Dodaj do ulubionych

Paralia sierpień, SKARPA, Hotel Grand Blue

IP: *.protonet.pl 22.07.13, 22:21
Witam wszystkich!

Czy ktoś wybiera się w sierpniu do Paralii?
Zamierzam wyjechać ze SKARPY do Hotelu Grand Blue 4 sierpnia.
Nie znalazłam zbytnio żadnych informacji o tym hotelu.
Czy ktoś w nim był? Jak oceniacie biuro SKARPA?
Co powiecie o Paralii? Co warto tam zwiedzić "na własną rękę".
Edytor zaawansowany
  • 23.07.13, 17:39
    Wróciliśmy z Paralii wczoraj. Byliśmy też ze Skarpą, ale hotelu, o który pytasz nie znam. W samej Paralii poza cerkwią nic ciekawego do zwiedzania nie ma. Biuro organizuje wycieczki fakultatywne m.in.: do Meteorów ( byliśmy i na pewno warto), Aten itp. Liczyć się trzeba z tym, że wszystkie wyjazdy są dość wcześnie np. 6.30, 5.30, a do Aten wyjazd ok. północy (ponad 500 km). Sama miejscowość bardzo tłoczna. Plaża piaszczysta, ale wąska i w związku z tym także zatłoczona. Dużo luźniej jest na plaży oddalonej od centrum (ok. 20 minut na piechotę).
    Biuro podróży w porządku ( żadnych trudnych sytuacji nie mieliśmy), przejazd zorganizowany sensownie (co 3 godz. postój, jedzie łącznie 3 kierowców, którzy się zmieniają). Zakupy robiliśmy w Lidlu i markecie Best Price (lepiej zaopatrzony). Sporo jest także mniejszych marketów.
    --
    Nasza Karolinka ma już...
  • Gość: unlogged IP: *.protonet.pl 23.07.13, 18:48
    Ceny w Lidlu i tym markecie zbliżone? :) Jakieś przykładowe ceny? Np. jakieś napoje, alkohol. Czy na granicy były jakieś nieprzyjemne sytuacje? My jedziemy na dowód. Można mieć w torbie jakiś alkohol i papierosy? ;) Dużo tam Polaków?
  • 23.07.13, 21:11
    Na granicy nikt bagażu nie sprawdzał. Żadnych nieprzyjemnych sytuacji nie było. Wiele osób jechało z dowodami osobistymi, są honorowane na wszystkich granicach. Najdłużej czeka się na granicy z Macedonią i Serbią. Ceny są różne np. mleko w Lidlu 0, 80, a w Best Price 1, 70. Piwo ok. 1-2 Euro, tanie jest wino od 2 Euro( Lidl). Fanta 1,5 l - ok. 1,5 Euro. Winogrona 2 , arbuzy 0,30 za kg. Krem do opalania Vichy 300 ml - 21 Euro ( za identyczny w Polsce płaciłam 60 zł). Generalnie ceny żywności są wyższe niż w Polsce. Alkoholu i papierosów w większych ilościach przewozić nie można ( ale nie mam pojęcia jaki jest limit). Polaków jest mnóstwo. W niektórych restauracjach menu jest po polsku. Ceny posiłków w knajpach średnio ok. 6 Euro, ale np. grillowana ośmiornica+ frytki+sałatka kosztuje 12. Leżak + parasol na plaży to koszt ok. 3 Euro od osoby (trzeba zamówić np. piwo,, sok, kawę mrożoną).
    --
  • Gość: unlogged IP: *.protonet.pl 23.07.13, 22:19
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) Jest to nasz pierwszy wyjazd za granicę i stąd moje pytania. Jeżeli chodzi o alkohol to nie mamy zamiaru nic przemycać, chodzi o to, żeby mieć coś swojego jeśli byśmy zaprzyjaźnili się z kimś w hotelu ;) A papierosy wiadomo :) Kremy do opalania kupię w PL. A jeśli chodzi o dyskoteki w Paralii to zazwyczaj wstęp dla kobiet darmowy? A panowie jaki koszt wejściówki? Jest tam jakiś bankomat?
  • 24.07.13, 00:52
    Bankomat jest. Jeśli chodzi o dyskoteki to nie pomogę. Nie mam pojęcia, ile kosztuje wejściówka. Kobiety, jeśli wierzyć reklamom, wstęp mają darmowy.
  • Gość: unlogged IP: *.protonet.pl 25.07.13, 16:25
    Dzięki za odpowiedź, przynajmniej teraz trochę mniej się stresuje. :)
  • Gość: zbych IP: *.adsl.inetia.pl 07.08.13, 17:56
    ja jade 19 sierpnia do posejdonu czy ktos jedzie
  • Gość: unlogged IP: *.protonet.pl 25.07.13, 16:27
    I jeszcze jedno moje pytanko, czy w autobusie kawa i herbata były serwowane za free czy za dopłatą ;)
  • 27.07.13, 00:22
    Bankomatów jest kilka . Jeden np blisko kościoła. Co do podróży autokarem nie pomogę bo jeżdżę autem:-) Będę w podobnym terminie w tym roku - od 10.08 .
    - --
    1talea
  • 27.07.13, 23:12
    Kawa i herbata kosztuje 3 zł. W czasie podróży bardzo przydaje się zagłówek i cienki polarowy koc ( w nocy jest chłodno).
    --
  • Gość: unlogged IP: *.protonet.pl 28.07.13, 22:10
    Będzie poducha i kocyk :) Już nie mogę się doczekać :) Szkoda, że napoje nie są za darmo :)
  • Gość: Iza IP: *.tn.pl 19.08.13, 16:24
    Witam,
    a czy ktoś wybiera się do Paralii na przełomie sierpnia/września?:)
  • Gość: unlogged IP: *.protonet.pl 19.08.13, 17:27
    Właśnie wróciłam z Paralii i jest tam przepięknie. Nie można mówić o nudzie. Jeżeli chodzi o plażowanie, to faktycznie w "centrum" plaża bardzo wąska, ale w prawo bądź lewo coraz szersza. Polecam wycieczkę na Meteory. Jeżeli chodzi o samo biuro podróży, to nie mam zastrzeżeń. Podróż trwała ok. 25 godzin. Wszystko zależy od odprawy na granicy Serbskiej. Z powrotem zatrzymywaliśmy się w strefie wolnocłowej. Warto kupić papierosy, ale trzeba brać pod uwagę ograniczenie w ilości przewożonych papierosów.
    Jeżeli masz jakieś pytania to dawaj, chętnie odpowiem :)
  • Gość: Iza IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.13, 08:44
    Byłam tam ostatnio 4 lata temu i mam nadzieję , że zbyt dużo się nie zmienilo..:)
    Interesuje mnie jeszcze czy w Katerini organizowane są wieczory greckie - może wiesz coś na ten temat, czy raczej są to imprezy wyjazdowe do innego miasta?

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.