Dodaj do ulubionych

KOS - wróciłam z "Kipriotis Village **** Psalidi

IP: *.net155.okay.pl 04.06.13, 09:34
Byłam w maju - było cudownie. Hotel a właściwie przepiękne 14 ha pow. zagospodarowane bungalowami i przecudowną zielenią / palmy, oliwki, przepiękne krzewy kwitnące właśnie teraz /po prostu bajka!. Na terenie 3 baseny - w tym jeden o wymiarach olimpijskich. Byłam w opcjii ALL - pyszności / przytyłam 2 kg hi.hi.hi /.
DO pięknego i klimatycznego miasta Kos - ok. 20 min. wypożyczonymi rowerami - frajda jaka nas spotkała ponadprogramowo :)) Wypożyczenie rowera / doba - 4 euro. Jeżeli pożyczasz na parę dni - oczywiście rabat . Wypożyczenie motoru - już od 30 euro/ doba / zależy oczywiście od klasy /.
W samym mieście kilometry ścieżek rowerowych no ale nie dziwota - wyspa KOS to wyspa rowerów i kotów / których jak ktoś nie lubi to niech na wyspę nie jedzie :)))/.
W maju turystów niewielu więc cudowna cisza i spokój - na ośrodku również było spokojnie no bo przed sezonem. Mimo to dużo Rosjan, Anglików, Niemców a nawet Japończyków.
Jednym słowem Wieża Babel w pigułce ha,ha,ha....
Może w sezonie jest inaczej - ja i moja rodzinka wróciłam zachwycona.....
Odpowiem na pytania :))))
Edytor zaawansowany
  • Gość: jacek IP: 195.5.188.* 04.06.13, 14:53
    Witam Kasia,
    Dziękuję za chęci i pozytywne relacje. My na początku lipca udajemy się z dziećmi do tego położonego wyżej Kipriotis Panorama Aqualand.
    Czy zaobserwowałaś możliwość wspólnego korzystania z objektów infrastruktury całej sieci Kipriotis (Village - Panoarama - Aqualand)?

I jeszcze zastanawia mnie plaża, tzn. czy są miejsca gdzie dno opada trochę łagodniej? Innymi słowy: czy mogłabyś po prostu opisać plażę? :)

Z góry dziekuję za odpowiedź.
    pozdrawiam
    jacek
  • Gość: grekomaniaczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.13, 15:21
    Kos jest cudną wyspą ,fakt,ale są ładniejsze miejscowości od Psalidi.Nieładna mała żwirowa plaża;(A nieco dalej w Marmari i Mastichari,czy też Tigaki piękne piaszczyste plaże.Polecam tamte rejony.Miłego wypoczynku;)
    Co do zwiedzania ,wszędzie blisko,najlepiej sprawdzają się skutery.
  • Gość: Kasia IP: *.net155.okay.pl 04.06.13, 18:20
    Psalidi trudno nazwać "miejscowością" - to raczej "przedmieście" KOS.
    Plaża nie powala wyglądem - fakt. Sama najbardziej lubię plaże piaszczyste jednak wyspy to mają do siebie że kamienistą też trzeba zaakceptować :)). Większość wczasowiczów okupuje i tak baseny - nasz rodzinka jednak codziennie chodziła na plażę bo nie ma to jak szum morza....i to jest cała nagroda :)))
    Grekomaniaczko wiem że gdzie indziej na KOS jest o wiele ładniej ja jednak swoim wpisem polecam ośrodek / bo tak to nazywam!!! / w którym spotkałam się z bardzo dobrymi warunkami pobytu adekwatnymi do ceny. Nienawidzę hoteli - betonowych molochów więc wygodne bungalowy położone w oazie zieleni, szum morza . piękna pogoda to dla mnie odpowiednie miejsce na wypoczynek od zgiełku miasta no i oczywiście bardzo dobra kuchnia....
  • Gość: Kasia IP: *.net155.okay.pl 04.06.13, 18:42
    Panorama położona jest na wzgórzu - byliśmy tam na wycieczce rowerowej - przepiękne widoki na morze, do plaży kawałek - trzeba przejść przez ulicę ale nie jest to problem.
    Sama plaża jak zresztą w całej okolicy - wąskawa, drobne kamyczki jednak w miejscach gdzie rozłożone są parasole i łóżka jest piasek - ponoć specjalnie nawieziony :))
    Niestety, nie byłam na plaży która przynależy do "Panoramy" - nie wiem jakie tam jest zejście do morza ale myślę że podobnie jak na "moim" kawałku - czyli od razu dosyć głęboko...
    Jeżeli chodzi o korzystanie z infrastruktury całej sieci to myślę że nie jest to problem jednak "Panorama"jest tak pięknym i chyba dobrze zagospodarowanym hotelem że nie będziecie musieli korzystać z innych obiektów.:)
    Na terenie "Kipriotis Village" oprócz kapitalnych basenów są jeszcze korty tenisowe, mini pole golfowe, wszelakie boiska sportowe, kryty basen, SPA - te ostatnie za odpłatnością niestety nie korzystaliśmy to nie podam ceny.
    Dla dzieci świetny duży plac zabaw oraz basen ze zjeżdżalniami.
    Kupowaliśmy "lasty" więc jak już pisałam - warunki adekwatne do ceny jaką my zapłaciliśmy.
    Mimo że * 4 nie mam zamiaru się "czepiać" drobiazgów bo wiem z doświadczenia że gwiazdki gwiazdkom nie równe prawda??? / ci co troszkę już poznali zakątki ziemi wiedzą o czym piszę ;).
    Miłego pobytu.
    Aha - oczywiście koty plątają się głównie tam gdzie jedzonko - czyli po tarasach restauracyjnych - nam to zupełnie nie przeszkadzało bo wiedzieliśmy GDZIE jedziemy i co nas czeka......
  • Gość: grekomaniaczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.13, 19:05
    Zgadzam się z Tobą Kasiu w całym tego słowa znaczeniu.Nigdy nie ma się wszystkiego,każdy wybiera ,to co lubi i na tym polega sztuka dobrego wypoczynku;)
    Co prawda najgorsze jest spotkanie się z przekłamaniem BP i wtedy wielkie rozczarowania,więc myślę,że dobrze jest opisać pewne rzeczy na forach,takich ,jak to.Nie ma to ,jak opinie tych ,którzy już byli(choć i tu zdarzają się malkontenci,jak i tacy ,którzy przesadzają z ochami i achami);)))
    Miłego wypoczynku wybierającym się na Kos:)
  • anja0anja0 28.12.13, 01:25
    Witam,
    pisze Pani, że w maju kwitły krzewy. A czy też oliwki i czy mocno pachną? (mam dziecko astmatyczne i muszę na to zwrócić uwagę, a wybieramy się w czerwcu).
    Czy w maju jest na tyle ciepło, żeby się wygrzać? A woda w basenach ciepła?
  • nistkaa 16.03.14, 16:27
    Kasiu, a czy można było się kąpać w tych basenach w maju? Wybieramy się na przełomie kwietnia i maja do tego hotelu i bardzo jestem ciekawa czy pogoda pozwala na kąpiele basenowe :)
  • Gość: aninia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.14, 17:04
    Byłam na przełomie czerwca i lipca zeszłego roku w bliźniaczym hotelu Kipriotis Panorama Aqualnd - woda w basenach ( jak dla mnie) nie była za ciepła wiec w maju będzie niestety zimna :(
  • Gość: ona IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.14, 08:56
    Witam

Ja lecę w czercu do Kipriotis Aqualand
    Wiesz może, bo są takie opinie w necie, czy można swobodnie poruszać się po terenie wszystkich hoteli tej sieci i czy można korzystać z infrastruktury?

Orientujesz się może, czy na miejscu w hotelu jest szansa na zakup pieluch i mokrych chusteczek dla dziecka?
  • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.14, 12:50
    Witam byłam w Kipriotisie Village rok temu
    Hotele są położone ok 500 -1000m od siebie, w Agualandzie byłam tylko raz... nei wiem czy sa sklepy, w Village jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep, ale wokól tez sa sklepy wiec mysle ze na bank kupisz pieluchy , polecam wybrac sie na kolacje ala carte do Vilage (grecka włoska oraz do Maris- na meksykanska kuchnie
  • Gość: ona IP: *.dynamic.chello.pl 09.05.14, 15:02
    dzięki za info

Co do restauracji to jak dziecko pozwoli to się udamy :) a kojarzysz jak to tam tak ca wyglądało cenowo?
  • Gość: aninia IP: *.Netcominternet.pl 09.05.14, 15:30
    Ci którzy byli zameldowani w Aqualand mogi korzystac z wszystkich bliźniaczych hoteli :) Można było jeść, pić i nikt nie zwracał żadnej uwagi nikomu. Busik hotelowy cały czas dowozi i odwozi do hotelu.
  • Gość: ona IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.14, 09:23
    super :)

dzięki
  • Gość: MOnika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.05.14, 14:34
    Na kolacje trzeba zapisać sie rano, najbardziej oblegane włoska i meksykańska, grecka nawet w południe miała miejsca...ale polecam bardzo... to jest w opcji All...
  • Gość: ona IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.14, 15:11
    my będziemy w Aqualandzie stąd moje pytanie o cenę :)

Ciekawa jestem czy tak z "ulicy" można wejść i za gotówkę coś zjeść :)
  • Gość: sdgs IP: *.pro4net.pl 13.05.14, 21:18
    witam, czy ktoś był lub jest w tym hotelu obecnie ? jak wrażenia? jaka pogoda ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka