Dodaj do ulubionych

II połowa września gdzie jechać?

11.09.17, 20:18
Witam,po 15.09 planuję wyjazd na dwa tygodnie samochodem ,dwie osoby dorosłe pod namiot.Mam zamiar urlop spędzić odpoczywając - plażowanie i kąpiel w morzu .Bardzo proszę doradzcie w jaki rejon Grecji pojechać .Dziękuję i pozdrawiam!
Edytor zaawansowany
  • Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.09.17, 07:37
    Jak plażowanie i kąpiele w morzu to Rodos albo Kreta - mają najlepszą pogodę i najcieplejsze morze w tym okresie. Południe Peloponezu oraz Karpathos też można wziąć pod uwagę.
    Temp wody poseidon.hcmr.gr/ocean_forecast.php?area_id=aeg

• Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.09.17, 07:39
    Aha, pregapiłem ze samochodem - na Rodos Krętę Karpathos to może byc trochę drogo z samochodem promem. IMO pozostaje Peloponez
  • 12.09.17, 12:39
    Byłam na Mani (środkowy palec Peloponezu) w pierwszej połowie października dwa lata temu: woda w zatokach była obłedna! W ogóle pogoda była obłędna, a nie ukrywam: z lekkimi obawami wyjeżdżałam :)

--
    betaki.pl
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • 12.09.17, 13:15
    Jeśli ma to być typowy odpoczynek i w ogóle odpoczynek, to pomyślałeś/aś o zakwaterowaniu, posiłkach i o ewentualnym serwisie na okoliczność rozkraczenia się Twojego auta?
    Pytam, bo Ty o to nie pytasz, a to dziwne. Troszkę mi to trąca lekkomyślnością.
  • 12.09.17, 13:31
    Aha, macie namiot.
    A jak się trafią temperatury powyżej 30, to wypoczniecie? To raz.
    A dwa, to gdzie ten namiot rozbijecie, pytasz o to. Ja bym pytał, bo mandaty tam przywalają solidne.
    Uchowaj Boże nie chcę Was straszyć, czy zniechęcać. Chcę tylko Was uczulić na potrzebę precyzyjnego przygotowania się do takiej wyprawy. Na wszystkie ewentualności musicie być przygotowani perfect.
  • Gość: głupi IP: *.dynamic.mm.pl 12.09.17, 14:55
    a co Cie to interesuje najmądrzejszy człowieku na świecie? ich sprawa nie twoja...
  • 12.09.17, 15:16
    Gość portalu: głupi napisał(a):

> a co Cie to interesuje najmądrzejszy człowieku na świecie? ich sprawa nie twoja

Tyle masz do powiedzenia?
    Jeśli tak, to spadaj, trolu.
  • 12.09.17, 19:10
    Szczerze powiedziawszy dziwi mnie twój wpis potworze:
    > Jeśli ma to być typowy odpoczynek i w ogóle odpoczynek, to pomyślałeś/aś o
    > zakwaterowaniu, posiłkach i o ewentualnym serwisie na okoliczność rozkraczenia się
    >Twojego auta? Pytam, bo Ty o to nie pytasz, a to dziwne. Troszkę mi to trąca
    > lekkomyślnością.
    Dlaczego tracą lekkomyślnością? Jeżeli ja np. od ponad 20 lat podróżuję po Europie, to jeśli jadę w jakieś nieznane mi dotąd miejsce, to zadaję pytania typu: co ciekawego można w danym rejonie zobaczyć, czy ktoś zna jakieś klimatyczne miasteczka, o których nie wspominają przewodniki itp. Po co mam pytać o ubezpieczenie i assistance dla auta, skoro wiem, że jest przydatne? Jeżeli ktoś mi wskaże ciekawe miejsce, które mnie zainteresuje, to samodzielnie potrafię znaleźć camping w okolicy, na którym się zatrzymam. No a już pytanie o posiłki, moim zdaniem byłoby beznadziejne, bo jak ktoś nie znający moich smaków ma mi doradzać, co mam jeść. Ewentualnie mogę zapytać o jakąś knajpkę z lokalnymi specjałami i to wszystko.
    A kolejny twój post, to po prostu beznadzieja... :(
    > Aha, macie namiot.
    > A jak się trafią temperatury powyżej 30, to wypoczniecie? To raz.
    > A dwa, to gdzie ten namiot rozbijecie, pytasz o to.
    Jeśli ktoś pisze, że wybiera się na urlop pod namiot, to chyba go posiada. Ewentualnie zna tour operatorów, którzy wynajmują namioty na campingach (np. ja nie posiadam swojego, a korzystam z usług Vacansoleil, Eurocampu, Lux-Campu itp.). Jeżeli zna się gerion, do którego się chce jechać, to znajdzie się i odpowiedni camping. Temperatury powyżej 30 stopni C nie stanowią przeszkodę, bo nikt posiadający zdrowy rozum nie siedzi w namiocie w ciągu dnia.

--
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • 12.09.17, 19:19
    kretyńskie pytanie "gdzie ten namiot rozbijecie"?

rozbiją na kempingu, których w Grecji jest sporo, zacienionych, z basenami i dobrą infrastrukturą

ale rozumiem, że amatorzy biedahoteli AI dla turystyki masowej w resortowych kombinatach, nie ogarniają tego typu podrozowania :D
  • 12.09.17, 21:29
    aseretka napisała:

> Szczerze powiedziawszy dziwi mnie twój wpis potworze:

A mnie twój.
    Ktoś zadał pytanie o miejsce nic nie precyzując. Wiemy tylko, że dotrzeć tam chce własnym autem i chce wypocząć. Takie pytania to kwadratura koła, dlatego chciałem tego kogoś sprawdzić czy jest przygotowany do takiej podróży i takiej przygody. Niech się wypowie bo ja tego nie wiem.
    Ty koleżanko A wygląda na to, że wszystko o nich wiesz. Do siebie ich porównujesz. Wiesz, że przy, lub powyżej 30 C, to dla nich będzie raj na ziemi, nawet bez klimatyzacji. Że na pewno maja namiary, znają języki i na pewno będą potrafili taki wyjazd sobie zorganizować.
    No to ja ci na to odpowiem.
    Na pewno, to Józef Stalin nie żyje.
    Dobrze radzisz, a czy wiesz komu radzisz?

• 12.09.17, 21:59
    Jak zwykle "mondrość wieków" przez ciebie przemawia ;) Z góry traktujesz wszystkich, jako nieprzygotowanych do podróży, nie mających żadnego doświadczenia, nie znających języków (ciekawe czy ty znasz, bo jeździsz tylko - jak się zwykle chwalisz- za dużą kasę do wypasionych hoteli) i nie potrafiących samodzielnie zorganizować wyjazdu. Przecież to tylko pytanie, dokąd najlepiej jechać do Grecji samochodem w II połowie września. Czy tak samo potraktowałbyś moje pytanie o małe klimatyczne miasteczka położone na trasie podczas przejazdu z Marseillian Plage do Sampzon?
    forum.gazeta.pl/forum/w,20573,163519425,163519425,Departament_Ardeche.html
    A jako stary wróbel nie dajesz się nabrać na plewy ;) i wiesz z góry, kto i jakie ma doświadczenie w samodzielnym podróżowaniu. Czy zadając pytanie na forum trzeba przedstawiać swoją znajomość w tym temacie?
    Daruj sobie dalszą dyskusję, bo nic ona nie wprowadza do tematu. A jako rzekł król Staś August Poniatowski do pewnego miernego poety, który wręczył mu marny wiersz napisany na atłasie: Szkoda czasu i atłasu". I mnie też szkoda czasu na dalszą beznadziejną dyskusję z takim wytrawnym podróżnikiem.
    PS. I nie pisz takich głupot:
    >Wiesz, że przy, lub powyżej 30 C, to dla nich będzie raj na ziemi, nawet bez klimatyzacji.
    bo jak już napisałam w namiocie nikt nie przesiaduje w ciągu dnia, a i namiotu z klimatyzacją też nie widziałam. Chyba, że ty w takich wypoczywasz. ;)
    --
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • 12.09.17, 22:25
    aseretka napisała:

> PS. I nie pisz takich głupot:

Możliwe, że to samo komuś odpisali ci młodzi z Rimini.
    Ty cytujesz, to i ja zacytuję.
    Wszystkie nieszczęścia tego świata wynikają z niewiedzy.
    Konfucjusz.
    Jeszcze raz napiszę. Ja nie wiem czy oni posiadają odpowiednią wiedzę i czy chcą ja posiadać.
    Ty wiesz?
    Jeśli nie wiesz, a ich zachęcasz, złote góry im obiecujesz, to w przypadku, gdy ci młodzi, tak sądzę, planują tę wyprawę w stylu na rympał, to Ty ich na minę wsadzasz.
    O to tu chodzi, szanowna pani.

• Gość: nick IP: *.dynamic.mm.pl 13.09.17, 16:48
    boze ale z ciebie kretyn potworze.
  • 13.09.17, 20:55
    Gość portalu: nick napisał(a):

> boze ale z ciebie kretyn potworze.

Licz się ze słowami.
    Masz argumenty, to je przedstaw.
    Nie masz, to jesteś aroganckim tępakiem i tylko tyle.
    Jeszcze jedno.
    Spróbuj mnie w realu nazwać kretynem, odważny inaczej mały człowieczku o małym móżdżku.
    Wybacz, ale na tylko tyle zasługujesz.
  • Gość: nick IP: *.dynamic.mm.pl 14.09.17, 12:28
    sledze forum na bieżąco i czytam twoje filozofie, stad takie a nie inne zdanie na Twój temat. Przypuszczam, ze sporo osób na forum ma podobne zdanie czytając twoje 'rady'. Dam Ci radę, jesteś przemądrzały, to raczej odpycha.

PS. oj nie taki mały jestem, nie chciał byś mnie spotkać na żywo. Bardzo chętnie bym Ci to powiedział w realu. Może jesteś z okolicy Krakowa? Przekonam się czy na żywo jesteś taki jak na forum.
  • 14.09.17, 21:46
    Gość portalu: nick napisał(a):

> sledze forum na bieżąco i czytam twoje filozofie, stad takie a nie inne zdanie
    > na Twój temat.

A może tak byś się wybrał do Grecji, Włoch by dzisiejsze realia poznać? Aseretka tu też się dąsa, ale ona postrzega Grecję taką jaką ja znała 20 lat temu. O dzisiejszych dylematach południa Europy zapomina.
    1 - Uchodźcy i ich mentalność, że wszystko im się należy bo tę ziemię Allach stworzył dla nich, wiernych, a my jedynie tę ich własność, jako niewierni, zawłaszczyliśmy.
    2 - Złożone z Albańczyków, rumunów i Bułgarów bandy złodziei co to na potęgę kradną wszystko i wszędzie.
    3 - Anomalie pogodowe. Niestety, te rejony to dziś, często się zdarza, że albo leje tak, że wszystko płynie, albo ziemia drży, albo coś płonie, albo grzeje tak, że miejscowe psy godzinami w morzu siedzą i tylko łby znad wody im wystają. Doświadczyłem takich temperatur w Loutraki. 42 w cieniu tremometry wskazywały.
    4 - Dzisiejsze samochody. Produkowane w tzw. "technologii planowego starzenia produktu". Czytaj, że gwarancja mija i ma się psuć. O ile poddane ostremu testowi zmęczeniowemu (długa trasa w wysokich temperaturach) auto padnie w kraju, to pół biedy. Ale tam? Tam to bywa, że w przypadku starszych aut bardziej opłaca się zabrać tablice rejestracyjne, wyrąbać meslem numery VIN i dać drapaka.

> Przypuszczam, ze sporo osób na forum ma podobne zdanie czytając

Nie przypuszczaj, mów za siebie.

> Dam Ci radę, jesteś przemądrzały, to raczej odpycha.

1 - To już słyszałem. Nawet do mojej matki się skarżyli, że się "wywyższam".
    Tylko jedna z kilku historyjka.
    Pewnemu ciotecznemu radziłem by będąc w Grecji gotówką operował, a kartę trzymał jako rezerwę. Do tego wiedząc, że w jego firmie szykują się ostre zmiany i nie dość że wybiera się do Grecji, to jeszcze buduje wielki dom i że już sporo kasy wydał będąc w Szwajcarii na nartach i że dodatkowo czeka go opłacenie wesela córki, to pozwoliłem sobie powiedzieć mu, że to wszystko u niego jest strasznie drogie i że szasta pieniędzmi. Na to usłyszałem "ty mi pieniędzy nie licz". Wiosną pojechał do tej Grecji i wykrakałem. Kartę mu wyczyścili do zera. Żeby było do kompletu, w firmie dowiedział się, że jest zredukowany. Tak się przejął, ze dostał wylewu. Lekarze odratowali, ale konsekwencje są widoczne. No i proszę, pojawił się u mnie pożyczyć 12000. Powiedziałem mu, że zgodnie z jego życzeniem, ja nie chcę mieć nic wspólnego z jego pieniędzmi. Kto inny mu pożyczył i nie 12, a 15 tyś. To było pod koniec lipca, a oddać miał do końca lutego. Do dziś nie oddał, a od tego czasu upłynęło już pięć lat. Domu też nie skończył, zięć tylko sobie coś zaadaptował.

> PS. oj nie taki mały jestem, nie chciał byś mnie spotkać na żywo. Bardzo chętni
    > e bym Ci to powiedział w realu.

To, że mały nie dotyczyło sylwetki. Tu raczej bardziej o to pod czupryną chodziło. Tak tak, bo masz coś konkretnego do powiedzenia? Znasz sposób by nas Polaków inni nie traktowali jak ludzi bezmyślnych, w skarpetach do sandałów i tych co banany ze skórami zjadają?
    Co do proponowanej przez ciebie konfrontacji, to wiedz, że ja nie jestem typem tępego boksera co to najpierw wali a po tym myśli. Do mnie raczej bardziej pasuje typ Vita Corleone. Czyli wybacz, nie mam interesu by z tobą mieć jakikolwiek relacje.

Pozdrawiam Krakowiaków i gratuluję im zaszczytu posiadania w krypcie wawelskiej znamienitego lokatora.
    Takie wasze główki, obśmiać się tyko z was.

Ps. A założyciel wątku milczy.
    Czyli miałem rację. Gość przymierz się do Grecji jak szczerbaty do sucharów.

• 15.09.17, 03:25
    Twoje wywody bez sensu. Nawet nie zauważyłeś, że już II połowa września i założyciel wątku milczy odpoczywając w Grecji.
  • 12.09.17, 19:25
    zależy skąd jedziesz, z południowej Polski na Chalkdiki albo Thassos jest ponad półtora dnia jazdy, na Peloponez licz się z dwoma noclegami na trasie

pewniejsza pogoda na Peleponezie, jednak na twoim miejscu wybrałbym Kretę , Kos albo Rodos taniami liniami, to już końcówka sezonu i można za rozsądne pieniądze kupić przelot a na miejscu apartament albo jakiś mały hotelik/pensjonat, zresztą można też upolować fajne okazje przelotu greckim Aegeanem na mniej popularne u nas wyspy

temperatury na wyspach w II poł. września fajne 25-30C, minusem jest dośc krótki dzień

pio-mar65 napisał:

> Witam,po 15.09 planuję wyjazd na dwa tygodnie samochodem ,dwie osoby dorosłe po
    > d namiot.Mam zamiar urlop spędzić odpoczywając - plażowanie i kąpiel w morzu .B
    > ardzo proszę doradzcie w jaki rejon Grecji pojechać .Dziękuję i pozdrawiam!
  • 12.09.17, 21:36
    wtop.ek napisał(a):

> zależy skąd jedziesz, z południowej Polski na Chalkdiki albo Thassos jest ponad
    > pewniejsza pogoda na Peleponezie, jednak na twoim miejscu wybrałbym Kretę , Kos
    > albo Rodos taniami liniami, to już końcówka sezonu i można za rozsądne pieniąd
    > ze kupić przelot a na miejscu apartament albo jakiś mały hotelik/pensjonat, zre
    > sztą można też upolować fajne okazje przelotu greckim Aegeanem na mniej popular
    > ne u nas wyspy

Ty też wiesz komu radzisz?
  • 13.09.17, 12:45
    Ja polecam Attykę ,wrzesień to cudna pora zarówno na odpoczynek ,jak i zwiedzanie.
    Przykładowy Camping w pobliżu stolicy (co prawda oceny nietęgie...),ale kto siedzi w namiocie ?
    Za to doskonała baza wypadowa .
    pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189400-d1822064-Reviews-Camping_Athens-Athens_Attica.html#MAPVIE

Zakładając podróż z Warszawy nie wygląda to najgorzej:
    www.google.pl/maps/dir/Warszawa/Leof.+Athinon+200,+Peristeri+121+36,+Grecja/@47.3535156,14.7147348,6z/am=t/data=!4m17!4m16!1m5!1m1!1s0x471ecc669a869f01:0x72f0be2a88ead3fc!2m2!1d21.0122287!2d52.2296756!1m5!1m1!1s0x14a1a3544fc687f7:0x1265e972dfa018b6!2m2!1d23.6716663!2d38.0090477!6m3!1i0!2i3!3i18

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.