tu "kosmopolitycznośc" tych wysp, np. wpływy włoskie.
    Każdy ma prawo robić na wakacjach, co lubi.
    Rejsy są dobrą okazją do połączenia beztroskiego lenistwa ze zwiedzaniem, odwiedzeniem czegoś.
    Ja bym co do Rodos dodał, ze na pewno są rejsy wzdłuż wybrzeża, snurkowanie czy nurkowanie wchodzi w grę, bo Rodos ma piękne, przejrzyste morze.
    Jak wspomniałem przy dyskusji o Kos, można też wybrać najbardziej greckie miasto wybrzeża południowej Turcji, czyli Bodrum, z myślą o wyspach greckich.
    I na jaką cholerę ma mi ktoś kazać Kapadocję np. oglądać, skoro co innego mnie interesuje.
    Każdy ma inne gusta i o gustach się nie dyskutuje.

• bebiak 15.04.12, 21:54
    dodekanezowiec napisał:

> Tu się wtracę, bo to zlośliwości, bebiak, wobec innych.

Wybacz... przesadzasz teraz nieco: ktoś pyta o to co na Rodos zobaczyć a pada odpowiedź o wybrzeżu tureckim...
    Rzeczywiście jestem złośliwa kiedy zgryzem to komentuję czy tym razem się zapędziłeś nieco?
    Pozdrawiam. B.

>
  • dodekanezowiec 15.04.12, 22:08
    Bylo pytanie nie tylko co zobaczyć na Rodos, ale o wycieczki.
    Skoro wycieczka skądś dokądś to nierzadko kilkaset km (np. Izrael z Cypru), to tym bardziej może to być rejs kilkadziesiąt kilometrów z Rodos do Turcji, kilka razy krótszy niż z Krety na Santorini i klika razy tanszy.
    Czy odpowiedz na pytanie: "na jakie wycieczki się wybrać na Krecie" -
    "polecam Santorini" jest bez sensu?
    Czyli idąc Twoim tokiem myślenia - pisanie o Santorini jak ktos sie wybiera na Kretę jest nie na miejscu?
    Ja polecam i Santorini, i Rodos, i piękne wybrzeze Turcji :).

• bebiak 15.04.12, 22:15
    dodekanezowiec napisał:

> Bylo pytanie nie tylko co zobaczyć na Rodos, ale o wycieczki.

Bez urazy ale byłam przekonana, że jak ktoś wybywa po raz pierwszy na Rodos to i dwóch tygodni mu będzie mało na to, aby ją zwiedzić, poznać jej klimaty, zakamarki, poczuć ją, wtopić się w nią: gdzie myśleć zatem o miejscach innych niż ta właśnie wyspa. Stąd byłam przekonana o wycieczkach po Rodos a nie gdzieś tam...

Pozdrawiam. B.
  • archi-polis 17.05.12, 10:19
    Zgadzam się że wypożyczając samochód trzeba to sobie zaplanować bo wyspę można szybko objechać ale pośpiech niewskazany. Zatoka Anthonego Quinna to obowiązkowy punkt programu wyjazdu na wyspę Rodos. Jakże urzekające miejsce. Plaża Tsambika Beach godne polecenia miejsce. Piękna piaszczysta plaża. Uwaga na materace i inne jeśli ktoś będzie pływał. Silny wiatr od strony lądu pcha wszystko w głąb morza:) Obowiązkowo w mieście Rodos zobaczyć Pałac Wielkich Mistrzów no i Lindos Arkopol.
  • neronka 15.04.12, 15:04
    Opis miejsc wartyzh zobaczenia na Rodos wraz ze zdjeciami i cenami w pdfie mogę podesłać na maila.
    --
    pozdrawiam Daga
  • marilla43 15.04.12, 20:06
    Daga , to ja poprosze ten opis na maila marilla43@wp.pl
  • Gość: mak IP: 193.239.124.* 16.04.12, 21:26
    mam ogromną prośbę o przesłanie tych informacji na maila: martulka21@wp.pl
    z góry dziekuję
  • Gość: kuleczka IP: *.pwrsa.pl 24.04.12, 13:54
    To ja też bardzo, bardzo ładnie poproszę o Rodos na pdf na kuleczka66@gazeta.pl
    dziękuję!
  • neronka 24.04.12, 14:25
    Mini przewodnik wysłany
    --
    pozdrawiam Daga
  • myszmusia 13.05.12, 07:10
    czy ja tez moge prosic o mini przewodnik? na myszmusia@gazeta.pl - dziekuje:-)
    --
    -----------------------------------
    Wielu ludzi uważa, że tym, którzy stają się wegetarianami, czegoś w życiu brakuje. Tym brakującym "czymś" jest zabijanie.
    - Eddy Grant
  • Gość: Jim IP: *.eimperium.pl 13.05.12, 09:11
    ja tez bym prosił jezeli można, lecimy na Rodos 21 maja :D

jimmytm@wp.pl
  • neronka 13.05.12, 12:47
    wysłałam Wam mini przewodniki
    --
    pozdrawiam Daga
  • myszmusia 13.05.12, 13:13
    dziekuje bardzo. To mam juz dwa "normalne" papierowe + rady z forum , sporo wygoglowane i teraz jeszcze ten od ciebie.
    Nie moge sie doczekac:-) jeszcze ciut mniej niz miesiac:-)

A swoja droga juz którys raz korci mnie jednak wypozyczyc samochód ale jakos nei moge sie zdecydowac, w pl jezdze bez problemu a na wakacjach sie zwyczajnie boje;-)

--
    -----------------------------------
    Wielu ludzi uważa, że tym, którzy stają się wegetarianami, czegoś w życiu brakuje. Tym brakującym "czymś" jest zabijanie.
    - Eddy Grant
  • podrozniczka_w_nieznane 16.05.12, 10:12
    Hej,
    bylam na Rodos w czerwcu 2009 r. Samochodem zjezdzilismy prawie cala wyspe - w sumie jakies 3 dni. Nie musisz sie obawiac wypozyczenia samochodu, faktycznie drogi sa waskie, a ludzie jezdza roznie, czesto nie przestrzegajac przepisow, ale tez nie jezdzi sie tam szybko, bo sie nie da ;)
    samochod jest niezbedny, jesli chcesz pozwiedzac naprawde fajne miejsca, bo ciezko do nich dojechac czyms innym. nie oplaca sie wykupowac wycieczki fakultatywnej, bo jest duzo drozej, my wszystko zwiedzalismy na wlasna reke i bylo naprawde swietnie.
    co do miejsc wartych odwiedzenia, zalezy co kto lubi, ale jest tego sporo. ja spisalam swoje wrazenia z wyprawy, opisalam miejsca, w ktorych bylismy, no i zamiescilam troche zdjec z wyjazdu tutaj - www.wnieznane.pl/rodos,1,1,moje-wakacje mam nadzieje, ze Ci sie przydadza te informacje ;)
    pozdrawiam i milego wypoczynku!
  • radowan80 30.05.12, 18:00
    Wyslesz i dla mnie informacje o Rodos. Dziekuje.
    radowan80@o2.pl
  • radowan80 30.05.12, 18:01
    Czy mozesz dla mnie wyslac informacje o Rodos. Dziekuje.
    radowan80@gazeta.pl
  • Gość: Dorota IP: *.netline-sj.pl 12.03.14, 13:48
    Wybieram się na Rodos z Turcji (1 dzień) czy mogę prosić o mini przewodnik :)

Dziękuję
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 12.03.14, 17:59
    Czyli przypłyniesz promem do portu w Mandriaki w mieście Rodos i masz kilka godzin na zwiedzanie.
    W samym mieście Rodos do zwiedzania jest całe stare miasto za murami przy samym porcie: Pałac Wielkich Mistrzów (z zewnątrz, bo wewnątrz to szkoda czasu nie ma tam nic szczególnego oprócz mozaik na podłogach i rzeźby), ulica rycerska, a w porcie Mandriaki wiatraki i posągi jelenia i łani - symbole miasta oraz hale targową Nea Agora z licznymi kawiarenkami pod arkadami budynku hali (oprócz greckiej kawy tu kupisz także na wynos greckie wypieków: baklawy i kataifi ale w Turcji skąd się wywodzą może będziesz miała okazję zjeść lepsze?). Kawiarnia Statis polecam. Jeśli zechcesz się skryć od upału to najlepszym miejscem do tego jest Park Rodini (prawdopodobnie pierwszy park krajobrazowy na świecie). Jest nie tylko zacieniony przez drzewa, ale przepływa przez niego strumyk poprzecinany drewnianymi mostkami, są też fontanny i rożne studnie z wodą. Pawie i inne ptactwo, które w tym środowisku się czuje dobrze:). W Mieście Rodos możesz wynająć skuter i wybrać się nim na wzgórze Filermos gdzie oprócz błogie czaszy i pięknych widoków znajdziesz Klasztor Joannitów z freskami. Pozostałości antycznego akropolu znajdują się na wzgórzu Monte Smith, które znajduje się na obrzeżach miasta i kursuje tam kolejka turystyczna, odjeżdża z portu Mandriaki z pod kafenionu Aktaion (wycieczka trwa około godziny 7 euro). 7 km od miasta Rodos jest kolorowa wioska Koskinou. W niedużej odległości do miasta Rodos przy drodze w stronę Faliraki znajdują się łaźnie termalne w Kalithea. Oczywiście jeśli starczy czasu to koniecznie trzeba wybrać się do pięknego Lindos, z Rodos (np. autobusem)
    www.youtube.com/watch?v=dxApglBW-rM
    na tym filmie o Rodos, port Mandriaki zobaczysz od 0:30 - 1:06 i od 1:14 -1:40
    stare miasto z jego placami, meczetami, Pałacem Wielkich Mistrzów, Muzeum Archeologicznym, ulicą Rycerską 1:50 - 10:56
    Monte Smith (pozostałości świątyni Apolla, antyczny teatr i odeon) 9:57 - 10:40
    Park Rodini 10:45 - 12:25
    Termy Kalithe 12:33 - 15:50
    Lidnos (miasteczka z domami kapitańskimi, przejazd na osiołkach na akropol,zatoka świętego Pawła) 29: 27 - 36:53
    wzgórze Filermos 1:02:37 - 1:05:45

• Gość: Dorota IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.14, 20:02
    Dziękuję, mam nadzieję, że większość uda mi się zwiedzić :).
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 13.03.14, 09:01
    Na pewno warto poza zwiedzaniem miasta Rodos pojechać do Lindos.
    W zeszłym roku autobusy z Rodos do Lindos kursowały w dni powszednie o 06:15, 09.0,10:00, 11:30, 13:00, 14:30,16:3, 20:15
    a z Lindos do Rhodes Town o 06:45, 07:30, 08:30,10:30,13:00,14:30,15.30,18:00 (bilet w jedną stronę kosztował 5 euro), a podróż trwa około godziny, czyli na same przejazdy trzeba przeznaczy 2 godziny. Jeśli masz więcej niż 6 godzin na zwiedzanie to z pewnością warto odwiedzić Linods. Przystanek autobusowy w mieście Rodos jest obok postoju taksówek, obok informacji turystycznej w porcie (jak usiądziesz po lewej stronie w autobusie, będziesz mieć widok na wybrzeże). Natomiast w przystanek w Linods nie mefiści się w samym mieście, ale pod i trzeba przejść pieszo jakieś 5 minut pod górkę. Z powrotem można podjechać bezpłatnym minibusem do przystanku z placu z osiołkami.
  • aseretka 13.03.14, 19:31
    Film obejrzałam w przyjemnością i już nie mogę się doczekać, kiedy za dwa miesiące wyląduję na Rodos. Sporządzając plan zwiedzania naoglądałam się wielu zdjęć, ale film pozwolił mi na ocenę własnych możliwości np. na dojście do klasztoru Tsampika, na Akropol w Lindos oraz na inne położone na "pagórkach" obiekty. Zobaczyłam też, że klika miejsc pominęłam w moich planach i muszę się dokonać korekty. Odrzuciłam np. Dolinę Motyli, bo jadę w drugiej połowie maja, a czytałam, że najlepiej jechać tam pomiędzy czerwcem a wrześniem. Patrząc jednak na film widzę, że sama dolina jest urocza, nawet, gdy nie ma tam tych motyli - ciem.
    PS. Jeżeli to Twój film gościu, to gratuluję dobrej realizacji. Pokazujesz to, co naprawdę wrto zonaczyć na Rodos. :)
    --
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 13.03.14, 20:33
    Film zrealizował Czech - Robert Polasek dla Czeskiego biura powróży specjalizującego się w Grecji i Cyprze. Filmy zawierają wszystkie możliwe atrakcje turystyczne na danej wyspie, choć nie zawsze są wystarczająco dokładnie udokumentowane jak np. na tym filmie o Rodos niezwykle malownicze wioski takie jak Lachania czy Koskinou praktycznie nie zostały sfilmowane tylko wymieniono ich nazwę na jednym atrakcyjny kadrze, a są z pewnością warte odwiedzenia. Z kolei wioski Fanes nie ma w ogóle, tak jak nie ma prywatnych piwniczek w Embonas, z pewnością warto je odwiedzić :)
    Moim zdaniem dolina motyli nie jest szczególnie atrakcyjna, dużo lepiej wypada podobny bardzo podobny a mniej uczęszczany przez turystów park Rodini w stolicy.
    Absolutnie must see na Rodos jest Linos z akropolem i zatoka św. Pawła, na który idzie się łagodnie do około zbocza przez przepiękne Linods, ale można też wjechać na osiołku jak się chce. Miasto Rodos, wycieczka na Simi, termy Kalitei, wioska Lachania, Monolithos, Filerimos, widokowa plaża w Charaki (romantyczne miejsce i za dnia i po zmroku). Klasztor Tsampika spokojnie można sobie darować:).
    Wspaniałych wakacji na Rodos życzę:)
    Zaś filmy Polaska mogą się przydać w przyszłych latach, bo niewątpienie, że zakochacie się w Grecji :)
    www.youtube.com/playlist?list=PL2EEB66FD18C5C67C
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 13.03.14, 20:44
    Sorry, za błędy wynikające z pisania w pośpiechu. Oczywiście nie "bura powróży" tylko "biura podróży", a Rodini Park jest podobny do Doliny Motyli ale dużo atrakcyjniejszy. Z kolei zdanie "Lachania czy Koskinou praktycznie nie zostały sfilmowane tylko wymieniono ich nazwę na jednym atrakcyjny kadrze" miało brzmieć "Lachania czy Koskinou praktycznie nie zostały sfilmowane tylko wymieniono ich nazwę na jednym nieatrakcyjnym kadrze".
    pozdrawiam:)
  • aseretka 13.03.14, 22:15
    Nie ma za co przepraszać. :) Chyba prawidłowo zrozumiałam Twojego poprzedniego posta. Lahanię uwzględniłam wcześniej w swoim planie, bo podobno wieś ta uchodzi za jedną z najpiękniejszych miejscowości na Rodos i podziwiać tam można piękny widok na morski brzeg. Koskinou i Fanes nie brałam pod uwagę, ale trzeba się będzie przyjrzeć tym miejscowościom.
    Przyjrzę się jeszcze raz mojemu planowi, ale raczej klasztoru Tsampika nie odpuszczę. :)
    Oj, jak ja już bym chciała wylądować na Rodos!
    --
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 14.03.14, 07:54
    Lahanię ma nie tylko położenie, ale przede wszystkim ma błogo-czarowną atmosferę. Cisza, skokój, nawet w jedynej tawernie ze stolikami pod platanami na przeciw kościoła rzadko kiedy kogoś można spotkać. Białe domy z kolorowymi drzwiami i oknami dziś są odnowione przez ich prywatnych właścicieli, którzy przyjeżdżają tu na kilka dni może tygodni w sezonie, więc wioska sprawia wrażenie sennej ale zadbanej. Moim zdaniem to najpiękniejsza wioska na Rodos, do puki nie stanie się obowiązkowym punktem objazdówek po wyspie tak z pewnością pozostanie.
    Z klasztoru Tsambika jest piękny widok i tyle, z plaży jest wejście trudniejsze, bo oznacza dłuższą spineczkę, ale tej drogi raczej nie używają turyści. Tą drogą wdrapują te wierne, które mają problem zajść w ciążę i jeszcze zabierają ze sobą ciężkie kamienie lub cegły. No ale to jednak dziś już rzadki widok. Turyści wybierają mniej atrakcyjniejszą drogę, z parkingu tuż przy głównej drodze w połowie drogi na wzgórze. To tylko 350 stopni w górę. Sam klasztor bizantyjski nie zachwyca, tu idzie się dla widoków. Klasztor wart odwiedzenie to z pewnością Filerimos, został z pieczołowitością w całości odbudowany prze Włochów tak jak Pałac Wielkich Mistrzów w pobliżu jest tez bizantyjski kościół i pozostałości Akropolu.
    Fanse leży ok 20 kilometrów na zachód od miasta Rodos w pobliżu plaży Sorani. To kolorowe domy i murales, dość prymitywnie wykonane przez lokalnych "artystów":)
    www.youtube.com/watch?v=D2fYSiqzI54
    Koskinou to dziś letniskowa miejscowość, ale domy w wiosce są kolorowo ozdobione, zwłaszcza drzwi i okiennice, ale nie są one widoczne po dotarciu na główny plac z parkingiem wioski. Trzeba tu tylko zaparkować i udać się wąskimi uliczkami w dół. Najlepiej spytać miejscowych o drogę do Traditional House. Tylko tu można skosztować, tradycyjnego domowego specjału "melekouni" (sezamki z migdałami, ale nie tak twarde jak nasze) w tutejszych cukierniach.
  • izka7790 14.03.14, 09:20
    Co do wioski Lahania, to jest to typowa, rodyjska wioska, podobnie ja leżąca dalej na południe Katavia. Wydaje się może senna, gdyż życie płynie tu spokojnie, lecz zapewniam, że wioska nie śpi. Mieszkańcy wioski to rolnicy i przez dzień zajęci sa swoimi sprawami. takich wiosem można spotkać wiele na Rodos, a szczególnie w jej połudiowej częsci.
    Co do widoków, to najlepiej pojechać od Lahania, do wioski Mesanagros i dalej w stronę zachodniego wybrzeża, odwiedzając po drodze Klasztor Skiadeni. Spod klasztoru rozciągają się wppaniałe widoki na południową i zachodnią część wyspy.
    Następnie, po dojechaniu do głównej drogi, ciągnącej się wzdłuż zachodniego wybrzeża skierować się na północ, kierując się na Apollakia i dalej przez Monolithos, Kritinię w stronę Rodos. Zachodnie wybrzeże jest bowiem niezwykle krajobrazowe.
    Widok z ze wzgórza Tsambika jest porównywalny do widoku jaki rozciąga się z Akropolu w Lindos oraz z twierdzy Feraklos. Warunek jest jeden dzień z dobra przejrzystością powietrza.
    W każdej okolicy znajdują się punkty widokowe, niektóre oznaczone, inne nie, lecz warto rozglądnąć się za tablicą kierującą do kaplicy Profitis Ilias. Kaplice poświęcone Prorokowi Eliaszowi, budowane były zawsze na najwyższych wzniesieniach w danej okolicy, dlatego stamtąd zawsze jest najlepszy widok :)

I mała uwaga na koniec: melekouni to wyrób specyficzny, wytwarzany od wieków tylko na Rodos i z sezamkami ma wspólnego tyle, że oba zawierają sezam. Poza tym inny proces przygotowania, no i przyprawy...
    --
    Kulinarne Wariacje

Wyspa Rodos
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 14.03.14, 10:02
    Lahania mimo wszytko wyróżnia się na tle pozostałych wiosek, które wymieniasz. Wiele starach domów pieczołowicie odrestaurowali pomieszkujący tu zamożni cudzoziemcy. Jest więc nie tylko senna i typowo Grecka, ale i elegancka. No i można tu spotkać pod bramą wiejskiego domu Harleya Davidsona:). Tej elegancji nie mają inne wioski i to ją wyróżnia na tle innych wiosek na Rodos.

Melekouni oczywiście nie są w niczym podobne do polskich sezamków, są też od nich miększe, zawierają migdały, miód skórki cytrusów, przyprawy których sezamki nie mają. Jednak głównym składnikiem jest sezam i stąd moje porównanie do "sezamków". Na wyspie są one przygotowywane na wesele lub inne specjalne uroczyści, ale ich receptura pochodzi z wioski Koskinu i można je kupić bez szczególnej okazji w cukierniach Mari czy Sofii, przy okazji wizyty w wiosce.

• izka7790 14.03.14, 10:32
    Widzę, że trafiłam na wielbiciela Lahania, więc nie będę dyskutować. Zresztą o gustach się ie dyskutuje :) Każda wioska jest nieco inna i każda ma swój charakter.

Co do melekouni owszem można je kupić w Koskinou, można też w sklepie. Wytwarzane są bowiem, w wielu wioskach wyspy, w których są pasieki. Nie różnią się niczym między sobą poza ceną, gdyż wszystkie muszą spełniać normy.
    --
    Kulinarne Wariacje

Wyspa Rodos
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 14.03.14, 10:55
    Melekouni można kupić w sklepie, ale to nie jest nigdy to samo co w tradycyjnej cukierni, skąd się przepis wywodzi. Przy okazji odwiedzenia konkretniej wioski, podpowiadam co jeszcze jest ciekawego w tej konkretnej wiosce. Nie mam na celu prowadzić dyskusji "o wyższości świat bożego narodzenia nad wielkanocną" z bywalcami tego forum, a jedynie chcę podzielić się informacjami o miejscach na Rodos z tymi, którzy o nie pytają, bo jeszcze nie na wyspie nie byli.
    Podrzucam też filmiki prezentujące te miejsca (nie moje ale dostępne w sieci), aby zainteresowanym pomóc w dokonaniu ich własnych wyborów. Owszem jak każdy mam swoje subiektywne zdanie i nim się również dzielę, ale przecież nie narzucam. Skoro piszesz, że Lahania jest wioską jakich wiele na Rodos, to nie z powodu subiektywnego odczucia, ale z powodu racjonalnych ta wioska różni się od pozostałych zamieszkałych tylko przez tambylców. To, że wioska jest na bogato odrestaurowana przez cudzoziemców może dla jednych wydać się jej zaletą, a dla innych wadą, ale bezwzględnie ją odróżnia od innych.
  • izka7790 14.03.14, 11:11
    Nie widzę powodu, do unoszenia się, gdyż widzę, że przyświeca nam ten sam cel.
    Ja również man na celu pokazywanie Rodos i tego co w nim jest ciekawego. Staram się to czynić obiektywnie. Osoba, która tu przyjedzie, sama oceni czy jej się coś podoba, czy też nie.
    Również nikomu, nie narzucam jedź tu czy tam. Zjeździłam wyspę wszerz i wzdłuż, niekiedy dla przyjemności, innym razem z konieczności. Mieszkam tutaj już tyle lat, że może opisując coś, podświadomie przekazuję swoją opinię. Nieuniknione. szanuję Twoja opinię, uszanuj i moją. Pozdrawiam :)

P.S. Cieszę się, że jesteś fascynatem wyspy, bo pomaga to tylko w jej promocji ;)

--
    Kulinarne Wariacje

Wyspa Rodos
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 14.03.14, 11:56
    Nie zrozumiałe są dla mnie czyniony mi zarzuty. W czym konkretnie brak szacunku dla Twoich opinii wyrażam ? Podając wyjaśnienia dla czego używam słowa "sezamki" ? Czy może argumentując czym różni się Lachania od innych wiosek na Rodos nie dyskredytując przy tym innych? Odpowiadam na Twoje uwagi odnoszące się do mojej wypowiedź, ale to chyba forma wyrażania szacunku ?
    Mi na promocji wyspy akurat nie zależy (bo niby dlaczego miałoby mi zależeć?) ale skoro ktoś się tam wywiera to zawsze chętnie służę informacją.
    Swoją drogą zdaje się, że Rodos jest drugą po Krecie najpopularniejszą wśród rodaków (oraz polskich touroperatorów) wyspą Grecką, a za nimi dopiero Zante i Kos.
  • grosikowa 17.05.12, 07:23
    Bardzo poproszę na maila gazetowego opis na pdf
  • Gość: agapitos IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.13, 09:24
    CZy mogę prosić o przesłanie Opis miejsc wartych zobaczenia na Rodos na pdf??
    agapitos@wp.pl
  • sewer81 28.04.14, 12:10
    poproszę na seweryn23@o2.pl
  • kasiek_76 21.06.14, 18:53
    Witam
    jeżeli jeszcze tu zaglądasz to ja również bym poprosiła ten mini przewodnik po Rodos :)
    my wyjeżdżamy 14.07.2014 ....szykuję plan zwiedzania. ..
    kat.kuk@op.pl
  • Gość: Greg1981 IP: *.ip.oxynet.pl 10.08.19, 02:27
    Proszę o poradę w sprawi3 zwiedzania Wyspy rodos
  • wislok1 10.08.19, 15:50
    Poza kilkoma miejscami NIC TAM CIEKAWEGO NIE MA

Te kilka miejsc to :
    - stare miasto w Rodos
    - plaza Prasonissi
    - miasteczko Lindos
    - wycieczka statkiem na wyspe Symi

To sa fajne miejsca, reszte mozna olac

Po przybyciu na miejsce dostaniecie na 100% z hotelu propozycje wycieczek
    Na Prasonissi i Lindos trzeba wynajac samochod, olac przeplacane wycieczki
    Na starowke dojedzie sie autobusem lub taxi, o wiele taniej niz przeplacane wycieczki
    ´Na Symi trzeba wykupic wycieczke w hotelu , tu NIE da sie nic wymyslic
  • mariomario79 10.08.19, 17:14
    Na Symi nie trzeba wykupować wycieczki w hotelu. Skąd ten pomysł? Można wykupić w jednym z kilkudziesięciu biur oferujących rejsy kilku operatorów...
  • dodekanezowiec 10.08.19, 20:09
    Wislok byl miedzy miastem Rodos i Faliraki. Ani dobra plaża jak w Faliraki ani atmosfera miasta Rodos. Stąd jego zafałszowane odczucia a poza tym moze nie lubi Grecji. Klimaty miasta Rodos, ten turkus morza, sam ten wiatr meltemi, knajpy, zachody slonca, ta droga w ścieżkach skalnych miedzy Rodos a Ixia, a poza tym nie tylko Symi ale np.wyspa Chalki. Można też popłynąć do Marmaris czy Fethiye.
  • wislok1 11.08.19, 00:06
    Zafalszowane ???

W innym watku ocenilem Rodos na 4+

To dobra ocena, bo Kos zasluguje na 3-

Ocena jest tak DOBRA z uwagi na wyjatki

Klimaty sa fajne, ale jak sie jest w dobrym hotelu, jak w jakims g..nianym 3*, to wczasy na Rodos moga bardzo rozczarowac
    Ma bylismy w dobrym

Faliraki to hotelowe blokowisko

Jak tylko konczy sie na Rodos strefa hotelowa, jest po prostu KIEPSKO

Krajobrazy nieciekawe, zaniedbane okolice, poza starowka miasto Rodos wyglada jakby wojna, sie tam niedawni skonczyla ( jakies ruiny fabryk, brzydka zabudowa )
  • wislok1 11.08.19, 00:09
    No, ale z drugiej strony jest ta fantastyczna wypa Symi....

Jest cudowna plaza Prasonissi..

Jest sliczna starowka na Rodos...

Jest urocze Lindos...

Trudno jednoznacznie to ocenic
  • mariomario79 11.08.19, 00:26
    Ja zawsze zatrzymuję się w hotelu 2* albo w miejscach nawet niesklasyfikowanych, czyli w tych wg. Ciebie g@@nianych - nigdy mnie moje urlopy nie rozczarowały.

W Grecji klimaty są fajne, bo to Grecja, a nie dlatego, że hotel fajny.

I tu właśnie widać różnicę między nami - Ty potrzebujesz dobrego hotelu żeby urlop był udany, a ja potrzebuję być po prostu na urlopie.

A co do wycieczek - pisałeś żeby olać, a teraz, że to najlepsze rozwiązanie... Przecież do portu można autobusem albo taxi dojechać, tak jak proponowałeś w innym przypadku.
  • wislok1 11.08.19, 18:24
    Ja jezdze z rodzina, a hotele *** sa daleko od plazy, trzeba dralowac na plaze sporo czasu..
    Do tego maja 1 basen i mozna tam umrzec z nudow ( na basenie )

W Chorwacji jest inaczej, tam jest sporo hoteli *** przy samej plazy,

Oczywiscie jest to wszystko kwestia gustu

Klimaty greckie nad morzem sa takie same jak chorwackie czy wloskie, czyli miejscowi chca zrobic na turystach pieniadze i finito
    Cala reszta to bajer w tym celu....
    Mniej lub bardziej udany
    Roznic jest taka, ze w Grecji sprzedaje sie masowo podrobione towary udajace markowe
  • wislok1 11.08.19, 20:03
    Nie twierdze, ze ten bajer mi sie nie podoba, jesli za tym idzie powazne traktowanie turysty, czyli jedzenie jest smaczne, atmosfera mila, nie kantuje sie przy rachunkach...

Pod tym wzgledem w Chorwacji nie jest gorzej niz w Grecji, ludzie tak samo sympatyczni, okolicznosci przyrody tak samo ciekawe ( lub nieciekawe --- bo w Chorwacji tez sa przereklamowane miejsca )...

We Wloszech CZASAMI trzeba UWAZAC przy rachunkach, w niektorych miejscach chca turystow kantowac, a wladze Rzymu i Wenecji wymyslaja dla nich szykany ( watek na forum Wlochy )
    Ale generalnie jest OK

W sumie chyba o to chodzi, zeby turysci byli zadowoleni z wczasow, a miejscowi zarobili dzieki turystyce pieniadze

• wislok1 11.08.19, 20:07
    Dla rownowagi BARDZO mi sie nie spodobaly 2 miasta w Chorwacji: Pula i Rijeka
    Pula jako stare miasto to jeden wielki slums, mnostwo strasznych ruder, ktore o dziwo jeszcze stoja
    -- plus wspaniale rzymskie zabytki miedzy ruderami, na czlele z amfiteatrem
    Rijeka to jeden wielki slums bez zadnych pozytywow
  • wislok1 11.08.19, 00:00
    Nie trzeba, ale to najlepsze rozwiazanie

Odbiora z okolic hotelu i z powrotem podstawia pod hotel
  • e_podmiejska 15.04.12, 19:25
    Do tego co polecił "gość" na wstępie to dodałabym jeszcze: Dolinę Motyli, Kaliteę, Prasonisi (południe wyspy), z zachodniej części to Monolitos, Kritinię (twierdza - widoki i starożytne Kamiros a ponadto wiele pięknych zatocze. Ale bez auta nie da się tego zobaczyć a trzy dni to trochę za mało żeby spokojnie nacieszyć oko;))))
    --
    "Raz zobaczyć jakąś rzecz znaczy więcej, niż sto razy o niej słyszeć"
  • dodekanezowiec 15.04.12, 21:02
    Ogólnie Rodos jest piekne, polecam tę relację:
    www.ocenyhoteli.pl/RODOS/
  • Gość: bjk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.12, 09:27
    Hmmm, piękne zdjęcia i większość miejsc znajoma:) Już zaczynam żałować, że w tym roku wybrałem Teneryfę dla mojej rodzinki, a nie znów Rodos :(
  • e_podmiejska 16.04.12, 10:08
    Ja mam podobnie bo w ubr. było Rodos a w tym Teneryfa. Po obejżeniu tych fotek wrażenia ożyły. Ale cóż Rodos już zaliczone, a na Teneryfie nie byłam, więc trzeba też zobaczyć "nowe" :))))
    --
  • Gość: bjk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.12, 11:53
    Jeśli można spytać to gdzie i kiedy lecisz na Teneryfę, może się spotkamy:)
  • e_podmiejska 17.04.12, 08:58
    Koniec lipca do Puerto de Santiago (BL Playa la Arena), a Wy kiedy i gdzie?
    --
  • Gość: bjk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.12, 09:40
    No to się jednak nie spotkamy:( My lecimy 26 czerwca do Playa de las Americas. Martwi mnie tylko jedna rzecz - po ciepełku z Rodos możemy być zawiedzeni pogodą i temperaturami na Teneryfie. Sprawdzałem lipiec na historii pogodowej lat poprzednich i lekko się załamuję - często pochmurno i temperatury 20-25 st. A my jesteśmy ciepłolubni i żonka już mi narzeka, że będzie musiała spakować też grubsze rzeczy:)
  • e_podmiejska 17.04.12, 11:37
    A jestem dobrej myśli co do pogody:)))) A cieplejszy polarek też wezmę bo bez niego na Teide bedzie mało przyjemnie. Na pewno temperatura wody w morzu bedzie odbiegała od tej greckiej, ale cóż, jedzie się też coś zobaczyć....... Miłego wypoczynku ! Wam bliżej niż nam .......;(((
    --
  • Gość: Maja IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.12, 15:07
    Witam!
    Ja rownież po raz pierwszy lecę na Rodos. Większość urlopowiczów radzi wynajem auta. Prowadzę samochód przez cały rok. Chcę odpocząć od kierownicy.
    Co do zwiedzania , to chcemy wykupić u rezydenta biura 1 wycieczkę dookoła wyspy. Na pewno udamy sie do Rodos i to autobusem .Chciałabym zobaczyć wzgórze Filerimos.Rozważam rejs na Symi , ale we własnym zakresie. Do Doliny Motyli nie pojedziemy , bo w maju motyli tam nie ma.
    Będziemy mieszkać w Ialyssos .Mam pytanie , czy ktoś się orientuje czy w tej miejscowości jest jakaś firma zajmująca się rejsami przy wybrzeżach, małymi stateczkami np ze szklanym dnem? Nie znalazłam w necie nic na ten temat.
  • Gość: muchos IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.12, 10:07
    Ja ostatecznie choc nastawailem sie ze bede jezdzil autem bylem na wycieczkach z Delta Net Travel gdzie przewodnikiem jest Pani Ela, polka mieszkajaca w Grecji od wielu lat a od okolo 10 na stale na Rodos, mila, kompetentna i pelna wiedzy nie tylko o wycieczkach ale o zyciu Rodos itp itd.
    Bylem z nimi na wycieczce na 2 wycieczkach ktore polecam :Lindos+Rodos oraz na wybrzezu zachodnim tj Filimiros+Kamiros+Ebona+Monolitos+Prasonisi i obie byly fajne oraz sam z synem w aquaparku w Faliraki.
    Mieszkalem w Kiotari za Lindos, okolo 9.00 jezdzi tam bezplatny autobus do Faliraki a powrotny wyjezdza z Faliraki okolo 17.00...choc nam sie spoznil ponad 30 minut i juz szukalem taksowki na powrot. Drugi taki zbiera ludzi z Yalyssos i Rodos w podobnych godzinach ale o rozklad trzeba sie dowiedzic.
    Brakowalo mi troszke Doliny Motyli do ktorej ostatecznie nie dotarlem ale w czerwcu podobno motyli bylo tam jak na lekarstwo wiec sobie ostatecznie odpuscilem.
  • Gość: mak IP: 193.239.124.* 17.04.12, 19:52
    Myślę, że nie masz się co martwic pogodą, obawiam się, że to Grecja jest chłodniejsza. My byliśmy w zeszłym roku na Gran Canarii od 1 do 15 kwietnia i było bosko, super gorąco, więc mam tylko nadzieję, że na początku maja na Rodos też będzie ciepło, chciałabym pochodzić trochę w krótkich ubraniach:)
  • Gość: wyjaśniacz IP: *.wroclaw.vectranet.pl 17.04.12, 21:27
    1. W zimie na Kanarach jest 20 stopni, z 7 godzin słońca,
    a na Rodos 16 stopni i 4 godziny słonca;
    latem - Kanary - 28, Rodos - 32,
    Kanary - 10 godz. słonca, Rodos - 13.
    2. Woda latem cieplejsza na Rodos, np. lipiec 24, styczen 16; Kanary 22 lipiec, 18 styczen.
    3. Na Rodos też latem w pn. i zach. części się nie odczuwa upału.
    4. Na Kanarach co innego dane dla pn. cześci wyspy czy gór, co innego jeśli chodzi o mikroklimat południowych wybrzezy, więc że zimno nie ma co sie bac.
    5. Na pocz. maja i tu, i tu 22 st. w dzien okolo.
    pogoda.onet.pl/0,10150,1236,1,2,1,miasto_klimat.html
    pogoda.onet.pl/0,4067,1238,,,las_palmas,miasto_klimat.html
  • e_podmiejska 17.04.12, 21:55
    No cóż , mamy zaliczony wykład o wyższości " Rodos nad Teneryfą:)))". O wartości wyspy Rodos nie trzeba mnie osobiście przekonywać :)))) bo ją poznałam;)))) ale o tym co oferuje Teneryfa mam nadzieję, że będę miała okazję się sama przekonać. Liczę, że pod koniec lipca Teneryfa zaoferuje mi trochę słonecznego ciepła, również w oceanie:)))
    --
  • Gość: bjk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.12, 07:49
    Dzięki "wyjaśniaczu" :) Faktycznie czytałem gdzieś, że południe Teneryfy to inna bajka niż północ - podobno jest bardziej sucho i ciepło. Tam właśnie jedziemy:) Ale wracając do Rodos (bo to w końcu wątek o Grecji a rozpisałem się o Teneryfie) to klimat tej wyspy najbardziej nam odpowiadał z wszystkich wyjazdów - przez 2 tygodnie ani jednej chmurki, temperatura 30-36, woda 25 i zero duchoty, np takiej jak na Riwierze Tureckiej.
    No i te piękne zabytki. Mieszkaliśmy na samym cyplu, przy plaży (widok na port Mandraki) 15 minut do starego miasta...bajka. Rodos jest bardzo atrakcyjnym miejscem na wypoczynek i zwiedzanie jednocześnie, wszystkim polecam!
  • w_isienka 27.04.12, 19:21
    Nam nie wiedzieć czemu Rodos bardzo przypominała Teneryfę. Chyba przez ten górzysty środek wyspy(?) :)
  • wojtek33 18.04.12, 12:06
    2 tyg. wrzesień 11 w Kiotari, w tym samochód na 10 dni (ceny: 106 za 28€/D, C3 - 30€ i nie chcieli się targować). Kilka przykładowych wycieczek:
    - miasto Rodos + Tsambika w drodze powrotnej
    - trasa: Genadi, Vati, Apolakia, Monolitos, zjazd do Przylądka Furni, powrót wdłuż zachodniego wybrzeża, Prassonissi
    - trasa: Asklipio, klasztor Moni Thari (droga przez wypalone wnętrze wyspy), Laerma, Eleousa, Tsambika Beach
    - trasa: Genadi, Vati, przed Apolakia na tamę, podjazd do Siany, wzdłuż płn. zboczy Atavirosa, Embonas z degustacją i zakupami (najwygodniej drewniana budka przed końcem miejscowości ale można mieć pecha i trafić na autokar Rosjan ;)), Apollona, Profitis Ilias (tu przeprosiłem Rodos za niedocenianie tamtejszych dróg), Agios Nikolaos Fountokli, Eleousa, Tsambika Beach
    - miasto Rodos, Monte Smith, Filerimos Monastery, Tsambika Beach
    - trasa: Genadi, Vati, Apolakia, Siana, Kritinia Castle, Kameiros Skala, Kamiros, powrót przez Soroni, Dimylia, jak zwykle Elouza (polecam restaurację w centrum, bardzo dobry grill) i dla odmiany Aghati Beach pod Pheraklos castle w pobliżu Charaki.

Do tego krótsze wypady jak np. na kapitalną, zupełnie pustą plażę na południu, dojazd 3km przyzwoitą szutrówką (+35° 54' 55.09", +27° 49' 29.02"), obowiązkowy wieczór w Lindos, wypady na najbliższą Kiotari przyzwoitą plażę Glystra, jakieś zakupy, w drodze zajrzeliśmy do wielu zabytkowych kapliczek z pięknymi freskami, zatrzymaliśmy się na niezliczonych punktach widokowych, zjedliśmy kilkanaście bardzo dobrych posiłków poza hotelem. Staraliśmy się kończyć każdą trasę przynajmniej 2h odpoczynkiem na piaszczystej plaży, mimo że te wyjazdy nie były zbyt wyczerpujące, wyspa jest mała a drogi bardzo dobre, ruch średni lub mały.
    Nie widzę tam miejsca, w które miałbym jechać z zorganizowaną wycieczką, a że oboje lubimy jeździć było jeszcze łatwiej. Świadomie zrezygnowaliśmy z motyli, źródełek i term nie widząc tam nic ciekawego dla siebie
  • w_isienka 20.04.12, 18:46
    b]MUST SEE[/b] - czyli obowiązkowo:
    :)
    - Monolithos
    - Filermos
    - Prasonissi (jak dla nas najfajniejsze miejsce na RODOS, ale zależy co kto lubi)
    - piękne wybrzeże pomiędzy Apollakią a Katavią (ten lazur wody!!!!)
    - stolica (stare miasto) RODOS
    - Lindos z akropolem

• grecomaniak 24.04.12, 19:07
    Twoje must see bardzo mnie zaintrygowało, konkretnie, rzeczowo. Napisz proszę, czy da radę zrobić w tydzień ten program i jakbyś go ułożyła, przyjmując, że 2-3 dni na pewno chcemy zwiedzać (oprócz Rodos bo tam blisko będzie to podjedziemy komunikacją miejską lub taryfą).
    Szukam najtrafniejszych propozycji, optymalnych na tydzień pobytu.
    Z hotelu też chcemy korzystać bo fajny się zapowiada:-)
  • w_isienka 24.04.12, 22:06
    Myśmy to zrobili w tydzień - z tym, że Prasonissi nas tak urzekło, że zawitaliśmy tam DWA razy :)
    Mieszkalismy w okolicach Lindos - więc na północ i południe wyspy mieliśmy dogodny dojazd.
  • w_isienka 24.04.12, 22:25
    Jak będziecie mieszkali na północy to może zacznijcie od starego miasta RODOS (uliczki, pałac joannitów, nabrzeże gdzie stał Kolos Rodyjski) - stare miasto jest bardzo klimatyczne - mysmy na to przeznaczyli 1 dzień
    Potem możecie jechać do Filermos (tu macie 2 opcje: jak lubicie długie piesze wycieczki to nawet od podnóża góry możecie wejśc na piechotę (1h marszu pod górę),albo wjechać autkiem (nasza opcja). Filermos jest blisko od stolicy wyspy (zwiedza się tam jakby 2 miejsca naraz, bo jest wejście na krzyż i spacer (po zakupieniu biletu) po ruinach świątyni Ateny i monasterze.
    Potem możecie pojechać do Monolithos (myśmy po drodze "zahaczyli" o wioskę Siana słynną z miodów (przepyszny piniowy!!!!)) + poplażowac na plazy tuż pod Monolithos (zjeżdża się w dół spod Monolithos - przy plaży są bardzo mocne fale!)
    Następny dzień: zatoka Antonego Quinna + wejście na akropol Lindos i za Lindos w kierunku na Lardos masz zatokę św. Pawła.
    Następny dzień: Prasonissi (zarezerwujcie sobie czas na plażowanie) i wracajcie przez Kattavię w kierunku na Apolakkię (ten lazur wody naprawdę robi wrażenie!) i potem na północ wyspy.
  • grecomaniak 26.04.12, 20:31
    No i mam plan ułożony:-)) dzięki wielkie.
    A w dolinie motyli warto? Czytamy różne opinie.

G.M.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.12, 12:14
    Ja doliny motyli nie polecam. Tłoczno, a motyle przestają robić wrażenie po kilku minutach.
    Za to zdecydowanie polecam wizytę w Lindos o 8 rano (ani minuty później :-)). Było puściutko, dosłownie kilka osób, można spokojnie zrobić piękne zdjęcia. Pół godziny później był już dziki tłum i bardzo długa kolejka, żeby w ogóle wejść na górę.
  • Gość: wiadro IP: *.kalisz.mm.pl 28.04.12, 08:15
    Dolina motyli przereklamowana.Tam nawet nie ma motyli tylko cmy.Lepiej polezec na przepieknej plazy w Falariki.Super oferta sportow wodnych i nie wieje wiatr.
  • Gość: wiadro IP: *.kalisz.mm.pl 28.04.12, 08:16
    Falaraki
  • w_isienka 27.04.12, 19:05
    Co do doliny motyli to nie byliśmy. Więc nie wiem. Jak Wam zostanie trochę czasu to przecież zawsze możecie zobaczyć, no nie?
  • bzy1 27.04.12, 11:04
    dzięki za konkrety:) skorzystam i ja:)
  • w_isienka 27.04.12, 19:10
    Co do Lindos to popieram - myśmy też byli rano. Tłumy tłumami, ale ten upał!!! Tam później jest patelnia! Aha - gdybyście chcieli skorzystać z osiołka przy podjeździe na górę to liczice się z tym, że najpierw trzeba zapłacić na dole (chyba 10 euro), a potem "przewodnikowi" osiołka na górze (chyba 5 euro - o ile dobrze pamiętam). Uprzedzam o tym, bo myśmy się dowiedzieli właśnie na górze, że jeszcze i tu trzeba dopłacić (chamstwo jak nic!).
  • Gość: marzka IP: *.nordeabank.pl 27.04.12, 12:53
    A ja na samą górę na Akropol jechałam z córcią na osiołku :) niesamowite przeżycie ;)
  • w_isienka 27.04.12, 19:11
    No niesamowite, ale kosztowne - ja też jechałam tyle, że z synkiem :) i trzeba zapłacic za siebie i za dziecko
  • w_isienka 27.04.12, 19:15
    zazdroszczę ci tego Rodos jak nic! :)
    Myśmy sobie z m obiecali, że jeszcze kiedyś tam wrócimy :)
    Kiedy lecisz?
  • grecomaniak 28.04.12, 13:05
    Lecimy na początku czerwca. Też bardzo się cieszymy, nie możemy się już doczekać :-)

pozdrawiam i dzięki wielkie za porady

G.M.
  • w_isienka 28.04.12, 22:09
    No to bomba! Nie będzie jeszcze tak strasznie upalnie. Myśmy byli w połowie wrześniu ubiegłego roku.
    Napisz po powrocie jakie wrażenia i czy to nasze forumowe pisanie na coś się wam przydało :)
  • Gość: marzka IP: *.chelmnet.pl 27.04.12, 19:50
    ... na szczęście jechałyśmy na jednym to policzył za osiołka 5 EUR a nie za nas dwie ;) ale tylko dlatego, że ona się bała to się zlitował hehe. Było to dwa lata temu więc nie wiem ile teraz ta przyjemnośc kosztuje ;)
  • w_isienka 27.04.12, 22:41
    No właśnie ja też jechałam z moim 3-latkiem na jednym osiołku...
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.12, 23:15
    My w sierpniu zapłaciliśmy 10 euro za 2 osiołki. Na jednym córka, drugi pusty ;-). Syn się bał, a nie chcieliśmy czekać na drugą chętną osobę - osiołki nie chodzą pojedynczo. Ale było warto, córka była zachwycona, to chyba jej najfajniejsze wspomnienie z Rodos.
  • dunia34 28.04.12, 10:12
    targowałyście się o cenę osiołka czy cena zależy na kogo się trafi.
  • w_isienka 28.04.12, 13:01
    Cena była wywieszona na "tablicy".
  • Gość: OMG IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.04.12, 07:44
    Ludzie, miejcie litosc dla tych osiolkow!!! One sa wykorzystywane do "pracy" w nieludzkich warunkach. To samo odnosi sie do osilkow na Santorini.
  • Gość: Takunia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.12, 11:00
    Osiołki wykorzystywane do pracy w "nieludzkich warunkach"
    - ludzie na świecie żyją chyba częściej w "nieludzkich warunkach" niż osiołki czy inne zwierzęta. O jakie nieludzkie warunki chodzi? Ktoś je bije, głodzi?

Przecież nawet Matka Boska z Jezuskiem podróżowali na osiołkach:-)
  • Gość: OMG IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.05.12, 11:57
    > Przecież nawet Matka Boska z Jezuskiem podróżowali na osiołkach:-)

kilkanascie-kilkadziesiat razy dziennie dol-gora-dol-gora-dol-gora w 30-stopniowym upale bez lyka wody?
  • malaczarna189 01.05.12, 01:16
    Lindos koniecznie! i Stare miasto w rodos tez jest piekne. Kub dobry przewodnik i tam masz wszystko opisane;)
  • bzy1 08.05.12, 09:25
    byłam, wróciłam, było pieknie :) dobre podpowiedzi w watku. Oczywiście każdy powinien "program" skroić wq swoich upodobań i temperamentu. Wyspa piekna. Maj świetnym miesiącem do zwiedzania, bo pustki i temperatura dająca żyć;-)
  • Gość: Wtk IP: *.etlink.pl 11.05.12, 18:38
    3 lata temu odwiedziliśmy Rodos w czerwcu. Wspomnienia mamy znakomite, zdjęcia też niczego sobie. W zasadzie zwiedziliśmy niemal wszystko to co jest na tej wyspie do zwiedzenia.
    W związku z tym, że nasze wspomnienia wrzuciliśmy na stronę nie będę tutaj kopiował szczegółów. "Zaspamuje" jedynie linkiem:

www.wnieznane.pl/rodos,1,1,moje-wakacje
    ps. polecam dział zdjęcia :)
  • Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.05.12, 19:17
    warto jechać na Rodos - polecam!
  • Gość: jola IP: *.155.246.94.ip4.artcom.pl 13.05.12, 11:01
    czytałam uważnie, kodowałam, planowałam ... i już z utęsknieniem czekam na wylot :)
  • Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 13.05.12, 12:07
    czekamy na wrażenia, relacje fotorelacje... udanego wypoczynku i miłego zwiedzania!
  • w_isienka 16.05.12, 11:18
    Generalnie jeździ się bezpiecznie (zjeździliśmy całą wyspę), ale warto zwrócić uwagę na to, że Grecy parkują czasami gdzie popadnie (również tam gdzie jest wąsko i jest zakaz!), ale włączają wtedy na chwilkę światła awaryjne.
  • wojtek33 16.05.12, 17:56
    Nie przypominam sobie, żeby źle parkujący Grecy byli dla mnie problemem, co innego turyści - nagminne zatrzymywanie się we "własnych" punktach widokowych, zupełnie niewidocznych i utrudniających przejazd innym, nagłe hamowanie na środku drogi, zwiedzanie z samochodu jadącego 20 kmh, nieradzenie sobie z górskimi drogami i blokowanie ruchu itd. itp. (nie napisałem, że tylko polscy turyści).
  • Gość: jajan IP: *.merinet.pl 21.05.12, 23:20
    Mam pytanie,
    1. Ile kosztuje rejs z Rodos do Turcji?
    2. Czy w jeden dzień uda się tak zorganizować wyprawę do Turcji, żeby zobaczyć tam coś ciekawego? Mam na myśli wyprawę w gląb kraju?
    3. Ile kosztuje kurs windsurfingu i jak taki kurs sobie zorganizować?
  • w_isienka 30.05.12, 19:34
    Kursy kitesurfingu i windsurfingu masz w Prasonissi:
    www.prasonisi.pl/kursy.php
    Co do Turcji to się nie wypowiem, bo nie płyneliśmy
  • Gość: jarek IP: *.walbrzych.vectranet.pl 01.06.12, 12:18
    Tu jest krótki film z wycieczki z Rodos do Fethiye:
    youtu.be/iglSWVcc9ZM
  • Gość: agapitos IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.13, 13:34
    Odebrałam, dziękuje bardzo.
  • bah77 13.03.14, 01:42
    > co warte jest tam zwiedzenia, jakie wycieczki obowiązkowo wykupić, co obejrzeć ??? Co byście nam radzili ???

Radzę wypożyczyć auto:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,140524071,140524071,0,2.html?v=2

bah77
  • enyusia 16.06.14, 14:10
    Czy ja też mogłabym prosić o przewodnik?
    czerwinska.ania@gmail.com
    --
    Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka