Dodaj do ulubionych

Lefkada sierpień 2017

02.08.17, 09:46
witam, wybieramy się z mężem na Lefkadę w sierpniu. Czy któryś w forumowiczów był np. w zeszłym roku i może udzielić kilku wskazówek i informacji? Będziemy mieszkać w Nikianie, lecimy z biura Itaka, oni organizują wycieczkę na Itakę i Kefalonię. Jednak chcielibyśmy odwiedzić piękne plaże i miejsca na wyspie: m.in. Milos beach, Kathisma beach, Porto Katsiki. Czy można dostać się do tych miejsc komunikacją miejską? jak jest w tymi autobusami czy jeżdżą wg jakiegokolwiek rozkładu? po pobycie na Zakynthos 2 lata temu mam do tego wątpliwości:P grecka sjesta itd. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki:)
Edytor zaawansowany
  • 02.08.17, 16:54
    Byłam 2016 na Lefkadzie, chociaż nie w sierpniu.
    Komunikacja publiczna działa (Ktel) w miarę rozkładowo, lecz rozkład nader skromy. Na wymienione plaże lepiej dotrzeć samochodem. Autobusem na pewno na Kathisma. Na wycieczki morskie można rozważyć samodzielny zakup w porcie w Nidri. Odpływają z niego promy, statki wycieczkowe Nidri Star, małe statki prywatne. Można też wynająć małą motorówkę. Wyspa, jak pozostałe archipelagu, jest ładna, nie tak zielona jak Korfu, ale też malownicza. Polecam wodospad w Nidri. Życzę udanej wycieczki.
  • 02.08.17, 20:01
    Bardzo dziękuję za cenne wskazówki:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.