Dodaj do ulubionych

Kalithea Horizon Royal - maj 2013

27.03.13, 11:51
Witam mam pytanie do osob które były goścmi hotelu w maju.Ja w lipcu 2012 byłam w w.w hotelu i postanowiałam ze tam powróce. Zastanawia mnie tylko fakt czy w maju czynny jest juz bar na plazy ( mój ulubiony:)Pytanie wzieło sie z czytania oferty tui w której jest zapis ze bar jest czynny w zaleznosci od sezonu i pogody . W TUi odpowiedziano mi ze "generalnie w maju powinien byc juz czynny"Szukam wiec u żródła ( u tych którzy byli w tym okresie)Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • Gość: mak IP: 193.239.124.* 27.03.13, 13:39
    Witam,
    byłam w 2012 roku w maju w tym kompleksie dokładnie w weekend majowy i bar na plaży funkcjonował bez zarzutu.
  • aniakp 27.03.13, 13:44
    Bardzo dziekuje za odpowiedz , sledze oferty na maj i mam nadzieje ze ceny odrobine zmaleja ( licze na lasta ) Na obecna chwile tentencje sa raczej zwyżkowe :)Mam pytanie a jak z temperaturą w tamtym rejonie w maju.
  • olgap1976 27.03.13, 14:32
    Lecę do tego hotelu 6 maja mogę zdać relacje co do baru jeśli lecisz po mnie:)
  • aniakp 27.03.13, 15:06
    Witam , tez myslałam o wylocie 6 lub 13 maja :)Ta druga opcja na ta chwile wychodzi taniej wiec o niej myslle ale z rezerwacja poczekam do kwietnia.
  • olgap1976 27.03.13, 15:39
    Tak rzeczywiście ten termin wychodzi najkorzystniej, ale z tego co patrzyłam w tui już tylko na zapytanie, ja kupowalam dużo wcześniej zależało mi na tym hotelu byłam w nim dwa lata temu, już nie mogę sie doczekać posiłków wyżywienie pierwsza klasa:)
  • Gość: mak IP: 193.239.124.* 27.03.13, 17:30
    Tak jak już pisałam byliśmy w tym kompleksie- dokładnie kalithea mare palace- 2 tygodnie od 30 kwietnia, dopiero sezon się zaczynał, ale bar funkcjonowała, drugiego dnia już wszystkie leżaki były rozłożone na plaży. Co do temeperatur to były wręcz rewelacyjne (cieplej niż w Polsce w wakacje), można było nawet kąpać się w morzu, my korzystaliśmy z wszystkich uroków aury:)
    Co do oczekiwań na lasty to nie jestem w stanie nic powiedzieć,gdyż kupowaliśmy wyjazd na początku roku, ale bym zbytnio na nie nie liczyła, gdyż ten hotel jest bardzo oblegany (stosunek jakości do ceny) i mam wrażenie, że wolne terminy znikają bardzo szybko.
    Pozdrawiam,
    Marta
  • Gość: bettir IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.13, 15:13
    Witam
    Ja wykupiłam wakacje w tym hotelu dopiero 1.lipca. Juz nie moge sie doczekac...;-)
    Bardzo prosze o opinie po Waszym powrocie....
    Mam jeszcze pytanie: Czy wszystko w barze na plazy jest dostępne w opcji All? Ile kosztuje lezak z parasolem?
    Pozdrawiam goraco!!
  • Gość: mak IP: *.play-internet.pl 28.03.13, 16:49
    Witam,
    dla opcji all karta w barze na plaży jest dość mocno okrojona, 2 lezaki i parasol w maju 2012 kosztowały 5€. Pozdrawiam
  • olgap1976 28.03.13, 17:03
    Na plaży jak masz farta nic nie zapłacisz, byłam w sierpniu 2012 , podczas dwutygodniowego pobytu na hotelowej plaży byłam tylko dwa razy,ostre kamienie i ograniczona ilość leżaków nie sprzyjała plażowaniu, ale akurat nie było tego gościa co zbierał opłaty :) ale cena jest tak jak we wcześniejszym poście 2 euro od leżaka plus 1 euro parasolka, można wynająć samochód i w kilka minut dojechać do piaszczystej plaży.
  • Gość: Grażyna IP: *.chelmnet.pl 28.03.13, 22:16
    W barze na plaży oferta all moim zdaniem bardzo urozmaicona. Owoce, ciasta, sałatki, lody dostępne w systemie samoobsługowym. Podobnie woda butelkowana ( gazowana i niegazowana). Reszta jest zamawiana u kelnerek. Można zjeść ( i wypić ) przy stolikach, można też np. owoce czy napoje zabrać na leżak ( wtedy plastikowe naczynia).

Klienci TUI Polska mają niebieskie opaski, wówczas i bar na plaży i inne bary i restauracje ( wszystkie) dostępne bez ograniczeń. Jest oddzielna lista napojów dla tej opcji.

Byłam w Horizon 4 razy i nigdy nie było problemów z leżakami na plaży, właśnie dlatego, że płatne. Za dzieci do lat 8 nie płaciło się za leżaki. Nas było troje dorosłych, więc płaciliśmy za 3 leżaki i 2 parasole 7,50 €
  • aniakp 09.04.13, 13:30
    Mam jeszcze pytanie o temperatury panujące na rodos na początku maja.Informacje sa nieco rozbiezne, jak pewnie pogoda rózna w tym czasie. Ale usrednic pewnie sie da :) I do bywalców hotelu w maju czy w basench woda jest dośc znośna ?:)
  • wiem_gdzie_jade 09.04.13, 13:39
    Pogoda na początku maja na Rodos bywa różna, teoretycznie może się wahać między 15 a 25stopni Celsjusza.
    Wieczory na pewno będą chłodniejsze, więc warto zabrać jakieś cieplejsze ubrania do narzucenia.
    Woda w morzu wynosi koło 19tu stopni, więc jest jeszcze dosyć chłodna dla większości.
    Od czasu do czasu może pokropić ( lub nawet na chwilę lunąć ), ale pogoda powinna być ładna, słoneczna.
    Dodam, że już teraz na wyspie jest bardzo przyjemnie - ludzie chodzą w krótkich spodenkach i rękawkach :)

pozdrawiam,
    Iwona
    --
    wiemgdziejade.pl
  • aniakp 10.04.13, 08:06
    Tjeszcze raz zadam pytanko dla gości majowych hotelu :) Czy woda w basenach nie odstrasza swa temperaturą?
  • Gość: gość IP: *.ibd.gtsenergis.pl 10.04.13, 10:32
    Wiesz ja byłam w sierpniu .temperatura powietrza 35 stopni a woda w basenach ( wszystkich nawet w brodziku) baaaardzo zimna. Na 14 dni tak było około 6 dni. W pozostałe ok nawet z tendencją do ciepłej:)
  • olgap1976 10.04.13, 15:58
    A udało Cię sie zarezerwować na maj wycieczkę ,pamietam, ze czekałas na atrakcyjna cenę.:)
  • Gość: Grażyna IP: *.chelmnet.pl 10.04.13, 16:42
    Byłam kiedyś na samym początku czerwca. Ok. południa woda w basenach przy restauracji Athena miała 22-23 oC.
    Przy barze Mythos jest basen podgrzewany ( kryty. Co prawda niezbyt głęboki.
  • aniakp 10.04.13, 20:09
    Co do rezerwacji to mam dylemat czy 6 czy 13 maj oba terminy jeszcze dziś były dostępne i oba w fajnych cenach :)bardziej pasuje mi 6 ale obawiam sie zimnych wod:)basenowo - morskich.Musze sie jutro zdecydować i rezerwować.
  • olgap1976 10.04.13, 20:52
    jak 6 to się spotkamy:) pewnie
  • aniakp 10.04.13, 20:59
    Oczywiście ze tak :)pierwszy termin jest tańszy aktualnie , co nie ukrywam kusi ale drugi kusi pewnie wyzsza temperatura pięknego otoczenia.przyznam ze nie mogę sie już doczekać pysznego mojito i kalmarow .
  • olgap1976 10.04.13, 21:07
    ja wspominam tace z krewetkami:) i ryby na kilkanaście sposobów, ja wybrałam 6 maja bo własnie temperatury dla mojego zdrowia odpowiednie.
  • aniakp 10.04.13, 21:18
    Jeśli oczywiście można zapytać to czy jedziesz z dziećmi mam 14 letnia córkę a boje sie ze w tym terminie rówieśników czy wogole zblizonych wiekiem dzieci raczej nie będzie :)
  • olgap1976 11.04.13, 06:17
    Moja 17 latka zostaje w domu, nie jest orłem za często opuszcza przez nasze wyjazdy, zabieram 7 i 5 latke :)
  • aniakp 11.04.13, 09:22
    Nadal nie wiem który terminwybrać 6 cz 13 i ten kusi i ten nęci :) Kazdy z terminów ma jak w zyciu swe plusy i minusy . Zalezy mi na opini osob,y która była w tym terminie w hotelu. Obawy moje dotycza chyba juz bardzo zimnej wody w basenie w pierwszym terminie a wyborowi drugiego terminu nadzieja ze od połowy czerwca bedzie bardziej nagrzana woda. Błachy dylemat ale jakze angazuje mysli -pozdrawiam.
  • Gość: lulek IP: *.kielce.uw.gov.pl 11.04.13, 11:34
    między 6 a 13 maja różnica niewielka, woda będzie taka sama, czyli chyba chłodna :(
  • olgap1976 11.04.13, 15:28
    według mnie nie bedzie różnicy pomiędzy 6 a 13 maja
  • Gość: kkkammm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.13, 20:33
    ja lece od 20 maja do 27
    pzdr
  • aniakp 12.04.13, 08:35
    Witam , rezerwacja dokonana na 6 maja . Pozdrawiam :)
  • olgap1976 12.04.13, 08:49
    lecisz z wawy? jesli tak to do zobaczenia na lotnisku:)
  • aniakp 12.04.13, 08:55
    Tak , lece z Warszawy , tym pierwszym lotem o 8 .35. I juz nie moge sie doczekać :)
  • olgap1976 12.04.13, 08:57
    ja też:) sprawdzałam pogodę teraz jest tam 20 C , jadę zaraz do biura wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
  • aniakp 12.04.13, 09:16
    Ja mam nadzieje że będzie teperatura powyżej 22,23 stopni i tyle mi wystarczy Latałam zima na fuerteventure i taka temperatura własnie tam była - dla mnie optymalna Lipec i sierpien to dla mnie w krajach typu Turcja , Grecja za gorąco. Nie moge wtedy jeśc (tych wszystkich pyszności ) na leżakach nie moge wyleżeć, nie wspominająć o zwiedzaniu:)Szkoda mi tylko ze woda w basench zimna będzie :(
  • olgap1976 12.04.13, 09:21
    ja i tak do wody nie wchodzę, więc dla mnie to nie problem, a moje dzieciaki to i do lodowatej wejdą, na Fuercie byłam w zeszłym roku w sierpniu było idealnie ok 25C silny wiatr, a będąc dwa lata temu na Rodos w lipcu było ok 35 C przepłynelismy promem do Turcji a tam na termometrze 54 C nie do życia temperatura:)
  • aniakp 12.04.13, 09:42
    Ja w lipcu zeszlego roku byłam oczywiscie w Kalithea Horizon Royal :)Temperatura nie do zniesienia . Płynelismy na symi- upał powyżej 35 stopni , zwiedzalismy lindos ,miasto rodos , - upały ogromne . Dwa lata temu w lipcu w Turcji podobnie zar lał sie z nieba . Teraz dla odmiany - maj :)zobaczyymy na miejscu co będzie :)
  • olgap1976 12.04.13, 10:15
    My w zeszłym roku w weekend majowy byliśmy w Turcji pogoda była taka sobie pochmurno, nawet ze 3 razy w ciagu dnia popadalo, ale pozwiedzalismy, teraz napewno jeszcze raz chciałabym zwiedzić stare miasto, urzeklo mnie :)
  • aniakp 12.04.13, 14:41
    Myśle ze na rodos jednak będzie cieplej , w koncu to wyspa słońca. A i spacery i wycieczki krajoznawcze :) będzie milej robić niz w tem 36 stopniowej. Ja planuje rejs do marmaris albo na kos ale to na razie wyłacznie plany Na miejscu stwierdze co wprowadzić w zycie :)
  • olgap1976 12.04.13, 15:39
    Na Marmaris plynelismy z Rodos z wielkimi przygodami, było pooznienie z Powodu dziury w burcie, i dopadł nas sztrom, plynelismy zamiast planowanej godziny ponad 3,5 nawet górny pokład był caly zalany woda, wszyscy mokrzy, wystraszeni, nie było osoby, ktora by nie wymiotowala, większość osób calowala lad po zejściu. Ale na Kos brzmi ciekawie długo sie tam płynie ?
  • Gość: Grażyna IP: *.chelmnet.pl 12.04.13, 16:03
    Ja najchętniej wybieram II połowę września na Rodos ( ciepło, ale beż żaru 25-28 o C). Wtedy woda w morzu ma 23-24o C.
    W tym roku z tego samego powodu wybraliśmy Kos od 21.09.

• aniakp 12.04.13, 20:36
    Nie mam pojęcia ile płynie sie na kos z mapy wynika ze pewnie dość długo. Fajnie by było dotknąć:) kolejnej wyspy. Grecja to do tej pory dla mnie rodos:) czas poszerzyć horyzonty wiedzy:)turystycznej
  • olgap1976 12.04.13, 21:08
    Jak długo to odpada, choroba morska by mnie wykonczyla :( lecimy tylko na tydzień więc pewnie tylko okolice pozwiedzamy, poleniuchujemy i z 5 kg na plus w wadze wrócimy:)
  • aniakp 12.04.13, 21:14
    To fakt lenistwo najważniejsze . Do tego mojito ,carbonara i białe wino. Tańce greckie i Retsina w barze na plazy.
  • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.13, 07:21
    Witam!
    Ja mam pytanko jaka jest pogoda na Rodos ostatni tydzień maja, czy bez problemu można wejśc do wody, czy można sie poopalać i czy zdarzają sie deszcze, czy może sa juz upały.

dziekuje
  • olgap1976 22.04.13, 10:33
    Aniu nie masz kogos chetnego na wyjazd w tym terminie, moja najstarsza corka odgrywa tragedie bo tez chce jechac, ale nie ma juz jedynek, szukam kogos na przyczepke:) miejsca w samolocie jeszcze sa.
  • aniakp 22.04.13, 12:37
    Wcale sie nie dziwie że chce ...Ja na jej miejscu tez nie chciałabym zostać w domu w czasie gdy moi rodzice i rodzeństwo oddają sie takim przyjemnościa. Nie mam niestety takiej osoby . A próbowaliście w innych konfoguracjach to poukładać , pozamieniać pokoje ?
  • aniakp 22.04.13, 12:40
    Sama nie wiem, dwa pokoje 3 plus 2 Pytałaś o rozwiązanie tego w Tui? Gdyby pojechała moja córka miała by towarzystwo:) troche starsze ale może by sie dogadały :)
  • olgap1976 22.04.13, 14:21
    nie ma opcji aby zakwaterowac 2 osoby dorosłe plus 3 dzieci, dwa lata temu mielismy pokoj rodzinny plus jedynke, teraz jedynka jest tylko na zapytanie za 2800, ale zrobiłam rezerwacje na Kalithea mare palace dla niej i dla osoby, ktora musze znalezc do jutra do 16 :) ostatni pokoj dwuosobowy. Zobaczymy moze moj maz zasponsoruje chrzesniakowi wakacje i nie bedzie problemu.
  • aniakp 22.04.13, 15:45
    Myślałam o konfiguracji , trzy osoby i dwie osoby w 2 pokojach , bo wiem ze 1 sa dosc drogie Wybór hotelu obok to tez dobra opcja i pewnie z racji innej formy wyzywienia duzo tansza. A córka i tak będzie korzystac z Waszej opcji all. Pozdrawiam i udanych poszukiwan towarzyszki / towarzysza pokojowego:) dla córki.
  • Gość: Eliza IP: *.chelmnet.pl 22.04.13, 16:46
    Można na miejscu dokupić all dla gości z Mare Palace. W zeszłym roku płaciłam 25 € od osoby ( miałam wykupione HB). Od ręki w recepcji.
  • olgap1976 22.04.13, 21:12
    Znalazłam:) poleci przyjaciółka córki, beda miały pokój w mare palace, ale tak teraz myśle ze chyba będzie jakies notarialne pismo potrzebne , ze jej rodzice godzą sie na jej wyjazd za granice bo obie dopiero kończą we wrześniu 17 lat.
  • Gość: bozenato IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.13, 07:54
    Moja córka tez była z koleżanką jeszcze niepełnoletnią z nami na wczasach,
    nie było żadnego problemu z tym że nie ukończył a18 lat, pozdrawiam
  • olgap1976 23.04.13, 07:58
    zależy na kogo trafisz przy odprawie, poczytałam na forum i lepiej mieć takie zaświadczenie od notariusza a nawet powinno być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.
  • olgap1976 23.04.13, 09:52
    a te 25 euro dopłaty to było do pełnego wyżywienia czy do opcji all, bo nie pamietam jak byliśmy 2 lata temu to wydawało mi sie za za opcje all w mare palace życzyli sobie 25 euro ale za dobę? a ta opcja all to była chyba tylko w horizon, a w mare 3 posiłki do ktorych trzeba było dokupić napoje.
  • aniakp 23.04.13, 09:59
    Pełnomocnictwo od notariusza musi byc, żeby nie było kłopotu. Raczej tego nie sprawdzają ale gdyby zechcieli to będzie problem. Rodzice dziewczynki musza wiec pofatygowac sie do notariusza:)
  • Gość: Eliza IP: *.chelmnet.pl 23.04.13, 14:12
    Miałam wykupiony pobyt w Mare Palace z HB, dopłaciłam 25 € os/doba do pełnej opcji all incl. Tylko pokoje pozostawiono nam w Mare Palace, a z opcji all mogliśmy korzystać w obu hotelach, także w barze na plaży.
    Gdybym miała opcje FB ( 3 posiłki w Mare Palace) , to dopłata 20 €
  • olgap1976 28.04.13, 14:32
    tak obserwuje pogodę na Rodos temperatury nie powalają :) sweterki na wieczór chyba jednak spakuje.
  • aniakp 28.04.13, 18:12
    Może nie będzie tak źle:)różne portale podaja inną pogodę i tak naprawdę nie wiadomo który z nich jest wiarygodny.Ale bluzy i sweterki chyba trzeba zabrać , wieczory mogą być zimne. Ja już dni liczę do wyjazdu :) pozdrawiam:)
  • olgap1976 28.04.13, 19:48
    Ja poczynilam pierwszy krok przynioslam z piwnicy torby podróże :) i powiedziałam dzieciom, ze wyjezdzamy gdyby wiedziały wcześniej 100 razy dziennie by pytaly kiedy wyjezdzamy;)
  • aniakp 28.04.13, 20:49
    :)dokładnie tak by pewnie było.moje torby używane -szkoliłam sie ostatnio intensywnie , przez prawie dwa tygodnie byłam poza domem . Wprawa w pakowaniu uaktywniona:)
  • olgap1976 28.04.13, 21:09
    Ja torbę częściowo mam spakowana w lutym byliśmy na wczasach, zostawiam w niej klapki, kostiumy, i inne akcesoria basenowe:)wczoraj dokupiłam krem z filtrem 30 ale chyba przesadzilam, a wiesz rodzice koleżanki córki byli u notariusza był zdziwiony jaka zgodę maja wyrazić , No nic jakby co dam im namiary na innego co będzie bardziej zorientowany.
  • aniakp 28.04.13, 21:41
    Z filtrem wcale nie przesadzilas , na pewno będzie potrzebny:)a co do zgody rodziców na wyjazd i wizyty u notariusza to jestem pewna ze to musi być zrobione.w identycznej syt. Była moja znajoma i co prawda nigdzie tego nie sprawdzali ale gdyby zechćieli to brak tego dokumentu popsuł by Wam wakacje
  • olgap1976 30.04.13, 19:04
    dostałam dzis kurierem dokumenty podróży, dziwne bo nie zamawiałam kurierem od stycznia licza sobie 20 zł, no cóż ich strata.:)
  • aniakp 01.05.13, 19:14
    Ja muszę sobie wydrukować:)i zabrać sie za pakowanie , obiecałam sobie ze tym razem zrobię to wcześniej nie jak zawsze w ostatniej chwili:)
  • olgap1976 03.05.13, 19:08
    Spakowana :) nie obyło sie bez dodatkowej walizki , w weekend w pracy a od poniedziałku lenistwo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka