• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Planowanie urlopu na własną rękę 2014 czas zacząć Dodaj do ulubionych

• 09.11.13, 15:50
    Po sezonie 2013 pozostały już tylko wspomnienia, warto więc na długie jesienno zimowe wieczory powoli zacząć planować urlop na własną rękę na 2014 r.
    Jest to niejako kontynuacja wiadomo którego wątku.
    Wygląda na to, że utrzymały się wszystkie kierunki które Ryanair oferował w mijającym roku, tak więc mamy Kretę (Chania) z Wrocławia, Katowic i Modlina, Cypr (Paphos) z Krakowa i Kos również z Krakowa, dni lotów się nie zmieniły, godziny lotów czasem, ale tylko kosmetycznie. Doszło jedno połączenie, które niezmiernie mnie cieszy czyli z Modlina polecimy do Salonik 2x na tydzień we wtorki i soboty od 15.04 do 25.10.
    Nie wiadomo jak będzie z połączeniem Wizzair na Cypr (Larnaka), póki co nie ma go w systemie. Mamy za to dwa dodatkowe kierunki tego przewoźnika, z Warszawy polecimy raz w tygodniu na Korfu i Kretę (Heraklion) - soboty od 21.06. do 13.09., szkoda tylko że tak krótko.
    Inną opcją są czartery, najniższe ceny od kilku lat ma TUI, warto zaglądać na ich stronę bo bilety można kupić już za 400 zł RT z walizką włącznie, inni tour operatorzy też oferują czartery ale w cenie dużo wyższej.
    Zyskaliśmy od jakiegoś czasu bezpośrednie połączenia greckich linii - Aegean Airlines z Warszawy do Aten, a co za tym idzie możliwość dalszej podróży na wyspy bądź część lądową, ceny od ok 110 e do Aten i dalej od 175 e (np Santorini) w taryfie GoLight (tylko z podręcznym), wg. mnie ceny jak najbardziej korzystne.
    Wygląda na to że nasz LOT też będzie dalej latał do Aten.
    To chyba na tyle jeśli chodzi o bezpośrednie loty z Polski do Grecji, być może Ryan lub Wizz jeszcze coś dorzuci na sezon letni, widać że siatka się raczej rozrasta niż kurczy.
    Lotów z przesiadką do Hellady jest już całe mnóstwo, każdy może sobie samemu sprawdzić na stronach przewoźników.

Jeśli ktoś jest zainteresowany podpowiedziami lub ma pytania niech pisze śmiało na gazetowego, jak tylko będę umiał i wiedział jak to pomogę. Jeśli mam pomóc komuś ułożyć plan zwiedzania danej wyspy bądź części lądowej to proszę aby napisać mi:
    a) ile dni ma trwać zwiedzanie, jakimi środkami komunikacji (wypożyczone auto, autobus), jak intensywnie,
    b) jeśli Kreta to w jakiej okolicy planujecie noclegi,
    c) co Was interesuje a co można spokojnie pominąć (plaże, widoki, monastyry, urokliwe wioski i miasteczka, wąwozy, góry, jaskinie, itd...)
    d) w miarę możliwości proszę poczytać relacje innych o wyspie, regionie i napisać które miejsca chcecie zobaczyć, a co Was nie zachwyciło i spokojnie możemy pominąć.

Jeśli są jakieś uwagi co do treści, promocji i konstrukcji poprzedniego wątku to proszę tam napisać sugestie co i jak zmienić. Samemu zauważyłem, że chyba nie ma co kolejnych promocji np. na Kretę pisać pod ostatnimi postami dotyczącymi Krety tylko na samym końcu wątka, tak jest chyba czytelniej.
    Zachęcam do czynnego wrzucania promocji, im będzie tego więcej tym więcej z nas skorzysta.
    Pozdrawiam i życzę udanych łowów
    Zaawansowany formularz
    • Gość: nina104 IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.13, 16:12
      Właśnie kupiłam bilety na Aegean Airlines do Aten na wrzesień(8 dni) i mam serdeczną prośbę. Szukam romantycznego i urokliwego miejsca na podróż poślubną. Samochód odpada w dalszej drodze. Chcemy 1 dzień przeznaczyć na Ateny, a resztę- może Peloponez (Nafplio Tolos), może któraś z Cyklad. A może coś urokliwego na lądzie, w niedalekiej odległości i dobrze skomunikowane z Atenami? Proszę o rady, wiem, że Grecję znasz świetnie i liczę na pomoc.
      Pozdrawiam
      • 09.11.13, 18:57
        Planuję wakacje 2014 na przełomie lipca i sierpnia w Grecji. Z powodu cen lotów z W-wy do Aten, pozostał do zwiedzenia kontynent, najlepiej blisko stolicy. O ile na temat wysp znalazłam mnóstwo informacji, o tyle o wypoczynku w okolicach Aten - niewiele. Czy w ogóle warto się wybrać w te okolice (z dziećmi w wieku 13 i 5 lat), czy jednak lepiej wybrać spokojniejszą wyspę, co, niestety, bardzo powiększa koszty. Piterkowi gratuluję pasji. Naprawdę jestem pełna podziwu dla Twojej wiedzy na temat wypoczynku w Grecji.
        Pozdrawiam
        • 10.11.13, 22:34
          Hej Tania
          Niestety jedno z drugim się kłóci, przełom lipca i sierpnia to najdroższy okres na planowanie wakacji. Nie bierzesz pod uwagę końca czerwca, będzie łatwiej o tanie loty a i noclegi wyjdą taniej, no i nie będzie tak upalnie. Wielu informacji o wypoczynku w Atenach i okolicach nie znalazłaś bo to miejsca bardziej na zwiedzanie niż wypoczynek, nie bierzesz pod uwagi Chalkidiki, Krety, Kos?
          Może uda się kupić bilety w dobrej cenie na jakąś wyspę, póki co tylko z podręcznym w Aegeanie można polecieć za ok 700 zł RT.
          Pozdrawiam
        • Gość: jola IP: *.adsl.cyta.gr 19.11.13, 22:11
          Jeżeli chcesz spędzić wakacje w Atenach polecam dom do wynajęcia w okolicy Marathon
          około 37km.od Aten. Oferta na stronie www.wakacyjny wynajem.pl nr.oferty 10650.
          Kontakt w języku polskim.
        • 26.02.14, 10:09
          Wypoczynek w Atenach i okolicach jest realny i może byc w miarę ekonomiczny.Jest wiele miejsc do zwiedzania ,począwszy od muzeów poświęconych kulturze Grecji (istnieje nawet muzeum starych aut koło Narodowego muzeum w Atenach) skończywszy na zoo i luna parkach. Jest również Planetarium i Centrum Grecki Świat w którym można cofnąć się w archaiczne czasy podziwiając efekty 3D...W okolicach Aten znajdują się godne do zwiedzania miejsca z imponującymi zabytkami i wartościami historycznymi takie jak Korynt( można dojechać szybką kolejka z centrum Aten) Maraton,Delfi,Sunio...do wyboru do koloru..
          Koszt hotelu w Atenach czy na wyspie jest w przybliżeniu jednakowy. Dwa lata temu na Santorini trzy osobowy pokój ze śniadaniem,TV,Klima i drzwi wejściowe 5 metrów od basenu,kosztował mnie 35€... Pozdrawiam serdecznie...
          --
          atenytrans.blogspot.gr
      • Gość: ritazien IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.13, 07:57
        My 3 września ruszamy na Santorini. Na podróż poślubną jak znalazł :)
        • 10.11.13, 22:41
          Jak znalazł:) Oby tylko rzesze turystów nie przeszkodziły Wam w spędzaniu romantycznych chwil, choć wieczorem Oia czy Fira są zdecydowanie bardziej urokliwe niż za dnia. Teraz tylko wybrać fajny hotelik, najlepiej z widokiem na kalderę a jest tam ich bez liku.
          Zazdroszczę tej Santorini :)
      • 10.11.13, 22:05
        Szkoda że nie kupiłaś od razu biletów gdzieś dalej Aegeanem bo wyszły by taniej niż ewentualne dokupywane później osobno. Tolo odradzam bo tam nie znajdziesz urokliwych miejsc, to typowy kurort, nawet się nad nim nie zastanawiaj. Natomiast Nafplio zdecydowanie tak, to strzał w 10, nawet na kilka dni, wg mnie jest tam bardzo romantycznie i jest to jedno z najładniejszych miasteczek w Grecji. Masz tam i wąskie uliczki, fajne placyki, urokliwą starówkę, są tam 3 twierdze, nawet fajna plaża w niedalekiej odległości, nie znam nikogo kto tam był a by mu się nie podobało. W niedalekiej odległości - w Epidauros masz najpiękniejszy i najlepiej zachowany teatr starożytnej Grecji, jak będziesz miała szczęście to możesz trafić na jakieś przedstawienie. Nie wiem na ile w grę wchodzą ruiny ale masz ich pod nosem od groma, Mykeny, Argos, Akrokorynt... Niesamowicie urokliwe i romantyczne miasteczko, szczególnie nocą to Monemvasia, tam spędzić noc w jednym z malutkich hoteli... bajka, zapamiętała byś do końca życia ale bez auta chyba by się nie obyło.
        Z Aten łatwo możesz popłynąć na wyspy Argosarońskie, po jednym noclegu na Eginie, Poros, Hydrze, Spetses lub jak się da to jednego dnia po kilka godzin na każdej z nich. Opcji masz naprawdę wiele wliczając oczywiście Cyklady, je jednak zostawił bym na kolejny urlop... a może nie:) Rozumiem że nie macie prawa jazdy, bo w innym przypadku była by wielka szkoda nie rzucić okiem na tyle miejsc wartych zerknięcia... ehh. Pooglądaj w google miejsca o których Ci pisałem i może któreś Cię zainteresuje.
        Pozdrawiam
        • Gość: nina104 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.13, 12:17
          82 piterek- dziękuję! Wiem, że Nafplio jest piękne i na podróż poślubną jak znalazł. Jednak jedna sprawa mnie niepokoi. Zależy nam bardzo na plażach i kąpielach, a tych chyba na miejscu brakuje. Stąd padł wybór na pobliskie Tolo. A może coś innego zaproponujesz na Peloponezie oprócz odległego Monemvasia? Nie chcemy tułaczki z wyspy na wyspę jak w przypadku wysp Argosarońskich. Chodzi bardziej o pobytowy wyjazd z wypadem do Epidauros, czy Myken. Jeśli cos przyjdzie ci na myśl czekam na sugestie i dziękuję za dotychczasowe rady
          • 14.11.13, 01:00
            Ogólnie to w Nafplio jak zauważyłaś plaży nie ma nie licząc mikroskopijnej Arvanitii u stóp twierdzy, dużo większa jest 3 km od miasta - Karathona, w sezonie jeździ na nią bus. Tolo też nie ma jakiejś wyjątkowej plaży, już lepiej podjechać troszkę dalej, do Drepano, tam powinno być ładniej i spokojniej.
            Więcej o Nafplio tu:
            www.visitnafplio.com/visitnafplio.com/Home.html
            www.greeka.com/peloponnese/nafplion/
            Co do wysp Argosarońskich, nie gadaj że nawet jednej z nich nie macie w planach.
            Pozdrawiam
          • 16.11.13, 11:07
            Witaj, Piterka rady to bardzo dobre rady ;)
            Też uważam że Nafplio to piękne miejsce nie tylko na podróż poślubną. Każdy tam znajdzie coś dla siebie. Jeśli zależy Wam na spokoju i plaży to jak najbardziej polecane Drepano wybierzcie o ile lubicie kamieniste plaże
            fotoforum.gazeta.pl/72,2,882,99514156,112790747.html
            woda ciepła, czysta jedynie trzeba się zaopatrzyć w buty do kąpieli, ale pływanie w nich to nie problem :)
            Jeśli można podpowiedzieć: na Peloponezie warto pokusić się o wyprawę do Mavrovuni k. Gythio - plaża piaszczysta bardzo długa a i pobliskie Gythio urocze, miejsc noclegowych sporo.
            fotoforum.gazeta.pl/72,2,882,99514156,99519453.html
            Myślę ze połączenie do Sparty można znaleźć, a potem do Mavrovuni.
            My byliśmy tam w najgorszym z możliwych okresów - sierpień okolice 15 sierpnia i nie widać było tłoku na plaży.
            Pozdrawiam
            --
            Wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy. D.Defoe
            • 19.11.13, 00:34
              Kalanitka bardzo dobrze pisze że Gythio też jest warte odwiedzin, bardzo ładnie - amfiteatralnie położone miasteczko, kolorowe domy, wąskie uliczki, placyki z palmami, długa i ładna plaża w nieodległym Mavrovouni.
              Z Gythio gdybyś chciała to dostaniesz się m.in do Monemvasi czy Jaskiń Dirou
              Skoro lecimy już na południe Peloponezu to może przypadnie Ci do gustu też miasteczko Koroni z ładną plażą i twierdzą i Methoni (oba przez Kalamatę):
              www.ktelmessinias.gr/?module=default&pages_id=44&lang=en
              Niedaleko jest też ładne Pilos (niezła historia miasta) z nieodległą, jedną z najładniejszych plaż w Grecji - Voidokilią:
              www.voidokilia.com/voidokilia/00-Voidokilia-Story-EN.htm
              Nie wiem ile miejsc noclegowych planujesz ale jeśli byś chciała pojechać gdzieś dalej oprócz Napflio to w/w miejscowości też powinny spełnić Twoje wymagania. Patrząc się na te rozkłady:
              www.athensguide.com/practicalinfo/busschedulesA.htm
              ktel-lakonias.gr/?q=en/content/timetable-schedule
              www.inlaconia.gr/laconia/name/ktel/l/gb/
              to może lepiej najpierw pojechać prosto z Aten do Gythio/Koroni/Methoni a potem wracając pobyć kilka dni w Napflio.
              Acha, ja będę truł mimo wszystko o Poros, warto się tam wybrać, tym bardziej że z Napflio jeżdżą autobusy do Galatas - miasteczka na przeciwko Poros z którego popłyniesz na wyspę:)
              Inne miasteczka i wioski warte wg mnie odwiedzenia, ale to już bardziej dla zmotoryzowanych: Dimitsana, Karitena, Lagadia, Stemnitsa, Gerolimenas, Limeni, Vathia, Lagkada, Świątynia Apollina w Bassaj.
              Ps. właśnie zdałem sobie sprawę że i dla mnie Peloponez przesuwa się coraz bardziej do przodu w hierarchii jeśli chodzi o tegoroczne wakacje... kule bele, zaś wszystko się wywraca do góry nogami:(
              Pozdrowionka
              • Gość: nina104 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.13, 11:20
                Dzięki serdecznie:) wszystkie informacje są dla mnie cenne i na pewno przynajmniej z części skorzystam. Szczerze mówiąc również patrzyłam na Poros, ale z myślą o kilkudniowym zakotwiczeniu się. Nie mamy zbyt dużo czasu, na Peloponez planujemy 6 noclegów i dwa w Atenach. Oto cały pobyt! Nie każdy może wybrać się w miesieczną podróż poślubną:(
                Rozważam również to, co napisał 82piterek, czyli Gythio. Ale czy druga połówka zgodzi się na rozerwanie tych 6 dni na dwa miejsca, oto pytanie... Nie tak do końca szukamy totalnej ciszy, Nafplio by nas radowało, ale co z plażami? Nie mam też namiaru na większy hotel, ze śniadaniami i basenem - tu są tylko (na nasze finansowe możliwości) małe pensjonaciki. Booking nie ma nic dobrego do zaoferowania.
                • 21.11.13, 17:39
                  W Nafplio nie szukaj wielkiego hotelu. Jest jeden nad starówką ale to bez sensu. Pensjonaciki są w samym centrum a śniadanie (i kolację) można zjeść na tarasie z takim widokiem
                  --
                  ------------
                  Grecja Turcja i inne relacje z podróży
          • 21.11.13, 17:33
            W Nafplio plaża to niestety kawał betonowego bulwaru u stóp twierdzy.
            Za to Gythio.. niewiele dalej a miejsce super :)
            Bliżej jest jeszcze Epidavros... też fajne miejsce na wypoczynek.. a do Nafplio można stamtąd autobusem podjechać.
            --
            ------------
            Grecja Turcja i inne relacje z podróży
    • 09.11.13, 20:42
      Aegean Airlines
      WAW - ATH ceny na 9 listopada 2013, taryfa GoLight

od czerwca do września masa lotów po 41,86€/os
      powrotne od 58€
      szczegóły taryfy en.aegeanair.com/travel-information/travel-classes/economy-class/

WAW - Corfu od 73€/os, przesiadka w Atenach, powrotne od 82€
      WAW - Kos od 78€/os, przesiadka w Atenach, powrotne od 81,72€
      WAW - Mykonos od 79,17€, przesiadka w Atenach, powrotne od 71,72€
      WAW - Santorini od 78,50€, przesiadka w Atenach, powrotne od76,96€

Szukajka niskich taryf en.aegeanair.com/special-offers/low-fare-calendar/?icn=golight1010&ici=homepage_gallery
      • 10.11.13, 02:55
        Warto rezerwowac hotele/apartm. ze strony: expressrooms.com
        dwa tygodnie dla dwoch osob w maju/czerwcu 2014 to koszt 450 -550 zl. /wyspy greckie/, w okresie wakacyjnym troche drozej ale warto.Z przelotem moze to byc koszt ok. 650zl./os za 2 tyg. plus koszty wyzywienia.
        • Gość: ardiss IP: *.plastcom.pl 10.11.13, 10:12
          650 pln? kurcze, jak to zrobić...??
          • 11.11.13, 00:15
            jak to zrobic!?, w poprzednich postach masz przykladowe ceny biletow lotniczych; upoluj tani lot a potem do tego terminu wykup online noclegi... ot i cala sprawa.
    • 13.11.13, 01:47
      Jak ktoś z Was planuje zimę w Grecji to jest teraz do tego znakomity czas. W Ryanie sporo biletów po 15e za odcinek. Skoro samoloty latają pomiędzy Chanią, Salonikami i Pafos bezpośrednio to można złożyć m.in. takie kółeczko:
      Kraków-Bergamo 17.01. 63zł min. 5 biletów
      Bergamo-Paphos 18.01. 23e min. 5 biletów
      Paphos-Chania 21.01. 15e min 5 biletów
      Chania-Saloniki 23.01. 14e min 5 biletów
      Saloniki-Rzym Ciampino 24.01. 15e min 5 biletów
      Rzym Ciampino-Kraków 26.01. 15e min 5 biletów
      Terminy można właściwie dowolnie modyfikować.
      Razem ok 100e czyli 430 zł.
      Właściwie to już miałem brać... a tak to może ktoś skorzysta.
      Pozdrawiam
      • 13.11.13, 17:06
        Fajny składak :-) i w niezłej cenie :-)
        dzięki!
        --
        www.mlecznepodroze.pl
        • 21.11.13, 00:10
          Nie gadaj że kupiłaś:) Jak tak to chcę jakiś magnez na lodówkę;)
    • 14.11.13, 08:10
      Niestety na gazetowego nie umiem pisać, więc napiszę tutaj.
      W sezonie lato 2013 nasz wyjazd na Kretę nie doszedł do skutku ze względu na przesunięty termin przeprowadzki, atrakcyjną cenę biletów dla naszej czwórki 1850 zł (lipiec/sierpień) i zarezerwowaną miejscówkę na booking.com
      Jesteśmy z Gdyni.
      2 osoby dorosłe i 2 dzieci (11 i 9 lat)
      Planujemy 14 dniowy pobyt przełom lipca/sierpnia.
      Chcielibyśmy wynająć samochód i objechać wyspę/ jej część zmieniając również miejsce zamieszkania max 4 razy
      Chciałabym, żeby trasa była pod dzieci, najchętniej atrakcje przyrodnicze, zwierzęta, urokliwe miasteczka, piękne plaże, aquapark
      Chętnie spędzilibyśmy noc na Santorini, wiem, wiem odradzaliście w zeszłym roku, ale może by się dało.
      Wąwóz chętnie, nie wiem co z temperaturą jednak, czy damy radę.

Prosiłabym o wskazówkę gdzie wybierać miejscówki, żeby za dużo nie jeździć i co w danym regionie warto zobaczyć i gdzie warto zjeść.
      Każda sugestia mile widziana.
      Ania
      • 14.11.13, 17:16
        Witam Ania.
        Zapewniam Cię że umiesz zostawić wiadomość na gazetowym. Chodziło mi o maila gazetowego czyli 82piterek@gazeta.pl :)
        Pozdrawiam
      • 15.11.13, 00:14
        Hej Ania.
        Szkoda że nie udało się Wam zwiedzić Krety w tym roku, ale spokojnie, nie ucieknie;) Niestety póki co tanie linie nie latają bezpośrednio na Kretę z Gdańska, najbliżej macie z Warszawy Ryana i Wizza. Jestem pełen uznania cen biletów jakie znaleźliście, niestety na Kretę są strasznie drogie bilety bezpośrednie w sezonie (nie bierzecie pod uwagę terminów trochę dalej od szczytu sezonu?), rozumiem że lecicie tylko z podręcznym i na cały pobyt chcecie auto. 14 dni i 4 miejsca noclegowe, podoba mi się ten pomysł, mam więcej pytań dlatego proszę o kontakt na maila.
        Pozdrawiam
      • 21.11.13, 00:11
        Dostałaś jakąś wiadomość?
      • Gość: Joan65 IP: *.static.tychy24.pl 23.11.13, 15:32
        Droga Marshi,
        od 20 września do 4 października chasaliśmy po Krecie wynajętym autkiem. Pełne 15 dni - Fiat Punto - 280 E wypożyczalnia www.autotrip.gr POLECAM
        Zarezerwowaliśmy via internet, na lotnisku w Chanii gość czekał (na planszy miał nasze nazwisko), zapłaciliśmy gotówką i po 15 dniach wczesnym rankiem bo taki był lot (ryanair) zostawiliśmy autko na parkingu koło lotniska.
        Jeśli chodzi o kwaterki to pisz na priv jkpz@tlen.pl
        Kreta jest przepiękna...

Pozdrawiam cieplutko
    • 14.11.13, 23:20
      Za 44 e od listopada do początku kwietnia można polecieć Aegeanem z Aten na wyspę która mimo iż nie należy do Cyklad to jej Chora bardzo je przypomina, poza tym słynie z dzikich kucy żyjących tylko na tej wyspie. Można zaliczyć słynny i barwny karnawał, którego kulminacją jest tzw. "taniec kozłów". Ktoś już wie o jaką wyspę chodzi?
      Pozdrawiam
      • Gość: ritazien IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.11.13, 07:51
        Skyros :)

Dodam jeszcze, że w Aegean na marzec i kwiecień dużo terminów do Aten za ok 31€ OW i 80€ RT
    • 15.11.13, 21:12
      Do 22.11. można rezerwować bilety ze zniżką 30% na loty międzynarodowe w terminach 15.01-10.04.
      Ateny w cenie 93 euro więc ok 400 zł., możemy dodać Skyros za 44 e więc razem ok 500 zł RT.
      • 18.11.13, 10:36
        Ja kupiłam bilety 3-11 czerwiec 2014 z Wawy na Santorini i z powrotem z Mykonos łącznie za niecałe 600 zł i zastanawiałam się czy nie przepłaciłam, ale chyba nie ?:)
    • 16.11.13, 19:31
      Podpinając się pod wątek - na szczęście w przyszłym roku podróż autem. W stronę "do" raczej przez Serbię, a z Grecji na pewno promem do Włoch.
      Na miejscu planuję Zagorię, Pelion i Sporady. Te ostatnie to Alonisos, Skopelos i jak wystarczy czasu kilka dni na Skiatos :)

--
      Pozdrawiam
      Marcin
      • Gość: Andrzej IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.11.13, 23:02
        Te ostatnie jak piszesz to wybierz, albo Alonisos od razu i potem na Skopelos i Skiathos w drodze powrotnej do Volos. Albo tylko Skiathos z której będzie Ci ciężko ruszyć dalej
        Byłem na tych dwóch wyspach w pażdz ub roku cudowne ,ale może to już było po sezonie?
    • 20.11.13, 20:08
      W najnowszej promocji Lotu która ma trwać 7 dni mają być Ateny od 293 zł RT, loty w terminach zimowo-wiosennych 21 XI 2013 – 13 IV 2014 r. Start dziś o północy, bilety pewnie będą wrzucane do systemu stopniowo.
      Pozdrawiam
      • 21.11.13, 00:17
        Ktoś chętny na wiosnę w Grecji? Są w systemie Ateny za 293 zł RT od listopada do kwietnia. Brać póki są.
    • Gość: Joan65 IP: *.static.tychy24.pl 23.11.13, 14:06
      Witam,
      po tegorocznym eksplorowaniu Krety postanowiliśmy kolejny urlop spędzić na Cykladach.
      Samolot Aegean zarezerwowany Warsaw-Ateny-Warsaw , termin 09.09 2014 - 26.09.2014 (2 osoby z dodatkowym bagażem 1440)
      Cyklady, które chcielibyśmy zwiedzić to Amorgos; Santorini, i Paros lub Naxos chyba że jeszcze jakiś inny pomysł...
      Póki co nie wiem czym można się wydostać z Santorini na Amorgos - może ktoś pomoże!!!
      • 24.11.13, 19:31
        Ζ Santorini to raczej bedzie cieżko chyba,że są latem dodatkowe kursy,z Naxos będzie łatwiej
        • Gość: Joan65 IP: *.static.tychy24.pl 24.11.13, 20:17
          Właśnie tak chyba bedę musiała zrobić. Z Santorini na Naxos i dopiero na Amorgos
          • Gość: Tomek 998 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.12.13, 14:38
            Witam!
            Planuję pobyt 8-dniowy w Glifadzie na początku lipca 2014. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaką wyspę wybrać na wypad jednodniowy (bez noclegu). Tak żeby żona i dwóch facetów (13 i 8 lat) było zadowolonych. Chodzi mi o coś ciekawego do zwiedzenia i 2 h na plaży. Liczę tu szczególnie na PITERKA :), ale można inni mają jakieś doświadczenia. Z góry serdeczne dzięki....
            • 04.12.13, 01:34
              Witam Tomek:)
              Niestety jeżeli chodzi o wyspy wokół Aten to jestem cienki jak spagetti (ale nadrabiam zaległości:). Z tego co czytałem to da się w ciągu jednego dnia popłynąć na Wyspy Argosarońskie i tam bym czegoś szukał. Poros (Love Bay) lub Spetses (Agia Paraskevi beach, Agia Marina beach) maja ciekawe plaże a i na wyspach jest co robić, Hydra jest fajna ale będzie problem z dostaniem się na plaże z wiadomych względów.
              www.greeka.com/saronic/saronic-beaches.htm
              www.aeginagreece.com/beaches.html
              www.cycladia.com/best-beaches-greece/
              Są jeszcze Cyklady, które oczywiście też są warte zobaczenia ale nie wiem jak pływają promy, myślę że inni na forum są bardziej obcykani i pomogą, z tym że nie wiem czy na 1 dzień zdążysz popłynąć, zwiedzić, poopalać się i wrócić. Jest jeszcze opcja... lotu samolotem ale to już trochę szarpnie po kapsie:(
              Piękne jest Napflio na lądzie, plaża 4 km dalej też nie najgorsza. Masz już jakiś plan zwiedzania, nie chcesz prócz Aten zwiedzić Peloponezu?
              Pozdrawiam
              • Gość: Tomek 998 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.13, 18:46
                Dzięki Piterek za informacje! Sorki, że nie odpisywałem wcześniej, ale pracuję w straży pożarnej, więc..... trochę roboty miałem ostatnio.... Mam wykupione bilety na 1-9.07 w Aegean z W-wy do Aten (niecałe 2700 za 4 osoby w tym jeden bagaż). Planuję pobyt w okolicach Aten i mam pytanie, czy w jeden, dwa dni autem da się objechać Peloponez, oczywiście tak żeby nie zanudzić moich chłopaków i oczywiście..... żony :) Myślałem też o jednodniowym rejsie na Eginę (nie wiem czy dobrze piszę). Jeśli możesz polecić mi coś w promieniu 100 km od Aten to będę wdzięczny. Czytałem o Napflio i z pewnością znajdzie się w naszym harmonogramie.... Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!
                • Gość: Andrzej IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.12.13, 20:36
                  Egina ,dobry wybór na weekend lub kilka dni ,aby odstresować się od wielkomiejskiego zgiełku Aten
                  www.aeginagreece.com/#
                  Byłem na niej ale to już b. dawno .Wyspa do dzisiaj niekomercyjna i super dajazd z Pireusu. Promy co godzine w te i spowrotem od 16E wolny do 27 E katamaran RT Są na niej fajne plaże i jest trochę do zwiedzania i zabytki.
                  Planując tygodniowy pobyt w Atenach w dwa dni nie objedziesz całego Peloponezu ,zahaczając o ciekawe miejsca. Jeśli już autem to trasa Ateny >Korynt>Nafplio>Epidravos i Argos na jeden dzień a na drugi Patra >Olimpia przy czym proponuję całodzienny pobyt w Diakopto i wycieczkę kolejką wąskotorową w góry ,szlakiem dawnych kopalni /wrazenia niesamowite/ Nastepnie południe Peloponezu od Sparty po Githio.
                  Taka objazdówka to w/g mnie conajmniej 4 dni
                  W jeden dzień ,jak piszesz, to spędzisz cały dzień za kierownicą i nic nie zobaczysz. Cały Peloponez z Aten dookoła ma ponad 700 Km
                  Byłem na takich kilkakrotnie ,raz w Olimpii potem w Kalamacie i Sparcie ,Githio a nawet jeżdziłem na narty w góry Peloponezu w okolice Kalawrity ,tam gdzie teraz z Diakopto kursuje turystyczna kolejka.
                  Peloponez jest piekny,odwiedziłem go częściowo w ub.roku. Jeżeli masz taką chęć to nie siedż w Atenach cały tydzień tylko udeżaj na 2 dni na Eginę i conajmniej 4 na Peloponez.
                  Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn chcesz wypocząć na miejscu to polecam nadmorskie dzielnice ,od Gilfady w stronę Sounio np.Warkiza
                  Pozdrawiam
                  • Gość: Tomek 998 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.13, 22:11
                    Dziękuję Andrzeju! Wezmę te cenne rady przy planowaniu. Pozdrawiam!
                  • Gość: Tomek 998 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.13, 22:18
                    Pod uwagę oczywiście..... :)
                • 07.12.13, 23:24
                  Mam nadzieję że udało się wszystkie akcje przeprowadzić perfekcyjnie:)
                  Andrzej dobrze pisze, może wartko kosztem Aten więcej dni przeznaczyć właśnie na Peloponez? W ciągu 2 dni nawet się nie nastawiaj że zwiedzisz Peloponez, chyba że z okna samochodu, ale to chyba nie o to chodzi. Ja też kiedyś planuję Peloponez ale tak na 2, 3... ale tygodnie. To jest kolebka cywilizacji, sporo miejsc archeologicznych, ładnych miasteczek, plaż. Trochę wyżej pisałem Ninie o atrakcjach Peloponezu, może coś Ci podejdzie, może wysepka Elafonisos z bajkowymi plażami, Gythio, Monemvasia, Mykeny, teatr w Epidavros, itd, itd, jak dla mnie tylko te miejsca to już z 4 dni zwiedzania.
                  Pozdrowionka
            • 12.02.14, 18:35
              Stanowczo Eginę polecam, jest najbliżej Pireusu (ponad 1 godz prom, 45 min. wodolot) to urocza wyspa i piękne plaże. Też Będę na Glifadzie końcem czerwca- początkiem lipca i wybieram się na Eginę :)
    • 02.12.13, 23:52
      Powolutku zaczynają się obniżki na loty do Grecji. Póki co najtaniej wychodzą Saloniki z Modlina na koniec kwietnia za 322 zł RT, 380 zł RT na maj, wrzesień i październik.
      samolotemtaniej.pl/tanie-loty/z-Warszawy/do-Salonik/najtansze/1
      Ps. świetna wyszukiwarka, można codziennie sprawdzać samemu, nie zajmie to więcej niż 2 minuty.
      • Gość: gaga.tka IP: *.rabbit.static.3s.pl 03.12.13, 19:52
        Mój problem polega na tym, iż mam dziecko szkolne i jedyny termin urlopu na druga połowę sierpnia 2014. Porównałam hotel dla rodziny 2+2 noclegi na hotels4u.com i bilety ryanair na kierunki kreta, sycylia, malta a od znajomej dostałam propozycje z biur podróży. Niestety ceny są porównywalne:( Zależy nam na hotelu z basenem ze względu na dzieci i wyżywnieniem min HB. Czy jest szansa że ceny na hotels4u spadną w przyszłym roku??Bo bilety Ryanaira chyba wychodzą ok. Czy ktoś poradzi w tym temacie?? Wiem że kwiecień, maj, wrzesień październik wychodzą duuużo taniej w przypadku podróżowania na własną rękę, ale jak szukać dobrych ofert na szczyt sezonu??
        • 04.12.13, 01:44
          Witaj Gagatka:)
          Hotels4u nie jest jedyną stroną gdzie można porównywać noclegi, patrz jeszcze:
          hotel4free.pl/
          www.booking.com/
          www.trivago.pl/
          www.expressrooms.com/default.aspx
          www.lowcostholidays.com/
          www.alpharooms.com/
          www.airbnb.pl/
          Niestety bilety na samolot będą drogie (jak dla mnie), może do Thessalonik będzie taniej niż na wyspy, a stamtąd na Chalkidiki? Masz już kierunek upatrzony?
          Pozdrawiam
          • Gość: bkocylo IP: *.204.128.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.12.13, 10:02
            Witam!
            Pojawiły się loty ryana Chanię z Katowic 558 PLN w obie strony termin 15-29 sierpień 2014 - jak na szczyt sezonu to chyba niezła cena.
            Dzisiaj nie ma ofert to Grecji ale podaję link, na którym codziennie pojawiają się ciekawe oferty.
            www.urlaubspiraten.de/reisen/7-tage-malta-im-guten-4-hotel-mit-fruhstuck-fur-252eur-inkl-fluge-und-transfer
            Pozdrawiam BK
      • 04.12.13, 00:19
        Skoro mamy bezpośrednie połączenie do Thessalonik i ceny powoli spadają to w końcu trzeba się przyjrzeć bliżej stolicy greckiego regionu Macedonia (tak jak kiedyś obiecałem).
        Przez wieki miasto wędrowało z rąk do rąk, przenikały się różne kultury, dzięki czemu podziwiać możemy tego efekty (w większym lub mniejszym stopniu) do dzisiaj. Dziś jest znane z bogatego życia kulturalnego, znakomitych klubów, lokali, tawern, z których wiele jest zamkniętych w sezonie a odżywa po wakacjach kiedy do miasta wracają mieszkańcy oraz liczni studenci. Ja niestety jeszcze nie miałem przyjemności odwiedzić drugiego co do wielkości miasta Grecji ale w internecie można znaleźć sporo przydatnych informacji.
        Największymi atrakcjami są m.in.: Biała Wieża - symbol miasta (znajduje się w niej Muzeum Kultury Bizantyńskiej), Łuk Galeriusza, Mauzoleum Galeriusza (Rotunda) - najstarszy istniejący budynek miasta), bizantyjskie Mury Obronne, Akropol (Eptapirgio), kościół Św. Demetriusza, kościół Świętej Mądrości Bożej (Agia Sophia), kościół Agios Panteleimonas, wykopaliska archeologiczne - Pałac Galeriusza, rzymska agora, Plac Diokitirou, dzielnice Ladadika, słynna z wąskich uliczek, kolorowych starych domów, romantycznych tawern i ekscentrycznych barów oraz Kastra (Ano Poli) - Stare Miasto pełne jest bizantyjskich zabytków oraz wąskich uliczek z tawernami.
        Strony, które mam nadzieję że pozwolą nam lepiej poznać miasto oraz zachęcą jak najwięcej z nas do jego odwiedzenia na dzień, dwa, kilka:
        www.krajoznawcy.info.pl/w-stolicy-greckiej-macedonii-7874#!prettyPhoto
        www.krajoznawcy.info.pl/wewnatrz-murow-kastry-7870#!prettyPhoto
        turystyka.interia.pl/swiat/news/saloniki-twoje-greckie-wakacje,1350707,3576
        www.enjoythessaloniki.com/visit/
        Thessaloniki zostały wybrane Stolicą Młodzieży 2014 roku warto więc tym bardziej się tam wybrać, kalendarz imprez pewnie będzie imponujący:
        www.europeanyouthcapital.org/
        www.visitgreece.gr/en/greeceonthespotlight/thessaloniki_european_youth_capital_2014
        www.thessaloniki2014.eu/en/
        Poza tym jest to miejsce, z którego dostaniemy się bez problemu na Chalkidiki czy do innych części Grecji, samolotem, autobusem lub samochodem.
        Piękna piosenka Maji Sikorowskiej (być może Ryan wyciągnie z tego wnioski;), którą gdy się słucha to łezka się w oku kręci:
        www.youtube.com/watch?v=hhxNONby3yU
        Inne filmiki:
        www.youtube.com/watch?v=Q4pttiEUD6c
        www.youtube.com/watch?v=ISJXoRIjZ3M
        www.youtube.com/watch?v=KCIIpKZ0eg8
        www.youtube.com/watch?v=Xkytkat-0zM
        Ktoś ma jeszcze wątpliwości czy warto się wybrać do Thessalonik?
        • 04.12.13, 00:28
          Inne linki:
          www.thessaloniki.travel/index.php/en/
          www.thessalonikicitywalks.gr/index2.html
          www.virtualtourist.com/travel/Europe/Greece/Prefecture_of_Thessaloniki/Thessaloniki-416948/TravelGuide-Thessaloniki.html
          www.greeka.com/macedonia/thessaloniki/
          www.tripadvisor.com/Attractions-g3226719-Activities-Thessaloniki_Region_Central_Macedonia.html
          wikimapia.org/#lang=pl&lat=40.640009&lon=22.943809&z=17&m=b&search=thessaloniki
        • Gość: Konstantinos IP: *.12.72.137.dsl.dyn.forthnet.gr 01.10.14, 13:06
          Hi,
          First of all I would like to congratulate your awesome website. Even if I do not know polish I can understand (thanks to google translator) the good work.

I found this webpage
          forum.gazeta.pl/forum/w,203,147956048,148373487,Thessaloniki_miejsca_warte_zobaczenia.html
          which is for thessaloniki city. Information and links to good websites.

I would like to reccommend adding an even beter tourist information website which is www.inthessaloniki.com

We are trying to promote our website and it would be reall really helpful to add our page among the others (like enjoythessaloniki)

I am looking forward for your positive answer. Have a great day!
    • Gość: Joan65 IP: *.tauron-pe.pl 04.12.13, 07:11
      Witam,
      ja właśnie skorzystałam z oferty Aegean Airlines i udało mi się złapać Warszawa-Ateny RT z dodatkowym bagażem dla 2 osób - 1400 zł na 9.09.-26.09. (ta promocja była jakieś 2 tyg. temu). Teraz czekam na potwierdzenie rezerwacji z Amorgos ale cos już długo i się denerwuję. Może macie namiar na jakieś niedrogie kwaterki na Santorini (4-5 nocy).
      • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 04.12.13, 07:49
        www.airbnb.pl/rooms/408726?checkin=02-09-2014&checkout=07-09-2014&guests=2&s=b2c2 485 zł/ 5 dni we wrześniu za studio z aneksem kuchennym i małym basenem w centrum Thiry
        • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 04.12.13, 07:53
          oczywiście na bookingu w Perisie są tańsze noclegi po 32 zł za studio na dzień bez basenu oczywiście :)
          • Gość: Joan65 IP: *.tauron-pe.pl 04.12.13, 10:17
            Dzięki za namiar.
    • Gość: tymrazemnakrete IP: *.brainbox.petroinform.pl 04.12.13, 15:58
      Witajcie!
      Decyzja podjęta, w tym roku urlop bez biura! Padło na Kretę a więc wylot z Katowic.
      Termin - koniec czerwca, 1 tydzień.
      Jako, że kompletnie nie mam rozeznania cenowego w biletach Ryana, mam prośbę o informację: co oznaczają bilety w dobrej cenie?
      Czy dla 2 osób jest to rząd 1000zł w obie strony? Czy np. mniej i 1000zł to gruba przesada?

Pomóżcie :)
      • Gość: Aga IP: *.adsl.inetia.pl 04.12.13, 17:29
        Wiesz, mnie się wydaje, ze dobra cena, to taka jaką Ty i Twój portfel akceptujesz. Ja na przykład kupiłam już bilety dla mojej rodziny na sierpień 2+3 za 2500 zł, wychodzi więc po 500 zł za osobę. I ja taką cenę akceptuję. Idąc tym tropem 1000 zł za 2 osoby byłoby więc ok. Oczywiście, że można upolować niższe ceny, bo to jeszcze nie czas na promocje na wakacje, ale z kolei im bliżej do terminu wakacji, tym wyższe ceny w hotelach, a i ich dostępność dla takiej rodziny jak moja maleje. Ale pewnie dla dwóch osób jeszcze bym nie kupowała.
      • 04.12.13, 20:29
        Warto samemu poszukać i wyrobić sobie zdanie:
        www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=233&t=15044&start=40
        TUI sprzedaje czartery więc bagaż rejestrowany w cenie.
        forum.gazeta.pl/forum/w,203,141479569,144376280,Katowice_Chania_248_zl_RT_czerwiec.html
        forum.gazeta.pl/forum/w,203,141479569,144541210,Katowice_Chania_210_zl_RT_7_21_06.html
        W Ryanie i Wizzairze za bagaż rejestrowany trzeba dopłacić.
        Jak widać na czerwiec dało się kupić bilety RT od 210 zł, lipiec i sierpień zdecydowanie drożej.
        Tutaj sama możesz sprawdzać bilety na Kretę z Katowic:
        www.samolotemtaniej.pl/tanie-loty/z-Katowic/do-Chanii/na-okolo-7-dni/2
        Jak możesz to nie ograniczaj się do końcówki czerwca, na początek było więcej fajnych promocji a temperatury dochodziły już do 30 stopni.
        Jak dla mnie 300 zł RT w Ryanie i 500 w TUI to dobra cena.
        Pozdrawiam
        • Gość: tymrazemnakrete IP: *.brainbox.petroinform.pl 09.12.13, 16:16
          Witam ponownie - dziękuję za linki i sugestie. Wiem już, że na Kretę to w sumie dobra cena, może się udać ewentualnie 100zł w przód lub w tył.
          Ale zaczęłam zastanawiać się też nad Kos, jednak wylot z tego samego miasta, więc odpadają koszty dojazdu a co za tym idzie można te kasę przeznaczyć na lokum!
          Tak czy inaczej dziękuję za informacje i zostaję tu by śledzić wątek - kopalnia informacji :)
    • 04.12.13, 20:59
      Całkiem dobre ceny do Aten greckimi liniami Aegean od stycznia do października od ok 428 zł RT na stronie pośrednika i od ok 485 na stronie linii. Za bagaż rejestrowany trzeba dopłacić po 20 e za odcinek lotu.
      www.fly4free.pl/grecja-na-wakacje-z-warszawy-od-428-pln/
      en.aegeanair.com/special-offers/low-fare-calendar/
      Jak chcemy dalej polecieć to z Warszawy ceny od:
      Chios ok 175 e RT
      Korfu ok 175 e RT
      Kavala ok 200 e RT
      Kos ok 185 e RT
      Lemnos ok 170 e RT
      Mykonos ok 180 e RT
      Mytilene (Lesbos) ok 170 e RT
      Rodos ok 160 e RT
      Santorini ok 190 e RT
      Niekiedy wyjdzie niewiele drożej niż jak byśmy z Aten płynęli na wyspy statkiem lub katamaranem.
      Pozdrawiam
    • 09.12.13, 18:51
      a ja wymyśliłam coś takiego ( ma byc oczywiscie low cost) : leciec z Krk na Kos ( jak będzie drogo to z przesiadką przez Włochy) a stamtąd płynąc na Patmos - z Patmos - Ikaria,Fourni, Samos. Patmos mnie nie interesuje ale z tego co wyczytałam w necie, chyba nie ma bezpośredniego promu z Kos na Samos np. A może są ? Pojawia się nazwa Hydrofoil (???) i że pływa tylko w sezonie letnim. Może ktos sie orientuje jak jest z promami w tych rejonach - lato odpada - maj/czerwiec albo dopiero wrzesien. No i czy ktoś był na tych wyspach i czy jest fajnie? ( pytanie retoryczne,hehe) Jakby to nie wypaliło jest też opcja Karpathos ( tu lot na Rodos albo na Kretę) Ostatnia opcja to : Kos,Kalymnos, Tilos. Ale najbardziej się napaliłam jednak na tzw wyspy egejskie północno wschodnie ;-)
      • 09.12.13, 21:22
        A wiesz że też mam podobne plany jak twoje ale chyba jeszcze nie na ten rok. Z tym że mnie ciągnie tak samo na Patmos, Samos i Ikarię a Kos tylko jako dolot, ewentualnie przez Ateny Aegeanem.
        Pozdrawiam
        • 09.12.13, 21:44
          a nieee, Kos też jako dolot, byłam parę dni w zeszłym roku i jakoś mi się tam średnio podobało. jakoś za płasko ;)
    • Gość: ritazien IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.13, 13:54
      Promocja LOT, od kwietnia do października z Wawy do Aten RT masa terminów od 400zł z groszami.
      • Gość: mar IP: *.opera-mini.net 10.12.13, 17:24
        Witam. Czy ktoś z forumowiczów pamięta średnie ceny biletów na początku lipca na Kos lub Krete ?( 500-600za osobę )
        • Gość: Aga IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.13, 21:33
          Dokładnie tak jak piszesz, ja kupiłam za około 506 zł za osobę RT Krk - Kos. Gdybym poczekała jakiś tydzień, mogłoby być jakieś 30 zł taniej. Takie ceny były pod koniec kwietnia i początkiem maja.
          • 10.12.13, 21:38
            maj 2013 - Krk-Piza-Kos, powrót Rodos-Piza -Krk - 350 zł.oczywiście dochodzi koszt promu ale to niewątpliwa atrakcja,przemieszczenie się miedzy wyspami w ramach jednego urlopu.jednym słowem - z przesiadką często wychodzi taniej
            • Gość: Aga IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.13, 22:47
              Niewątpliwie tak, ale z trójką małych dzieci jest to niestety męczące.
            • Gość: kowal IP: *.opera-mini.net 11.12.13, 21:01
              12-18.06.2012 Krk-Kgs ~780 zl za 3 os ale wiadomo że o takich cenach w lipcu można pomarzyć
            • Gość: kowalski IP: *.opera-mini.net 11.12.13, 21:06
              12-19.06.2012 Krk-Kgs-Krk~ 780 zł za 3os o takiej cenie w lipcu można pomarzyć.
      • 10.12.13, 17:36
        Dobrze Ritazien że trzymasz rękę na pulsie:)
        Nawet sam się zastanawiałem czy nie klepnąć jakiegoś terminu ale przeważyło to że w moim przypadku lepiej szukać coś bezpośrednio.
        Ceny świetne jak na Ateny bo w cenie mamy bagaż rejestrowany, jak ktoś planuje stolicę Grecji lub chce się przez Ateny dostać gdzieś dalej to nic ino brać bo taniej już pewnie na wakacje nie będzie, myślę że jeszcze fajne doloty gdzieś dalej się spokojnie pokażą czy to w Aegean czy Olimpic Air.
        www.fly4free.pl/tanie-bilety-grecja-ateny-majowka-wakacje-za-425pln/Pozdrawiam
        • 10.12.13, 18:25
          Jakbym już nie miał zaklepanych 3 wylotów w przyszłym roku to nawet przez moment bym się nie zastanawiał tylko brał, bo ceny rewelacyjne. Biorąc pod uwagę, że doloty z Aten na wyspy można czasem trafić za 20-40€ jest okazja uskładać coś ciekawego.
          • 10.12.13, 19:06
            Ceny rewelacyjne, przewoźnik narodowy...ale 2 w nocy przylot, 5 rano wylot to już nikt nie doczytał? Muszę(chcę) wziąć samochód, za odbiór o 3 w nocy dopłacę tyle co za przelot, a za zwrot o 3 rano jeszcze raz tyle...interes życia, a wyspany będę że cho cho.
            • Gość: WD IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.12.13, 03:25
              To są godziny dla wypadających na Cyklady. Od 2 do 5 czekamy na lotnisku. Około 5 wsiadamy do autobusu X96 do Pireusu i w porcie ładujemy się na prom. Noc odsypiamy po południu na plaży na Paros, Naxos, Syros, Mykonos etc. Z powrotem wracamy ostatnim promem ok 23 i jedziemy na lotnisko na nasz poranny lot.
              • Gość: Joan65 IP: *.tauron-pe.pl 12.12.13, 06:04
                A propos powrotu... Ja wracam Aegeanem ale też rano 8.45 i mam dylemat czy ryzykować ostatnim promem (wracam z Koufonisii) czy wracać porannym i spędzić pół dnia i noc w Atenach? Nie mam jeszcze dużego doświadczenia w poruszaniu się promami.
                Oczywiście zawsze zostaje opcja szybkiego odwiedzenia Aten:-)
                • Gość: WD IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.12.13, 06:27
                  Mówiąc ostatni prom miałem na myśli popularny popołudniowo-wieczorny Blue Star
                  Santorini (15:30) -Naxos (18:00)- Paros (19:15)- Piraeus (23:15)

Duży prom, praktycznie odwoływany lub pływający w zmienionych godzinach tylko jak są strajki, czyli dość rzadko.
                  Zapowiedzi strajków można zobaczyć tu:
                  livingingreece.gr/strikes/
                  To co widzę bezpośrednio z Koufonissi (wziąłem sobie przykładowo lipiec 2014) to Hellenic Seaways Flyingcat4. do Rafiny. Rafina jest bliżej lotniska (ale dalej od Aten), ale z uwagi na to, że jest to mały katamaran, nie polecam opcji powrotu tego samego dnia. Oczywiście możesz tez poszukać połączeń przez Naxos biorąc pod uwagę solidny zapas czasu jeśli jeden z pdcinków ma być takim małym katamaranem - bardzo lubią się spóźniać, duże promy z reguły są bardzo punktualne. Na tej stronie znajdziesz rozkłady i zdjęcia promów
                  www.gtp.gr/RoutesForm.asp
    • 14.12.13, 01:44
      Póki co najniższa cena do Grecji to Thessaloniki z Modlina za 312 zł RT Wizzem w przyjemnym już terminie bo 6-13 maja. 3 bilety w tej cenie.
      • 14.12.13, 02:11
        Zrób To Sam.
        Lot do Thessalonik za 312 zł RT/osoba
        Nocleg na Airbnb od 800 zł / 2 osoby / 7 dni (np. Stel's apt w centrum)
        Razem 624 + 800/2 osoby ok 700 zł za osobę.
      • 14.12.13, 02:33
        Zrób To Sam
        Lot 6-13.05 dla 3 osób 936 zł RT z Modlina do Thessalonik
        Nocleg na Chalkidiki od 1000 zł za 7 dni dla 3 osób na Airbnb
        www.airbnb.pl/rooms/583674?checkin=06-05-2014&checkout=13-05-2014&guests=3
        www.airbnb.pl/rooms/110395?checkin=06-05-2014&checkout=13-05-2014&guests=3
        www.airbnb.pl/rooms/1402253?checkin=06-05-2014&checkout=13-05-2014&guests=3
        Razem lot + nocleg ok 2000 / 3 osoby wychodzi ok 670 zł za osobę.
        Dojazd z Thessalonik na Kassandrę ok 11e za osobę OW trzeba więc doliczyć ok 100 zł / osoba za dojazd:
        www.ktel-chalkidikis.gr/index1.php?hit=1
        www.ktel-chalkidikis.gr/index.php?act=viewCat&catId=1016
        www.ktelmacedonia.gr/en/home/
        www.ktel-thes.gr/index.php?lang=en
    • 16.12.13, 16:22
      Oglądając Mamma Mia nakręciłam się na Zakhyntos. W przyszłym roku mamy 25 rocznicę ślubu i chciałabym ją spędzić niebanalnie, romantycznie, w greckim ciepełku, plażując i zwiedzając. Grecja jest mi znana tylko z kuchni. Chciałabym w miarę prosty sposób dostać się tam, najlepiej z Poznania, niekoniecznie z biurem podróży. Fajnie gdyby w ofercie było sniadanie, bo wieczorem chciałabym popróbować lokalnej kuchni i nie być uwiązaną na godziny. Czy Twoim zdaniem Zakhyntos to dobry pomysł? Od kiedy mogę tam lecieć, aby skorzystać w pełni z uroków? Maj?Wrzesień?
      • 16.12.13, 17:27
        Kolego, z tego co pamiętam to Mamma Mia nie było kręcone za Zakynthos, tylko na kilku innych wyspach, kontynencie i nawet gdzieś za granicą (Grecji)
        • 16.12.13, 22:16
          Byłam przekonana,że kręcono na Zakhyntos. Ale numer. To ja cały rok plany robię!!! No a Skiathos i Skopelos?
      • 16.12.13, 17:28
        Przepraszam za pomyłkę Koleżanko :-)
        • 16.12.13, 18:55
          Ten film krecono na Skopelos a takze na Skiathos, Thassos, w Kaliforni.
      • 17.12.13, 23:28
        Lawender, tak jak piszą poprzednicy, jeśli Mamma Mia to Skiathos (od tego roku ma Grecos w ofercie) lub Skopelos. Na własną rękę dostać się tam można tylko z przesiadką więc będzie to trochę uciążliwe, ewentualnie promem, jeśli to dla Was nie problem to coś wymyślimy:) Właśnie Skiathos była by dobra na takie niebanalne wakacje, Kefalonia i Lefkada też mają sporo do zaoferowania. Najłatwiej na własną rękę możesz polecieć Ryanem z Warszawy lub Wrocławia na Kretę lub Thessalonik. Romantycznie może być na Santorini (wtedy Aegeanem z Warszawy z przesiadką w Atenach. W każdym mieście znajdziesz noclegi ze śniadaniami, to nie problem. Co do kuchni greckiej to zgadzam się w 100%, warto spróbować greckich specjałów w jakiejś fajnej lokalnej tawernie. Jest jeszcze opcja czarteru z Poznania z TUI ale fajne ceny pojawiają się na kilka dni przed wylotem, jeśli nie macie problemów z dostaniem urlopu była by to najlepsza opcja. Ps. nie powinienem tego pisać ale w Grecosie jest ciekawie wyglądający hotelik na Skiathos, Green Park... nie, ja tego nie napisałem;)
        Pozdrawiam
        • Gość: Lavender334 IP: *.miedzyrzecz.com.pl 23.12.13, 15:36
          Obejrzałam ofertę Grecos na Skiathos w Green Park. Niestety nie ma tam śniadań. Jest podobno restauracja przy tym hoteliku gdzie gotuje właściciel....Zastanawiam się nad cenami w takiej knajpce. Nawet nie wiem co Grecy jedzą na śniadanie? A sama wyspa Skiathos?Jest gdzie połazić?
          • 23.12.13, 22:34
            Jeśli wolisz nocleg ze śniadaniem to Grecos też ma takie w ofercie, cena śniadania w Green Park myślę że 5-8e za osobę. Z tego co czytam to restauracja opinie ma bardzo dobre:
            pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g1744293-d1718158-Reviews-Green_Park_Restaurant-Agia_Paraskevi_Skiathos_Sporades.html
            Myślę że jak do nich napiszesz maila to odpowiedzą Ci ile kosztują śniadania jak będziesz u nich nocował, może będzie jakiś upust:
            www.greenpark-skiathos.gr/restaurant_en.htm
            Co do Skaithos i Grecji w ogóle to jak dla mnie nie ma tam 1km2 gdzie nie było by co robić (ale mogę mieć trochę skrzywione spojrzenie), a Skiathos i pozostałe Sporady zdecydowania warte odwiedzenia, zresztą sama zobacz czy to jest wyspa warta Waszego zainteresowania, w każdym razie słynie z pięknych plaż (w sumie prawie 60), lasów sosnowych, dużej ilości kapliczek kościółków i monastyrów:
            www.cro.pl/mamma-mia-skopelos-skiathos-alonissos-t42705.html
            etraveler.pl/strefa-podroznika/europa/grecja/skiathos-mamma-mia,artykul.html?material_id=4fd372d49a22dd1f57000000
            www.greeka.com/sporades/skiathos/
            skiathostruth.com/
            Myślę że na romantyczne wakacje jak znalazł.
            Pozdrawiam
            • 29.12.13, 09:53
              Może orientuje się ktoś Jakimi liniami można dostać się na Skiathos?
              Czy Ryanair będzie w 2014 latał do Wolos?
              --
              www.mlecznepodroze.pl
              • 29.12.13, 13:35
                Póki co najłatwiej Aegeanem lub Olimpiciem z przesiadką w Atenach. Na razie nie ma cen na loty do Volos, cały czas wiszą loty z Bergamo, Charleroi i Hahn więc powinny się pojawić.
        • 20.02.14, 10:50
          witam, i od razu przyznam, że nie czytałam wszystkiego na forum i jestem tu pierwszy raz...więc jeśli spamuję to z góry przepraszam...ale mam mega problem bo pierwszy raz muszę zaplanować wycieczkę na własną rękę i chyba przerasta mnie to:( zawsze jeździliśmy z BP.
          Mam max 2 tyg, wylot z W-wy do Aten (w tym 3-4 dni w samych Atenach). przełom czerwca i lipca. 2 os dorosłe i 3-letnie dziecko.
          Zastanawiam się gdzie spędzić ten czas, czy jakaś wyspa niedaleko Aten-jeśli tak to która?
          czy na kontynencie w pobliżu Aten-jeśli tak, to gdzie?
          zależy nam głownie na wypoczynku+ może lightowe zwiedzanie.
          gdybym miała jechać na Kretę, Kos etc to byłoby łatwiej bo jest mnóstwo hoteli, opcji, podpowiedzi na forach...
          a na kontynencie, czy mniejszych wyspach to pojęcia nie mam gdzie jest przyjemnie i gdzie znajdę dobrą bazę noclegową, w dodatku pod kątem dziecka:(
          Ktoś ma może jakiś pomysł? jakiś punkt zaczepienia? które miejsca warto sprawdzić na kontynencie ale blisko Aten, czy na wyspach w zasięgu promu? Może jakiś polecany b. dobry hotel z basenem dla dziecka? totalnie nie wiem od czego zacząć...help!!
          • 20.02.14, 22:03
            Cosik Ci podesłałem na maila gazetowego.
            Pozdrawiam, Piterek
            • 22.02.14, 21:37
              bardzo dziękuję:)
              --
              [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/43ktj44j8s8tuzn3.png[/img][/url]
    • 16.12.13, 20:05
      Jeśli przylecę do Aten o tej nieszczęsnej drugiej w nocy (Lot-em) to napiszcie gdzie szukać kwatery w odległości do 100-150 km od Aten, chodzi mi o piaszczystą plaże, spokojne miasteczko/wieś, szukać na południe, północ? Może ma ktoś jakieś konkretne namiary, najlepiej na coś bezpośrednio przy plaży? Wcześniej myślałem o Ryanair-Thesaloniki, ale z Modlina (mieszkam w Piasecznie i do Okęcia mam kwadrans drogi), bilety na koniec maja 1200 plus bagaże to wychodzi 1500, a do Aten znalazłem bilety za naszą trójkę za niecałe 800 zł .
      W okolicy Salonik znalazłem coś takiego

www.booking.com/hotel/gr/alkinoos-beach.pl.html?aid=7344287;label=hotel-176181_Aff-7344287233666_T-3_pool-plcom_slice-99999;sid=181e65747a35e1c11d9b349a290f44cf;dcid=1;checkin=2014-05-24;checkout=2014-05-31;srfid=8f29c2fd12338257bef04744482b3248b2a62446X8#hash-blockdisplay1
      www.booking.com/hotel/gr/maistrali-gerakini.pl.html?sid=181e65747a35e1c11d9b349a290f44cf;dcid=1;checkin=2014-05-24;checkout=2014-05-31;srfid=e2d5441c04d9a2edb83e0e94d5c7298ff8b7e7f5X90#hash-blockdisplay1
      chodzi mi o coś podobnego. Mam małe dziecko 1.5 roku i właśnie pod dziecko chcę się nastawiać. Jest tutaj widzę trochę obytych. I tych obytych bardziej i tych obytych mniej proszę o pomoc, porady itp.
      Przepraszam za bałagan w wątku, ale chyba wiadomo o co mnie chodzi :-)
      • Gość: WD IP: *.warszawa.vectranet.pl 17.12.13, 04:54
        Nie znam za dobrze okolic Aten, ale jeśli w grę wchodzi jeden nocleg (odespanie nocnego lotu) np w Rafinie (20 min taxi, niestey w nocy nie kursują auttobusy) lub gdzieś w okolicy, to w odległości 1-2 godzin promem z Rafiny masz bardzo przyjemne miejscowości z plażami takie jak
        1/ Marmari na wyspie Evia
        travelphoto.gr/en/marmari-notia-evoia/
        2/ Batsi na wyspie Andros
        www.greeka.com/cyclades/andros/
      • 17.12.13, 23:07
        Jak chcesz fajne miejsce dla dzieci z długimi i piaszczystymi plażami to odpuść Ateny (chyba że chcesz potem płynąć statkiem na jakąś wyspę albo autobusem ok 5-7h na wyspy jońskie, krócej na Peloponez). Spokojnie poczekaj na promocje do Thessalonik bo na 100% się pojawią a potem uderzaj na Chalkidiki, tam plaże są długie i piaszczyste i w sam raz dzieci, kwatery też spokojnie znajdziesz. Ewentualnie Kreta Ryanem (też jeszcze będą dobre ceny na maj, czerwiec) albo Korfu Wizzem o ile ceny będą mieć rozsądne. Sam biorę pod uwagę Thessaloniki ale w moim przypadku to ok 4h jazdy.
        Pozdrawiam
      • 14.02.14, 21:55
        Możesz szukać w okolicach Nea Makri lub Mati, tam są ładne plaże i można znaleźć niezbyt drogie lokum.
        --
        Idealny świat jest podróżą, nie miejscem.
    • Gość: drk0202 IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.13, 23:05
      Od kilkunastu lat organizuje sobie(rodzinie), czasem znajomym wakacje i zawsze insurance wykupuje, kosztuje to około 5 zł/osoba/dzień i na szczęście nigdy się nie przydało :-)
      Nie wiem czy ta porada wynikała z troski, czy z Twojej pracy, ale dziękuję.
      • Gość: jaco IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.13, 02:02
        "... i zawsze insurance wykupuje"

powinieneś napisać:
        "... i always insurance wykupuję"

tylko, że pojawia się mały problem, bo nie wiemy czy "i" to "I " czy "ja" przez przypadek napisane z małej litery. Ech podróżnicy... po tych wszystkich emocjonujących przygodach zaczyna wam brakować polskich słówek. A wystarczyło napisać "ubezpieczenie". Po prostu.
    • 19.12.13, 00:31
      Pojawiło się parę terminów na Kretę z Katowic za nie najgorszą cenę 177 OW, da się np złożyć 9-16.05 za 354 zł RT.
      • 21.02.14, 11:37
        To ja mam pytanie - co znaczy że "da się złożyc" - bo jak normalnie na stronie ryanaira wybrać te daty na loty to wychodzi kwota 540...

82piterek napisał:

> Pojawiło się parę terminów na Kretę z Katowic za nie najgorszą cenę 177 OW, da
        > się np złożyć 9-16.05 za 354 zł RT.
        • 21.02.14, 21:37
          To znaczy że taka cena była i można było za 354 zł RT polecieć na Kretę w ww. terminie. Ceny w Ryanie potrafią się zmieniać nawet kilka razy na dzień, poza tym ludzie wykupili te bilety w niższej cenie dlatego teraz jest już prawie 200 zł drożej. Niestety ale żeby kupić w promocji to trzeba śledzić ceny na bieżąco.
          Pozdrawiam
    • 22.12.13, 00:09
      www.fly4free.pl/tanie-przeloty-z-warszawy-na-cypr-205pln/
      • 22.12.13, 16:37
        Hej piterku ;-) ja czekam z niecierpliwością na krk-kos-krk tak się nakręciłam że mam już parę hoteli na oku ale stosuję się do waszej porady i najpierw lot a potem nocleg. insurance czy też ubezpieczenie to podstawa szególnie po tym jak na rodos drugiego dnia złamałam sobie gółwkę kości promieniowej łokcia ;-) do dziś czuję przy zmianach pogody to "słonko rodyjskie" w łokciu... więc mam doświadczenie także od strony medycznej czego nikomu nie życzę
        pozdrawiam
        • 22.12.13, 23:38
          No to jest prawdopodobieństwo że i ja z rodzinką tam zawitam w przyszłym roku, nie wiem jak Ciebie ale mnie interesują terminy czerwcowe. Co do noclegu, ostatnio trochę naginam tą zasadę ale pod 1 warunkiem, wybieram sztywny termin w którym mogę lecieć i szukam noclegu na stronach gdzie jest możliwość anulacji, jak się pojawia coś fajnego to wstępnie rezerwuję, jak lot nie wypali to bezkosztowo anuluję rezerwację. Co do ubezpieczenia, lepiej wydać parę złotych i nie ryzykować, ps. mam nadzieję że na Rodos już je miałeś.
          Pozdrawiam
    • 23.12.13, 23:44
      Skoro póki co nie widać jakichś wielkich promocji do Grecji z Polski to może mieszkańcy zachodniej Polski zainteresują się ofertą EasyJeta z Berlina (tylko podręczny), przy podróży 2 osób za bilety dla 1 osoby zapłacimy od:
      - Ateny 74 e RT przełom marca i kwietnia
      - Korfu 108 e RT lipiec
      - Mykonos 87 e RT czerwiec
      - Thessaloniki 53 e RT przełom marca i kwietnia, 82 e RT czerwiec

• Gość: aalissson IP: *.dynamic.chello.pl 25.12.13, 13:55
        W marcu do Thessalonik 37 E w jedną stronę. Oczywiście zakupione :)
    • 24.12.13, 01:31
      www.fly4free.pl/pll-lot-ostatnia-promocja-w-roku-loty-od-119-pln-w-dwie-strony/
      Z portów regionalnych ok 200 zł drożej.
    • 28.12.13, 18:01
      www.fly4free.pl/tanie-loty-na-cypr-pafos-z-warszawy-od-201-pln/
      • Gość: gaga.tka IP: *.rabbit.static.3s.pl 29.12.13, 14:42
        Przepraszam ze na tym watku pytam o hiszpanie ale wiem ze napewno uzyskam odpowiedz. Czy ktos pamieta jaka cena byla na loty do alicante na maj w ubieglym roku? Aktualnie to jest 370rt i nie wiem czy czekac czy rezerwowac juz teraz bo boje sie ze czekajac do marca uciekna mi dobre ceny na hotele ktore obserwuje. Dziekuje za odpowiedz
        • 29.12.13, 16:11
          tu masz zestawienie cen w roku 2013.
          www.mlecznepodroze.pl/?s=alicante&x=0&y=0
          --
          www.mlecznepodroze.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.