Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

KOS - Kipriotis Village Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • zastanawiam się nad wyjazdem tygodniowym na KOS, do hotelu 4* Kipriotis
    Village, w miejscowości Psalidi (4 km od miasta Kos), cena za tydzień wydaje
    się być ok. 629euro - z dwoma posiłkami.

czy był ktoś w tym hotelu? czy warto jechać na KOS? co warto zobaczyć? czy są
    jakieś fajne knajpki, gdzie toczy się życie nocne?
    • b. ciekawa mała wyspa, warta uwagi, blisko Turcja, Rodos, wulkan Nyssyross
      wszystko polecam bo warto , zajzyj na atek z chyba kwietnia Kos - wasze opinie
      było tam trochę na ten temat
      • Gość: Polo IP: 62.233.164.* 02.07.02, 14:50
        Jesli zalezy Ci na zyciu nocnym, to raczej wybierz hotel blizej centrum.
        Mieszkalem w tym hotelu przez tydzien. Bardzo sympatyczne apartamenty. Jednak
        atomsfera bardzo "niemiecka". Duzo grubasow lezy tylko przy basenach.
        A wiec jesli odleglosc do centrum oraz sasiedzi nie przerazaja Cie to jedz.
        Aha! Plaza kolo hotelu fatalna!
        • zgodnie z opisem w katalogu do miasta Kos jest 4 km, więc myślę, że taxi nie
          będzie zbyt drogie ? mam jeszcze pytanko, czy faktycznie plaża jest żwirowa i
          potrzebne jest obuwie kąpielowe ? jakie jest wyżywienie w tym hotelu ?
          czy wymajmowałeś auto, ile to kosztuje, w jakiej wypożyczalni? ile kosztuje
          taxi z hotelu do miasta Kos ?
          • Gość: Polo IP: 212.244.81.* 03.07.02, 10:58
            Taxi nie jest drogie i jest rowniez autobusowy przystanek zaraz obok hotelu.
            Plaza jest zwirowo-kamienista i lepiej korzystac z plazy Lambi (druga strona
            miasta) - jakies 5-6 km. Samochod wynajmowalem na 3 dni w Avis, ale raczej nie
            jest to tania firma. 3 dni - ok 500 PLN za samochod klasy A. W innych
            wypozyczalniach bedzie 100 PLN taniej, ale musisz uwazac na sprawnosc samochodu
            oraz co jest wliczone (ubezpieczenia przede wszystkim). Jak masz jakies inne
            pytania, to pisz...
            • Gość: Polo IP: 212.244.81.* 03.07.02, 11:02
              Zapomnialem napisac o wyzywieniu. Jest tam bufet, ale z przewaga serow i wedlin
              (korzystalem tylko ze sniadan). Praktycznie nie ma zieleniny ani owocow!
              Najgorsze, ze sala jest troche za mala w stosunku do wielkosci hotelu, wiec
              oprocz godzinnych wczesno-rannych jest straszny tlok i czasem trudno o wolny
              stolik. Jeszcze o plazy: raczej trzeba uzywac obuwia do kapieli!
              • mam jeszcze pytanie
                - co warto zobaczyć na wyspie, a jakich miejsc raczej nie należy zwiedzać?
                czy obok hotelu są jakieś sklepy i tawerny, i jakie są ceny ?
                czy warto pojechać na jakieś wycieczki organizowane przez biuro ?

Na początku myślałem o Kardamenie na Kos, ale ta miejscowość jest za daleko od
                miasta Kos, więc wybrałem Psalidi. mam nadzieje, że życie nocne w Kos jest OK.
                chodzi mi o jakieś fajne knajpki, gdzie można posiedzieć

myślałem też o wyjeździe na Krete, ale tam jest chyba zbyt dużo polaków, więc
                wybrałem Kos.
                • Gość: Polo IP: *.punkt.pl / 10.10.10.* / *.punkt.pl 04.07.02, 13:43
                  Na samej wyspie niewiele jest do zobaczenia. Ale w poblizu sa ciekawe wysepki.
                  Nissyros - z wygaslym wulkanem, Kalymnos - fajna atmosfera, malo turystow i
                  mile knajpki do posiedzenia. Jak masz duzo czasu, to mozna poplynac na Samos,
                  ale raczej z noclegiem. W miescie Kos jest duzo pubow, gdzie mozna bawic sie do
                  bialego rana. W tych samych knajpkach przed 22-ga mozna posiedziec i milo
                  pogadac. Najwiecej ich znajdziesz kolo portu i przy plazy w centrum "Baywatch".
                  W Kardamenie tez mozna sie pobawic, ale tam sa klimaty ze "stadionow
                  angielskich"... Kolo hotelu sa ze 2-3 tawerny, ale cen nie pamietam. Rowniez to
                  dotyczy sklepow. Dobre warunki do windserfigu nie daleko Psalidi.
                  • Dzięki za informacje!
                    jade tylko na 1 tydzien, więc mam nadzieje, że nie będę się nudził.
                    mysle o spacerach, leniuchowaniu przy basenie i na plaży.

jeszcze jedno pytanko - samolot z wawy na kos jest o godz. 5 rano, więc pewnie
                    po przylocie trzeba w hotelu trzeba czekać na pokój do godz. 15? czy
                    przypadkiem pokoje można otrzymać zaraz po przyjeździe do hotelu ?
                    • Gość: Polo IP: *.punkt.pl / 10.10.10.* / *.punkt.pl 04.07.02, 14:06
                      Raczej bedziesz czekal do 14-tej. Nie liczylbym na to, ze uda sie wczesniej.
                      Natomiast maja calkiem spore patio przed recepcja z barem o raz bar przy
                      basenie. Zawsze mozesz tam poczekac. Z lotniska jedzie sie ok 30-40 minut, wiec
                      bedziesz szybko w hotelu. Milych wakacji!!!
                      PS na basenach jest tloczno, ale sa fajne!
                      • mam nadzieje, że nie rozczaruje się hotelem! lece z TUI.
                        wybrałem pokój standardowy, a były jeszcze studia i apartamenty? czy pokoje są
                        w budynku głównym , czy też w pawilonach w ogrodzie ?
                        czy można w hotelu gdzieś złożyć bagaże i skorzystać z basenu przed
                        zakwaterowaniem w pokoju? jak wygląda sprawa z sejfem?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.