Dodaj do ulubionych

promy 2020

02.12.19, 14:11
Witam wszystkich
Bilety do Aten kupione, planowania czas zacząć a wszystkie linie promowe pokazują rozkład 2019.
Jakoś nie kojarzę, jak to w ubiegłych latach bywało. Kiedy letnich rozkładów mogłabym się spodziewać?
Głownie Blue Star Ferry, bo tego lata Cyklady mniejsze planuję.
Czy oprócz BSF coś na Koufonissi pływa? Tego wycieczkowego, Small Cyclades Linen, nie biorę pod uwage, bo leciwy mocno i kołysze okrutnie.
Pozdrawiam Jola
Obserwuj wątek
    • mariza11 Re: promy 2020 03.12.19, 11:44
      Z tego co kojarzę to rozkłady na lato pojawiają się około lutego/marca. Część promów potrafi pojawić się dopiero w czerwcu (tak było 3 lata temu z promem chyba Zante Ferries z Santorni na Folegandros). Na Małe Cyklady z Pireusu nie kojarzę, żeby pływało coś innego niż Blue Star. Chyba, ze coś się teraz zmieniło, bo wydaje mi się, że Blue Star połączył się z Hellenic Seaways i z SuperFast Ferries. Dwa lata temu płynęliśmy z Pierusu na Shinoussę Blue Starem, a później między małymi Cykladami przemieszczaliśmy się albo Blue Star albo Skopelitis Express (taki mały, leciwy, kołyszący, ale ze swoim urokiem i klimatem :))
      • joka.2 Re: promy 2020 04.12.19, 10:55
        Dzięki,
        cóż pozostaje uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza, że Koufonissi chciałabym z Astypaleą połączyć a tu promy mogą mi sprawić niemiłą niespodziankę.
        Skopelitis przy piątce wzwyż traci swój czar i wdzięk, niestety, dla mnie oczywiście :)))
        • mariza11 Re: promy 2020 04.12.19, 21:12
          My płynęliśmy z Koufonsii najpierw na Donousse (Skopelitisem- nie wiało bardzo mocno, choć pokład prawie cały zachlapywało :)) a z Donoussy dopiero na Astypaleę Blue Starem. Blue Star płynął o dobrej godzinie, bo coś po 14 więc na Astypalei był chyba koło 17 (po drodze zawijał do Aegali na Amorgos. A promy sprawdzaj, myślę, tak od stycznia, bo z tego co pamiętam dwa albo trzy lata temu rozkład pojawił się dopiero w marcu (bo już nawet nie mogąc się doczekać do nich pisaliśmy) a w zeszłym roku był chyba w lutym.
          • joka.2 Re: promy 2020 09.12.19, 13:22
            O widzisz, o Danoussi zapomniałam, można Blue Star, tak płyneła na Amorgos przecież. muszę ubiegłe lato sprawdzić, gdyby udało się z Danoussi wydostać tego samego dnia, byłaby to akceptowalna opcja.
            Zamiennie za Astypaleę mogłaby być Thira ale tam chyba tylko Superjet, to juz na materau wolałabym:)))
            Echhhh, ciężkie życie turysty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka