Dodaj do ulubionych

Kefalonia Garden Village czy Ionian Sea & Aquapark

IP: *.dynamic.chello.pl 24.03.13, 17:11
Zamierzamy wybrać się w czerwcu na Kefalonię z 2 dzieci (4 i 7 lat). Zależy nam na hotelu z Aquaparkiem. Znalazłam w ofercie Grecosa 2 hotele jak w temacie i nie wiem na który się zdecydować. Bardzo proszę o radę. Na holidaycheck jest bardzo mało opinii o tych hotelach.
Może ktoś był w którymś i pomoże nam wybrać. Z góry dziękuję
Edytor zaawansowany
  • wojtek33 24.03.13, 22:19
    Przyglądałem się w Internecie tym hotelom jakiś czas temu i nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia. Ionian sea jest w środku niczego i ma mało zachęcające pokoje rodzinne z antresolami pod samym dachem, z daleka od klimatyzatora. Garden Village za to był pierwszą rzeczą na Kefalonii, jaką zauważyłem patrząc na tę wyspę przez gogle earth - wielkie skupisko czerwonych dachów widoczne z kosmosu ;) Niby większość pokoi ma widok na morze, ale ze zdjęć wynika, że głównie na dachy poprzedników, do tego wzgórze i brak wind, dużo schodów. W wynikach wyszukiwania wyskakują ich dwie strony, z nowej wynika, że zostali przejęci przez Cyprotel, co nie jest chyba złą wiadomością, natomiast na żadnej z nich nie znalazłem wzmianki o aquaparku, co trochę dziwi. Albo widziałem nieaktualne strony, albo aquapark jest w remoncie czy też nie należy już do hotelu. Napisz może maila do hotelu, bo po Grecosie wszystkiego się można spodziewać.
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.06.13, 21:41
    Z Grecosem pierwszy raz bo mieli Kefalonie z Katowic. Jestem ZADOWOLONA. Hotel swietny. Miałam pokój z dostawka(dodatkowym tapczanem dla dziecka) w głównym budynku. Był trochę za mały, i łazienka tez mogłby być większa. Duży balkon. Tv-Polonia, TVP info i czasem jedynka. lodowka , klima bezpłatna, czajnik elektr. Czysto, dobre jedzenie. Co do pokojów rodzinnych się nie wypowiem bo nie widziałam. I nie słyszałam, żeby ktoś narzekał. na hotel-pisze o Ionian. A ze to zadupie-wiedziałam bo wspomniano o tym w opisie hotelu. A mnie właśnie o takie chodzi! Nie potrzebuje tez rezydentow ani fakultetow bo czas organizuje sobie sama-podstawa jest auto. Acha-była winda. Tyle ,że nie korzystałam. I w pokoju tez nie siedziałam bo poco??
  • Gość: Kamis1502 IP: *.static.getin.3s.pl 26.03.13, 12:54
    Bardzo dzięuję za odpowiedź. Chyba w takim razie zdecydujemy się na Calimera Gelina Village na Korfu. Tam jest na pewno Aquapark i dużo opinii można znaleźć o tym hotelu w internecie. Boję się ryzykować wakacje w niesprawdzonych hotelach
  • mimi1232 26.03.13, 16:21
    Bardzo dobre opinie ma Caretta Beach na Zakynthos. Na pewno jest aquapark i ma dość rozbudowany wątek na tym forum. Widać ,że dużo rodzin z dziećmi się tam wybiera w tym roku
  • Gość: Kamis1502 IP: 82.177.194.* 27.03.13, 09:30
    Dzięki za informację ale byliśy w Caretta Beach w zeszłym roku.
    Faktycznie fajny hotel dla rodzin z dziećmi.
  • katrinka82 27.03.13, 10:56
    Ja też wybierałam między tymi 2 hotelami, wybrałam Ionian Sea&Aquapark po rozmowie z konsultantką biura grecos. Lecimy 20 czerwca z 4 letnią córką.
    Myślę, że hotel i otoczenie spełnią nasze wymagania:) Lepsze też ma oceny na zagranicznych stronkach. Można tez wejść na stronkę hotelu i zobaczyć więcej zdjęć.
    Zastanawiam się tylko nad wycieczką fakultatywną... którą wybrac ;) mam niby gratis ale nie wiem czy nie lepiej ze zniżką wykupić.
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.03.13, 12:29
    Jade z wnuczkiem 5 -letnim poczatkiem czerwca do Ionian. A sama Kefalonia jest atrakcyjna.
  • Gość: adam IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.04.13, 00:26
    my do ionian w lipcu, myślę że będzie fajnie.
  • Gość: gabi IP: *.devs.futuro.pl 21.04.13, 17:22
    dzień dobry, mam prosbe jak wroci Pani z Ionian to prosze o kontakt na email. prosze , poniewaz lece z rodzina 27 czerwca , szukam informacji o tym hotelu i okolicy ale w sumie niewiele tego jest. jakby mogła się Pani dowiedzieć o wypożyczalnie samochodów i rowerów na miejscu i wycieczkę na zakinthos. bede bardzo wdzięczna. pozdrawiam i życze udanego wypoczynku
  • sini5t3r 17.06.13, 08:12
    Niedawno wróciłem z urlopu na Kefalonii - Ionian Sea & Aquapark.

Jeżeli chodzi o standard hotelu - to śmiało można zabrać mu jedną * :)

Pokoje schludne, ale w kątach czai się brud :) Po odpaleniu klimatyzatora wyleciały tony zlepionego kurzu.
    Stołówka - jedzenie znośne, ale wiele dań się powtarza i jest z "przemiału" z poprzednich posiłków. Dosyć tłusto (wszystko skąpane w oleju).
    Mało owoców ale ciasta i lody własnej produkcji pyszne! Tu mają ogromnego plusa.

Aquapark bez zarzutu. A plaża? Jest. Ale tak mała, że mieści się jeden leżak na długość.... Więc w sezonie może być ścisk.

No i teraz najlepsze - obsługa w barze bardzo miła, ale szefostwo hotelu ustala dziwne zasady - np. jedna osoba może od baru wziąć tylko jednego drinka/napój. Po wielu bojach to wróciło do "normy" - można było wziąć dwa ale tylko na terenie pool baru. Brakło alkoholi i przez 2 dni nie było dostawy (rum, whisky).

Rezydenci mieli nas totalnie w dupie - liczyła się "polityka hotelu" i żadna reklamacja nie miała sensu wg. nich.

Pojawili się raz, ale to tak na odpierdziel... ;/

A co do wycieczek? Proponuję albo wynająć samochód :) Albo busa. My przez recepcję załatwiliśmy busa na plażę Myrthos - wyszło po ok 10 EUR/osobę. Podobna wycieczka z Grecosa - przejazd przez tradycyjną Kefalonię (czyli normalna droga przez wieś) i pobyt na plaży Paliki (Myrthos jest większa i ładniejsza) kosztował 30 EUR/ osobę :)

Kontakt z cywilizacją - albo TAXI albo bus z hotelu - 2 x dziennie - pod warunkiem zebrania min. 6 osób.

Ogólnie nie było źle, ale spodziewałem się ciut więcej po hotelu z **** :)

Co do wyciecze
  • Gość: gabi IP: *.devs.futuro.pl 20.06.13, 09:10
    witam,
    mam pytanie co do busa.rozumiem, że jeżeli bym chciała wynając busa to musze zebrać grupę osób, która będzie chętna np przejazd na plażę Myrthos? wystarczy zgłosić to w recepcji?rozumiem,ze ten busik czeka tam na plaży na nas? czy się mylę.czy można również zamówić busa na wycieczkę np do Fiskardo?i jeszcze jedno , jak się jeździ po tamejszych drogach?pozdrawiam
  • sini5t3r 20.06.13, 13:17
    Trzeba pogadać w recepcji. My ustaliliśmy że jedziemy na Myrtos, tam na nas bus czeka i wraca. Cena była niezależna od liczby osób - do busa wchodzi ok 19 osób.

Nas na 18 osób wyszło po ok 9,5 EUR. Jechaliśmy po południu. Siedzieliśmy 3,5 godziny. To w zupełności wystarczy :)
  • sini5t3r 20.06.13, 13:18
    ps. plaża na Myrtos ma kamyczki od małego żwirku do większych kamieni. Do wody lepiej mieć butki. I po ok 3-4 metrach zaczyna się robić bardzo głęboko.
  • pigula65 20.06.13, 14:22
    ja też jadę z dzieckiem,ale można zawsze iść na kompromis,trochę plaży i morza i trochę baseny i aquaparku. Kapiel w morzu jest bardzo przyjemna zwłaszcza,że aquaparki i tego typu przybytki są również w Polsce a takiego ciepłego i czystego morza nie mamy:(
  • Gość: gabi IP: *.devs.futuro.pl 20.06.13, 15:30
    a w recepcji dogadam się po angielsku?
  • Gość: zok IP: *.31.60.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.07.13, 14:30
    Byłem w Ionian Sea, wylot z Warszawy 20 czerwca 2013.
    Faktycznie zadupie, jest hotel i tylko hotel.
    Plaża malutka, a sporty wodne to ściema.
    Jeśli lecicie z dziećmi odpocząć nad basenem to jest ok.
    Część pokoi w nowych budynkach, ja miałem w starym i miałem mrówki w łóżku.
  • bdra1 29.04.13, 13:12
    Witam
    Ten hotel od tego roku jest w sieci Cyprotel (mysle ze to duzy plus) - nie ma o nim opinii nazywa sie cyprotel kefalonia garden. W tym roku ma byc otwarty aqupark.
  • Gość: Marec 1234 IP: *.245.118.153.cso.com.ua 05.06.13, 14:27
    bytovuha.net/
  • 1swiety 02.06.13, 07:48
    Gość portalu: Kamis1502 napisał(a):

Zdecydowanie Ionian'w ktorym obecnie jestem.po 2 dniach pobytu w Garden Village zalatwilem sobie przeniesienie.Przede wszystkim w Garden NIE MA ZADNEGO aqa parku ten co jest na zdjeciach w katalogu Grecosa to jest w Ionian.WSkrucie Garden-swietne widoki duzy basen animatorow kilku po polsku wii fiiPLATNE jedzenie przyzwoite pokoje-ja mialem suit ok .IONIAN -jedzenie rewelacyjne animacje maja byc od dzis to nie wiem jakie beda aqa park super baseny 2 nieduze-wystarcza wii fii gratis pokoj o.k.plaza w garden i iona kiepska -w garden troszke lepsza. Z Gargen do Ionian codziennie za darmo chodzi bus dla tych co by chcieli skosztowac aqa parku
  • Gość: marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.13, 09:07
    dzieki za info. Ja lece do Ionian w sierpniu. A plaża dlaczego kiepska? Czy kursuje jakiś busik do dalszej, ale fajnej piaszczystej plaży? Czy korzystasz z wycieczek fakultatywnych? Będę wdzięczna za każde info, mój mail: roztrzepa@wp.pl
  • katrinka82 02.06.13, 09:13
    Cieszy mnie to:) ale co z tą plażą?? a jaka pogoda?? My 20 lecimy, już sie nie mogę doczekać!
  • 1swiety 02.06.13, 09:38
    katrinka82 napisała:

> Do plazy jest 5min drogi jest paskudna cala wyscielana wodorostami...itd moze ja wyczyszcza nie wiem 200m dalej jest w miare ale szalu nie ma.Rozmawialem rano z gosciem ktory byl na innej plazy(30min z buta)twierdzil ze fajna ja mam malevdzieci 3 i 5 lat wiec chodzic mi sie nie chce co do wycieczek w sobote jedziemy na itake-40+40+20 euro do 5 lat free,zastanawiamy sie na objazduwka 35+35+20 euro tyle ze. przy sniadaniu rozmawialem z gosciem i mi odradzal--ciagle gonitwa szybko-szybko jedynie jaskinia o.k.

• katrinka82 02.06.13, 11:08
    Plażę może wyczyszczą ale my tam lubimy chodzić:) Czekam na relację z wycieczki, bo również chcemy popłynąć na Itakę, mam 4 latkę także fajnie:) a i zniżkę z grecosa.. albo wycieczkę za free. Także raczej popłyniemy.
  • Gość: marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.13, 11:52
    ja też czekam na relację - jadę do Ionian w sierpniu z 2 dzieci 5 i 7 lat. Ta plaża troszkę mnie zmartwiła :(, ale w sezonie moze będą ją czyszcić :)
  • Gość: mikstura IP: *.alkom.3s.pl 02.06.13, 15:06
    Czy w Ionian można wypożyczyć auto w hotelu, a jak wygląda sprawa z wypożyczaniem rowerów i ile ta przyjemność kosztuje. Z góry dziękuję za informacje i miłego pobytu.
  • Gość: AniaSz IP: *.5.249.162.static.kolnet.eu 21.06.13, 12:07
    Jakie tam są plaże? Czy warto zabierać buty do wody?
  • m-ana 21.06.13, 13:22
    Plaża w Ionian nie jest zbyt fajna, rano zazwyczaj jest lepiej niż wieczorem. Na tą plaże buty nie są potrzebne, jeżeli planujecie wycieczki na Myrtos, czy inne plaże to zdecydowanie się przydadzą. Z wycieczek fakultatywnych polecam objazdówkę za 35euro/os, z żoną rezydenta Tomka, fantastyczne opowieści i bardzo duża wiedza nt całej wyspy, nawet dzieci słuchały z zaciekawieniem.
  • Gość: Marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.13, 13:32
    dzięki za info, a na Itakę płynęliście? Dużo świeżych owoców serwuje hotel?
  • pigula65 21.06.13, 13:35
    jakie przekąski serwuje hotel Kefalonia Garden między głównymi posiłkami?
  • m-ana 21.06.13, 14:01
    Na Itace nie byliśmy, nasi znajomi popłynęli i mówili, że bardziej podobała im się objazdówka, ze względu na sposób prowadzenia wycieczki przez rezydentkę.
    W hotelu wybór owoców nie był zbyt duży (pomarańcze, melony, arbuzy i figi, raz były jabłka), ale bardzo pyszne :)
  • pigula65 21.06.13, 14:09
    moja znajoma bardzo lubi świeże figi ,jak jej to powiem to się bardzo ucieszy:)
  • Gość: Marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.13, 14:25
    Dziękuje za informacje. A zakąski między głownymi posiłkami? Co serwują? My wzięliśmy opcję soft inclusive - myślę że wystarczy dla nas, ponieważ nie jesteśmy mega amatorami alkoholu :)
  • m-ana 21.06.13, 16:00
    Między posiłkami są tylko lody(własnej produkcji) i owoce w kubeczkach, zazwyczaj melon i arbuz. Jednak posiłki główne były bardzo sycące i raczej nie podjadaliśmy nic w międzyczasie :)
  • Gość: gabi IP: *.devs.futuro.pl 21.06.13, 16:10
    a w jakich godzinach są posiłki w Ionian? i w którym barze trzeba płacic dodatkowo? wzięliśmy opcje soft all
  • m-ana 21.06.13, 16:20
    śniadanie 7:30-10, lunch 12-14, kolacja 19-21:30, my mieliśmy all in, więc nie wiem czy są jeszcze opłaty w innych barach, jedyny w którym wszystko jest płatne to ten przy aquaparku. Nie polecam picia soków z dystrybutorów, są z niesmacznych koncentratów, jedyny do przełknięcia to wiśniowy :)
  • Gość: lenka IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.13, 19:28
    Zgadzam się z Tobą ( rezydentka Karolina - żona Tomka) jest cudowna. Słucha się jej z zapartym tchem i widać, że ma dużą wiedzę ale też i zamiłowanie do Grecji - a najbardziej wiarygodne są osoby, które lubią swoją pracę - co w tym przypadku jest newniakiem.
  • Gość: EGON IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.13, 10:46
    LUDZIE! Z TEGO CO CZYTAM TO PLAZA 1 METR SZEROKOSCI, BRAK SPORTOW WODNYCH, BRAK W OTOCZENIU LUDZI, SKLEPOW, DYSKOTEK INACZEJ MOWIAC ZYCIA...NAD CZYM WY SIE SPALACIE? JEST TYLE INNYCH FAJNYCH MIEJSC, HOTELI-DAJATA SPOKOJ A WY SIE TU RAJCUJETA JAKIS TAM HOTELEM
  • pigula65 19.07.13, 10:54
    to zapodaj jakiś temat konkretny to też się porajcujemy i nie myśl,że Ci co tu piszą to nigdzie nie byli i niczego nie widzieli.... ::))
  • pigula65 19.07.13, 10:58
    to jedż na Ibizę ,tam będziesz miał full opcję:)
  • Gość: beaben IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 20:58
    Hej! Ja też lecę do Ioan w sierpniu, od 8.08, może sie spotkamy! Też bym prosiła o jakieś informacje praktyczne o hotelu- co lepiej zabrać z Polski, jak tam wyspa . to ponoć dość odludne miejsce ale skusiła mnie atrakcyjna cena za pobyt.
    Dzieki za wszystko! beaben@tlen.pl
  • Gość: Marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.13, 06:52
    hej, ja z rodzinką też będę w Ionian od 8 sierpnia, skąd lecicie?
  • Gość: AniaSz IP: *.5.249.162.static.kolnet.eu 20.06.13, 08:59
    Hej. My lecimy też 08.08 z Katowic - z dwójką dzieci (8 i 11). Widzę, że zbiera się mocna ekipa Polaków:)
    Pozdrawiam
  • Gość: Marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.13, 16:28
    Hej, my z Warszawy - dzieci 6 i 7 lat. Na 2 tygodnie :)
  • bdra1 02.06.13, 23:32
    kamis - nie bylo problemu z przeniesieniem? Ja mam zalatwione na lipiec garden villagee i bardzo mnie zmartwiles, zastanawiam sie czy nie przeniesc sie do ionia, tym bardziej ze to blad grecosa - sami w nazwie i w katalogu maja zaznaczone aquapark ze zdjeciami... rzeczywiscie ionia
  • 1swiety 03.06.13, 13:45
    Rowerow nie ma matiz 30 puto40 euro foteliki bodajze 3 pogoda super okolo26 stopni raz sie spsulo popoludniu cala noc lalo a rano jeszcze postraszylo i znowu bania jak ktos ma garden niech prubuje zmiane ionian w garden jakiej tam tragedii nie ma wczesniej zapomnialem napisac o silowni saunie itd ale oni tam caly czas sie ogarniaja malowania szlfiery itd jast nowy wlasciciel stary zbankrutowal i tyle-

• Gość: mikstura IP: *.alkom.3s.pl 03.06.13, 20:14
    Dzięki za info.
  • Gość: Kevin IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.13, 09:32
    Czy w okolicach tych hoteli są jakieś sklepy? Czy na wyspie komary dają się we znaki i czy mieszkając w Kefalonia Garden Village można korzystać bezpłatnie z aquaparku w Ionian Sea?
    Wybieramy się z 20 miesięcznym dzieckiem w ten czwartek do Garden Village w związku z tym proszę o wszelkie przydatne info...
  • Gość: bob IP: *.124.126.145.rybnet.pl 07.06.13, 08:21
    marne jedzenie soki to koncentrat +woda kranówa komarów jest mało 7km do miasteczka brak w KGV aqua parku (rury dostarczyli 6.06.2013 moze będzie czynny tylko kiedy) trwają prace remontowe malowanie spawanie szlifowanie,plaża brudna nie jestem zadowolony
  • Gość: Janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.13, 10:03
    Wielkie dzięki,

Ciekawe kiedy się ten remont skończy.... czy 26.06 jeszcze będą szlifować? oto jest pytanie...
  • Gość: ania IP: *.adsl.inetia.pl 04.06.13, 15:25
    basen w Garden village bedzie czynny od 10 czerwca a stare zjeżdżalnie kupił iolian .W kefalonia garden będzie wszystko nowe .Czyli ok wiem to z pewnego żródła.
  • Gość: Janek IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.13, 18:09
    Dziękuję za info - Brzmi wiarygodnie, bo Cyprotel to dobra sieć, ale czy na pewno nie będzie mi chodził nad leżakiem gość ze szlifierką, bo im pół remontu zostało jeszcze do zrobienia?

Czy pokoje też były odnawiane, czy tylko zjeżdżalnie?

No i o plaży piszą, że jednak te wodorosty odstraszają. Czy to jest sprzątane bardziej w sezonie?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
  • Gość: Mario IP: *.static.otenet.gr 04.06.13, 18:42
    Jestem jeszcze 2 dni w lixuorii i narazie pogoda dopisuje,komary tez narazie nie dokuczaja.Co do wycieczek z Grecos Holiday to zą free jest tylko wycieczka Kefalonia autentyczna albo znika 20 procent na inna/oprócz Itaki bo to wycieczka organizowana przez zewnętrzne biuro/
  • Gość: Kevin IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.13, 21:09
    A co ze sklepami? Są jakieś w pobliżu coby dziecku pampery albo mleko kupić??
    No i pytanie czy w Garden Village działa jakikolwiek basen czy wszystkie będą czynne od 10 czerwca???
    Mario jakieś ciekawe tawerny z dobrym jedzeniem na wyspie polecasz??
  • Gość: Mario IP: *.static.otenet.gr 05.06.13, 07:16
    Witam ze słonecznej Kefalonii sklepów w bliskiej okolicy to tam raczej nie ma/chodzi o Garden Village/prawdopodobnie około 3-4km trzeba iść piechotą .Radze tez zabrać jakiś sweter z długim rekawem bo wieczorem bywa chłodno.
  • Gość: aaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.13, 13:17
    A jak hotel???????
  • Gość: basia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 13:21
    Mam pytanie, czy aquapark tez bedzie juz 10 czerwca gotowy?
  • Gość: mikstura IP: *.alkom.3s.pl 04.06.13, 20:35
    Jak znam Greków, a jadę do Grecji 4 raz, to plaży z wodorostów nie posprzątają. Obym się myliła!
  • Gość: ania IP: *.adsl.inetia.pl 04.06.13, 22:35
    Do Grecji jadę 6 raz . Plażą się nie martwię -wodorosty to natura ,ale uważam że w Grecji jest ich wyjatkowo mało.Plaże są sprzatane jeżeli należą do dobrego hotelu są zadbane . W hotelu Garden Village jest remont i wymiana mebli oraz jest montowany NOWY aquapark-myslę ,że będzie dobrze .Jadę z rodziną 27 06 do Garden .Wyspa jest piękna ,tawerny serwują cudowne owoce morza ,pogoda gwarantowana -hotel też ok ,cena nie jest niska więc myślę ,że urlop będzie udany.Mam dzieci w wieku 9 i15 lat myslę ,że nie bedą sie nudzić.
  • 1swiety 04.06.13, 22:41
    W ionian sprzataja plaze jest ok wodorosty sprzatniete a pd nogami sam piasek nie jak w garden kamole i skaly
  • Gość: ola IP: *.adsl.inetia.pl 04.06.13, 22:45
    To jest Grecja nie Bałtyk z piaseczkiem.
  • 1swiety 04.06.13, 23:10
    Gość portalu: ola napisał(a):

> To jest Grecja nie Bałtyk z piaseczkiem.Jak chcesz sobie i dzieciom spieprzyc wakacje to jak najbardziej jedzbna baltyk ja mam jedne a moze najlepsze wakacje w zyciuu kefalonia jest przepiekna widoki klimaty jedzenie..... jeszcze tu przyjade jest zajebi... mi zostalo jeszcze 7 dni i to wykorzystam na maksa
  • 1swiety 05.06.13, 07:35
    Gość portalu: ania napisał(a):

> Do Grecji jadę 6 raz . Plażą się nie martwię -wodorosty to natura ,ale uważam ż
    > e w Grecji jest ich wyjatkowo mało.Plaże są sprzatane jeżeli należą do dobrego
    > hotelu są zadbane . W hotelu Garden Village jest remont i wymiana mebli oraz je
    > st montowany NOWY aquapark-myslę ,że będzie dobrze .Jadę z rodziną 27 06 do Gar
    > den .Wyspa jest piękna ,tawerny serwują cudowne owoce morza ,pogoda gwarantowan
    > a -hotel też ok ,cena nie jest niska więc myślę ,że urlop będzie udany.Mam dzie A NA JAKIM ETAPIE SA Z TYM NOWYM AQUA PARKIEM???JESTEM NA MIEJSCU I JAKOS NIC MI NIE WIADOMO.CODZIENNIE Z GARDEN DO IONIAN KILKANASCIE OSOB TLUCZE SIE BUSEM CO BY AQUA SKOSZTOWAC.JESLI TAKICH INFORMACJI UDZIELA GREKOS CZY TEZ AGENT BIURA TO .....JA W ATUKARZE OTRZYMALEM OD REZYDENTA PANA TOMKA(NA MARGINESIE POZDRAWIAM) INFO ZE AQUA JEST TYLKO ZEPSUTY A Z CHIN CZESCI JADA I JAKOS GO NIE ZNALAZLEM---W SUMIE ZNALAZLEM JAK PRZENIOSLEM SIE PO2 DNIACH Z GARDEN DO IONIAN
    > ci w wieku 9 i15 lat myslę ,że nie bedą sie nudzić.
  • katrinka82 05.06.13, 12:14
    Szkoda, że nie można ze zniżką z grecoisa na Itakę, bo tak planowaliśmy.
    A ktoś był z nimi na tej darmowej wycieczce autentyczna kefalonia?
    bo może byśmy na Itakę i na tą wycieczkę w takim razie się wybrali;)

A jak z pogodą?
    czy są komary?
    i mam jeszcze pytania odnośnie lotu? czy można coś do picia dla dziecka (4,5 roku) wnieść na pokład kupionego na wolnocłówce? kiedyś leciałam do egiptu i tak można było..
  • Gość: stba IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.13, 13:26
    Z bezcłowego można wszystko .
  • Gość: Bożena IP: *.um.warszawa.pl 06.06.13, 15:32
    Czy ktoś leci z dzieckiem 13.06. z Warszawy do Garden Village? Ja lecę z mężem i córką 5 lat. Chętnie się z kimś zapoznam kto leci także z dzieckiem.
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.06.13, 09:37
    Wróciłam wczoraj z Ionian. Byłam tydzień z 5 letnim wnukiem. Jest to dobry hotel dla dzieci. Aquapark działa od 10-18, jest kilka zjezdzalni, fontanny. Można dostać dla dziecka maly kapoczoczek. Poza tym jest basenik dla dzieci w słońcu, ok 50 cm wody jakieś 8 na 8m z malutka zjezdzalnią. Jedzenie dobre. Plaża niewielka z piaskiem trochę przypominającym miał(podobnie na plazy Xi) Wiele osób chodziło , jezdzilo ok 2km do dzikiej plazy Vraxnari(?). gruby piasek, trochę kamieni. Ja miałam auto, więc pojazdzilismy trochę. Poecam Assos. Plaża Myrtos jest kamienista i szybko głeboka. Lepsza plaża Petani. Poza tym jaskinie, park narodowy Avivos(kilka kilometrow przejechaliśmy w starym lesie jodłowym), piekna plaża Antisamos w zatoczce, kryształowa woda , rybki -kamienista. Ludzi jeszcze niewiele , nie było tloków. prom chodzi z Luxuri co godzinę równa np. 11, a z Argostloli11.30
    Aha-były zupełnie małe dzeci wiec na animacje prowadzone przez Rosjanke nie było specjalnie chętnych.
  • Gość: ola IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.13, 11:02
    A czy ktoś wrócił z Garden Village ? Czekam na opinię.
  • Gość: kgv IP: *.124.126.145.rybnet.pl 07.06.13, 11:24
    wróciłam wczoraj hotel z fajnym widokiem z tarasu ale taras jeszcze pusty i bar zamknięty było dużo zimnego wiatru i na tarasach nie dało się długo postać na tym u góry nie było jeszcze krzeseł ale to kwestia kilku dni bowiem oni teraz cały czas remontuję wszędzie jest dużo robotników i sprzętu budowlanego nawet wczoraj przywieźli części do aqua wszystko w rozruchu więc ogólny bałagan i na stołówce i w sprawach organizacyjnych jest kort boisko do kosza basen dla dzieci niestety bez zjeżdżalni plaża brzydka spacerować też nie ma gdzie lepiej auto pożyczyć od chłopa z ionian 35-45 za dzień a 100 za 3 i wtedy zobaczycie jak Kefalonia jest piękna na obiady jeździliśmy do ionian jest smaczniej i grek bardzo miły .
  • Gość: marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.13, 18:41
    ja jadę w sierpniu z 2 małych dzieci. Czy plaża przy hotelu jest naprawdę niezbyt fajna,z wodorostami? Czy byliście na Itace? Jak wypożycza się samochód i jest się poza hotelem cały dzień to czy można liczyc na such prowiant (tak było w Egipcie)?. Z góry dziekuję za odpowiedź
  • Gość: gabi IP: *.devs.futuro.pl 18.06.13, 11:31
    Witam,
    jak z hotelu dojśc do tej plaży Vraxanari? Lecę 27 06 z 5 letnią córką. Czy zabrać dla niej buty do wody? Jakie jest jedzenie, czy trzeba się "bić " o stolik? Ile kosztuje prom z Luxurii do Argostloli i czy mogę np. wypłynąć rano i wrócić wieczorem? Może ma Pani jeszcze jakieś rady. Będę wdzięczna za odpowiedź.

pzdr
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.06.13, 21:12
    O ile dobrze pamiętam(jechałam autem) to od hotelu do niewielkiego skrzyżowania i w lewo. O tej plaży dowiedziałam się od rezydenta. Nawet jest tam malusi bar- soki, piwo, itp. i kilka leżaków (5 euro) z parasolami. Buty do wody mogą się przydac choć może w innych miejscach.. Jedzenie super, żadnego bicia o stolik nie ma. Ludzie przychodzą o różnych porach a te sa dogodne. Prom-3,60 euro auto, 2,50 osoba w jedna stronę. plynie sie ok 20 min. W portach sa zaznaczone miejsca gdzie ustawić się w kolejce(auta) do promu. Promy sa pojemne. Oczywiście ,ze możesz płynąć o krórej chcesz choć nie pamiętam godzin pierwszych wypłynięć i ostatnich. Natomiast -z Luxuri płyna o pełnej godzinie np. 10 a z Argostoli godzina i 30 min-np. 10.30. Płyna co godzinę, w niedzielę co 2. Korzystałam 2 razy. Jak chce się do jaskiń to droga najkrótsza. Mój 5-letni wnuk dobrze się bawił choć bał się aquaparku. Dzieci mnóstwo-polskich, rosyjskich, czeskich. Jest jeszcze plaża Petani-przyjemna ok 3o km.
    Natomiast plaża Xi mnie rozczarowała z powodu klejącego , upierdl...go piasku-miału.
  • Gość: gabi IP: *.devs.futuro.pl 20.06.13, 09:38
    Dziękuje za informację. Mam jeszcze pytanie a jakbym chciała do jaskiń na własną rękę to jak najlepiej to zorganizować? pzdr
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.13, 15:23
    Przeprawiasz się promem do Argostoli, potem jedziesz na Sami. Po drodze mijasz drogowskazy na Drogarati-piewsza jaskinia. Bez kolejek , zwiedza się samemu. Potem zjeżdżasz na głowna i znowu wskazówka na Melisani. Tez nie było tloku. Łodki czekały. Trwa to ok 15 minut.
  • Gość: gabi IP: *.devs.futuro.pl 20.06.13, 15:25
    bardzo bardzo dziękuję.
  • bdra1 18.06.13, 23:07
    bez doplat (np, cena w dniu dzisiejszym bo w lutyn byla nizsza?)?
  • Gość: kasia IP: *.icpnet.pl 21.02.14, 15:12
    Witam. Ja lecę 12.06 do Garden z Poznania. Moje córki mają
    5 i 11 lat! :)
  • Gość: kgv IP: *.124.126.145.rybnet.pl 07.06.13, 11:11
    BYŁAM NA DARMOWEJ - TO OK45min chodzenia po czyimś ogródku gdzie są winogrona mają tam winiarnię taką ze swijskim winem mi smakowało 8 euro za butelkę taki fajny świeży cytrusowy smak mimo że z winogron mają tylko białe wytrawne lepsze niż to w hotelu i na objazdówce w tej dużej winiarni (nieciekawe miejsce zabiera czas na inne fajne np plażę ale rezy. się opłaca tam was wieść a dobre wino zaczyna się od 12,90 ) jest tam dom bardzo stary takie domowe muzeum zamieszkiwany przez 2 braci . jeżeli wypożyczycie samochód i sami pojeździcie po wyspie to ta wycieczka darmowa jest fajna a jeżeli nie to weście sobie zniżkę na objazdówkę 20% lub paliki tur
  • Gość: jarek IP: *.home.otenet.gr 23.07.13, 12:57
    Tak czytam i czytam i ręce opadają ... Ludzie, gdzie się urodziliście? skąd jesteście? czasem mam wrażenie, że pewne osoby nie mają żadnej podstawowej wiedzy. Skoro wybraliście Grecję na wakacje a ciągle odwołujecie się do Egiptu - to po co zmienialiście? - trzeba było lecieć do Egiptu i spędzić cały urlop przy basenie i w barze. Jak można wpaść na pomysł aby porównywać te dwa zupełnie dwa różne światy?! Poza tym, w obecnych czasach jest taki nieograniczony dostęp do wiedzy, informacji, zdjęć, wystarczy tylko odrobina czasu i chęci, aby później nie wypisywać takich bredni. To świadczy o Was ... a niestety zachowanie Polaków pozostawia dużo do życzenia ... Zamiast teraz rozpisywać się to trzeba było zaczerpnąć troszkę wiedzy. Żenada. Ciekawe co jecie w domach na posiłki? Hotel słuzy temu aby sie przebrać, wykąpać, wyspać i tyle a potem czas w drogę - w samochód, na wycieczkę aby dopiero móc się wypowiedzieć, Szanowni Państwo. Droga Pani, jesli kupi pani coś w sklepie w strefie wolnocłowej to oczywiste, że musi to pani wniesc na pokład samolotu. A lot nie trwa 24 godziny a zaledwie 2 wiec to nie koniec swiata. Ale przepraszam, Państwo "podróżujecie po świecie " ... wiecie wszystko najlepiej i pozniej wstydzimy sie rodaków i czasem nie przyznajemy się, że jestesmy z tej samej grupy. wstyd. przykre, prawdziwe.
  • Gość: gox IP: 194.242.62.* 23.07.13, 13:12
    Witam, a czy może ktoś coś konkretnego dla odmiany napisać o hotelu Ionian - oczywiście ktoś kto był albo jest ? Z góry dziękuję
  • bdra1 07.06.13, 11:11
    Ja tez czekam na opinie...garden village, czy ten aquapark uruchomia 10 czerwca???
  • Gość: ola IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.13, 22:08
    jak tam hotel kefalonia garden ? proszę o opinie osób ,które wróciły.
  • Gość: gjfgj IP: *.pro4net.pl 08.06.13, 19:55
    wróciliśmy 6-go czerwca po tygodniowym pobycie- byliśmy drugim turnusem, hotel jeszcze nie przygotowany do turystów dopiero sie rozkręcają, nie ma aqua parku i nie przypuszczam zeby zdążyli go zrobić !!!! jedzenie takie sobie, widoki super, pokoje bardzo duże, te dwa baseny ok, super polscy animatorzy - bardzo się starają zabawiać dzieciaki i dorosłych !!!!
    ogólnie nie jest żle, tylko nie ma zjeżdżali- a rodziny z dziećmi kupując wakacje głównie na to liczyli !!!!
  • Gość: ola IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.13, 21:31
    Dziękuję za informacje.
  • bdra1 08.06.13, 22:44
    rowniez dziekuje za informacje, czyli do polowy lipca nie ma szans na aquapark,? Dzwonilam dzisiaj do tego hotelu, ale jeden numer niedostepny, a po drugim Pani mowila ze nia zna takiego hotelu..... cos nie tak... a w grecosie nie chca nas pzreniesc do ionia...
  • Gość: ola IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.13, 09:26
    Oficjalna data otwarcia parku wodnego 13 06 tak powiedzieli mi w Grecosie.Zobaczymy ...
  • Gość: kasia IP: *.icpnet.pl 21.02.14, 15:14
    ale w tym roku? Bo lece 12.06.
  • bdra1 10.06.13, 12:10
    Hej,
    poczekamy do 13!!!, na stronie hotelu i na zagranicznych stronach oferujących ten hotel nie ma wzmianki o aquaparku, telefonow do hotelu brak....

Czekam na info od kogos kto bedzie tam 13.
  • Gość: anka IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.13, 13:12
    To chyba nie jest takie proste z tym aquaparkiem. Nie wystarczy same rury przywieżć, to musi jakies normy spełniać,żeby do wypadku nie doszło. No chyba że chodzi o małe i lekkie zjeżdżalnie dla dzieciaczków
  • Gość: Marek IP: *.mirasoft.pl 10.06.13, 14:02
    Dzięki wielki za założenie wątku.Również jedziemy z dwulatkiem 13.06 i wybieraliśmy między tymi dwoma hotelami i mieliśmy już wykupiony Garden ale dzięki waszym wypowiedziom, a właściwie tym którzy wrócili na początku czerwca udało mi się zmienić jeszcze tu w Polsce hotel na Ionian, zreszta 2 ostatnie miejsca z Katowic. Mam nadzieje że nasz maluch bedzie sie tam z nami dobrze bawił, szkoda tylko że te plaże bez rewelacji, ale jak gdzieś oglądałem zdjęcia to lepsze wrażenie robiły też te z Ionian choc tam leżaki są płatne na plaży, ale dzięki wykupieniu wycieczki jako Last (1900zł tydzień) zostało trochę w kieszeni więc żaden problem:-)
    Pozdrawiam i udanych urlopów życzę
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.06.13, 17:51
    Plaża przy Ionian symboliczna, zależna od wiatru. Niedaleko jest niezła plaża Vaxnari-ok 2 km. Sporo osób tam chodzilo lub jeździło. A w hotelu sa 4 baseny w tym jeden całkiem dla dzieci.
  • Gość: ola IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.13, 19:31
    4 baseny w Ionian czy w Garden ?
  • Gość: ania IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.13, 19:39
    Ja jadę do Garden ,jestem dobrej myśli ! Wyruszam z rodziną 27 06 myślę ,że będzie już wszystko gotowe do przyjęcia turystów.Czy ktoś leci w tym terminie?
  • Gość: anka IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.13, 21:28
    W tej chwili Grecos ma super cenę na te 2 hotele na Kefalonii w LM z W-wy 13 czerwca-wychodzi na 2 tygodnie 2,5tys za dorosłego i 1tys za dziecko do 13 lat. Kto może-niech korzysta :) Przynajmniej taka cena mi się na ich stronie wyświetla
  • Gość: sisi IP: 78.8.107.* 11.06.13, 15:16
    W Ionian.
  • Gość: ania IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.13, 18:57
    Ile trwa cały transfer z lotniska do hotelu Garden ???
  • Gość: mimi IP: *.doplaty.gov.pl 12.06.13, 08:40
    byłam w hotel KEFALONIA GARDEN do 6-go czerwca
    HOTEL DOPIERO SIE ROZKRĘCA- TEN SEZON SPĘDZONY BEDZIE NA REMONTACH O PRZYGOTOWANICH DO PRZYJMOWANIA TURYSTÓW - no pod warunkiem że uda sie im rozkręcić!!!! Opinie dotychczasowych wczasowiczów nie są zadowalające !!!! Każdy wykupujac wczasy nie był świadomy, że brak jest np. aqua parku- a dla dzieci to niesamowita atrakcja- owszesz propują transfery do pobliskiego holetu- ale to jest czasochłonne, no i muszisz pakować sie na wyjazd. Co do jedzenia - to bez szału- dla dzieci mały wybór posiłków obiadowych - ile razy można jeść frytki- nawet dzieciom po pewnym czasie sie znudzą :( mało mięsa drobiowego- a dzieciaki raczej za takim przepadają !!! Kawa średniej jakości, napoje z proszków, woda mineralna - to kranówka, jak chcesz inną butelkowaną - to muszisz zapłacić!!! Animatorzy ok. próbują rozkręcać towarzystwo, mini club dla dzieci bardzo marny- brak zabawek i innych atrakcji dla dzieciaków- Pani animatorka miała do zaoferowania tylko kilka kartek papieru i pisaki do malowania!!!! baseny ok, woda czysta, głębokość od 0,80m do 1,70m w głębokim basenie - można z łatwością popływać oraz dodatkowao brodzik dla dzieci, duzo leżaków!!! Plaża przy hotelu bardzo marna- nie oczyszczona- dużo wodorostów!!!! MY korzystaliśmy z inne plaży oddalonej ok. 30min drogi od hotelu - taki spracerek-:) plaża piaszczysta i długa- dzieci miały raj- mogły kopac w piachu :) Rezydenci polscy - bez szału - rzadko dostępni - tylko przy okazji wycieczek fakultatywnych!!! warto skorzystać z wycieczki fakultatywnej- poznawanie Kefalonii cena 35euro za ososbę dorosłą oraz 20euro od dziecka!!!!- wycieczka ciekawa - fajne fotki zostaja na pamiątkę :) to chyba tyle co pamiętam :)
  • Gość: ola IP: *.adsl.inetia.pl 16.06.13, 23:24
    Proszę o info od osób ,które wróciły z Garden Village .
  • Gość: gabi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.13, 10:18
    Witam,
    lecę za tydzień i mam pytanie czy zabrać córce buty do wody? Podobno są jeżowce na Kefalonii?
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.06.13, 21:13
    Jezowce widziałam tylko w porcie.
  • Gość: gabi IP: *.devs.futuro.pl 18.06.13, 15:57
    a jak dojsc do tej plaży? prosta droga?
  • bdra1 16.06.13, 23:35
    Ja rowniez prosze o pilna odpowiedz, grecos nie chce nas przeniesc do innego hotelu, a na maila nie mam odpowiedzi...
  • Gość: mimi IP: *.doplaty.gov.pl 17.06.13, 11:36
    jeżowców nie ma, ale buty do wody weź !!!!
  • Gość: dddd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.13, 13:04
    A w jakim hotelu byliście? Macie jakieś inf. o garden village?
  • sini5t3r 18.06.13, 07:54
    Ja byłem w Ionian. Wiele osób z Garden przetransferowano do nas. Hotel ok, ale bez aquaparku.

W Ionian Aquapark idzie pełną parą. Plaża ciut mała :)
  • pigula65 18.06.13, 14:05
    czy na plaży jest bar ? czy serwują drinki ?
  • Gość: kysior IP: *.home.otenet.gr 18.06.13, 15:28
    Na plaży przy Ionian nie ma baru (zresztą jest tak mała, że by się nie zmieścił ;) ). Przy aquaparku jest bar, ale płatny. Przy basenie jest bar all inclusive do 24. Wino, drinki, brandy, whisky, vemuth - oczywiście ichniejsze, ale duży wybór i smaczne.
  • Gość: anka IP: *.adsl.inetia.pl 18.06.13, 20:27
    Ale ja nie rozumiem jednej rzeczy-skoro w katalogu Grecosa(mam go w ręce ) piszą wyraźnie przy Kefalonia Garden Village ,że jest świetny aquapark (gratis) i ludzie rezerwują ten hotel a potem się okazuje ,że aquapark jest w remoncie, nieczynny lub go wcale nie ma- to jest chyba coś nie halo...Ja specjalnie szukałam hotelu z aquaparkiem ( wybraliśmy Caretta na Zante) i gdyby się na miejscu okazało,że tego aquaparku nie ma-to chyba by mnie trafiło.....
  • wojtek33 18.06.13, 21:27
    Bo Grecos należy do biur nastawionych na ludzi jeżdżących z nimi 2 razy: pierwszy i ostatni. Osoby mające już z nimi styczność skorzystały z wyszukiwarki i znalazły to, co napisałem w 2 poście tego wątku.
  • Gość: ginger IP: 83.1.81.* 18.06.13, 21:45
    ja lecę z rodziną w lipcu. Na tydzień przed terminem wpłaty w Grecosie powiedziałem, że nie wpłacę 3/4 kwoty, bo przeczytałem te wypowiedzi o braku aquaparku w KGV (jak załatwiałem te wakacje w lutym, to prosiłem ich o dowolną lokalizację, ale z aquaparkiem). Grecos piszczał,ale przenieśli nas do Ionian, dostałem nową umowę i dokonałem wpłaty. Czytając Państwa wypowiedzi nasuwa się wniosek: dobrze zrobiłem. A jak będzie to się przekonam. Pozdrawiam
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.13, 08:54
    Napisałam ale się zle umieściło...
  • Gość: gox IP: 194.242.62.* 19.06.13, 09:30
    Mam pytanie ile kosztuje wynajęcie samochodu ?
  • sini5t3r 19.06.13, 10:59
    W hotelu ok 55 EUR za dobę. W Lixouri można wyjanąć za ok 100 EUR za 3 dni.
  • pigula65 19.06.13, 14:27
    mam pytanie o poruszanie się na wyspie taksówkami,czy są dostępne i jak to wygląda cenowo?
  • Gość: kysior IP: *.home.otenet.gr 19.06.13, 16:02
    Rezydent odradzał taksówki, podobno wyjątkowo oszukują. No ale on pewnie ma kasę z wypożyczalni samochodów.
  • Gość: dora IP: *.biznes.mm.pl 20.06.13, 09:17
    A czy ktoś wziął pod uwagę iż w Garden jest bliżej do plaży, iż leżaki przy plaży są gratis, iż jest bliżej do przystanku autobusowego i do centrum ? to wszystko przemawia za Garden, niesety aquaparku nie będzie, tylko nowe zjeżdzalnie dla dzieci, z tym grecos zaliczył wielką wtopę, ale korzyści dalej nie skreślają Garden. Natomiast zastanawiam się nad tłocznością turystów w Ionion w związku z całą tą aferą, nad tłumem która będzie tam przebywać i dojeżdzać do aqua z innych hoteli.
  • Gość: dora IP: *.biznes.mm.pl 20.06.13, 09:18
    A czy ktoś wziął pod uwagę iż w Garden jest bliżej do plaży, iż leżaki przy plaży są gratis, iż jest bliżej do przystanku autobusowego i do centrum ? to wszystko przemawia za Garden, niesety aquaparku nie będzie, tylko nowe zjeżdzalnie dla dzieci, z tym grecos zaliczył wielką wtopę, ale korzyści dalej nie skreślają Garden. Natomiast zastanawiam się nad tłocznością turystów w Ionion w związku z całą tą aferą, nad tłumem która będzie tam przebywać i dojeżdzać do aqua z innych hoteli.
  • pigula65 20.06.13, 11:06
    ja lecę do Garden 1 sierpnia i wcale się nie przejmuję tą całą aferą z Ionian i Aqua Parkiem.Podrużuję już ponad 20 lat i wiele widziałam i wiem jak się zachowują i czego oczekują nasi turyści,jadą odpoczywać a tylko się stresują i sami szukają problemów, a najważniejsze moim zdaniem to dobra pogoda , piękne widoki ...przecież to tylko tydzień albo dwa i o co kruszyć kopie? W Polsce to na codzień chleb z masłem przysłowiowy jedzą a na wczasach to na homary czekają. W Grecji trzeba brać pod uwagę grecką kategorię hotelową,która jest niższa niż np.w krajach hiszpańskich.Życzę wszystkim pogody ducha na wczasach ,dobrego samopoczucia/można wspomóc się drinkiem:)/a wczasy będą udane na100%
  • pigula65 20.06.13, 11:06
    dzięki Kysior i słuszna racja Dora
  • Gość: Marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.13, 13:57
    nie za bardzo sie zgadzam. Jeżeli jedzie sie z dziećmi to przeważnie szuka się hoteli z aquaparkiem - jest to czesto warunek wyboru takiego a nie innego hotelu. I dlaczego mam odpuścić, jezeli na miejscu okazuje się że tego aquaparku nie ma - a w ofercie w opisie był? I żeby nie było wątpliwości - ja akurat lece do Ionian...
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.13, 15:25
    Nie wiem czego oczekujecie po aquaparku ale nie jest to jakiś wielki obiekt. W sumie 5 zjeżdżalni.
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.13, 01:33
    Z jednej strony oczywiście masz rację. Ale z drugiej strony są dwie sprawy:
    1. Nikt nie lubi być oszukiwany, a tu biuro obiecało coś, czego nie ma.
    2. Ja właśnie wróciłem z Kefalonii. Nie byłem osobiście w Garden, ale znajomi tam podjechali i twierdzą (ale opieram się tylko na ich zdaniu, nie własnym) - że na chwilę obcną remont jeszcze trwa, a nie każdy chce słuchać maszyn typu szlifierka do cięcia płytek - bo ta podobno chodziła non stop. Ale tu to już bardziej niech wypowie się ktoś, kto był w Garden - na ile to przeszkadza. Oczywiście do sierpnia ten problem minie :)
  • Gość: pawel IP: *.ip.netia.com.pl 16.07.13, 11:41
    czy bardziej opłaca się (i czy nie ma z tym problemów) wynajęcie samochodu w hotelu (akurat mnie dotyczy garden) czy zarezerwować przed wyjazdem w autoway?
  • Gość: mx IP: *.chello.pl 16.07.13, 12:20
    Hmm im blizej wyjazdu tym rózniejsze opinie.
    Ja wyjezdzam z katowic 1.08
    samochod wziąłem z autowaya.- cenowo taniej w necie nie znalazłem nawet na greckich stronach.
  • Gość: pawel IP: *.ip.netia.com.pl 16.07.13, 12:25
    o ja też z Katowic 01.08 - jaki samochód wziełeś i za ile?
  • Gość: mx IP: *.chello.pl 24.07.13, 16:42
    ja wynajmuje na 9os. bo jedziemy wieksza ekipa.
    wychodzi 100e/dzien
    male samochody gdzies po 50-55e/dzien
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 02.07.13, 12:14
    Witam, za 2 tygodnie jedziemy duza grupa do Garden Village. Niestety tegoroczne opinie nt tego hotelu to jakis horror.Informowano nas ze to wszystko z tegoz powodu iz hotel nie zdazyl z przygotowaniami do sezonu ale z tego co czytalam dzis to nie dziala nadal plac zabaw, nowy aquapark to jedna zjezdzalnia, plaza brudna, lezaki bez materacy itp. Rozwazam prosbe o przeniesienie nas do Ionian i pytanie - czy nie przejmowac sie i jechac do Garden Village bo tam piekne widoki czy zdac sobie trud i byc na plaskim terenie w Ionian, ale w troche leszych warunkach?
    oba daleko od miasta i oba maja nieciekawa plaze. Co radzicie? dodam ze mamy dzieci w roznym wieku i baeny, aquapark i plac zabaw sa dla nas wazne
    Bede wdzieczna za porade, pisali tu ludzie ktorzy znaja obydwa hotele!
    dziekuje
    Aga
  • Gość: beata IP: *.adsl.inetia.pl 17.09.13, 13:54
    czy ktoś może obecnie jest w Ionian? jak z pogodą? ktoś się wybiera 26 ?:)
  • m-ana 21.06.13, 00:01
    Dziś wróciliśmy z Ionian, jesteśmy bardzo zadowoleni, hotel spełnił nasze oczekiwania, jedzenie bardzo smaczne, szef kuchni wychodzi do ludzi, częstując dojrzewającymi owocami. Obsługa bardzo miła, nie było problemu z braniem dwóch drinków przez jedną osobę(o czym pisał ktoś wcześniej). Dzieci były zachwycone i mimo dostępu do aquapartku, więcej czasu spędzały na mniejszych basenach i z animatorkami. Te stają na wysokości zadania zachęcając wszystkich do wspólnych zabaw. Animator z Rumuni fantastycznie bawi się ze wszystkimi gośćmi. Jedynym żenującym akcentem jest rezydent , któremu brak pokory i w związku z reklamacją na jedną z wycieczek, przy informacji o opisaniu sytuacji na forum, uznał żeby go tym nie straszyć, bo się nie boi i forami nikt rozsądny się nie kieruje ... Jednak to drobny szczegół przy plusach hotelu i świetnym towarzystwie jakie mieliśmy.
  • Gość: mikstura IP: *.alkom.3s.pl 21.06.13, 06:53
    Czy bus z hotelu Iona... jeździ do Luxouri także wieczorem? I czy jeździ potem z powrotem?
  • Gość: Marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.13, 07:53
    Czy korzystałaś z wycieczek fakultatywnych? Jak wyglądają pokoje rodzinne, czy rzeczywiscie plaża jest niezbyt zachęcająca:(. Jadę z dziećmi 5 i 6 lat i nie wiem czy bardziej nastawić sie na siedzenie na miejscu czy jednak na wynajem samochodu... z góry dziękuję za odpowiedź
  • sini5t3r 21.06.13, 10:49
    O drinkach pisałem ja :P

Wywalczyliśmy z powrotem możliwość brania 2 drinków :)

Bus z ionian do Lixouri kursuje o 10:30 i chyba o 17:30. Powrót 13:00 i 20:00.

3 EUR /osoba, ale musi być co najmniej 6 osób.

A rezydent - miał to wszystko serdecznie w dupie i nawet nie chcial przyjmować reklamacji. Że niby to nic nie da, że bloczków nie ma itp.
  • pigula65 21.06.13, 11:29
    to ile tych drinków można wypić ? czy jest limit dzienny? czy tylko chodzi o podejście do baru?
  • Gość: pixi IP: *.biznes.mm.pl 21.06.13, 12:30
    Ponoć w Gardenie cały czas remonty?, do dyspozycji jeden basen, drugi w remoncie - kładą płytki i szlifierki w ruchu (stan na 19.06), kto był i wrócił teraz z Garden prosimy o info jaka jest sytuacja na miejscu, grecos tylko zachwalają i troszkę ściemniają, łagodząc sytuację. Kto wrócił z Garden prosimy o info.
  • Gość: kevin IP: *.158.217.111.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.06.13, 12:38
    Wróciłem z Kefalonia Garden Village (Cyprotel) we czwartek 20.06.
    Przebywałem w tym hotelu 2 tygodnie od 6 czerwca.
    Ponieważ aquapark nie działał przez 3/4 mojego pobytu miałem okazję być w Ionian Sea.
    Ja zdecydowanie wolę Garden.
    Jak przyjechaliśmy nie było rewelacji ale w hotelu z dnia na dzień widać postępy.
    Np. po naszych interwencjach pojawiły się świeże owoce do każdego posiłku oraz zupy do kolacji.
    W niedzielę 16.06 został częściowo uruchomiony aquapark. Składa się on z grzybka z 3 zjeżdżalniami dla dzieci i basenem o głębokości od 0,5 m do 1,2 m. Na terenie aquaparku działa bar z drinkami i piwem oraz winem. Co ciekawe nalewają Colę, Fantę i Sprite z oryginalnych butelek ;) Cały czas obecny ratownik na obiekcie. Myślę, że w lipcu ruszą kolejne zjeżdżalnie bo podobno czekają tylko na płynące rury z Indii.
    Jedzenie moim zdaniem porównywalne choć większy wybór w Garden. Poza tym poziom czystości w Garden o wiele większy. Przykładem może być to, że w pierwszym tygodniu ludzie mieszkający w Ionian mieli problemy żołądkowe zwłaszcza wśród dzieci.
    Jeżeli chodzi o wybór drinków to znacznie lepsze w Garden niż w Ionian, a poza tym o wiele milsi barmani i nigdy nie robili nam problemów co do ilości zamawianych drinków.
    Generalnie widać, że w Garden zatrudnionym osobą zależy na gościach i bardzo się starają. Np. bagaże mieliśmy rozwożone busem do pokoju i przy powrocie z pokoju do autokaru.
    Ionian ma tylko taką przewagę, że piwo leją do większych naczynek ;)
    Położenie obydwu hoteli:
    Ionian położony płasko wśród zieleni, do plaży jakieś 200 m. Plaża wąska bez rewelacji, leżaki podobno płatne.
    Garden położony kaskadowo ostro trzeba się nachodzić pod górę. Tu zwracam szczególną uwagę na osoby niepełnosprawne oraz rodziny z małymi dziećmi. Ja jeździłem wózkiem po tych górach ale w pierwszym tygodniu gdy było jeszcze około 25 stopni. Położenie to owocuje przepięknymi widokami na zatokę Argosotli oraz drugą część wyspy ze wspaniałymi górami.
    W Garden działa całkiem przyjemna siłowania.
    Plaża pod hotelem około 250 m zejście z góry.
    Nie ma rewelacji ale podczas naszego pobytu była sprzątana i wywieźli wodorosty.
    Leżaki są bezpłatne co w Grecji jest rzadkością.
    Ogólnie plaża piaszczysta kamienie przy wejściu do morza, ale jest przesmyk, że da się wejść w głąb morza po piasku.
    Fajni polscy Animatorzy pozdrawiam Ich gorąco ;)
    tytułem podsumowanie: Hotel Garden Village ma swoje minusy ale nam te minusy przez te 2 tygodnie nie przysłoniły plusów. Myślę, że z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej...
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.06.13, 13:51
    Byłam z wnukiem w Ionian 30.05-6.06. Jedzenie było bardzo dobre. Nnie mielismy problemów żołądkowych i nie słyszałam ,żeby ktoś takowe miał. A na placu zabaw spotykałam się z innymi opiekunami.
  • Gość: kevin IP: *.181.65.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.06.13, 14:04
    Problemy o których pisałem były w terminie 6-13.06
  • pigula65 24.06.13, 09:38
    dzięki za wspaniałą relację z pobytu w Garden,bo jak poczytałam wcześniejsze opinie to aż wierzyć się nie chciało,że tam mam przebywać ale to dopiero w sierpniu:)
  • sini5t3r 21.06.13, 13:15
    Chodzi tylko o podejście do baru :) Limitu nie ma :D

No chyba, że się zmieni bo nam "polityka hotelu" zmieniała się średnio co dwa dni :)
  • Gość: Emi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.13, 16:33
    To dla jakich dzieci te zjeżdżalnie ? 3 latków czy starszych też? a dlaczego goście mogli korzystać z aquaparku w Ionian? Czy to jest ten sam właściciel tych hoteli? A co dla dorosłych skoro zjeżdżalni nie ma , morze kamieniste jak sobie radziliście ? Proszę o podpowiedzi. Dziękuję bardzo.

• Gość: Kevin IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.13, 20:53
    Zjeżdżalnie dla dzieci powyżej 3 roku, ale ja też jeździłem. 6-latki będą miały frajdę a nastolatki mogą stwierdzić, że są dla nich za nudne. Mogliśmy korzystać z aquaparku w Ionian bo u nas nie działał i hotel chciał nam to zrekompensować. Właściciel jest chyba inny i hotele się za nas chyba rozliczały bo były imienne listy. Dla dorosłych jest bar z alkoholem ;)
    Do morza dało się wejść bo była około 1 m szeroka wyrwa w kamieniach w postaci piaszczystej ścieżki i tą ścieżką wchodziliśmy w głąb. Na samy brzegu nie ma kamieni więc dzieci mogły biegać boso. Może jeszcze uporządkują tę plażę.
  • Gość: Emi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.13, 21:20
    Dziękuję za odpowiedź. Te zjeżdżalnie powyżej 3 roku to rozumiem że to te nowe w Garden?
  • Gość: pixi IP: *.biznes.mm.pl 25.06.13, 07:29
    Czy faktycznie remonty w Garden są tak głośne i dokuczliwe, iż zakłócają spokój i ciszę ? Proszę o opinię kogoś kto teraz spędził tam wakacje. Ponoć kładą płytki w nowym basenie ?.
  • Gość: iopoiu IP: *.play-internet.pl 27.06.13, 21:59
    Właśnie dzisiaj wrócilismy z garden village i jestesmy zachwyceni ( dwie rodziny z dziećmi 3lata 10 lat 7 lat i 8 lat). Przed wylotem codziennie sparwdzaliśmy opinie na forum i byliśmy przerażeni, na szczęście żadne złe przepowiednie się nie sprawdziły. Hotel polożony na wzniesieniu, z niesamowitymi widokami z okien, jedzenie smaczne , różnorodne i przede wszystkim świeże, mnóstwo owoców , przekąsek i lodów.Funkcjonują trzy bary all inclusive gdzie nie ma mowy o żadnym limicie drinków na osobę, my zamawialiśmy po dwa , trzy i nie było zadnego problemu. Fantastyczne baseny na których nigdy nie było tłoku mino obłożenia hotelu,zawsze mnóstwo wolnych leżaków o kazdej porze dnia, aquapark w sam raz dla naszych dzieci, miały ogromną farjde, a i rodzice tez korzystali z radościa, przede wszystkim było bez tloku nie jak w ioanionie gdzie byly kolejki .Obsługa bardzo miła, zwłaszcza barmani, barmanka z baru przy aquaparku i ratownik fantastycznie zajmowali się gośćmi, generalnie baaaaardzo polecamy to miejsce, niestety trafili się tez goscie , oczywiscie z polski , którzy mieli zastrzeżenia , ale takim to i w hiltonie pewnie by sie nie podobało....osobom wybierającym sie do garden village życzymy udanych wakacji , bo takie na pewno będą, my juz tesknimy za tym miejscem i ludźmi.
  • Gość: pixi IP: *.biznes.mm.pl 28.06.13, 09:09
    a ja prosiłam o info jak z remontami i hałasem i dalej nikt kto tam był nie odpisał konkretnie na moje zapytanie ????? czy drugi basen jest w remoncie ???
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.13, 11:18
    To gdzie ten aquapark? Nawet tego dla dzieci nie ma, to jakiś blef. Koleżanka jest teraz i mówi że nic nie ma. Ciekawi mi kto tu pisze te komentarze???
  • Gość: pixi IP: *.biznes.mm.pl 28.06.13, 12:15
    na stronie grecosa sa zjeżdzalnie dla dzieci i z wpisów wynika że takowe są, nie jest to aquapark albo może taki dla dzieci 3-4 letnich ale jest, więc jeżeli ktoś teraz tam jest i tych zjeżdzalni nie ma to byłyby już jaja kwadratowe ??????
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.13, 12:47
    No niestety nie ma
  • Gość: jsss IP: *.play-internet.pl 28.06.13, 13:57
    Właśnie wrócilam i nie ma remontów w garden, dwa baseny przed hotelem do pełnej dyspozycji gosci, żaden nie byl w trakcie remontu, aquapark jest z tyłu hotelu, jest duzy basen , trzy zjeżdzalnie , bar do dyspozycji w opcji all inclusive, lezaki i parasole. Może nie jest to mega aquapark, ale generalnie dzieciaki tak do 13 roku, miały niezłą zabawę.
  • Gość: jula IP: *.play-internet.pl 28.06.13, 14:11
    Jak się jedzie do hotelu to pierwsze co widzimy to aquapark z trzema zjeżdżalniami coś jak grzybek, czynny od 9- 18, nie rozumiem dlaczego są opinie wprowadzające w bląd, ze nie ma. Jesli ktoś nie widział niech zapyta obsługi, wytłumaczą jak dojść, swietna zabawa. Generalnie hotel super, wszyscy dbają o gości , od pań sprzątających po menadżera hotelu, nie mam żadnych zastrzezeń. Jedzenie smaczne , drinki super, pokoje może nie zwalają z nóg, ale są czyste, a poza tym kto chce spędzać czas w pokoju, jesli jest tam tyle atrakcji? Z czystym sumieniem polecam.
  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 30.06.13, 14:12
    Zjeżdżalnie są dla dzieci 3-13lat, chociaż i dorośli mogą zjeżdżać. Ja zjeżdżałem. Zjeżdżalnie są na drugim basenie z tyłu hotelu. Wystarczy się przejść na górę lub spytać kogoś z obsługi. Dodatkowo widać je także jak podjeżdża się autokarem do hotelu od strony miasta.
    Pozdrawiam
  • Gość: Kasia IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.13, 01:28
    Trudno to nazwać aquaparkiem , ale trzy mini zjeżdżalnie dla dzieci są .Ten basen był napełniany wodą 16.06. Pozostała część nie ukończona odgrodzona siatką.Gorsze jest dojście do tego basenu /pod górę a potem w dół/, podobno mają zakupić meleksa.Może zaprzestali remontów z uwagi na liczne skargi gości.Dwie kondygnacje domków nie były remontowane ,zagrodzone.Potwierdzam, że obsługa hotelowa jest b. w porządku. Rezydenci super.Nie jest prawdą,że nie reagowali na sprawy Im zgłaszane.Kontakt był z nimi doskonały,a sprawy załatwiane błyskawicznie np. jedzenie dla dzieci /wszystkie nasze uwagi uwzględniono i zmiana była od następnego dnia./Ponadto mają dużą wiedzę ,którą w sposób b.ciekawy przekazują w trakcie wycieczek.Animatorzy również zasługują na pochwałę.
  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 30.06.13, 14:14
    Mam zdjęcia na tych zjeżdżalniach, jak ktoś chce zobaczyć mogę przesłać na maila. Byliśmy od 20 czerwca do 27 2013r
    izatradycja@gmail.com
    Pozdrawiam
  • Gość: aaaa IP: *.biznes.mm.pl 01.07.13, 07:46
    Do Ani !!!!!
    może koleżąnka ni eumiała trafić na zjeżdzalnie dla dzieci a TY teraz siejesz kolejną panikę, bo jak widać po wpisach wszystko gra
  • Gość: bbbb IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.07.13, 21:08
    bo ona pewnie z alfa star;)
  • pigula65 05.07.13, 12:16
    mam pytanie,jakimi liniami leci się na Kefalonię,nikt o tym nie pisze?
  • Gość: edzia IP: *.jasfbg.com.pl 05.07.13, 12:49
    Z tego co wyczytałam na stronie Grecosa to są linie SMALL PLANET.
  • Gość: ja IP: *.ip.netia.com.pl 05.07.13, 13:42
    Small planet
  • m-ana 05.07.13, 14:47
    small planet niestety...- pomarańczowy samolot ze skrzypiącym podwoziem, gwarantuje atrakcje :) wyloty z Warszawy są z międzylądowaniem na Lefkadzie(w jedną ze stron), z Katowic lecą bezpośrednio, przynajmniej tak było w czerwcu.
  • Gość: renia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.07.13, 15:01
    Masz przestarzałe informacje, wyloty z Warszawy na Kefalonię bez międzylądowania od lipca. Na Lefkadę płyną ludzie promem. Znajomi lecieli niedawno Small planet, podróż bez żadnych przygód, nie strasz ludzi.
  • Gość: hhhhh IP: *.play-internet.pl 05.07.13, 18:26
    My lecieliśmy 20.cerwca na kefalonię bez międzylądowania, a samolot zwyczajny a obsługa miła dla dzieci były drobne upominki.
  • katrinka82 05.07.13, 20:54
    My lecieliśmy w czerwcu z Katowic Small Planet - polecam podróż super w obie strony.
  • m-ana 08.07.13, 18:19
    Reniu napisałam, że międzylądowania były w czerwcu. Dla mnie podróż nie była komfortowa i mam prawo się wypowiedzieć, godzinę staliśmy na lotnisku czekając na pasażera widmo, podwozie wydawało bardzo dziwne odgłosy - siedzieliśmy bezpośrednio nad nim. Dostaliśmy trzy miejsca w różnych rzędach - lecąc z 5 letnim dzieckiem... Na Lefkadzie popsuła się jedna z toalet. Wcześniej na forum pojawiały się wypowiedzi o awarii klimatyzacji na lotnisku. Dodam, że nie był to mój pierwszy lot i mam porównanie...
  • Gość: waldi IP: *.home.otenet.gr 30.07.13, 16:03
    to ci tragedia... dobrze, ze lot trwa tak krótko, co bys powiedziała gdybys leciala do Australii?! zenada...ludziom to sie w główkach przewraca! trzeba było wynajac prywatny odrzutowiec albo plynac promem jakies 2 dni. jak nie lubi sie podrozowac to sie siedzi i wypoczywa w domu.
  • Gość: MONIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.13, 16:57
    WITAM MAM PYTANIE GDZIE MOŻNA WYNAJĄĆ SAMOCHÓD I OCZYWIŚCIE ZA ILE,LECIMY DO IONIAN .WYLATUJEMY 19 LIPCA Z KATOWIC Z TRÓJKA DZIECI CHĘTNIE POZNAMY KOGOŚ KTO LECI Z DZIEĆMI W TYM SAMYM TERMINIE
  • Gość: ffff IP: *.play-internet.pl 09.07.13, 22:30
    Najlepiej i najtaniej przez autoway polska, pełne ubezpieczenie, podstawiają pod hotel, wychodzi taniej niż na miejscu.
  • pigula65 10.07.13, 12:41
    a jak tam pogoda na Kefalonii?
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.13, 12:56
    Ja byłam na przełomie czerwca i lipca w garden village hotel godny polecenia pokoje duże przestronne, w łazience wanna z hydromasażem. Animacje po polsku i animatorzy super. Obsługa hotelu bardzo miła. Można brać po kilka drinków w barze a nie jak ktoś pisał po jednym.
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.13, 12:58
    w dzień upalnie czasem lekki przyjemny wiatr, wieczorem chłodno.
  • pigula65 10.07.13, 13:32
    a co z komarami?
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.13, 08:46
    nie ma żadnych owadów latających, było chyba pryskane.
  • Gość: Ja IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.13, 20:39
    Czy ktos potrafi odpowiedz na pytanie czy w sezonie - sierpien na plazy w garden Village jest tak tloczno ze nie wszyscy goscie hotelowi sie tam pomieszcza? Jest to opinia Pani z Grecosa
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.13, 08:49
    Ja wróciłam z Garden Village. Na plaży było prawie pusto, przy basenach też było dużo wolnych leżaków. Polecam basen z grzybkiem-super drinki, ratownik i barmanka w barze
  • pigula65 11.07.13, 14:03
    o jakiej godzinie był wylot z Warszawy/
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.13, 15:04
    wylot był o 6,05 rano. Powrót -wyjazd z hotelu o 7.40 na drogę dostaliśmy suchy prowiant
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 12.07.13, 16:15
    czy prawda sa te wszystkie opisy brudu, szczurow i jakis ohyd w tym hotelu? jak oceniasz pobyt?
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.13, 17:08

Skąd masz te informacje?
  • Gość: Aga IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.13, 13:34
    Tripadvisor, holidaycheck
  • Gość: marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.13, 09:35
    ja szukając opinii o ionian nigdzie na taki opis nie trafilam
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 15.07.13, 11:33
    dot Kefalonia Garden Village niesttey
  • bdra1 15.07.13, 12:24
    ale to są stare opisy, kiedy włascicielem nie byl cyprotel
  • Gość: Joanna IP: *.icpnet.pl 15.07.13, 22:39
    Witam,
    Z niepokojem przeczytałam ten wątek.Jadę z rodziną do Garden od 08.08.Wycieczkę kupiłam za pośrednictwem poznańskiego biura Travel and more. Przeczesałam też inne wątki i wpisy gości z innych biur (Thomas Cook).Zadzwoniłam dzisiaj do Travel and More z prośbą o wyjaśnienia.Pani mnie poinformowała,że sama czuła się "zwodzona" przez Grecos, który nie nie potrafił nic doprecyzować.Najświeższe informacje są takie: połowa auaparku jest czynna(zjeżdżalnie itp.) ,całość będzie oddana w przyszłym sezonie.Prace remontowe są wstrzymane ale jest to nadal "plac budowy".
    Bardzo trudno jest mi się nie nakręcać i udawać , że wszystko jest ok. Zapłaciłam za wycieczkę ponad 10 tyś(2 osoby dorosłe i 7 latek).Decyzję podejmowaliśmy głównie na podstawie rekomendacji pracowników biura i katalogu. Wedlug umowy katalog jest integralną częścią umowy.Zapłaciłam za coś czego nie ma albo jest w połowie czy w 3/4. Ja też potrafię być elastyczna i skupiać się na pozytywach ale w tym przypadku zostałam oszukana. Wybierałam w ofercie first i nie jest mi wszystko jedno...
  • Gość: Joanna IP: *.icpnet.pl 15.07.13, 22:52
    cd... Jak organizator wprowdził nas celowo w błąd to chyba powinien podjąć próby odkręcenia tego. Zapytała pani z biura czemu nie zostałam poinformowana o tym co się dzieje usłyszałam ,że mają tyle telefonów z pytaniem o oferty last do tego hotelu a nie wiedzą co odpowiedzieć ale w tym tygodniu chciała się odezwać.Oczekiwałabym w związku ze sprzedażą produktu,który okazał się niezgodnym z umową: zmiany ceny , możliwości zamiany celu podróży itp. Zadałam też pani z biura Travel kilka pytań na podstawie informacji z wpisów na forach anglojęzycznych,że nie ma ręczników basenowych, woda butelkowana jest płatna.
    Zapłaciliśmy za cztery gwiazdki co oznacza wg umowy z grecosem obiekt o bardzo dobrym poziomie usług i infrastruktury. Ja też mam dużo pomysłów na wycieczki, wynajęliśmy już samochód ale nie chodzi chyba o to,żebym celowo organizowala sobie czas poza hotelem . Nie wiem jak Państwo ale ja szanuję swoje pieniądze i nie lubię być oszukiwana. Pozdrawiam.
  • Gość: Joanna IP: *.icpnet.pl 15.07.13, 22:55
    Przepraszam za literówki, pozdrawiam .
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 16.07.13, 11:33
    jestem dokladnie w takiej samej sytuacji, wylatujemy w ten czwartek, caly czas staram sie wyjasnic zarzuty z forów i opinie negatywne jeszcze zanim wyjedziemy.. okazalo sie tez ze zamiast kupowanego przez nas z oferty katalogowej familly suite 2 bedrooms i living room jest 2 bedrooms i ... korytarz.
    Zamierzamy skladac oficjalna reklamacje ale najpierw chcemy zobaczyc hotel, nastawiamy sie ze bedzie fajnie, jedziemy duza grupa, w koncu jest morze, plaze , slonce i piekny widok , nie zamierzamy psuc sobie wakacji :-) ale po powrocie ostro zabieramy sie za nich.
    pozdrawiam i zyczcie nam szczescia :-)
  • bdra1 16.07.13, 18:42
    ja chcialam zmienic na inny hotel, ale sie nie zgodzili, wychodze z podobnego zalozenia - nie mozna psuc sobie wakacji, ale sprawe po powrocie trzeba wyjasnic. - zbiorowo...
  • Gość: mx IP: *.chello.pl 17.07.13, 10:00
    Czy mozesz rozwinąć temat.
    Ja tez ma SUITE w rezerwacji zgodnie z opisem powinno to być
    Suite: przestronne pokoje dla 4-5 osób (ok. 50 m2), składające się z 2 sypialni dla 2 osób oraz przedpokoju. Wyposażone jak apartamenty.

A skad wiesz ze jest/bedzie inaczej?
  • Gość: ooo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.13, 14:24
    Jest inaczej , bo ja juz wróciłam, też miałam mieć suite, a na miejscu okazało się , ze wszyscy zostali zakwaterowani w dwóch pokojach plus korytarz. W hotelu podano nam, że tak wygląda opcja suite, błąd Grecosa.
  • Gość: marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.07.13, 16:00
    Czu suite to pokój rodzinny? Bo ja mam taki mieć - dla 4 osób
  • Gość: pl IP: *.play-internet.pl 17.07.13, 16:36
    suite to są dwa pokoje sypialne, w jednym łózko małżeńskie w drugim łóżko piętrowe i łóżko jednoosobowe. W przedpokoju lodówka.
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 17.07.13, 16:58
    i to jest niezgodne z opisem w katalogu gdzie mial byc living room
  • Gość: Joanna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.13, 17:32
    Witam, My właśnie zmieniliśmy na Zakyntos, lecimy dzień później. Pani z Grecosa twierdziła, że w czerwcu wysyłali informacje że hotel jest niezgodny z opisem do agentów sprzedających tę ofertę. Nas nikt o tym nie informował, powiedzieliśmy, że chcemy odstąpić od umowy. Grecos zaproponował zwrot pieniędzy albo inną wycieczkę dali nam czas do piątku. Dzisiaj wybraliśmy Zakyntos.
    Biuro Travel wysłało nam aktualne zdjęcia hotelu i tego "grzybka".Powołaliśmy się na to, że zdjęcia przedstawiają zupełnie coś innego i według nas umowa jest nieobowiązująca. Grecos nie robił problemu , formalności załatwialiśmy w biurze w Poznaniu.Pozdrawiam.
  • bdra1 18.07.13, 00:33
    Joanna - ale po cenach zakupu kefalonii?
    Nam pozwolono zmienic ale po cenach dzisiejszych, a to bylo juz znacznie drozsze.
  • Gość: Gosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.13, 07:06
    Witajcie. Jestem zaniepokojona tymi wpisami. Przeczesałam fora obcojęzyczne. Opinie są skrajne. Ludzie wracający w czerwcu są bardzo niezadowoleni, natomiast wyjeżdzający na początku lipca zadowoleni bardzo. Mam dosyć szczegółową opinię osoby, która wróciła niedawno, w języku rosyjskim niestety, jeśli ktoś zna to proszę : www.tophotels.ru/main/viewrate/?rates=1&id=750614. Dla reszty ogólnie bez wdawania się w szczegóły : absolutnie wszystko ok. Nie chce mi się wierzyć, że mogą byc tak skrajne opinie o jednym hotelu, co się musiało stać między czerwcem i lipcem, czy roboty remontowe się zakończyły i stąd te peany na cześć Garden Village teraz ? Mnie uprzedzano w biurze w czerwcu, że trwa jeszcze remont i nie mogą przewidzieć jak będzie wyglądał hotel w lipcu, co z aquaparkiem itd. pozdrawiam
  • Gość: Joanna IP: *.icpnet.pl 18.07.13, 22:01

Dopłacamy do Zakynthos, szukałam czegoś tańszego ale niestety oferty są przebrane.
    Pozdrawiam.
  • pigula65 19.07.13, 09:43
    a ja tak czytam te wypowiedzi i sobie myślę,czy to warto popadać w taką panikę? czy to jest aż tak istotne,luksusy to teraz każdy ma w domu a te kilka czy kilkanaście dni...,żeby się umyć i przespać.... kto to jedzie na wczasy i siedzi w pokoju? owszem widok z pokoju jest ważny,taras również :) Ja nic nie zmieniam,co ma być to będzie oby czysto i bez robactwa...pozdrawiam wszystkich
  • Gość: 010 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.13, 10:31
    Czysto to jest , robactwa też nie ma , a widoki przeeeeeeepiękne rekompensują drobne niedogodności.
  • pigula65 19.07.13, 10:38
    dzięki i o to chodzi! Uwielbiam przepiękne widoki,zostają w pamięci na zawsze ....
  • Gość: bdra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.13, 10:36
    Witam,
    To nie chodzi o drobne niedogodnosci lecz o aquapark, ktory został obiecany dzieciom i pokazany w katalogu grecosa. a dla dzieci to byl priorytet , a go nie ma.
    Joanna - kiedy kupowalam kefalonie ceny byly o okolo. 20 procent nizsze, chcialam zamienic na inny z aquaparkiem ale teraz ceny sa duzo wyzsze i to uwazam jest nie fair - powinny mnie obowiazywac ceny z dnia zakupu kefalonii - bo to oni wprowadzili mnie w istotny błąd.
    Pozdrawiam
  • Gość: SL IP: *.static.icpnet.pl 19.07.13, 13:16
    Dokładnie tak samo myślę.
    Wbrew pozorom wakacje to czysty interes. Umowa kupna sprzedaży. Płacę za określone usługi określoną cenę. Jeżeli okazuje się, że usługa zmienia się na gorsze bez stosownej rekompensaty w takiej czy innej postaci to jest to zwykłe oszustwo.
    Jadę na wakacje cieszyć się wolnym czasem, nowym miejscem itp, a nie przymykać oko na niedoskonałości wynikłe z winy organizatora i udawać, że w sumie wszystko jest ok, bo gorzej być mogło.
    Ale też nie o to chodzi żeby chodzić naburmuszonym i szukać na siłę dziury w całym i zachowywać się jakby człowiek co najmniej w pałacu mieszkał

• pigula65 19.07.13, 13:48
    trzeba jeszcze wziąć pod uwagę kategorię ,bo jest różnica 4 * w Grecji a 4* w Hiszpanii a jeszce inaczej np. w Egipcie
  • Gość: SL IP: *.static.icpnet.pl 19.07.13, 14:11
    A to już inna bajka. Np taka Itaka potrafi dodawać od siebie coś ekstra. TUI ma swoją klasyfikację i jej się trzyma bez względu co tam hotel ma.
    Kiedyś już jechałem do hotelu który na polskich portalach nie miał wysokiej oceny, ale na zagranicznych miał bardzo wysoką. I ta wysoka ocena się potwierdziła.
    W tym przypadku Garden ma mierne oceny i opinie na branżowych portalach zarówno tych polskich jak i zagranicznych. Nie wiem czy gra jest warta ryzyka.
    PS
    Te mizerne 3 ślizgawki spod tego grzybka to ma być aquapark??? Dobrze, że dmuchanego basenu nie rozstawili, w końcu basen jest ? Jest!
    Wszystko natomiast jest kwestią ceny, bo i na taki "aquapark" można się zgodzić.
  • Gość: 000 IP: *.play-internet.pl 19.07.13, 20:34
    Ja to szystko rozumiem, ale jeśli nie ma możliwości zmiany hotelu, to nie należy jeszcze przed wylotem psuc sobie wakacji. Oczywiście, ze grecos wprowadził w bład podając nieprawdziwe informacje w katalogu i należy domagać się zwrotu częsci poniesionych kosztów, ale reklamację można zlożyć po powrocie, a do tego czasu cieszyć się wyspą z cudownymi plażami,moim zdaniem dobrym hotelem, dużymi basenami, świetną obsługą i smacznym jedzeniem. Jadąc z negatywnym nastawieniem człowiek marnuje sobie i innym wakacje.
  • Gość: Joanna IP: *.icpnet.pl 19.07.13, 22:21
    Obowiązują niestety ceny katalogowe co jest chamstwem. Najpierw chcielismy zwrotu kasy ale obawiałam się ,że Grecos może zwlekać z oddaniem , tylko dlatego zostalismy przy Grecosie.
    W naszym przypadku plusem jest to,że na Zakynthos wylot jest z Poznania gdzie mieszkamy i zaoszczędzimy na dojeździe do Warszawy, parkingu itp.Wyspa jest mniejsza dlatego samochód wynajmujemy na krócej, w sumie zmieścimy się w budżecie.
    Nadal jestem wkurzona bo kosztowało mnie to dużo nerwów i czasu.
    Pozdrawiam.
  • bdra1 19.07.13, 22:24
    i wlasnie w tym problem, grecos straci bardzo na tym...
  • Gość: piki IP: *.biznes.mm.pl 22.07.13, 13:05
    a dla mnie to lekka przesadza żeby szukać dziury w całym, skoro piszę że ma być przedpokój a dla niektórych przedpokój jest zbyt mały i nazwie go korytarzem to jest dla mnie szukanie właśnie dziury w całym ... ludzie jedziecie na wakacje wypoczywać a nie siedzieć w korytarzu hotelowym i pić tam kawę, dwa pokoje są jak w ofercie są więc nie widzę tu jakichś niezgodności z ofertą, którą prezetują cały czas na stronie, warunki jakie się zmieniły to ten aquapark tu zgoda a reszta, gdyby istotnie warunki się zmieniły to grecos na swojej stronie też dokonałby korekty ... do tych co tam będą - zróbcie zdjęcia pokoi dla tych co są tak spanikowani
  • Gość: polk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.13, 13:35
    Wykupując wycieczkę opcja zakwaterowania miała być dwa pokoje plus living room, a nie przedpokój, czyli jest róznica. Jeśli nie ma dodatkowego pokoju, który był podany w katalogu to cena wycieczki powinna być nizsza , a tak nie było, a o nieszczęsnym aquaparku to juz nic mi się nie chce pisać.Idac tym tokiem rozumowania to niewaźne czy się płaci za mercedesa a dostaje malucha , bo przecież i to i to samochód .
  • Gość: pixi IP: *.biznes.mm.pl 23.07.13, 07:55
    sprawdzałam wczoraj w katalogu ze stycznia, ja wycieczkę zamawiałam w marcu i nie ma tu żadnej informacji o living roomie, w katalogu tak jak na stronie jest napisane wyraźnie, iż suite rodzinny to: przestronne pokoje dla 4-5 osób (ok. 50 m2), składające się z 2 sypialni dla 2 osób oraz przedpokoju. Wyposażone jak apartamenty.
    Nie ma tu nigdzie wzmianki o living roomie, ludzie skąd wy bierzecie takie informacje, znowu ktoś wprowadza zamęt i mętlik, oryginalny katalog z grecosa nie ma wzmianki o living roomie ... i wszystko się zgadza z ofertą. Warunki mogą się zmieniać co jest niezależne do końca od biura, mają tylko obowiązek o tym poinformować i wtedy my możemy odstąpić od umowy. Skoro aquaparku nie ma to jest to niezgodne z umową i można zawsze odstąpić jak się komuś nie podoba a oni mają obowiązek zwrócić kasę.
  • Gość: dfk IP: *.biznes.mm.pl 23.07.13, 08:44
    w ofercie nie ma dwóch pokoi + living room, jeden z pokoi jest tym living roomem ... a korytarz to jest przedpokój, jeden przedpokój jest w kszatałcie kwadratu drugi prostokąta ...nazewnictwo
  • Gość: polk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.13, 12:21
    To ciekawe, bo ja mam też oryginalny katalog grecosa i opcja family suite to dwie sypialnie plus living room. Wyraźnie i czytelnie podane. Nie sypialnia i living rooom , nie sypialnia i korytarz. Zarówno my jak i znajomi dostalismy katalog z taką opcją zakwaterowania.
  • Gość: polk IP: *.play-internet.pl 23.07.13, 15:35
    Katalog Grecos na 2013 rok, str.63 cyt. Suite: przestronne pokoje dla 4-5 osób, składające sie z 2 sypialni dla dwóch osób oraz pokoju dziennego z 1 miejcem do spania . Wyposazone jak apartamenty. Koniec cytatu.
  • Gość: marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.13, 17:45
    ja na tej stronie mam hotel Tara Beach i Palatino... chyba nie o tym hotelu jest tu wątek
  • Gość: polk IP: *.play-internet.pl 23.07.13, 17:53
    Widocznie sa dwie wersje katalogu, pierwsza z błędnymi informacjami i poprawiona.
  • Gość: marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.13, 18:37
    ja lecę z rodziną do Ionian w sierpniu. Wybierając ofertę w kwietniu nie mogłam jak zawsze opierac się na ocenie turystów. Teraz czytając opinie na stronie wakacji.pl jestem troszeczkę zawiedziona - na pewno nie pojechałabym do tego hotelu widząc ocenę wczesniej. Ale nie narzekam, nie wyszukje dalszych minusów - będzie słońce, ciepła woda i piękne widoki. Chociaż troszeczkę żal, ze nie wybrałam hotelu Micro Poli na Rodos, na który tak bardzo namawiał mnie pan w biurze :). O Kefalonii ostatecznie zadecydowała piaszczysta plaża, któa teraz okazała się mała i brudna :(
  • m-ana 23.07.13, 21:28
    Marzena nie opierałabym swojej opinii na 5 komentarzach na wakacje.pl - zwłaszcza, że są skrajne. Przed wyborem Ionian przeczytałam opinie na forach zagranicznych i średnia ocen wypadła całkiem nieźle. Byliśmy tam w czerwcu więc skorzystaliśmy z dużo niższej ceny. Kefalonia w porównaniu z Rodos wypadła dużo lepiej, nie jest to tylko nasze zdanie, ale też innych osób odwiedzających obie te wyspy. Wybierając wakacje sami decydujecie gdzie traficie, jeżeli jedziecie do Ionian to wystarczy wejść na stronę hotelu żeby wiedzieć, że jest na pustkowiu - dla jednych to atut, dla innych nie. Jeżeli ktoś pisze komentarz o tym, że hotel w środku niczego, wystawia komentarz swojej bezmyślności. Przed wyborem wakacji zidentyfikujcie swoje potrzeby i na tej podstawie wybierajcie miejsce. Nie dotyczy to oczywiście wprowadzania ludzi w błąd jak w przypadku hotelu Garden. To jak spędzicie czas zależy od Was, jest co oglądać, a hotel spełnił nasze oczekiwania. Bawcie się dobrze, plaża przy hotelu jest marna, ale można wypłynąć w rejs i zacumować przy plażach niedostępnych z lądu, a te zapierają dech w piersiach :) Dla nas wakacje na Kefalonii były cudowne, tego samego Wam życzę :)
  • Gość: marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.13, 09:28
    Dzieki, takiej opinii trzeba mi było. :). Jak możesz napisz jeszcze z jakich wycieczek korzystałaś - my jedziemy z 6 i 7 letnimi dzieciaczkami . Myślimy o rejsie na Itakę - ale może jest jeszcze jakaś wycieczka z której korzystałaś i polecasz? Bedziemy 2 tyg. a więc myślimy również o wynajęciu samochodu na 3 dni. Biorąc pod uwage jakość plaży nastawiam się na wycieczki które pozwolą pokąpać się w morzu i skorzystać z cudownych plaż... Będe wdzięczna za cenne podpowiedzi
  • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.13, 09:59
    Ja polecam Jezioro Melissani -koniecznie-plaże Myrtos , Antisamos, Fiscardo gdzie w porcie można karmić ryby.
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.07.13, 10:47
    Na plaży Antisamos tez można karmić rybki-podpływają do nóg. Woda tak krystaliczna. Ci co będą tam jechać-uważnie bo droga nie jest dobrze oznaczona i można nie trafić. Jedzie się przez góry na druga stronę-jest parę km.
  • Gość: mx IP: *.chello.pl 24.07.13, 20:36
    A czy dla dzieciaków trzeba zabierać buty do wody? np tak jak do chorwacji.
    czy bez problemu na bosaka można wchodzić do morza?
    Bo nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym.
  • Gość: polk IP: *.play-internet.pl 24.07.13, 21:12
    Plaze na Kefalonii są kamieniste , nawet jeśli jest piaszczysta to przy wejsciu do morza są kamienie, na hotelowej plaży Garden buty są potrzebne, lepiej zabrać ze sobą.
  • Gość: Kasia IP: 194.110.240.* 24.07.13, 10:18
    W jakim terminie wybieracie się do Ionian? My też lecimy na dwa tygodnie z dziećmi 4 i 7 lat.
  • Gość: marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.13, 12:49
    my lecimy z W-wy 8 - 22 VIII
  • Gość: marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.13, 13:00
    A Ty w jakim terminie będziesz?
  • Gość: aqq IP: 83.1.81.* 26.07.13, 16:46
    jedz na wycieczkę po Kefalonii, kąpiel na plaży Myrthos robi wrażenie. Znajomi popłynęli na Itakę, ale nie byli zbyt zadowoleni, bo za dużo czasu spędzili na statku, owszem też kąpali się w morzu
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 06.08.13, 13:07
    Uwaga co do plazy Myrthos - widok niesamowity a plaza piekna, ale uwaga - morze jest tam niebezpieczne, od razu glebokie, jak my bylismy byly duze fale i kilka osob (lacznie z synkiem kuzyna) fale "poturbowaly", zartow nie ma buty koniecznie sa kamienie i uwaga na wode, wciaga

plaze piaszczyste to plaze kolo hotelu Garden - te z czerwonym piaskiem , wejscie lagodne ale na dnie... glina! daje niesamowity turkusowy kolor ale jest sliska

wiec buty potrzebne zawsze :-)
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 06.08.13, 13:08
    wycieczka na Itake to jest REJS wiec jak sama nazwa wskazuje jest to plyniecie lodka....:-))))
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 06.08.13, 13:11
    Rejs na Itake nie jest dla dzieci, do wody na plazy sie skacze ze statku, brak atrakcji dla maluchow i upal
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.07.13, 10:51
    Masz racje.Ionian to świetny hotel. Ludzie nie czytają oferty a potem się dziwia ze pustkowie. Dla mnie to był plus i dlatego go wybrałam. A Kefalonia jest cudna.
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.07.13, 10:54
    To było do m-ana..
  • cipcioch1 25.07.13, 10:03
    Witam, mam pytanie związane z wycieczkami fakultatywnymi z hotelu Ionian. Czy jest wycieczka - rejs statkiem wokół wyspy? I czy ktoś skorzystał z rejsu na Itakę? Czy warto tam popłynąć z 4-latką? Pozdrawiam.
  • m-ana 25.07.13, 12:25
    My byliśmy z 6 latkiem. Skorzystaliśmy z dwóch wycieczek, jedna objazdówka po wyspie(plaża Myrthos, jezioro Melissani, Fiscardo, winiarnia Robola) - bardzo nam się podobało, wycieczkę prowadziła żona rezydenta Tomka, fantastyczne opowieści, dużo anegdot. Byliśmy też na pilotażowej wycieczce jachtem po plażach niedostępnych z lądu, nie wiem czy jest jeszcze taka możliwość, bo było z tym trochę zamieszania. Nam wycieczka bardzo się podobała, niezapomniana piękna plaża, przypominająca Myrthos tylko mniejsza i cała dla nas :) Podejrzewam, że można coś takiego wykupić poza biurem np w Agrostoli.
  • cipcioch1 25.07.13, 15:58
    Dziękuję za odpowiedź. Czytałam także na forum, że napoje w Ionian są rozcieńczane "kranówką", a jedzenie nudne, monotonne. Czy to prawda? I co warto zabrać ze sobą dla dziecka?
  • m-ana 26.07.13, 11:13
    Napoje są rzeczywiście rozcieńczane, nasz syn pije wodę, więc nie był to wielki problem. Jedzenie było smaczne, a szef kuchni bardzo się starał o miłą atmosferę. Znajomi którzy byli dwa tygodnie mówili, że jedzenie z pierwszego tygodnia się powtarzało. My dla naszego syna czasem dokupowaliśmy jogurty, bo bardzo je lubi, a tego nie oferował hotel. Całą resztę jadł ze smakiem.
  • Gość: marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.13, 12:13
    czy ktoś moze polecić wypozyczalnię samochodu która podstawi samochód pod hotel Ionian Sea? Niestety, w Autoway Polska nie mają już wolnych pojazdów... z góry dziękuję
  • Gość: mikstura IP: *.alkom.3s.pl 26.07.13, 15:48
    Z samochodami jest w sezonie rzeczywiście problem. ja dzwoniłam do trzech wypożyczalni i wszystkie miały już zajęte samochody . Wypożyczyłam od rezydenta ale za to samochód był nowy i miał raptem 41 km przejechanych. Jeśli chodzi o jedzenie to byłam dwa tygodnie i uważam że było bardzo dobre, nawet dzieci nie narzekaly . Pokój mógłby byc dla 4 większy, ale da sie wytrzymać bez problemu.
  • Gość: marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.13, 19:21
    ...a z samochodem od rezydenta nie było problemów? Ile płaciliscie i co z fotelikami dla dzieci?
  • pigula65 30.07.13, 14:53
    kto leci 1 sierpnia do Kefalonia Garden?
  • Gość: golden IP: 83.1.81.* 26.07.13, 16:43
    wróciłem z Ionian wczoraj. Jestem naprawdę zadowolony. Plaża morska owszem wąska, trochę brudna, ale dla dzieci super, bo z 15 m od brzegu wody po kolana. Jedzenie, aquapark przyzwoite. Na górze aquapqrku zawsze ktoś pilnuje bezpieczeństwa dzieci. Polecam zabawy w dużym basenie. Animatorzy świetni. Wycieczka objazdowa po Kefalonii warta trudu. Tydzień zleciał masakrycznie szybko.
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 06.08.13, 12:45
    no akurat tu sie nie zgodze, ja kupowalam oferte w kwietniu opierajac sie na opisie z katalogu drukowanego, mial byc pokoj dzienny + dwie sypialnie, nawet doplacilam do tej opcji ! i niestety korytarz z lodowka to nie jest nijak living room
    sprzedali nam cos czego nie ma a wystarczy zeby obejrzeli hotel zanim go umieszcza w katalogu!
  • Gość: silver IP: 83.1.81.* 26.07.13, 16:32
    ja wróciłam z Ionian wczoraj, z tego co słyszałam to w garden jest tylko jedna zjeżdzalnia - grzybek. Dobrze, że przed dokonaniem ostatniej wpłaty przeczytałam forum i zażądałam zmiany hotelu. Zaproponowali Ionian. Naprawde super miejsce! Aquaprk może nie powalający ale przyzwoity. Koleś na górze zawsze pilnował porządku i dbał o bezpieczeństwo dzieci. Rzadko takie coś widywałam. Animatorzy zajebiści, codziennie zabawy w wodzie. Jedzenie dobre, spory wybór. Polecam wycieczkę po Kefalonii, z plażą Myrthos
  • Gość: mikstura IP: *.alkom.3s.pl 29.07.13, 08:55
    Ja z autem u rezydenta nie miałam problemu.
  • Gość: Anka IP: 194.33.77.* 01.08.13, 10:07
    Witam,
    Bardzo proszę o opinie osób ,które wróciły z Garden Village teraz w lipcu -wybieramy się grupą ale dopiero we wrześniu i po przeczytaniu tych opinii moje uczucia są mieszane jakie w końcu sa warunki w Garden ? Proszę o odpowiedź .
  • Gość: Gosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.13, 20:17
    Przesyłam adres strony do najnowszych opinii. Niemal wszystkie pozytywne (opinie z lipca, aktualne, a nie te z czerwca, kiedy trwał jeszcze remont), mam nadzieję, że we wrześniu będzie równie miło.
    pozdrawiam
    pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g651972-d656338-Reviews-Cyprotel_Kefalonia_Garden_Village-Lixouri_Cephalonia_Ionian_Islands.html
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 05.08.13, 17:45
    wlasnie wrocilismy, hotel jest bardzo fajny, widok zapiera dech w piersiach, zupelnie niesamowity na morze i gory , duzo ciekaweij niz w Ionian ktory stoi na srodku pola,jedzenie smaczne choc hotelowe, bardzo czysto (to nie szczury chodza po osrodku tylko oposy!),plaza przy hotelu taka sobie mala i dzika ale z maska mozna poplywac,
    rzeczywiscie najlepiej wziac auto i jezdzic na pobliskie plaze bo hotel na odludziu ale dzieki temu w nocy cisza, rano pieja koguty i chodza jeze:-)
    a wyspe trzeba objechac koniecznie
    milego pobytu!
  • Gość: marcin IP: *.ioa1.nas.panafonet.gr 05.08.13, 22:51
    ja właśnie jestem z rodziną w Garden - jest super!!!
    Naprawdę rewelacyjne animacje dla dzieci i dorosłych! Nie można się nudzić!!!
    Z początku trochę się martwiliśmy negatywnymi opiniami ale postanowiliśmy zaryzykować i nie żałujemy!
    Jest czyściutko, jedzenie smaczne i dość różnorodne. Goście to głównie Polacy, Anglicy i Rosjanie - bardzo miłe towarzystwo! Plaża może nie jest zbyt urokliwa ale 20 minut spacerkiem na południe jest piękna plaża!!!
    Aquaparku co prawda nie ma (są zjeżdżalnie) ale o tym wiedzieliśmy przed zakupem wczasów.
    Widoki na zatokę, morze i góry są niepowtarzalne!!!
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 06.08.13, 12:42
    my bardzo tesknimy:-(
    koniecznie jedzcie na plaze Megas lakos , duzo lepsza niz Xi
    Pozdr i bawcie sie dobrze!
  • pigula65 09.08.13, 15:17
    ja wróciłam wczoraj,jestem bardzo zadowolona ,wbrew wcześniejszym opiniom pojawiajacym się na forum ,hotel ciekawie położony/można sobie wyrobić kondycję/jedzenie smaczne,nawet szampan do śniadania w niedzielę:),wieczorna rozrywka,plaża mała ale woda krystaliczna,baseny zjeżdżalnie,atrakcje serwowane przez animatorów i oczywiście piękna pogoda i widoki zapadające głęboko w pamięci ,polecam
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 06.08.13, 12:49
    i jeszcze jedno - wieczorem jest chlodnawo jak wieje wiatr, hotel lezy na skale, szczegolnie tym co dopiero we wrzesniu leca sugeruję zabrac bluze lub dwie najchetniej kapturkiem:-)
  • Gość: marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.13, 09:52
    a ile płaciłaś? Nas interesują 2 lub 3 dni
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 06.08.13, 12:47
    jeszcze apropos aut, Autoway Poland oferuje auta w cenie ok 40 Euro za dzien bez wkladu wlasnego, na miejscu ceny wyzsze - za porwnywalny model ok 60 za dzien + odpowiedzialnosc wlasna do 500 euro
    na wyspie o stluczke nietruno, waskie krete uliczki i luz kierowcow,
  • Gość: Aga 2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.13, 15:16
    Ja wybrałam opcję 7+7 Zakynthos i Kefalonia.
    Pierwsze 7 dni byliśmy w Kalamaki w hotelu Caretta Beach z water parkiem więc jak pojechalismy do "gardena" na Kefalonię i zobaczyliśmy "muchomorka" to się załamałam i byłam wściekła na Grecosa że nie znają hoteli, które oferują i podają niepoprawne zdjęcia w swojej ofercie. Od psychicznej katastrofy uratował nas animator Kamil i jego ludzie, którzy zrobili wszystko abyśmy czuli się na tym pustkowiu niesamowicie dobrze. I powiem szczerze Grecos powinien zapłacić Kamilowi super prowizję za to , że złagodził furię ludzi, którzy zobaczyli aquapark w formie grzybka muchomorka z trzema zjeżdżalniami dla dwulatków. Kamil - wielki szacun dla Ciebie i Twojej ekipy za to, ze uratowałeś nam te wakacje. Rezydent Tomasz - szkoda gadać, zero kompetencji. Przyjechaliśmy z Zakynthosu na Kefalonię to nawet się nie pofatygował zaczekać ze spotkaniem informacyjnym na nas - 7 osób. Musieliśmy sami wydzwaniać do niego. Niestety to również ów Pan Tomasz popłynął z nami na Itakę i czuł się jak członek wycieczki a nie osoba, która powinna się nami opiekować. Siedział w kajucie i przeczytał z kartki informacje o Odyseuszu - farsa. Natomiast mieliśmy niewątpliwą przyjemność odbyć wycieczkę po Kefalonii z jego żoną - osoba niesamowicie sympatyczna, opowiadająca z pasją o wyspie i jej mieszkańcach. Także jak wycieczki to raczej odradzam Pana Tomasza. Porównując obie wyspy, nam bardziej jednak podobał się Zakynthos , w hotelu Caretta większość to bardzo niska półka Anglików, w Kefalonii w Gardenie Anglicy na poziomie i jedzenie o niebo lepsze.Jesli chcecie, żeby dzieci były przede wszystkim zadowolone to polecam Zakynthos Caretta Beach hotel, chociaż na obtłuszczonych wytatuowanych Angoli jedzących bułki z frytkami nie mogłam patrzeć.....
  • m-ana 07.08.13, 14:17
    Aga 2, jak najbardziej zgadzam się z opinią o rezydencie Tomku - zadufany w sobie bufon, dokładnie taki opis wycieczki jak Twój przedstawili nam znajomi płynący z nim na Itakę. My będąc z jego żoną na wycieczce po Kefalonii wróciliśmy zachwyceni. Co tu się dziwić skoro p.Tomasz turystom będącym pod jego opieką w twarz powiedział, że możemy opisać jego zachowanie na forum, bo tylko "niemądrzy" ludzie kierują się opiniami forum...
  • pigula65 13.08.13, 15:55
    wszyscy forumowicze pewnie są teraz na kefalonii,bo nikt nic nie pisze:)
  • Gość: Edzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.13, 18:46
    Byłam w hotelu Ionian Sea & Aquapark 25 lipca na tydzień.
    To były moje najlepsze wakacje a moją opinię na temat tego hotelu można przeczytać na www.holidaycheck.pl/hr/e98b3340-b687-3838-9cb5-187fb51e5543/-/review/9dde0c59-db9a-3c99-ac6c-cfd62ec121e1?reviewsOrder=0
    Są tam też zdjęcia dodane przeze mnie :-)
  • Gość: aga IP: *.ip.netia.com.pl 20.08.13, 11:51
    tak te plaze ponizej Xi takie marne, natomiast po drugiej storny wyspy pod stolica szerokie i zatloczone do nieprzytomnosci,
  • Gość: Adamonia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.13, 00:46
    Ja właśnie wróciłam i muszę powiedzieć, że jestem [b]oczarowana wyspą, jej malowniczością i krajobrazem.
    Byliśmy wraz z dziećmi (7 i 15 l.) w Garden Village i pomimo BRAKU AQUAPARKU było świetnie. Hotel schludny, czysty, jedzenie OK, obsługa miła (szczególnie ratownik i barmanka na basenie z "grzybkiem"), polscy animatorzy super (w szczególności KAMIL i OSKAR - chłopcy wielkie dzięki za Wasz wysiłek i chęci) - i to jedyny plus dla Grecosa.
    Niestety organizator do bani - zerowe przygotowanie do wycieczek, z których warto korzystać, gdyż tylko dzięki nim można nacieszyć się pięknem Kefalonii.
    Największy minus za aferę z aquaparkiem, którego nie ma i w tym roku nie będzie !!!!! o czym Grecos został powiadomiony odpowiednio wcześnie przez Cyprotel. Niestety "zapomniał" poinformować swoich klientów, których najzwyczajniej w świecie OSZUKAŁ.
    Dla nas nie stanowiło to problemu, gdyż i tak bawiliśmy się wspaniale i wakacje spędzone na Kefalonii z pewnością zaliczamy do jednych z najlepszych.
    Malownicze widoki wszystko nam zrekompensowały, a plaża Myrtos to po prostu raj na ziemi. Niemniej jednak, skoro zapłaciłam za aquapark i go nie było, zamierzam domagać się rekompensaty ze strony Grecosa.
    Chyba najlepszy byłby protest zbiorowy. Może ktoś jeszcze byłby zainteresowany?

Pozdrawiam wszystkich, którzy planują swój urlop w Garden Village. I nie obawiajcie się, pomimo nieciekawych opinii - naprawdę warto się tam wybrać
  • wojtek33 25.08.13, 11:26
    Ze zbiorowym za dużo zawracania głowy, napisz zwyczajną reklamację, że aquapark był głównym kryterium wyboru hotelu i że w oparciu o tabelę frankfurcką żądasz zwrotu 15% kosztów imprezy. Jak odrzucą, to wezwanie przedsądowe.
    Szacowałbym 15% bo to więcej niż brak np. kortu (5 - 10%) a mniej niż zupełny brak basenu (20%). I niepotrzebnie napisałaś tu, że nie stanowiło to problemu i bawiliście się wspaniale ;)
  • Gość: Adamonia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.13, 15:26
    dziękuję za podpowiedź :)
  • Gość: Adamonia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.13, 00:51
    zdecydowanie przychylam się do opinii o Kamilu - fantastyczny, utalentowany młody człowiek, który oddaje się całym sobą temu, co robi. Kamil - wielkie szapo ba !!!!
  • Gość: oo IP: *.play-internet.pl 25.08.13, 22:09
    Nasza reklamacja u grecosa została odrzucona, podobno poinformowali wszystkich pośredników o braku aquaparku w tym sezonie i nie zamierzają ponosic za to zadnej odpowiedzailności, wspaniałomyślnie udzelili 5 % rabatu na kolejne wczasy.
  • Gość: Anna IP: 194.33.77.* 12.09.13, 09:53
    Witam wybieram się do Garden Village końcem września wylot z Katowic czy ktoś jedzie również?
  • Gość: beata IP: *.adsl.inetia.pl 17.09.13, 14:45
    czy ktoś może obecnie jest w Ionian? jak z pogodą? ktoś się wybiera 26 ?:)
  • Gość: piko IP: *.biznes.mm.pl 18.09.13, 12:36
    My właśnie wróciliśmy z Garden Village (5-12.09). Pogoda na Kefalonii słoneczna 28-30 stopni, cudowne widoki, wspaniała plaża, świetne jedzenie, hotel schludny czysty. Nie rozumiem po co tyle szumu wokół aquaparku i te negatywne opinie, tylko turystów tych co się bali przestraszyli a to urocze miejsce. Widać, że polacy się nie znają skoro piszą, że plaża brudna. Plaża była czysta, chyba że ktoś ma na myśli nature czyli wodorosty, brud to śmieci, papiery i inne odpady. Gdyby ktoś spędzał wakacje nie w hotelu pokojowym tylko przy basenie i na plaży to remonty prowadzone przez hotel też by mu nie przeszkadzały, ponieważ my z hotelu wychodziliśmy o 9 i wracaliśmy na chwile o 18 a potem o 22-23. podsumowując świetne wspaniałe wakacje z GRECOSEM - brak zastrzeżeń, ale polak to dziurę w całym znajdzie.
  • pigula65 18.09.13, 17:22
    jestem tego samego zdania
  • Gość: magda IP: *.dynamic.mm.pl 26.09.13, 11:35
    Było super, dla nas i dla naszych dzieciaków wystarczająco. Piękna wyspa, hotel w porządku, animatorzy genialni. Wspaniałe wakacje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka