Dodaj do ulubionych

gdzie najcieplej w 1szej połowie czerwca?

26.01.18, 21:55
Na którą z greckich wysp można się wybrać z małymi dziećmi w pierwszej połowie czerwca, tak aby woda w morzu i basenach pozwalała na kąpiele? Z góry dziękuję za sugestie
Edytor zaawansowany
  • grekan 27.01.18, 00:56
    ..wybierz Cypr, na pewno najcieplej, 30*C i temp. wody 24*C,bezdeszczowo.Cypr Polnocny turecki jest tanszy od poludniowego greckiego i odrobine jeszcze cieplejszy.Dobrze, ze wybierasz I polowe czerwca, jest do zniesienia, bylem w lipcu ..ponad 40*C i temp. wody 30*C i mialem 2 tygodnie udreki, nawet o polnocy w miescie termometry wskazywaly 30*C.
  • aseretka 27.01.18, 10:43
    Polecam Rodos. Byliśmy od 12-26 maja. Pogoda cudna. Aż za ciepło, bo w cieniu termometr wskazywał 28 stopni C, a w słońcu, to chyba dobrze ponad 30. Bez kąpieli w basenie lub w morzu nie dawało się wysiedzieć/wyleżeć. Z dziećmi polecałabym pobyt w Faliraki. Piaszczysta plaża, łagodne zejście do morza.
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,151287834,151288668.html
    --
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • lena354 27.01.18, 11:05
    Ja polecam Zakynthos.Byłam w pierwszej połowie czerwca,i miałam super pogodę.Na 2 tygodnie pobytu wszystkie dni słoneczne,bardzo ciepło,ale nie upalnie.Wieczorami nie były potrzebne długie rękawy.
    Morze było ciepłe,bo jest płytkie na sporej odległości od brzegu,i bardzo szybko się woda nagrzewała.
    Polecam dla dzieci,bo nie ma dużych fal.Plaże piaszczyste są Alykanas,Laganas,Kalamaki,Tsilivi i płw.Vasilikos.Z hoteli polecam Louis Zante(fajny rodzinny hotel,mój ulubiony na Zante).
  • kariatyda79 27.01.18, 17:08
    Dziękuję Wam za sugestie! Uspokoiliście mnie odnośnie pogody, bo w czerwcu jeszcze w Grecji nie byłam. W tym roku uznaliśmy, że dzieciaki już na tyle "duże i kumate", że będą mogły skorzystać z dobrodziejstw morza i lądu. A wyspy są też logistycznie dość łatwe do zwiedzania. Pozdrawiam
  • aseretka 27.01.18, 21:00
    Z Faliraki za kilka euro można dojechać w pół godziny autobusem do miasta Rodos:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,151287834,152908714.html
    oraz do Kalithea Thermes:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,151287834,151429678.html

--
  • kariatyda79 28.01.18, 21:16
    Aseretko, na Rodos byliśmy w podróży poślubnej. Zjechaliśmy calutką wyspę - choć to już 10 lat minęło mamy mnóstwo pięknych wspomnień! A Zakynthos znam tylko ze zdjęć, oj kusi kusi :D
  • aseretka 27.01.18, 20:52
    Zakynthos też może być. Byłam od 28 kwietnia i cieplutko było. W basenie fajnie było zażywać kąpieli, chociaż na plażę jakoś nie miałam ochoty z powodu panującego tam jeszcze przedsezonowego bałaganu:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,163882250,163901305.html
    Piaszczyste plaże w Laganas, Alykanas, Kalamaki i na Półwyspie Vasilikos jak najbardziej nadają się dla dzieci.
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,163882250,164214610.html
    --
  • Gość: zzz IP: 95.160.98.* 29.01.18, 13:28
    Rodos na pewno jest OK bo byłam w 1 poł czerwca kilkakrotnie. Temp powietrza czesto >30C, można spokojnie pływać w morzu po wschodniej stronie wyspy, zwłaszcza w zatoczkach Lindos.
  • Gość: Xxxxxxx IP: *.centertel.pl 31.01.18, 12:00
    Wszyscy mają trochę racji. Cypr najcieplejszy i najlepsza pogoda, morze może już mieć w porywach 25 stopni. Ale nawet na Zakynthos będzie ciepła woda bo jest płytko :)
  • el_mondo0 11.03.18, 17:12
    W czerwcu wszędzie w Grecji będzie udana pogoda - jeśli ktokolwiek trafił na nieudany urlop w czerwcu, niech tutaj napisze, może będziemy mieli dowód:) Raczej należałoby się zastanowić, czy nie lepiej wybrać jak najbardziej zielonej wyspy, na której nie spalimy dzieci, np. Korfu
  • kariatyda79 19.03.18, 23:26
    Wybraliśmy Zakynthos. Mam nadzieję, że zdrowie nie pokrzyżuje nam planów. Mamy chętkę na mały objazd wyspy autem i rejs do błękitnych grot i zatoki wraku. oczywiście dla dzieciaków obowiązkowo czapki z daszkiem i "tyłem" oraz koszulki z filtrem UV.
  • Gość: Waldek123 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.19, 20:43
    Peloponez, Kyllini, przelom czerwiec/lipiec 2018, bylismy tydzien, 2 dni koszmarnie lalo, prawie bez przerwy, oblsuga hotelu parasole do pokoju przyniosla bo nie dalo sie dohsc do stolowki, woda w basenie i mini aqua parku w kolejnych dniach brrr, dzieci uciekaly z wody, jako takiej pogody 2 dni! oprocz deszczu chmury, kiepska pogoda
  • adaxx123 20.03.18, 11:09
    Ja polecam lecieć na Cypr :) Jest tam bardzo przyjemnie o tej porze roku. Ale nie zróbcie takiego błędu jak ja... Nie kupiłem sobie ubezpieczenia turystycznego, a złamałem nogę na wakacjach. I musiałem trochę zabulić za poskładanie tego w całość. Teraz jadąc za granice zawsze kupuje :) AXA Multitravel czy PZU Wojażer są najlepsze.

przewodnikubezpieczeniowy.pl/ranking/ubezpieczenie-turystyczne/
  • Gość: Anadre IP: *.146.72.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.03.18, 16:22
    Coś za mało zgubiłeś za poskladanie tej nogi bo chyba przyrosla ci do mózgu
  • ja.s.i.u 20.03.18, 16:37
    No a jak ma spamer pisać? Prawdę?

No to prawdę napiszmy. Cypr (Grecja również) jest w Unii Europejskiej i dlatego najważniejszą rzeczą będzie zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wydają za darmo w placówkach NFZ. Tylko ta karta gwarantuje, że w przypadku nieplanowanej operacji (choćby poskładania nogi) potraktują nas normalnie, czyli polski NFZ zwróci koszty leczenia.

A co do powyższych ubezpieczeń, no cóż. Nie mają tak naprawdę żadnej wartości. Kiedyś, gdy Polska nie była jeszcze w Unii, trzeba się było ubezpieczać dodatkowo, teraz jest to zwyczajne wyrzucanie pieniędzy. Za to warto mieć ubezpieczenie transportu na wypadek choroby. Bo nogę poskładają na kartę EKUZ, ale już za helikopter trzeba będzie płacić samemu. Przy okazji, wyżej wymienieni ubezpieczyciele stwierdzą, że helikopter nie był potrzebny, więc tak czy siak, za niego przyjdzie zapłacić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka