Dodaj do ulubionych

50 tysięcy turystów z biura Thomas Cook ma prze...

23.09.19, 15:01
Jak powyzej

next.gazeta.pl/next/7,151003,25225403,50-tysiecy-turystow-z-biura-thomasa-cooka-utknelo-na-grecji.html#s=BoxOpImg4
To nie tylko Thomas Cook, problem dotyczy tez biura Neckermann i innych biur corek
Oraz linii lotniczej Condor

W Niemczech Neckermann odwolal wszystkie wczasy dla tych, co jeszcze nie wylecieli, ale obiecuje, ze beda planowo przywozic turystow z wczasow

Niezla katastrofa
Obserwuj wątek
        • ja.s.i.u Re: 50 tysięcy turystów z biura Thomas Cook ma pr 23.09.19, 18:32
          Jako, że mam zaplanowany na piątek lot Condorem, właśnie przysłali mi maila. Przytaczam część:

- Alle Flüge werden weiterhin von Condor durchgeführt
          - Gebuchte Tickets behalten ihre Gültigkeit
          - Alle Flugpläne bleiben gültig

Ci, którzy rezerwowali wylot z Niemiec zrozumieją. Aha, oczywiście nie dotyczy to wyjazdów z Neckermanna, Buchera, czy pozostałych związanych z TC firm. Te są wstrzymane i na pokład samolotu nie wpuszczą.
                • wislok1 Re: 50 tysięcy turystów z biura Thomas Cook ma pr 25.09.19, 19:37
                  Niewazne

Wazne, ze pisali, ze wszystko jest OK, a teraz po zabawie.... Bankructwo...

No, generalnie NIE WIEM, jaka jest sytuacja finansowa np. Itaki
                  Podejrzewam, ze cudow nie ma....

Rzad niemiecki uratowal linie lotnicze Condor kredytem, ale to nie oznacza, ze bedzie ratowal biura turystyczne
                  Neckermann Niemcy moze splajtowac bardzo szybko
                  Tylko jeszcze musza zabrac turystow, co sa z nimi na wczasach do domu....
                  Zeby nie robic paniki
                    • ja.s.i.u Aktualizacja aktualizacji 26.09.19, 16:48
                      Na stronie: www.neckermann-reisen.de/ wstawili (podaję od razu w tłumaczeniu).

Wszyscy wyjeżdżający goście do wyjazdu 13.10.2019 włącznie nie mogą rozpocząć podróży z powodów niewypłacalności

W przypadku podróży z datą podróży rozpoczynającą się 14.10.2019 dalsza procedura zostanie teraz sprawdzona w koordynacji z ubezpieczeniem na wypadek niewypłacalności. Niestety, rezerwacji nie można obecnie zmienić ani anulować.

Być może ubezpieczyciel (w Niemczech KAERA AG) jest w stanie renegocjować i ludzie po tej dacie pojadą. Tłumaczę o co chodzi. W cenie, którą poniósł klient jest koszt imprezy (lot, hotel, transfer) i zysk biura. Przyjmijmy, że wczasy kosztowały 1000 euro. Z tego (mogło być inaczej) 900 euro, to koszty ponoszone, a 100 euro, to zysk.

I teraz ubezpieczyciel ma dylemat. Zapłacić z ubezpieczenia te 900 euro kosztów, czy zwrócić 1000 euro osobie, która nie pojedzie? A może się jeszcze z 50 euro utarguje np. z hotelem. Lepiej się opłaci wysłać na urlop, niż zwrócić pełne koszty.

Szkoda, że polscy ubezpieczyciele w ten sposób nie potrafią myśleć.
                      • wislok1 Re: Aktualizacja aktualizacji 27.09.19, 20:44
                        No, to by mialo sens, gdyby Neckermann mial uregulowane WSZYSTKIE rachunki za pobyty aktualnych turystow
                        A w mediach widac filmy, jak obsluga hoteli atakuje obecnych turystow i zada od nich zaplaty za pobyt w hotelu....
                        Za ten pobyt juz mial zaplacic wczesniej Neckermann
                        I chyba nie zaplacil, bo inaczek obsluga hoteli nie robilaby afery

Ja nie wiem, jakie byly rozliczenia Neckermanna z hotelami, moze biuro zaplacilo zaliczke za wrzesniowych turystow , a reszta forsy miala byc np. do konca pazdziernika ...

Na pewno zadna firma ubezpieczeniowa w to BAGNO sie nie da wciagnac
                      • wislok1 Re: Aktualizacja aktualizacji 27.09.19, 20:53
                        Für Gäste, die sich aktuell im Urlaub befinden, sind die Hotelaufenthalte, die Transfers und die Rückflüge gesichert.

Für spätere Reisetermine, nach dem 31.10.2019, steht die Entscheidung noch aus, ob diese Reisen durchgeführt werden können.

No, tu jest 31,10
                        a nie 13,10

Zabezpieczono powroty tych, ktorzy juz sa na wczasach
                        ( ale oczywiscie moga miec problemy whotelach, ktore beda odnich zadac zaplaty za pobyt, za ktory juz raz zaplacili, ale Neckermannowi,
                        a biuro chyba rachunku do konca nie uregulowalo )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka