Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Planowanie urlopu na własną rękę 2014 czas zacząć Dodaj do ulubionych

Po sezonie 2013 pozostały już tylko wspomnienia, warto więc na długie jesienno zimowe wieczory powoli zacząć planować urlop na własną rękę na 2014 r.
Jest to niejako kontynuacja wiadomo którego wątku.
Wygląda na to, że utrzymały się wszystkie kierunki które Ryanair oferował w mijającym roku, tak więc mamy Kretę (Chania) z Wrocławia, Katowic i Modlina, Cypr (Paphos) z Krakowa i Kos również z Krakowa, dni lotów się nie zmieniły, godziny lotów czasem, ale tylko kosmetycznie. Doszło jedno połączenie, które niezmiernie mnie cieszy czyli z Modlina polecimy do Salonik 2x na tydzień we wtorki i soboty od 15.04 do 25.10.
Nie wiadomo jak będzie z połączeniem Wizzair na Cypr (Larnaka), póki co nie ma go w systemie. Mamy za to dwa dodatkowe kierunki tego przewoźnika, z Warszawy polecimy raz w tygodniu na Korfu i Kretę (Heraklion) - soboty od 21.06. do 13.09., szkoda tylko że tak krótko.
Inną opcją są czartery, najniższe ceny od kilku lat ma TUI, warto zaglądać na ich stronę bo bilety można kupić już za 400 zł RT z walizką włącznie, inni tour operatorzy też oferują czartery ale w cenie dużo wyższej.
Zyskaliśmy od jakiegoś czasu bezpośrednie połączenia greckich linii - Aegean Airlines z Warszawy do Aten, a co za tym idzie możliwość dalszej podróży na wyspy bądź część lądową, ceny od ok 110 e do Aten i dalej od 175 e (np Santorini) w taryfie GoLight (tylko z podręcznym), wg. mnie ceny jak najbardziej korzystne.
Wygląda na to że nasz LOT też będzie dalej latał do Aten.
To chyba na tyle jeśli chodzi o bezpośrednie loty z Polski do Grecji, być może Ryan lub Wizz jeszcze coś dorzuci na sezon letni, widać że siatka się raczej rozrasta niż kurczy.
Lotów z przesiadką do Hellady jest już całe mnóstwo, każdy może sobie samemu sprawdzić na stronach przewoźników.

Jeśli ktoś jest zainteresowany podpowiedziami lub ma pytania niech pisze śmiało na gazetowego, jak tylko będę umiał i wiedział jak to pomogę. Jeśli mam pomóc komuś ułożyć plan zwiedzania danej wyspy bądź części lądowej to proszę aby napisać mi:
a) ile dni ma trwać zwiedzanie, jakimi środkami komunikacji (wypożyczone auto, autobus), jak intensywnie,
b) jeśli Kreta to w jakiej okolicy planujecie noclegi,
c) co Was interesuje a co można spokojnie pominąć (plaże, widoki, monastyry, urokliwe wioski i miasteczka, wąwozy, góry, jaskinie, itd...)
d) w miarę możliwości proszę poczytać relacje innych o wyspie, regionie i napisać które miejsca chcecie zobaczyć, a co Was nie zachwyciło i spokojnie możemy pominąć.

Jeśli są jakieś uwagi co do treści, promocji i konstrukcji poprzedniego wątku to proszę tam napisać sugestie co i jak zmienić. Samemu zauważyłem, że chyba nie ma co kolejnych promocji np. na Kretę pisać pod ostatnimi postami dotyczącymi Krety tylko na samym końcu wątka, tak jest chyba czytelniej.
Zachęcam do czynnego wrzucania promocji, im będzie tego więcej tym więcej z nas skorzysta.
Pozdrawiam i życzę udanych łowów
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-500 501-545
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.