Dodaj do ulubionych

Zakyntos, 7+7 Triada

IP: *.toya.net.pl 10.07.07, 20:13
Proszę o opinie na temat wycieczki 7+7 Peloponez + 3 wyspy (Triada). I o porady. Co zwiedzić podczas wolnych dnia na Poros i na Eginie? Co zwiedzić będąc na Zakyntos? Gdzie wypożyczyc samochód, jakie ceny? Warto płynąc na Kefalonie? Jeśli tak to z Triadą czy z lokalnym biurem? Którym?
Proszę również o opinie na temat miejscowości Argassi i hotelu Diana Palace.
Serdecznie dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Singelka IP: *.153.164.84.zdnet.com.pl 10.07.07, 22:31
    Właśnie na tę wycieczkę szukam kogoś do wspólnego pokoju ("współlokatorki
    szukam"), aby nie płacić niepotrzebnie za 2 osoby. Tę wycieczkę bardzo sobie
    chwalą osoby, które były (nie uczestniczą w Forum). Pozdrawiam
  • goska52 11.07.07, 07:23
    Co robić na Zakynthos i czy warto na Kefalonię można przeczytać we wspaniałym
    blogu Ewy

zakynthos.blog.onet.pl/
    pozdrowienia

Gośka
  • Gość: ala666 IP: *.aster.pl 11.07.07, 22:06
    Może zacznę od hotelu bo będziesz w nim cały tydzień. Klienci Triady mają jedne
    z gorszych pokoi, jak dostaniesz klucze to może w obecności pilotki sprawdż czy
    okna nie wychodzą na ulicę i całonocną dyskotekę (jest to pokój nad głównym
    wejściem do hotelu). Znajomi właśnie tam trafili- koszmar, do 3 rano dysco a od
    4 ruch samochodowy (dostawy do hoteli sklepów itp). Na zamianę doczekali się
    trzeciego dnia pobytu. Polacy z którymi rozmawialiśmy w hotelu też nie trafili
    najlepiej:
    1. widok na ścianę (plusem była cisza)
    2. widok na śmietnik i ulicę (brak plusów) - po kilku prośbach zamiana, ale z
    komentarzem że Triada za takie pokoje właśnie zapłaciła.
    W sumie chyba ja z mężem trafiliśmy najlepiej, metraż malutki ale widoczek na
    basen. Acha, z trzech pokoi które widziałam żaden nawet w małym stopniu nie był
    podobny do zdjęcia z katalogu. Podsumowując hotel ma 4 gwiazdki ale to co jest
    dla nas oceniam na zawyżone 3. Jedzenie na szczęście dla wszystkich jednakowe i
    bardzo smaczne. Może z wyjątkiem śniadań, nie chodzi o to że monotonne tylko że
    brak świeżych warzyw - zero pomidorka czy ogórka. Jest to jednak moje osobiste
    odczucie bo dla mnie warzywa to podstawa. Sama miejscowość to główna ulica ze
    sklepami, knajpkami i wypożyczalniami. Jeżeli chodzi o samochód to chyba lepiej
    wypożyczyć skuterek lub jakiś motorek. Tak zrobiliśmy na Poros i było super. Co
    do cen to są na pewno ruchome ja byłam w czerwcu a lipiec czy sierpień to już
    pełny sezon i ceny na pewno będą wyższe. Plaża w Agrassi to kawałeczek
    brzydkiego piasku gęsto zastawionego leżakami. Polecam plażę żółwi - dojazd
    kilka kilometrów. Sama objazdówka to dla mnie porażka ale były osoby zadowolone.
    Duży plus dla wyspy Poros. Egina jest chyba tylko po to w programie, że z niej
    była wycieczka oczywiście dodatkowo płatna do Aten. Peloponez to 12 godz. jazdy
    i zobaczyliśmy tylko Mistrę i to dość pobieżnie. Jeżeli chodzi o wycieczki na
    pobycie to my z Triadą wzięliśmy tylko opłynięcie wyspy i to był błąd. Stłoczyli
    nas (Polaków, Węgrów i Czechów) na stateczku i w tej ciasnocie i huku silników
    płyneliśmy prawie cały dzień - dobrze że przed wypłynięciem donieśli krzesełka
    (ha,ha ha !) z innego statku. Znajomi wykupili tą samą wycieczkę z lokalnego
    biura i miejsca na statku były praktycznie leżące. Trochę się rozpisałam, jak
    Cię jeszce coś interesuje to pytaj - na pewno odpiszę.
  • Gość: av IP: *.acn.waw.pl 30.07.07, 02:31
    Z tymi pokojami z hotelu święta prawda. Byliśmy w Dianie. W pierwszym momencie
    dostaliśmy klitkę z widokiem na dwie ściany. Na szczęście pan w recepcji był
    miły i bez problemu wymienił nam pokój na lepszy. Z tego co słyszałam w innych
    hotelach były podobne historie i różnie z tym ludzie sobie radzili. Ale czasem
    warto dać wyższy "napiwek", żeby wymienili pokój na ładniejszy ;)

Zdecydowanie odradzam wypożyczanie skutera lub quada, chyba że wcześniej się na
    tym jeździło. Rezydenci zawsze ostrzegają przed wypożyczaniem takiego sprzętu,
    bo z każdej wycieczki wraca ktoś poturbowany w kolizji. Chociaż ostrzegali w
    naszej grupie i tak znalazły się osoby, które wracały do Polski potłuczone,
    kulejące, z kończyną w gipsie itp. Wypożyczalnie skuterów w turystycznych
    miejscowościach są średnio co 20 metrów, wokół jeżdżą Grecy na motorach - to
    daje mylne poczucie, że jazda na skuterze jest miła, łatwa i przyjemna. Drogi na
    wyspach są bardzo nieprzyjemne, Grecy nie przestrzegają zasad ruchu - po co
    ryzykować zepsucie wakacji jakimś nieprzyjemnym wypadkiem? Bezpieczniej już
    wypożyczyć samochód.

Odnośnie cen - nie oszukujmy się, wszędzie są wysokie.

Objazdówka bardzo fajna, ale oczywiście nie dla każdego. Jeśli ktoś lubi oglądać
    kamienie i odwiedzać muzea na pewno się zawiedzie. Objazd jest raczej
    skierowany do osób lubiących klimaty wyspiarskie, lubiących ładne widoczki,
    spokojne przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie.

Jeśli chodzi o pobyt to odradzam jeżdżenie z Triadą. Życzą sobie o wiele drożej
    niż okoliczne biura. Jeśli znacie języki obce to radzę jeździć z firmami greckimi.

Zdecydowanie odradzam wykupywanie w Triadzie posiłków na objeździe. Jest to
    tanie, obrzydliwe żarcie, do tego małe porcje. Niektórych dań nie byłam w stanie
    zjeść i pomimo wykupionych obiadokolacji musieliśmy później dodatkowo żywić się
    na mieście... Wiadomo, gusta są różne, ja nie byłam w stanie jeść kotletów
    mielonych z jakiś resztek z całego dnia. Lepiej więc żywić się samemu, je się
    wtedy to co smakuje.

Z wycieczek fakultatywnych polecam rejs statkiem. Super widoczki, plus pływanie
    w morzu - dla mnie bomba. Olimpię i Ateny, jeśli ktoś nie widział. Objazd
    Zakyntos autokarem spokojnie można sobie darować. Są na nim 2 fajne rzeczy -
    można sobie za dodatkowe 6 euro wykupić rejs do Blue Caves oraz jest postój,
    żeby popatrzeć na zatoke Shipwreck z góry. Obie atrakcje bardzo polecam, ale nie
    trzeba wydawać nastu euro (w triadzie 24) żeby jechać na całą tą wycieczkę -
    lepiej na własną reke sie tam dostać. Kafalonia też jest ciekawa, szczególnie
    jeziorko którym się tam płynie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.