Dodaj do ulubionych

Pod Wierzbami - może małe referendum?

03.10.11, 19:56
Nie mogę wyjść z szoku - po przeczytaniu opisu zebrania gminnego (sam nie mogłem być), na którym odbyła się dyskusja o ruchu na ulicy Pod Wierzbami. Mieli się zetrzeć na argumenty zwolennicy i przeciwnicy nowych zasad ruchu na tej ulicy...
LUDZIE!!! Jakie mogą być argumenty za obecnym rozwiązaniem!?!? Przecież jest to ewidentne utrudnienie dla ruchu w tej okolicy Niemcza i jednoznacznie ZMNIEJSZA bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bo wymusza poruszanie się po ruchliwej ulicy Bydgoskiej!!!
Zarząd gminy chowa głowę w piasek i odsuwa w czasie podjęcie decyzji w tej sprawie, nie chcąc wyraźnie narazić się tym, którzy mieszkają przy ul. Pod Wierzbami. Uważam, że jest to gra na "zmęczenie materiału", liczenie na to, że protestujący w końcu machną ręką, sprawa "przyschnie" i tak zostanie...
Proponuję więc, żeby może zrobić małe referendum przy okazji najbliższych wyborów - nie wiem, czy to jest formalnie możliwe, ale z praktycznego punktu widzenia byłoby idealnie: dorośli mieszkańcy Niemcza idą do urny wyborczej i przy okazji podpisują listę - pod "ZA" lub pod "PRZECIW" obecnej organizacji ruchu. I mamy jasność w temacie. Może to zadanie dla Forum Obywatelskiego? Nie chcę nowemu gremium podrzucić "kukułczego jaja", uważam, że to byłby świetny sposób na te patową sytuację...
Edytor zaawansowany
  • akbk 05.10.11, 09:46
    Pomysł wspaniały co do referendum - wystarczy na karteczkach małych za dwukierunkową czy przeciw. Osobiście jadę po pracy z kierunku bydgoskiego i aby dojechać do sklepów czy poczty muszę wyjechać na ul. Bydgoską i zaraz skręcać znów w pod Wierzbami. Wygodne to nie jest a i bardziej niebezpieczne. Za chwilę dojdzie jeszcze parkowanie aut na tej ulicy jej mieszkańców. Są posesje - maja miejsce przed domem - to proszę wjeżdżać pod garaż a nie stawiać na ulicy. Czemu muszę się przejmować kogoś autem skoro to jemu nie chciało się zaparkować tam gdzie jest na to miejsce? Zakaz zatrzymywania od razu to może nie - ale zakaz postoju jak najbardziej.
  • lesz1411 08.12.11, 11:58
    witam. W dniu dzisiejszym pracownicy GZK zmienili znaki drogowe na ul.Pod Wierzbami. Jest przywrócony ruch dwukierunkowy a znaki informują o ograniczeniu prędkości do 30 km?h oraz jest znak z ostrzeżeniem że pieszych na jezdni. Myślę że te działania GZK rozwiązały problem , który bulwersował wielu z nas. pozdrawiam. L.K.
  • nniemczanin 09.12.11, 21:08
    lesz1411 napisał:

> witam. W dniu dzisiejszym pracownicy GZK zmienili znaki drogowe na ul.Pod Wierz
    > bami. Jest przywrócony ruch dwukierunkowy a znaki informują o ograniczeniu pręd
    > kości do 30 km?h oraz jest znak z ostrzeżeniem że pieszych na jezdni. Myślę że
    > te działania GZK rozwiązały problem , który bulwersował wielu z nas. pozdrawiam
    > . L.K.
    Cool!. Wreszcie wszyscy mieszkancy Niemcza beda mogli jezdzic "pod prad" a nie tylko taksowkarze i facet w kapciach robiacy zakupy w Niemczyku. A tak na powaznie: Byl sklep, poczta, swietlica, a potem dzialki budowlane. Wiedzialy galy co braly?
  • mwjmar 16.12.11, 01:37
    Się tak letko zastanawiam - skąd w WAS tyle nienawiści? Żałujecie, że facet w kapciach ma blisko do sklepu?! Oto całe Osielsko! Dziadostwo się przeprowadziło, znaki na ulicach zamalowało i pluje na forach
  • red.traktor 16.12.11, 13:56
    To proponuję zastanowić się nie "letko", tylko porządnie ruszyć mózgownicą - nikomu nie zazdroszczę bliskości sklepu, sam w kapciach samochodem nie jeżdżę, bo to niebezpieczne, natomiast uważam, że w imię czyjegoś partykularnego interesu nie można ograniczać dostępu do instytucji publicznych, takich jak poczta czy wiejska świetlica.
    Uważam także, że najlepszym przykładem plucia na forum jest używanie epitetu "dziadostwo" w stosunku do osób, których poglądów się nie podziela. Mogę co prawda uznać, że jest to wynik frustracji, wywołanej niezadowoleniem z przywrócenia zdroworozsądkowych zasad ruchu na ulicy Pod Wierzbami, ale w takiej sytuacji proponuję "zdrowsze" formy rozładowania napięcia - można pobiegać, rowerkiem pojeździć - złość jakoś przejdzie...
  • wojtek2000 17.12.11, 12:07
    można napisać też inaczej .. też chciałbym , żeby za publiczne pieniądze wybudowany mi asfalt pod dom i potem postawiono zakaz , żeby mi nikt nie jeździł

chętnie się zamienię na asfalt bez zakazu bo na razie to mam bagno :)
  • nniemczanin 22.12.11, 23:44
    no to poguglajmy:

to jet Polska właśnie (tym razem nie dziadostwo z Osielska) - jezeli juz jestem DZIADEM Z NIEMCZA

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114873,9632890.html?i=1
    ALE JAJA NO NIE?

forum.gazeta.pl/forum/s,20312,129421392,131612004.html?rep=1&t=1324593344935
    Zebrali 40 tys złotych, wyjazd kosztował 100 tys :)

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9180714,Owsiak___na_bojowo____W_Afganistanie__WIDEO_.html
    OMNIBUS :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka