• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

zakupy na Krecie Dodaj do ulubionych

• 08.05.07, 13:15
    Wybieram sie na krete samolotem - jaka walute zabrać (podejrzewam,ze euro) -
    co warto kupić - tzn jako prezenty - upominki
    Edytor zaawansowany
    • Gość: bogna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.07, 13:18
      no ja mialam euro Chyba najbardziej poreczne Co do zakupow osobiscie uwazam ze
      lekka lipa To samo co u nas a nawet chyba mniej i ceny dosc wysokie
      • 08.05.07, 15:04
        oliwy dobrej - ale tylko kupuj od taverniarzy lub lokalnie od chlopa:-)))
        i komboloi oraz mataki.
        Komboloi to komboloi.
        A mataki to inczaj Oko Proroka - niebieski kamyk lub szklo z okiem jednym -
        odgania uroki:-)

Reszta rzeczywiscie jest u nas do kupienia.
        • 08.05.07, 15:05
    • 08.05.07, 21:45
      a jak przedstawia sie sprawa zakupu np metaxy czy warto ? oraz tamtejszej np
      chałwy,oliwek,fety
    • 08.05.07, 22:45
      Ouzo! O wiele tańsze niż w Polsce.
      --
      "Nigdzie niewypowiedziane wprost, płyną przecież podskórnym nurtem, od początku
      do końca utworu, nieodwołalne słowa: kici kici..."
      • 09.05.07, 07:58
        Na Krecie byłam 5 lat temu i z tego co pamiętam przywieźliśmy metaxę i małego
        osiołka, który do dzisiaj stoi na półce ;)))
        • 09.05.07, 12:36
          ogromny. (ale w Polsce nie smakuje - ostrzegam:-))

Oliwki, fety, chalwy - wszystkie u nas do dostamnia, nie oplaca sie wozic.
          Nie mowie tu o oliwkach z beczek, domowych i fecie z kotla - ale nie przewiez
          tego...

Jeszcze jedna rzecz - sery twarde kretenskie - kefalotiri - warto taka glowe,
          lub pol glowy kupic. Przypomina graviwre i starcza na dlugo. U nas nie ma
          jeszcze.

• Gość: ToJa IP: *.nask.waw.pl 10.05.07, 11:49
      No zlotowek tam raczej nie wymienisz, wiec wybor waluty do wziecia nie jest zbyt
      wielki ;-)

Z upominkow - ceramika, obrusy, wspomniane ouzo, oliwa, feta..
    • Gość: kakao IP: *.lublin.mm.pl 05.06.07, 13:31
      Czy można zabrać z powrotem alkohol, piwo, wino? Jaka ilość jest dopuszczalna?
      Czy teraz już nie ma limitów? I jaki alkohol polecacie, chcę po powrocie
      obdarować przyjaciół, chodzi mi o alkohole lokalne i rodzaje najlepszych piw.
      • 05.06.07, 16:27
        Retsina, Metaxa, Ouzo
        możesz przewieźć ile chcesz, ale tylko w walizce nadanej na bagaż.
        Jesli na podręczny to tylko to co kupisz na lotnisku.
        --
        pozdrawiam Daga
        <
        • Gość: mleczko IP: *.lublin.mm.pl 05.06.07, 16:40
          Metaxa to rodzaj koniaku, Ouzo to wódka z anyżem czy sie mylę? A retzina? I czy
          maja dobre browarki?
          • Gość: leziox IP: *.ipt.aol.com 05.06.07, 17:39
            Retsina to wino mieszane z zywica,nie kazdy sie tym zachwyca,kwestia gustu.Piwo
            generalnie jest dobre,np.Zorba,albo Amstel godne sa polecenia.
            • 05.06.07, 23:09
              Amstel jest holenderski. Z greckich piw najbardziej smakowała mi Vergina Red i
              Mythos. Jedno i drugie można kupić w Polsce.
    • Gość: meee ee e IP: *.acn.waw.pl 05.06.07, 21:53
      osła
      ewentualnie kozę.
      • Gość: edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 22:55
      • Gość: edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 22:56
        gabki mydła i pumeksy Są rewelacyjne
        metaxa i nic więcej bo reszta jest chińszczyzną tyle ze droższa i za euro;0
        • Gość: biomj IP: *.biology.univ.gda.pl 06.06.07, 11:18
          posmakuj ichniego miodu tymiankowego. jesli lubisz miod i Ci podejdzie to jego
          wlasnie przywiez. Wodki i wina mozna u nas kupic bez problemu i sa niewiele
          drozsze. natomiast oryginalny miod kosztuje w polsce duzo drozej (ponad drugie
          tyle).
          • Gość: olo IP: *.chello.pl 06.06.07, 14:10
            Nic. Dosłownie nic z Krety przywozić nie warto. Alkohole dostaniesz u nas. W
            dobrym sklepie spożywczym / np Piotr i Paweł/ jest z dziesięć rodzajów fety
            greckiej, kilka rodzajów Retsiny. Metaxę oraz Ouzu kupisz także. Dostaniesz u
            nas chałwy, miód tymiankowy. Kreteńczycy sa za leniwi aby dopracować się
            własnych oryginalnych produktów.Ani pamiątki, ani przyprawy, ani przeywory z
            owoców nie są ich specjalnością - choć powinny.Czasamo trafisz na noże
            wyglądające dośc efektownie, niestety jest to tandeta.Możesz kupic jakieś
            serwetki i inne bzdety ale po co?
            • 06.06.07, 20:07
              W kwestii Metaxy - owszem. Do Olympian reserve włącznie. Niestety, mimo usilnych
              starań, nie znalazłem w Polsce Centenary Reserve (to rzadkość nawet w Grecji)
              czy też Private Reserve.
    • Gość: kasiula IP: 162.27.160.* 06.06.07, 14:27
      ale to przeciez caly urok w tym ze przywozimy cos z krety czy skadkolwiek
      indziej
      nikt nie wspomnial o mydelkach oliwkowych ( ja przywiozlam jako prezenty dla
      znajomych ladnie zapakowanych za niecale 1E)

• Gość: edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.07, 21:04
        wspomniałam nie czytasz uważnie
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.