Dodaj do ulubionych

Podróż na Thasoss

05.06.13, 15:34
Jak orientacyjne wygląda czas transfereru do hotelu na wyspie Thasos (południe wyspy) z lotniska w Kavali (transfer łączony z lotniska: prom + autokar). Będę wdzieczna za informację, gdyż planuję wypoczynek z dzieckiem a biuro podaje właśnie takie rozwiązanie komunikacyjne. Obawiam się czy nie będzie to zbyt długa podróż.
--
"Raz zobaczyć jakąś rzecz znaczy więcej, niż sto razy o niej słyszeć"
Edytor zaawansowany
  • Gość: kasia IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.13, 16:37
    Witaj, o ile dobrze pamiętam to najpierw 20 min transfer z lotniska na prom, potem godzinka promem - zaliczyłabym to do atrakcji wakacyjnych (warto mieć coś na przebranie bo może być gorąco i coś do karmienia mew, bo dosłownie podlatują i chwytają jedzenie z ręki - bułka, ciasteczka itp.) a potem 30-40 min autokarem do hotelu. Moja 3-latka zniosła podróż bez kłopotu.
  • e_podmiejska 05.06.13, 17:07
    Dzięki serdeczne za odpowiedź, Ok. godzinki promem to nie jest zbyt długo. Obawiałam się, że ie ta przeprawa będzie trwała dłużej. Moja córcia ma już prawie 7 lat więc na pewno zniesie tę podróż bez problemu.
    --
  • Gość: grekomaniaczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 17:35
    Potwierdzam,aczkolwiek w zależności od położenia hotelu skraca się lub wydłuża transfer z promu do miejsca docelowego.Miłego wypoczynku:) Napisz ,po powrocie,jak było.
  • Gość: Ktoś IP: 194.114.62.* 06.06.13, 19:08
    "Obawiam się czy nie będzie to zbyt długa podróż"
    Hej, a co powiesz na 40 godzin autokarem z Poznania na Thasoss ? :)
  • Gość: Rob IP: *.dynamic.chello.pl 06.06.13, 19:52
    Witam,

prom płynie w sumie z 40 minut. tym niemniej trzeba wziąć pod uwagę, że autobus od razu na prom nie wjedzie i trzeba się liczyć nawet z dłuższym oczekiwaniem. Ostatnio czekaliśmy jakieś 30-40 minut. W pobliżu są kafejki, więc można pójść i czegoś się napić...
    Jeśli chodzi o transfer do hotelu już na samej wyspie, to najdłużej oczywiście jedzie się do hoteli położonych na południu wyspy...mniej więcej ok. godziny.
    Miłego pobytu ! Ja jadę na Thassos w sierpniu i już nie mogę się doczekać :-)
  • bebiak 06.06.13, 20:53
    A wszyscy jesteście pewni co do tego, że jest lotnisko w Kawali czy tak Wam biuro podróży mówi?
    Może jest jakieś nowe w związk uz wybudowaniem Via Egnatia (może warto dopytać) ale wiem, że całe życie w tamtym terenie latało się do Chrisoupoli czy jakoś tak. Stamtąd dopiero odbywał się transfer:
    - albo do miasta Kawala;
    - albo do malutkiego porciku Keramoti.
    Do którego miejsca ten transfer z lotniska ma znaczenie bo rejs z Keramoti odbywa się najczęściej do stolicy Thassos czyli Limenas i jest to rejs rzeczywiście krótki (coś ok pół godziny), natomiast z portu w Kawali rejs najczęściej odbywa się do portu Ormos Prinou i trwa znacznie dłużej - nie pamiętam godzinę dwadzieścia może?

Jak ja sobie tymi trasami pływałam a pływałam sporo bo zawsze mnie gdzieś z Thassos niosło - minęło już trochę czasu i mogło się coś tam zmienić ale nie sądzę, aby wszystko się zmieniło, stąd to podnoszę, bo jakoś nikt takich możliwości tu nie rozpoznawał a ja wiem, że całe życie niektórzy mówili, że lotnisko jest w Kawali co przez lata nie było informacją prawdziwą a skoro samoloty latają do Chrisoupoli to takie możliwości rejsów na wyspę jak napisałam wyżej.
    Pozdrawiam. B.
  • bebiak 06.06.13, 21:03
    A, a dlaczego ja Was na to wszystko co wyżej uczuliłam>
    A dlatego, że Kawala jest bardzo ładnym miastem i warto ją, będąc na Thasos, zwiedzić.

Mnie też wmówiono kiedyś, że lotnisko jest w Kawali, transfer do porciku Keramoti trwał krótko, zatem wakacjując na Thassos kiedy chciałam zwiedzić Kawalę - oczywiście popłynęłam z Limenas do Keramoti. I co się okazało? Że z tego Keramoti to do Kawali musiałam się trzykrotnie przesiadać, lokalne autobusy pojawiały się rzadko - klęłam na własną niewiedzę jak licho.
    Tymczasem po Thassos świetnie jeździły autobusy, szczególnie na linii Limenas - Ormos Prinou, a stąd promy (skorelowane z autobusami) prościutko do w zasadzie centrum Kawali.

Byłam w Kawali kilkakrotnie (bo starówka z kastro tam piękna, a poza tym autobusy do Filippi, Dramy oraz promy na Limnos i Samothrake)) ale błąd podróżniczy mogłam popełnić tylko raz:)

Raz jeszcze pozdrawiam. B.
  • Gość: Rob IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.13, 10:41
    Zachęcamy opisem udam się zatem w tym roku i do Kawali i do Filippi...;-)
    R
  • e_podmiejska 07.06.13, 09:06
    Bardzo dziękuję za powyższe informacje. Port lotniczy w Kavali podaje BP, więc zakładam, że lot będzie właśnie tam:). Podróż pomimo, że łączona (różne środki transportu) nie wydaje się być uciążliwa, a wręcz jak to podaje jedna z forumowiczek może stanowić swoistą atrakcję.
    --
  • mielin 07.06.13, 09:35
    E tam info z BP:-) Ja byłam w zeszłym roku - jest dokładnie tak jak podaje Bebiaczek. Lotnisko jest w Chrisopouli niedaleko od Kawali ale jednak.
    Sprawa wygląda następująco, lot z PL 2 godz, z lotniska transfer 15 min do porciku Keramoti, o równych godzinach odpływają promy co 30 min (przypominają takie jak w naszym Świnoujściu - ale większe do obsługi po morzu- nie rzece)- przeprawa trwa 40min- jest to olbrzymia !!!! przyjemność- o ile nie ma zbyt wysokich fal- ale to dzieje się raczej rzadko jednak nam się trafiło z powrotem- bujało) Następnie ponownie transfer tym samym autokarem do hotelu, ten trwa nawet i ponad godzinę - zależnie od położenia hotelu- my byliśmy w Limenarii - przejazd trwał 1 godz 20min (ze względu na odwożenie ludzi po kolejnych hotelach- nasz był blisko końca trasy).
    Reasumując -podróż emocjnująca (bo inna), b. przyjemna, ale i długa i męcząca- od startu z PL ok 6-7 godz. Moja córka 7 lat była nieco zmęczona, małe dzieci w naszym autokarze wyły cały transfer po wyspie. Nie da się ukryć jest to nudne i męczące czasami. Z moją obecną wiedzą z malutkim dzieckiem wybrałabym raczej inny kierunek, podróż jest naprawdę dużo dłuższa niż zazwyczaj. Ale wszytko zależy od dziecka- moja córka jak była mała dużo w podróży spała - nigdy głośno nie płakała nie marudziła....
  • mielin 07.06.13, 09:43
    Ach docztałam:-) 7-latka na pewno da radę, ale moja po rejsie już zaczęła się dopytywać co kilka min. kiedy hotel:-)
  • bebiak 07.06.13, 09:59
    No toż mówię, że BP tak podają - i błędnie!
    W sumie to nawet nie wiem czemu tak czynią: co jest złego w powiedzeniu prawdy?
    A potem taki biedak jak ja swego czasu jedzie do Kawali płynąc z Thassos do Keramoti... masakra! :) OK, w ramach wakacji nie ma tragedii, ale zawsze ytłam za rzetelnymi informacjami.
    Z lotniska w Chrisoupoli do Keramoti jest bardzo blisko, do Kawali trochę trochę dalej.

Mielinko, miło Cię widzieć - po latach wielu:) Pozdrawiam bardzo bardzo ciepło. B.
  • mielin 07.06.13, 10:16
    Kochana B. ja tu cały czas jestem;-) i kochane forum o wyspach greckich też czytam tylko po cichu - i wyłącznie do Grecji nadal jeździmy:-), a dziś mnie tak wzięło na napisanie, też ściskam serdecznie:-)
  • mielin 07.06.13, 10:20
    Ach i myślę, że biura podają Kavala bo na biletach lotniczych jest symbol KAV (to lotnisko pewnie administracyjnie należy do Kavali- choć geograficznie niekoniecznie:-)
  • e_podmiejska 07.06.13, 13:17
    A skoro byłaś w Limenari, to może skorzystam jeszcze z Twojej wiedzy... Upatrzyłam sobie hitelik niedaleko tej miejscowości nazywa się Antonios (w Itace). Ma całkiem niezłe opinie. Czy może przypadkiem przechodziłać obok niego i maż jakieś swoje własne spostrzeżenia odnośnie tego hotelu i samej miejscowości (jakie plaże). Co do lotniska to dla mnie nie ma już znaczenia czy to bedzie Kavali czy jakieś inne, bo najważniejsze, że transefer do z lotniska do portu nie czasochłonny. Najważniejsze aby wszystko odbyło si "zdrowo i szczęśliwie" :) Pozdrawiam
    --
  • Gość: Kinga IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 19:35
    My wybraliśmy hotel Blue Dream Palace, na zachód od Limanarii, również z Itaki. Pierwszym typem był Antonios, ale nie ma bezpośrednio przy nim ładnej plaży. Nasz hotel jest przy plaży Tripiti, jednej z najładniejszych na wyspie, są też skałki, więc to na pewno lepsze miejsce do snurkowania. Lecimy w sierpniu, 2 osoby, zaliczka wpłacona w grudniu.
  • mielin 07.06.13, 22:18
    Ja właśnie byłam w Antoniosie:-))))) Co do dobrych opinii to podpisuję się obiema rękami:-) Hotelik malutki- kameralny (20 pokoi), super czyściutki, zadbany, właściciele przemili, posadowiony na szczycie skały - a więc z cudownym widokiem. Dlatego WARTO kupić pokój z widokiem ma morze- widok z hotelu i pokoi od morza jest bajeczny! Z tyłu z górnych pokoi widok na góry- ładny ale to nie to samo, z parterowych widok na ogórek i parking.
    Do tego z Antoniosa jest bardzo blisko do prześlicznej Limenarii (ok 15-20 min do ścisłego centrum), z jej promenadą, porcikiem i licznymi prawdziwymi greckimi tawernami (ośmiornice suszą się na linkach przed restauracyjkami)- tu nie ma angielskich/niemieckich turystów- tylko greccy, ew. z Serbii i Rumunii. Sennie, spokojnie i pięknie.
    Nieprawdą jest jakoby plaża przy Antoniosie nie była dobra, ona jest podobna do Tripiti (żwirek i kamienie otoczaki)- tamta jedynie jest szersza i ma drobny żwirek, do tego dno na Tripiti szybko zanika- nie nadaje się dla dzieci. W Limenarii dno jest jednak sporo dalej osiągalne. I opalających się mniej. I piechtą wzdłuż brzegu (można brodzić w wodzie jak w Bałtyku:-) dojdzie się do samego centrum Limenarii.

Jedyny minus Antoniosa to wyżywienie. Jest bardzo smaczne- naprawdę domowe, ale śniadania ubogie, natomiast obiadokolacje są serwowane i jednak nieduże, koniecznie trzeba coś sobie kupować do jedzenia w dzień, ta obiadokolacja to tylko skromna kolacja. No i dziecku trzeba często kupować coś innego, mojej młodej jedzenie nie zawsze pasowało- raczej wcale:-) I oprócz brodzika przy basenie dla malutkich dzieci nie ma absolutnie żadnych rozrywek dla dzieci, na terenie hotelu. No może komputer na recepcji.

PS Co do tego Dream Palace, to jest to - w mojej opinii- okropny hotel. Oglądaliśmy go w zeszłym roku. Wielka nowa betonowa landara, zniszczyła tę urokliwą plażyczkę otoczoną ślicznymi pensjonatami. W pień wycięto ten cudny piniowy lasek który jest na większości zdjęć z Tripiti:-(. Nie ma już go;-( W zeszłym roku ten hotel był jeszcze i od frontu/podjazdu i od morza niewykończony, straszył betonem i wszędzie były stalowe zbrojenia. Wewnątrz, na parterze były nawet niepomalowane korytarze, długie i ponure jak w szpitalu.
    Językiem najczęściej słyszanym w restauracji hotelowej jest rosyjski.
    Poza tym z Tripiti jest dosyć daleko do Limenarii - ponad 3,5 km (zrobiliśmy tę drogę pieszo w jedną stronę), autobusów zwłaszcza wieczorową porą brak (ost. o 20) więc jeśli się marzy o nastrojowej kolacyjce i spacerze po promenadzie zostaje taxi (drogie) lub wynajęcie samochodu.

A samo Thassos jest super- prawdziwa Grecja wita:-)

• e_podmiejska 08.06.13, 14:42
    Dziękuję za obszerne info:). Zależy mi własnie na cichym i spokojnym miejscu. Za kilkanaście dni wyjeżdżam na dwutygodniowy zaplanowany już w grudnia wypoczynek w Turcji. Ale mam jeszcze do zagospodarowania tydzień w sierpniu, więc pomyślałam sobie właśnie o Thassos. Na tej wyspie jeszcze nie byłam;) i wydaje się być taka sielska. Chyba się skuszę na ten hotelik;)
    --
  • Gość: Andrzej IP: *.147.241.171.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.06.13, 22:29
    Tak sobie poczytałem wasze posty i pooglądałem google map Kavala i myślę że przynajmniej dla mnie jest wszystko Ok. To czy promy na Thassos kursują z Keramoti i Kavali jest w tym wypadku bez znaczania. Każde BP swoich wczasowiczów zawiezie te 15 km z Lotniska do Keramoti i tam na napewno tańszy prom, niż dalszy ok 25 km dojazd do Kavali i dłuższy a zarazem droższy prom. Myślałem że w Kavali jest jeszcze jedno lotnisko,ale nic nie widziałem na zdjęciach sat.
    Indywidualny turysta może w ten sposób zostać wprowadzony w błąd i pojechać do Kavali i z tamtąd promem,ale brzez biuro to chyba wszystkich "pakują" i nie ma dla nich znaczenia poza dłuższym czasem dojazdu do hotelu. Lotnisko jak najbardziej jest poddległe Kavali, tak jak podają BP, a że jest bliżej do portu Keramoti i na samo Thassos , to tak jak Babimost dla Zielonej Góry lub Goleniów dla Szczecina. Lecąc powiedzmy z Warszawy do tych miast i chcąc się dostać do Gorzowa lub Swinoujścia nie potrzebujemy cofać się do Zielonej Góry lub Szczecina
  • Gość: gość IP: *.nsystem.pl 07.06.13, 23:14
    Zapraszam na Thassos samolotem już za 799 PLN/os.

Domin@autograf.pl
  • Gość: konkurencje IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.13, 22:59
    a ja dla kolotyru i konkurencji wkleje link serwisu gdzie sama niedawno kupilam bilet do niemiec;-)fajna obsluga i sprawne dzialanie. Pochwala sie im nalezy za dzialanie;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka