• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Wycieczka na Santorini z Krety

• IP: 89.174.56.* 20.06.13, 08:27
    Czy ktoś moze orientuje się ile kosztuje wycieczka z Krety na Santorini?Taka jednodniowa?Z Biura Podróży.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gazo-beton IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.13, 09:00
      www.itaka.pl/wczasy/grecja/kreta/index.php?zs=Wycieczki lokalne&month=06

Warto popytać w miejscowych biurach (często są to również wypożyczalnie samochodów). Dwa lata temu taką wycieczkę w Agii Pelagii można było kupić za 130 euro.
      • 20.06.13, 09:09
        Wycieczka na Santorini

Rezydenci sprzedają ją w kwotach 150-170euro, informacja od eks-rezydentki ;)

pozdrawiam,
        Iwona
        • Gość: PaniKara IP: 89.174.56.* 20.06.13, 09:17
          Dziękuję eks-rezydentce;)Wtedy jest to wycieczka jednodniowa tak?Promem czy wodolotem?
          • 20.06.13, 09:30
            Proszę ;)
            Tak, biura sprzedają wycieczkę jednodniową katamaranem (w większości przypadków MegaJet).
            Jeszcze parę lat temu (ok. 5lat) na Santorini pływał statek Golden Prince, duży wycieczkowy statek, który płynął na wyspę około 5godzin, przez 2sezony pływały też inne statki, jednak teraz wycieczki odbywają się katamaranami.

W naszym przypadku jest to również katamaran, tyle że nowszy.
            --
            wiemgdziejade.pl
            • Gość: PaniKara IP: 89.174.56.* 20.06.13, 09:41
              a prom albo wodolot?
              • 20.06.13, 09:51
                Na Santorini nie wpływają wodoloty, prom Prevelis Anek'a pływa na wyspę raz w tygodniu, ale nie są nim organizowane wycieczki objazdowe po wyspie.
                --
                wiemgdziejade.pl
    • Gość: haneczka IP: *.74.246.100.dsl.dyn.forthnet.gr 20.06.13, 09:54
      Wycieczka na Santorini odbywa sie z dwóch miejsc, albo Heraklionu albo Rethymno. z Rethymno kosztuje w tym momencie ok 120 eur wraz z transferem z hoteli i polskim przewodnikiem. Wycieczka zakupiona w biurze na mieście, a nie u rezydenta. Pozdrawiam.
      • Gość: kopytko IP: *.atman.pl 20.06.13, 10:27
        Witam eks-rezydentke :-)
        będę na Krecie w terminie od 07/07 do 21/07 , 2,5 km od Herssonisos w kierunku Malia, jestem zainteresowana wycieczką z państwem na Santorini. W jakich dniach odbywają się wycieczki, w jakich godz. wypływa się a w jakich jest powrót. Rozumie że przy zakupie transferu od Państwa, zabierają Państwo turystów z ustalonych miejsc w ustalone dni my w porcie wymieniamy voucher na bilet na wycieczkę z polskim przewodnikiem który jest obecny nam przez całą wycieczkę zgodnie z programem?
        • 20.06.13, 10:45
          Witam :)
          Wycieczka z polskim pilotem odbywa się w każdy czwartek. Statek odpływa z Heraklionu o godzinie 09:45, na miejscu jest o 11:50 - podróż odbywa się nowoczesnym katamaranem Highspeed5. Wycieczka obejmuje Oię, Firę oraz czarną plażę (Perissa lub Kamari), polski przewodnik towarzyszy w trakcie całej wycieczki - w autobusie przekazuje swoją wiedzę, w miastach pokazuje co warto zobaczyć i daje czas wolny.
          Z Santorini odpływa się o 17:55, na Krecie z powrotem jest się o 20:00. Przy zakupie transferu, o danej godzinie pod miejsce zbiórki (w zależności od hotelu, zazwyczaj droga główna przy wjeździe do hotelu) podjeżdża autokar, który zabiera wszystkich do portu, ten sam autokar również odwozi w drodze powrotnej. Na miejscu płaci się 100euro od osoby dorosłej, połowa od dziecka do lat 10ciu, tym samym dostając bilet na wycieczkę wraz z kartami pokładowymi.

W razie czego zapraszam na maila.
          pozdrawiam,
          Iwona
          --
          wiemgdziejade.pl
          • 20.06.13, 21:00
            Rejsik na Santorini z Krety jest najpopularniejszą wycieczką fakultatywną organizowaną przez biura podróży. Niestety za kwotę ok. 150-170 euro euro otrzymujecie Państwo tylko kilkugodzinny pobyt na tej pięknej wyspie, zwiedzanie jej w szaleńczym tempie bez możliwości napawania się jej urodą.

Autoway Polska proponuje w porównywalnej cenie - samodzielną 2 dniową wycieczkę z Krety. Rezerwujemy bilety na wybrany prom/wodolot z Heraklionu, nocleg w jednym z zaprzyjaźnionych hoteli, wynajęcie samochodu i podstawienie go we wskazane miejsce (promowisko/hotel).

W przeciągu 2 dni jesteście Państwo w stanie zobaczyć zarówno Santorini jak i wysepki które odłączyły się od niej podczas wybuchu wulkanu – Nea Kameni i Thirassię.

Drugiego dnia pobytu na Santorini proponujemy rejsik piracką karawelą, po zalanym kraterze wulkanu (kalderze) od godz. 10.30 do godz. 16.00/16.30 (bilety kupuje się w hotelach lub miejscowych biurach w Thirze, cena – od 20 euro/osoba dorosła, (dzieci do 10 lat – 50%). W programie takiej wycieczki jest:

oglądanie klifów Santorini od strony morza: Thira, Oia,
            przepłynięcie na wygasły wulkan Nea Kameni: 1,5 godz czasu na obejrzenie krateru wulkanu i unoszących się dymów siarkowych,
            dopłynięcie do gorących źródeł wybijających spod wulkanu, możliwość wykąpania się i oklepania leczniczym błotem,
            pobyt na wysepce Thirassi: czas na ew. obiad, plażowanie (ok. 1,5 godz)
            powrót do portu Athinos na Santorini, z którego odpływa się na Kretę.

Osoby zainteresowane bliższymi szczegółami 2 dniowej wycieczki na Santorini prosimy o KONTAKT : info@autoway-polska.com
            --
            pozdrawiam
            Autoway Polska - Wynajem aut w Grecji i wyjazdy indywidualne m. in na Santorini
          • Gość: gość IP: *.toya.net.pl 22.07.13, 15:23
            Witam, byłam z Państwem na Santorini (tj. wiemgdziejade)w ostatni czwartek tj. 18/07/2013. Polecam. Wycieczka dobrze zorganizowana. W związku z chorobą dziecka bez problemu został nam zmieniony termin wycieczki z 11/07/2013 na 18/07.
          • Gość: juka IP: 195.149.64.* 29.07.13, 15:50
            Witam , czy możliwa jest wycieczka z Państwa biurem z Rethymnonu , będziemy w hotelu Silver Beach w Gerani Chanion.
            • 29.07.13, 16:14
              Witam,
              Jeśli chodzi o nas, najdalej na zachód od Heraklionu, transfer organizowany jest z Fodele (mniej więcej połowa drogi między Rethymno a Heraklionem). Jeśli i tak chcielibyście Państwo skorzystać z wycieczki, wówczas można dojechać do Heraklionu na własną rękę autobusem KTEL (wyjeżdża z Rethymnonu o 07:30, na miejscu jest przed 09:00) lub samochodem.
              W razie czego można pisać na maila lub dzwonić.

pozdrawiam,
              Iwona
              --
              wiemgdziejade.pl
    • Gość: rafał IP: *.home.otenet.gr 28.06.13, 13:06
      właśnie jutro wybieramy się tam z retymna, koszt osoby dorosłej 115 e , dziecko 1/2 ceny, bez transferu na prom ( mieszkamy w retymnie , podjedziemy autkiem), na miejscu opieka polskiego przewodnika oraz autokar, wycieczka jednodniowa , biuro greenways vis-a-vis przystani promowej centrum retymna pozdrawiam
      • 28.06.13, 20:56
        podziel się wrażeniami jak wrócisz z tej wycieczki
    • Gość: Ania IP: 185.8.14.* 23.07.13, 19:51
      Byłam z rodziną na początku lipca na Santorini z wiemgdziejadę. Wszystko było dobrze zorganizowane, pilotka wyjaśniła co i jak. Najbardziej obawiałam się podróży statkiem, ale okazała się być szybka, statek był chyba nowy. W Santorini jestem zakochana! Nawet upał nam nie przeszkadzał :) Polecam.
      • Gość: malutka11 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.14, 14:24
        Witam,chciałam zapytać o opinie na temat wiemgdziejade.rozważam wybranie sie z tym Państwem w czerwcu na jednodnodniową wycieczke na Santorini a także wypożyczenie samochodu na dwa dni.pierwszy raz jade za granice i niechciałabym wrócić zawiedziona.
        Prosze o szczere odpowiedzi :-)
        • Gość: oli IP: *.adsl.inetia.pl 26.04.14, 18:35
          Na jeden dzień na Santorini to szkoda czasu i pieniędzy. Przynajmniej na dwa dni!

Mnie w organizacji takiej wycieczki pomogła neronka, za jej pośrednictwem wypożyczyłam też samochód na Krecie, na Santorini i na Zante. Tak że ją mogę polecić www.autoway-polska.com/kreta.
          wiemgdziejade nie kożystałam bo oni chyba dopiero drugi czy trzeci sezon.
          • Gość: malutka11 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.14, 12:56
            Ale ja jadę tylko na tydzień,dlatego wypad na 2 dni na santorini niestety odpada bo chcę jeszcze zwiedzić Kretę i oczywiście przynajmniej jeden dzień poświęcić na leniuchowanie na plaży... :)
            Czy jest ktoś jeszcze kto mógłby mi pomóc w tej spawie?
          • 28.04.14, 13:56
            2gi po ośmiu latach rezydentury i pilotowania na Krecie ;-)

pozdrawiam,
            Iwona :)
            --
            wiemgdziejade.pl
          • Gość: d nowak IP: 89.78.82.* 30.04.14, 20:39
            witam
            proszę o informację odnośnie takiego 2 dniowego wyjazdy z krety na santorini
            pozdrawiam
            • 01.05.14, 11:58
              Proszę o podanie adresu mailowego
              --
              pozdrawiam
              Autoway Polska - Santorini indywidualnie
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.