Dodaj do ulubionych

Cypr na własną rękę

25.10.15, 19:34
lecimy z rodzinką w lipcu 2016 do Larnaki , poproszę o informację, jak dostać sie do Pafos,ewentualne koszty i cenne uwagi co do wyjazdu na własną rękę.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ala IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.15, 20:50
    Najwygodniej to będzie wypożyczyć auto z odbiorem na lotnisku. Byłam w tym roku na Cyprze w Pafos na własną rękę, jak masz pytania to chętnie odopwiem,
  • aga-ks 26.10.15, 07:14
    Tak, poproszę o porady, gdzie rezerwowaliście auto,hotel i jaki koszt co zobaczyć,jak z tym ruchem lewostronnym ,trochę tego się obawiam.Wszelkie porady co możesz polecić.
  • grekan 26.10.15, 12:24
    Polecam rezerwacje na str. cypryjskiej: bookcyprus.com
    Teraz na 2016 rok jest prawie 50% taniej. Np. na poczatku lipca 2 tyg. dla 2+2 /nie wiem ile dzieci.../ w Pafos:
    bez wyz. ok. 2200zl.
    z HB ok. 4000zl.
    Na tej stronie mozesz tez zamowic auto a nawet samolot, czyli komplet. Przy tanich lotach z Polski na Cypr wyjdzie ok. 1000zl./os bez wyz lub 1500zl. z HB, to w sezonie prawie za darmo jak na drogi Cypr w BP.
  • Gość: ala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.15, 13:23
    Auto rezerwowaliśmy za pośrednictwem renalcars.com, a hotel przez stronę bookcyprus.com - mieli najlepsze ceny. Z ruchem lewostronnym nie jest tak źle :) po 2 dniach już się przywyczailiśmy. Jedynie przed wyjazdem to sprawdź czy twoja nawigacja obsługuje Cypr, bo myśmy mieli Automapę i okazało się że niestety Cypr wg Automapy to nie Europa :) jeździliśmy z google maps w komórce
  • aga-ks 26.10.15, 19:55
    Bardzo dziękuję za cenne informację .
  • szarmila 28.10.15, 08:52
    Wszelkie informacje na temat interesujących miejsc na Cyprze znajdują się na mojej autorskiej stronie: cypr.link Serdecznie zapraszam:)
  • Gość: Ian IP: *.bielsko.dialog.net.pl 04.11.15, 00:51
    Cypr leży w Azji :)
  • Gość: oli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.15, 11:04
    Tu masz informacje www.theislandofcyprus.blogspot.com/
  • Gość: Ian IP: *.bielsko.dialog.net.pl 04.11.15, 00:15
    Oli - dziękuję za polecenie mojego bloga :)
    Staram się pisać o miejscach, sprawach, o których sam kiedyś szukałem informacji w internecie, przed wyjazdem na Cypr.
    W przypadku pytań dotyczących wakacji, życia na Cyprze służę pomocą. Pozdrawiam :)
  • Gość: Boddoxx IP: *.smgr.pl 03.11.15, 22:07
    Ja byłem na Cyprze w 1993r., pracowałem jako kelner w restauracji. Pewnie od tego czasu dużo się zmieniło, ale myślę, że najlepiej będzie wypożyczyć samochód do poruszania się. Kraj jest mały, jednego dnia można dojechać w prawie każdy zakątek (jest trochę autostrad) i wrócić do swojego hotelu. Do ruchu lewostronnego trzeba się przyzwyczaić i pamiętać, że samochód na bliższym pasie ruchu nadjedzie z prawej strony a nie z lewej - nie dać się potrącić; w 1993r. Cypryjczycy tak samo nie szanowali pieszych, jak to jest u nas.

W dzielnicach turystycznych powszechna jest znajomość angielskiego, na wsiach i dzielnicach nieturystycznych wśród ludzi w średnim wieku i starszych raczej nie liczyłbym na to. Jak macie problem, to zawsze można zwrócić się o pomoc do policjanta - wszyscy mówią po angielsku.

W 1993r. nie istniał problem kradzieży. Jak pojechałem do Pafos autobusem, to poszedłem szukać schroniska młodzieżowego, a plecak ze wszystkim (oprócz paszportu, pieniędzy i aparatu fotograficznego) zostawiłem w pomieszczeniu, które "robiło" za dworzec autobusowy. Nie obawiałem się o kradzież. Wcześniej mieszkałem w domku, wynajętym przez restaurację, w której pracowałem. Nigdy go nie zamykałem, nigdy nic nie zginęło. Spotkałem człowieka, któremu zepsuł się motocykl z wypożyczalni. Zostawił go w rowie i pojechał na stopa do Limassol, poszedł do agencji, a ci pojechali po motor i go przywieźli.

Normalnym widokiem w dzielnicach turystycznych były kobiety w szortach i staniku od stroju kąpielowego. Opalanie topless na plażach było całkiem popularne i tolerowane przez tubylców (pecunia non olet).

Ze względu na upał zawsze trzeba mieć z sobą dużo wody zwłaszcza, gdy pojedziecie na jakieś zadupie. Ja lałem kranówkę do butelki po wodzie mineralnej, nadawała się do picia bez przegotowania.

Wtedy było tam bardzo bezpiecznie.

Warto nauczyć się paru zwrotów grzecznościowych po grecku. To zawsze miłe dla tubylca, jak powiesz mu "efaristo" czy "kalimera".

Jak ktoś może, to niech nie jedzie na Cypr w lipcu i sierpniu. Jest strasznie gorąco. Lepiej pojechać we wrześniu lub październiku - jest chłodniej, ale można kąpać się w morzu, a nie ma już tylu turystów.

Życzę miłego pobytu.
  • Gość: adam IP: *.lubzel.com.pl 04.11.15, 08:32
    Z larnaki do paphos jeżdżą autobusy miedzy-miastowe:
    www.paphosbus.com/paphos-airport-bus/larnaca-airport-shuttle
    w paphos - dwa dworce centrum lub Harbor(Port) na dworcu w centrum możesz przesiadać się na autobusy miedzy-miastowe (do Nikozji, Limasol, Polis czy Larnaka i lokalne miejskie + skała afrodyty, klasztor kykkos czy plaża coral bay ... w Harbor tylko autobusy miejskie
    pojedyńczy kurs 1,5 E - ale można kupić bilet dzienny (5 E) - dużo przystanków jest "na żądanie"

www.pafosbuses.com/busroutes/ - tu masz wszystko ceny, rozkłady, trasy - jeżdzą bardzo punktualnie i w zasadzie często ... ja byłem pod wrażeniem ... mają cały rozkłady jazdy w formie "książeczki" - ale turystom niechętnie dają - natomiast chętnie dają rozkłady pojedyńczych linii ...

jak masz pytania do pisz odpowiem ...
  • aga-ks 11.11.15, 09:20
    Dziękuję za wszystkie informacje i polecone stronki ,bardzo przydatne .Wiem, iż wakacje to gorący okres na wyjazd,ale ze względu na dzieci nie mamy wyboru.
  • szarmila 15.11.15, 10:26
    Mogę jeszcze polecić swojego bloga: www.cypryjskiesny.blox.pl
  • el_ka_l 22.11.15, 11:00
    Byłam na Cyprze juz trzy razy i sporo zwiedzałam. Korzystalam wyłącznie z komunikacji publicznej.
    Zapraszamy do poczytania na blogu
    jakaela.blox.pl/tagi_b/13630/Cypr.html

--
    jakaela.blox.pl/tagi_b/13630/Cypr.html
    jakaela.blox.pl
    jakaela.blox.pl/tagi_b/15833/Kreta.html
  • el_ka_l 01.09.19, 15:41
    Zmiana adresu bloga, Blox już nie istnieje. W podpisie nowe, tagi można sobie wybrać.

--
    Stare notki z bloxa: jakaela2.wordpress.com
    Nowe notki: jakaela.blogspot.com
  • an.16 30.12.15, 11:47
    Naprawdę? Lecę na Cypr z dziećmi za 750 zł/tydzień z HB. Dopłata za ai 300 zł. Co prawda to last, ale za wiele więcej na pewno bym się nie wybrała. I nie robiłabym sobie kłopotu z samodzielnym organizowaniem podróży. Daję Cyprowi drugą szansę. Byłam w Aya Napie w 2001 r i niczym mnie ta wyspa nie urzekła. Aya Napa to jakaś hotelownia -imprezownia (wymarła w kwietniu). Architektura monotonna, pudełkowata, plaże bez wyrazu. Cypr Północny był wtedy niedostępny. Teraz lecimy do Pafos, podobno ciekawsza okolica. Zobaczymy.
  • grekan 30.12.15, 13:38
    ..a kto ci kazal wybierac Aya Nape!? Tez tam bylem, bylem zadowolony bo wiedzialem wczesniej o tej miejscowosci, to kurort dla rozrywkowiczow, trzeba sie przygotowac ! Jedank nie bylo tam zle, wycieczki statkiem z portu, kawalek starego miasta, codzienne koncery w muszli koncertowej na powietrzu, super plaza- spacery,, no moze troche za goraco ale to jest Cypr! 750zl. za last to tanio ale tam gdzie ci kaza jechac, pisalem wczesniej ze samodzielne zorganizowanie na 2 tyg. z HB to koszt ok. 1500zl., z BP nigdzie tego nie znajdziesz!!!
  • an.16 30.12.15, 14:45
    No widzisz, ty byłeś zadowolony, a ja nie. Cypr okazał się nudny i bez klimatu. Zainwestowałam niewiele, żeby dać mu drugą szanse i na pewno nie bawiłabym się w samodzielne organizowanie czegoś, co w rezultacie jest 2 razy droższe. I tylko tyle. Więc nie przekonuj mnie, że Aya Napa to fajne miejsce.
  • grekan 31.12.15, 02:30
    ..dla smutasow i niecierpiacych rozrywki Aya Napa nie jest wskazana, nalezy troche czytac, byc zainteresowanym tym , co sie robi.Od 30 lat latam do Grecji , rowniez Cypr, bo kocham te klimaty i dla mnie kazdy kawalek Grecji jest piekny...
  • Gość: Ian IP: 93.182.76.* 29.01.16, 23:16
    Pafos jest ciekawe (dużo zabytków - mamy chociażby tutaj przykłady prosto z Polski, tj. zasługi polskich archeologów w odkrywaniu historii Pafos i okolic), Aya Napa to miejsce dla imprezowiczów, Pafos to dobre miejsce dla rodzin i ludzi szukających ciszy i spokoju i chcących poznać wyspę.
    Cypr Północny jest dostępny już od dawna (obecnie m.in. znajduje się w ofercie dwóch znanych biur podróży działających w Polsce). Plaże na Cyprze Północnym są naturalne i najpiękniejsze w okolicach Famagusty, a północna część wyspy jest pełna historycznych budowli i nie ma tutaj takiej komercji i tylu turystów co w Aya Napa czy w Pafos.
    Jeśli szukasz więcej informacji o Cyprze, spróbuj zajrzeć na bloga o tej wyspie: www.theislandofcyprus.blogspot.com
  • ogero51 13.07.17, 16:28
    tutaj znajdziesz więcej informacji yobboo.pl/cypr/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka