Dodaj do ulubionych

Policja w gminie

22.05.13, 20:43
Jako że już wątek o likwidacji posterunku policji zaczął drugą stronę i jest to niewygodne zakładam tu podobny tematycznie wątek.
Od czasu likwidacji posterunku , a ostatnio i SG obserwuję bardzo mały ruch patroli policji na terenie Osielska .
Apel do wójta : Panie szanowny , zadbaj pan o to aby mieszkańcy poczuli się bezpiecznie. \Wieczorne burdy pod sklepami z alkocholem to już standart. Samochody jeżdżące dozwolone 50 / h razy dwa , to już też norma . Wyrostki robiące sobie wyścigi motokrosowe po osiedlowych uliczkach to też już norma . A to dopiero początek lata. Może panie i panowie radni wraz z panem wójtem zaczną wreszcie coś robić dla nas . Chociażby ze względu na zbliżające się wybory
Edytor zaawansowany
  • osielsko 22.05.13, 22:01
    Największe zagrożenie jakie widzę w chwili obecnej to to, co dzieje się w okolicach sklepów monopolowych, szczególnie na terenie osiedla handlowego w centrum Osielska. Burdy, strach i niszczenie wszystkiego, wymioty i mocz. Współczuję tym, którzy mają tam swoje firmy.
    Kto będzie im płacił za straty?
    Ostatnio pod Polo, o godzinie ~6 po południu grupa wyrostków wszczęłą burdę rozbijąc sobie na głowach butelki z wódką.

Apel do RADNYCH - proszę nie czekać, aż będzie tragedia!!!
  • 1dajmonion 23.05.13, 09:03
    Dziś w nocy dokonano włamania do kantoru w POLO w Osielsku.
    Od rana Policja prowadzi dochodzenie.
    Mamy nie Osielsko, ale Łomianki...
    Strach się bać!!!
  • lukasz1209 23.05.13, 11:16
    w Łomiankach jest komisariat policji ( kppbabice.policja.waw.pl/portal/pwz/1006/1257/Komisariat_Policji_w_Lomiankach.html ) w Białych Błotach też a w Osielsku zanim przyjedzie patrol, to mendy zdążą pół wsi zdemolować.....
  • lukasz1209 23.05.13, 11:19
    A może by tak referendum w sprawie odwołania Wójta i Rady Gminy?
  • lukasz1209 23.05.13, 11:24
    W gminie nie ma posterunku policji, nie ma straży gminnej, więc po co nam obecni wójt lub rada gminy - czy oni zapewnią nam bezpieczeństwo?
  • strusz 23.05.13, 16:38
    Trochę mieszkam już w Osielsku. Jak mnie okradli to ja musiałem zgłosić się na posterunek policji a oni się nie zjawili. Raz zostałem odwiedzony kiedy rozwozili zdjęcia z fotoradarów. Dwóch policjantów za drugi razem mnie zastało i namawiali do przyjęcia mandatu. Dlatego też nie mogą zawsze przyjechać na interwencję bo muszą się zająć Piratami Drogowymi, Ja na razie nie odczuwam potrzeby aby jacyś gamonie jeździli po gminie i nie można było doczekać się interwencji. Taniej założyć przy Polo lub innym obiekcie monitoring. Zawsze jest nagranie i dowód jak coś się stanie a jak nie ma dowodu to i policja nie pomoże bo sprawcy się nie muszą przyznać a trzeba im udowodnić winę. Zawsze taki monitoring może się zwrócić jak coś ciekawego się nagra i youtubie będzie miał nagrany fragment dużo wejść.
  • 1dajmonion 24.05.13, 08:01
    Wychodzi na to, że w przypadku wczorajszego wydarzenia w POLO zawiniła technika - system kamer i alarmów (chyba łatwe do rozbrojenia) oraz ludzie - profesjonalne firmy ochroniarskie. Jedna, która ochrania POLO, druga która ochrania po drugiej stronie Szosy Gdańskiej Galerię.
    Jak to się ma do propozycji "radzących", zastąpienia takimi firmami zlikwidowaną SG na przestrzeni Gminy ?
    W końcu gdzie ta obiecana alternatywa?
    Tej nocy nie był to odosobniony przypadek. Podobno do włamania doszło u Państwa Cichańskich przy Szosie Gdańskiej.
    Przyjdzie nam się uzbroić...
  • lukasz1209 24.05.13, 11:37
    Nigdy żadna firma ochroniarska nie zastąpi policji, chociażby z tego powodu, że nie ma takich uprawnień.... Ale skoro nie ma w gminie posterunku policji ani sg, to wraz z systemem monitoringu jest to pewna "namiastka" zapewniająca bezpieczeństwo....
    Co do zdjęć z fotoradarów: skoro polscy kierowcy łamią przepisy, to ktoś musi dostarczyć te "pamiątki" - nie łamcie przepisów, nie będzie fotek;-))
  • osiemak45 24.05.13, 14:07
    "Dziękujemy wójtowi i radnym" za eldorado dla mentów.ponoć ochroniarze mieli przejąc obowiązki policji i głównie straży ??Pytam się na podstawie jakich przepisów ? i za jaką cenę ?Uważam że likwidacja straży przy likwidacji policji to strzał samobójczy radnych i wójta ! Wyliczyłem,że ochroniarze (6-7)funkcjonujący przez cała dobę 9 o takim zamiarze wspominał m.in. pan Leszek Kuziak)będą nas kosztowali 2.500 zł =1X 12 m-cy to daje 210 tysięcy rocznie zapłaty tylko za to żę będą , odbiorą telefon i ..przekażą sprawę policji ..która przyjedzie po 30 minutach z Bydgoszczy.?? Super naprawdę ,a co ochroniarze zrobią z innym zdarzeniami ?Śmieci ,parkowanie ,szamba ,jazda pod prąd, że nie wspomnę o tych ostatnich przykrych i poważnych wydarzeniach o których tu się pisze. i pomyśleć ,że to tylko w maju , w miesiąc od likwidacji policji (01.kwietnia)i w miesiącu likwidacji straży.Powtórzę - dziękujemy.
  • bigben123 24.05.13, 18:55
    a myślicie że nasi radni i wójt przejmują się takimi bzdetami jak bezpieczeństwo mieszkanców?
  • lesz1411 24.05.13, 19:14
    Witam. W połowie miesiąca wójt skierował pismo z prośbą o zwiększenie patroli policyjnych , w tym kontroli ruchu drogowego oraz w trybie pilnym zwiększenie czasu obsługi w policyjnym Punkcie Przyjęć . Podkreślił w tym piśmie że docelowo konieczne jest reaktywowanie Posterunku Policji w Osielsku . Ja starając się wspierać działania wójta w tym zakresie ponownie rozmawiałem ze starostą aby zaczął egzekwować wykonywanie zadań jakie nakłada ustawa wobec komendanta powiatowego czyli zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców . Mam nadzieje że te działania przyniosą w najbliższym czasie poprawę sytuacji , ponieważ w tej chwili to mam wrażenie że od czasu likwidacji posterunku policji w Osielsku liczba patroli na terenie naszej gminy nie zmniejszyła się lecz całkowicie ustała. Pozdrawiam . L.K.
  • lukasz1209 25.05.13, 19:55
    Panowie wszystko wskazuje na to, że przespaliście sprawę... Trzeba było konkretnie i stanowczo działać w obronie posterunku, gdy był na to czas - teraz możecie sobie "pisać na Berdyczów". Policja nie ma pieniędzy i nie po to likwidowali, żeby teraz otwierać na nowo.... I cóż dadzą te patrole - przyjadą (nie znając terenu i miejscowego środowiska), przejadą się lub postoją "w krzakach" i pojadą (pod warunkiem, że akurat w Bydgoszczy nie będzie rozgrywany mecz lub nie będzie odbywała się inna impreza wymagająca zabezpieczenia). I cóż da przedłużenie czasu pracy policyjnego punktu przyjęć - że będą nawet codziennie pracować do 15-tej? Policja potrzebna jest w terenie - jeśli będę miał ważną sprawę, to sam dotrę do Bydgoszczy.
    W Osielsku potrzebny jest posterunek całodobowy z monitoringiem gminy!
  • 1dajmonion 05.06.13, 09:34
    Jasna jest odpowiedzialność decydentów za likwidację Policji i SG. Przy braku tych służb wzrastają zjawiska kryminogenne i zagrożenia. Jednym z takich zaobserwowanych na terenie Gminy są "dziwne" zachowania kierowców wynikających z ich jazdy.
    Przecież wg. statystyk Policji jazda po pijaku to bezmyślny styl jazdy ekstremalnej bardzo lubiany przez Polaków. Charakteryzuje się rozwagą, spokojem oraz zachowaniem "czujności i bezpieczeństwa na drodze". Czasem jednak pozwala na mały skok w bok - rozjechanie kotów, otarcie o zaparkowany samochód, skasowanie słupka itp.
    Znakiem prowadzącym do rozpoznania pijanego delikwenta może być:
    - jeżeli będący przed Tobą pojazd skręca w takt lecącej w Twoim radiu muzyki oznacza, że
    albo kierowca słucha tej samej stacji, albo jest już mu wszystko jedno, lub też,
    - jeżeli wymijający się samochód minął Cię z prędkością ponad 100 km/h, a dźwięki spod
    maski wskazywały na włączony drugi bieg,
    - albo kierowca klnie na cały głos na innych uczestników ruchu, nawet jeśli stoi na parkingu
    (najczęściej przy monopolowym) itp., itd.
    Ludzie jeżdżący po pijaku to zwykle młodzież i osoby starsze, a właściwie wszyscy którzy mogą mieć prawko (chociaż niekoniecznie) albo wystają zza kierownicy.
    Dlatego też, jeżdżąc po Osielsku należy m.in. zwrócić szczególną uwagę na jasno niebiesko metaliczną Hondę Jazz CBY 97R5.
  • oren123 20.06.13, 09:33
    Wczoraj w radio PIK był reportaż o bezpieczeństwie na terenie powiatu bydgoskiego .
    Jeden z radnych powiatowych powiedział że policja na terenie powiatu dobrze realizuje swoje zadania i uważa wnioski , które składa radny Kuziak za chybione . Czy pan Kuziak może nam wyjaśnić o co chodzi? Bo uważam że składając jakiekolwiek wnioski , robi to w imieniu nas , mieszkańców więc powinniśmy wiedzieć w czym rzecz.
  • lesz1411 20.06.13, 22:27
    Witam. na wczorajszej sesji złożyłem dwa wnioski skierowane do starosty a za jego pośrednictwem do komendanta miejskiego policji.
    Pierwszy dotyczy przywrócenia posterunku policji na terenie gminy Osielsko
    Drugi dotyczy przywrócenia patroli ze wskazaniem na kontrole ruchu drogowego na terenie dróg gminnych i powiatowych z uwzględnieniem patroli w soboty i niedziele w godzinach popołudniowych ( od 16 do 22)
    Wnioski były krytycznie przyjęte przez starostę który na gorąco tłumaczył że :
    Posterunek w Osielsku nie zostanie przywrócony i jest to decyzja definitywnie zatwierdzona na wyższych szczeblach władz policyjnych więc nie ma szans na powrót do stanu z przed 1 kwietnia.
    Patrole drogowe a szczególnie kontrole ruchu drogowego z braku środków są wyznaczane tylko na drogach krajowych w miejscach dużego zagrożenia i nie ma możliwości na chwilę obecną zmienić tego stanu
    I po udzieleniu tych odpowiedzi spytał czy nadal chcę podtrzymać zgłoszone wnioski
    Odpowiedziałem że w sprawie posterunku , jak i w wielu innych sprawach decyzje ostateczne są często uchylane , jeżeli argumenty za zmianą tego stanu są merytoryczne , służą poprawie życia , są wsparte presją społeczną oraz mają życzliwie do tego nastawione samorządowe władze
    Co do drugiej wypowiedzi to odpowiedziałem że jednym z powodów braku patroli na drogach gminnych i powiatowych jest bezmyślnie planowanie patroli policyjnych . przytoczyłem tu zdarzenie z przed kilku dni gdy dwa patrole policji oraz jeden SM stały w tym samym czasie na krótkim odcinku ul. Gdańskiej przy Myślęcinku A takich ,,kwiatków” na terenie Bydgoszczy i okolic jest bardzo dużo. Jednocześnie spytałem czy w zakresie obowiązków policji jest przeprowadzanie kontroli tylko na drogach krajowych czy również na pozostałych, niższej kategorii drogach całego powiatu.
    Podsumowując podtrzymałem obydwa wnioski do których przychylili się pozostali radni Rady Powiatu

Pozdrawiam. L.K
  • niemcz44 21.06.13, 00:09
    Posterunek w Osielsku nie zostanie przywrócony i jest to decyzja definitywnie zatwierdzona na wyższych szczeblach władz policyjnych więc nie ma szans na powrót do stanu z przed 1 kwietnia.

Czy takie powinno być stanowisko starosty reprezentującego także nas, mieszkańców gminy Osielsko?

Po co nam taki starosta?

Tak to każdy potrafi powiedzieć.
  • lukasz1209 21.06.13, 08:53
    Tak "rządzi" Platforma Obywatelska.....
  • osielsko26 23.06.13, 08:00
    wczoraj upał , dzisiaj pochmurno...znowu Platforma Obywatelska nie potrafiła ludziom zapewnić ładnego weekendu...
  • fazer5 23.06.13, 11:25
    ten wpis mial nam pokazać, że rządzący nie mają wplywu na "reformy" w Policji?
  • lukasz1209 23.06.13, 13:59
    "rządzący" już chyba nie mają wpływu na nic, co się dzieje w Polsce - no może na wybór garniturów, cygar, słodyczy, sukienek za pieniądze nas wszystkich..... bo zegarkami to się zamieniają;-).
    Obserwując dotychczasowe ich "osiągnięcia" strach pomyśleć o konsekwencjach, gdyby mieli wpływ na pogodę.......
  • lukasz1209 23.06.13, 13:52
    zupełnie lemingowe tłumaczenie :-))) Godne Hluby Grodu Warszawa - ale jakie członki i sympatyki, taka partia:-))))
  • bigben123 23.06.13, 21:21
    a w czym gustują nasi radni z PO ? np pan Kuziak jakie cygara pali ? Dużo dostaje na to z kasy platformianej ?
  • lesz1411 23.06.13, 22:14
    Witam. Nie palę od 20 lat . Ale mam inny nałôg....niestety lubię słodycze. Ale na to nie ma dofinansowania . Pozdrawiam ;-) L.K
  • lukasz1209 24.06.13, 15:00
    widocznie zbyt nisko jest Pan w hierarchii partyjnej - przecież Pan Stefan Niesiołowski pokazywał rachunki PO na ciastka paluszki i słodycze.....może trzeba się zwrócić do partyjnego kolegi o dofinansowanie.
    Przy okazji mógłby Pan wspomnieć o przywróceniu posterunku w Osielsku.... Może władza partyjna z Warszawy doda gratis w ramach realizacji hasła "aby żyło się lepiej" monitoring;-)
  • lookilook265 27.06.13, 13:01
    W pomorskiej wyczytałam mały artykulik w rubryce" Krótko", że pomimo likwidacji policji i straży gminnej bezpieczeństwo się nie pogorszyło?!!? ,bo policja przysyła więcej patroli! Być może to są dane statystyczne policji - bo od bezpieczeństwa jest faktycznie policja ,która zawsze statystycznie wykazuje działanie . Jestem tylko ciekawa dlaczego nie reagują na sprawy tzw.mniejszego kalibru chociaż wg mnie te też są ważne. Parkowanie zakazach przy Wiatrakowej , Centralnej (Bank ), jazda pod prąd na ul Polnej, picie piwa pod sklepami,itd,itd.No a już zupełnie jestem ciekawa jak to będzie po 1 lipca ze śmieciami. Myślę że pomimo tego ,że mamy najniższe stawki w regionie to śmieci nas zasypią a szamba zaleją !Policja przecież nawet tym się nie zajmie bo będzie miała inne zadania. Także radni kochani- przyjdzie chyba pora zabrać s e do sprzątaniatzw." piwa" ,którego się nawarzyło,dopuszczając do likwidacji Policji i likwidując SG - oni byli właśnie od tych pozornie mniej ważnych spraw.
    A na marginesie - prosiłabym o kontrole prędkości na drogach gminnych - piraci wrócili (np.ul.Starowiejska)
  • lukasz1209 30.06.13, 13:23
    spokojnie, spokojnie - najniższe stawki za śmieci tylko do końca roku kalendarzowego.
    Od nowego roku planowana jest podwyżka.
    Dlaczego? Bo mamy jedne z najniższych stawek w kraju (to wytłumaczenie to nie żart!).
  • zdziwionybardzo4 05.09.13, 13:36
    Mam pytania do p.Leszka Kuziaka radnego z powiatu. Wiem że bywa Pan na sesjach rady gminy i być może będzie Pan bliżej coś wiedział!Wyczytałem niedawno w bip Osielsko -sprawozdania wójta, że policja zwróciła się do gminy o dofinansowanie 2 etatów policyjnych.Koszt jednego to 50-55 tysięcy zł rocznie.!!! Przepraszam ale czegoś tutaj nie rozumiem !Policja zlikwidowała swój posterunek (punkt przyjęć interesantów to jakieś absolutne nieporozumienie 2 x w tygodniu po 2 dzielnicowych x 2 godziny) a teraz domaga się dofinansowania i to przez min. 5 lat jak zrozumiałem zapis ??! Mało tego ,radni krótko po likwidacji policji zlikwidowali straż gminną bo ponoć zadania które wykonywali strażnicy mieli przejąc policjanci,urzędnicy - przejęli ??? W jaki sposób skoro ich nie ma w terenie?Miało być wg radnych m.in oszczędniej a jest ? Wątpię. 2 etaty policyjne 110 tysięcy + 4.5 etatu ochroniarzy czy też innych osób w całodobowym monitoringu(takie ponoć były sugestie) 4.5X 1800 zł X 12 = 97.200zł to już daje nam ponad 207 tysięcy złotych - (4.5 etatu nie daje gwarancji całodobowej pracy -minimum 6 może to zapewnić.( 1.5 x1800x12=32400zł+207=239 000 .Panie Leszku jeśli to prawda co wyczytałem i oraz, że te wcześniejsze założenia gminy zostaną zrealizowane to pytam się gdzie są te sugerowane oszczędności finansowe ??? (Sg kosztowała nas rocznie około 245 tysięcy)Jakie przełożenie na działania policji w gminie ma wójt czy rada gminy czy też nawet rada powiatu?
    Policja zawsze powie że ma inne zadania i rozkazy swoich przełożonych!Można tylko ich prosić.
    Nie mam zamiaru się tutaj wymądrzać bo jestem zbyt świeżym mieszkańcem gminy ale nie nie ukrywam że takimi działaniami władz gminy jestem zdziwiony.
    W przypadku gdy będzie coś Panu bliżej wiadomo to proszę się z forumowiczami podzielić wiedzą.
  • lesz1411 05.09.13, 19:32
    Witam. Postaram sie podzielić moją wiedzą ale nie jestem pewien czy znam wszystkie wątki dotyczące tego problemu. Z treści sprawozdania jasno wynika ze propozycja przedstawiona naszym włodarzom przez komendanta policji dotyczy dwóch dodatkowych etatów , które nie są przydzielane do gminy z mocy przepisów zawartych w odpowiedniej ustawie , która reguluje ile etatów przysługuje na danym obszarze. Jest to obecnie tylko propozycja , która ma być konsultowana jesienią miedzy policją a wójtem i radnymi. Czy zyska ich akceptacje to nie wiem , ale mysle ze powinni przed podjeciem decyzji o porozumieniu mocno sie zastanowic i mądrze sformulowac odpowiednie zapisy w umownie aby prawa mieszkańców były mocno chronione ponieważ umowa będzie obowiązywała przez pięć lat. Obecnie trwa końcowy etap likwidacji SG i po zwolnieniu pomieszczeń zajmowanych przez SG i odpowiedniej adaptacji będzie tam utworzony punkt przyjęć , gdzie będą pełnić dyżury policjanci. Ale w jakim wymiarze czasowym to nie wiem. Nadal jest podtrzymywany pomysł utworzenia całodobowego tzw. centrum zarzadzania kryzysowego które miałoby za zadanie przekazywanie wszystkich sygnałów od mieszkańców do odpowiednich służb. Wstępnie rozważane są różne warianty zatrudnienia . Ale pierwszeństwo zatrudnienia bedą miały osoby z terenu naszej gminy . Co do porównań finansowych czyli utrzymania SG a obecnie proponowanych rozwiązań to jeszcze nie można porównać tego ponieważ nie ma żadnych ustaleń Finansowych . Ale jeżeli doszłoby do realizacji wariantu na dwa dodatkowe etaty policji plus uruchomienie centrum zarządzania to myśle ze koszty bedą porównywalne . Tylko że będzie jedna zasadnicza różnica . SG była do dyspozycji od godz. 7:00 do 15:00. A w proponowanym wariancie będzie dostęp do wszystkich służb 24/h. Jest z tym tematem bardzo wiele pytań i wątpliwości ale mam nadzieję że radni wybiorą dobre rozwiazanie , które będzie miało na celu przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców .
    Padło rownież pytanie jaki wpływ na działania policji maja władze samorządowe . Teoretycznie mają bardzo duży. Przecież policja ma rolę służebną wobec społeczeństwa. Tyle teorii. A w praktyce....rownież po drogach naszej gminy , gdzie w wielu miejscach są ograniczenia szybkości , multum kierowców a właściwie piratów szaleje w swoich samochodach. Wielokrotnie wnioskowalem o kontrole szybkości , szczególnie w pobliżu szkół . I co ? Jeżeli się panowie policjanci pojawiają , to nie tam gdzie jest realne zagrożenie dla ruchu ( co w wnioskach dokładnie wskazywalem ) tylko tam gdzie łatwo wlepic mandat za bzdurne , mało znaczące i nie zagrażające bezpieczeństwu przekroczenia. Przykłady można mnożyć ale zapewne państwo rownież wiele takich sytuacji zaobserwowaliście. Pozdrawiam. L.K
  • 1dajmonion 09.09.13, 11:07
    Kiedy brakuje nam wizji, wtedy gonimy za iluzją.
    To oczywiste, że do standardowego (nie perfekcjonalnego, ponieważ nadmierny perfekcjonalizm jest w psychologii często nazywany dewiacją) ogarnięcia tego tematu potrzebne jest co najmniej 6 etatów plus przynajmniej 1 do obsługi biurowej w 3 zmianowym systemie w ciągu doby.
    Po dwóch na zmianie. Do tego dochodzą koszty utrzymania biura, pojazdu itp. itd.
    Centrum zarządzania kryzysowego, czy "ochroniarze", nie są uprawnionymi podmiotami do wszczęcia interwencji i postępowania karnego mandatowego, stanowiącego dochód Gminy.
    W ich wykonaniu jakakolwiek interwencja będzie mocno opóźniona... Nie zajmą się wieloma zagadnieniami, nie mając do tego uprawnień.
    W przedstawionym wydaniu praca ta, polegać będzie raczej na "skrzyżowaniu tyłka z krzesłem" i odbieraniu zgłoszeń oraz ewentualnym ich przekierowaniu do...?!
    A w nocy co ... ?! Strach się bać. A do tego jeszcze, potrzebny jest porządny monitoring miejsc publicznych w każdym sołectwie, który nie jest tani.

• osielsko26 09.09.13, 11:44
    Ja wyjaśnienia p. Kuziaka zrozumiałem tak , jak to w poście ujął 1 dajmonion ,,W przedstawionym wydaniu praca ta, polegać będzie raczej na "skrzyżowaniu tyłka z krzesłem" i odbieraniu zgłoszeń oraz ewentualnym ich przekierowaniu do...?! " z tym że pan radny wyjaśnił że przekierowania będą do odpowiednich służb czyli pogotowie , straż , policja itp.... A jestem ciekawy jak problem bezpieczeństwa mieszkańców jest rozwiązywany w innych gminach . Może ktoś się podzieli taką wiedzą ?
  • osielsko21 10.09.13, 15:12
    w Białych Błotach cały czas istnieje posterunek policji..... Tam działania Pani Wójt uniemożliwiły zamknięcie posterunku..... Żeby zadzwonić do odpowiednich służb nie potrzeba korzystać z pomocy "pośredników" - wystarczy wybrać numer alarmowy 112 lub 997..... przy tym dla gminy wyjdzie taniej - chyba, że jest potrzeba zatrudnienia znajomych lub rodziny.....
    W Osielsku potrzebny jest całodobowy posterunek policji z prawdziwego zdarzenia (owszem z monitoringiem "newralgicznych" miejsc), a nie jakieś "prowizorki" w stylu dojeżdżających policjantów, którzy nawet dobrze terenu i ludzi nie znają..... Ale o tym widocznie trzeba będzie przekonać się na własnej skórze, czego oczywiście nikomu nie życzę..... lub poczekać do zmiany władzy w kraju i na najwyższych szczeblach policji.....
  • 1dajmonion 11.09.13, 09:15
    Są kraje ze zdyscyplinowanym społeczeństwem, gdzie Gminę obsługuje jeden policjant.
    Lecz nie ma tam problemów typu; walania się odpadów, wałęsających się psów, różnego rodzaju wybryków i wykroczeń itp. negatywnych zdarzeń, do załatwienia których niezbędna jest często siłowa interwencja osobowa.
    Dowodzą tego m.in. wypracowane społeczne zachowania w tym również wobec funkcjonariuszy, którzy nie muszą przy sobie nosić uzbrojenia i środków przymusu bezpośredniego.
    Jak to się dzieje ? "Bo aby wszystkich ludzi uczynić doskonałymi, trzeba wielu z nich odebrać wolność, zastosować przymus, a nie zdaje się, aby ludzie mogli być szczęśliwi pod przymusem" - Władysław Tatarkiewicz.
  • mocnozirytowany 24.09.13, 15:57
    Policja to pracuje u nas w Osielsku czy nie ? Już drugi raz we wtorek byłem w tym. tzw.punkcie przyjęć i dwa razy pocałowałem klamkę.( dziś o 15.30) Jest napisane wyraźnie :wtorek od 15 do 17 !! A ich niestety nie ma! Super jest ,policji nie ma ,straży nie ma - rewelacja!!
  • lesz1411 24.09.13, 16:47
    Witam. Myśle ze w takiej sytuacji powinien Pan zgłosić te uwagi bezpośrednio wójtowi. Pozdrawiam. L.K
  • osielsko21 25.09.13, 20:44
    Prawdopodobnie Pan nikogo nie zastał, bo policjanci pojechali w teren.... do tego prowadzą rządy PO
  • lesz1411 26.09.13, 11:02
    Witam. Chciałbym sprostować moją ostatnią informację dotyczącą interwencji w sytuacji , gdy w Punkcie Przyjęć Interesantów w Osielsku w określonych w informacji godzinach nie ma dyżurnego.
    W takiej sytuacji proszę się zwrócić do dyżurnego komendy dzielnicowej,, Śródmieście” lub dzielnicowych pracujących na naszym terenie.
    Można również uwagi lub zastrzeżenia co do funkcjonowania PPI zgłosić do starosty bydgoskiego .
    Poniżej informacje kontaktowe :

DYŻURNY KOMENDY DZIELNICOWEJ ,,ŚRÓDMIEŚCIE" - 52 588 11 59 , 52 372 55 11

KIEROWNIK REWIRU I DZIELNICOWYCH
    asp. szt. Andrzej Tobolski
    tel. 52 588 11 55
    kom. 609 819 490

DZIELNICOWY
    asp. Robert Szyszler
    tel. 52 588 11 69
    kom. 609 819 498

SOŁECTWA
    Czarnówczyn
    Jagodowo
    Jarużyn
     Niwy
     Osielsko
     Wilcze

DZIELNICOWY
    asp. Stefan Bilawski tel. 52 588 11 69
    kom. 609 819 497

SOŁECTWA
    Bożenkowo
    Maksymilianowo
    Niemcz
    Strzelce Leśne
    Żołędowo:

STAROSTA POWIATU BYDGOSKIEGO - (52) 5835422

Pozdrawiam . L.K.
  • mocnozirytowany 30.09.13, 09:57
    Dziękuję za informację ,ale prawie wszystko co przytoczył m.in. .p.Leszek było napisane na drzwiach ppi !Wiem że nie tam dyżurnego. Ja chciałem tylko porozmawiać osobiście z policjantami (nie telefonicznie) aż chce sie - skoro to jest punt przyjęć interesantów?!! ,to nie powinien dyżurujący policjant -"wyjechać w teren" o czym wspomniał inny forumowicz. Pozwolę sobie pozostać przy moim zdaniu - b.dużym błędem władz gminy, rady było dopuszczenie do zlikwidowania posterunku posterunku policji a na domiar złego zlikwidowanie straży gminnej !!! Aż chce się krzyknąć -"... autor ,autor"
  • lesz1411 30.09.13, 10:31
    Witam. Nie wiem czy nieobecność policjanta tyla tylko incydentem czy jest to częstsza praktyka. Zgadzam sie ze policjant w tych określonych w PPI godzinach powinien tam dyżurować. Jeżeli bedą dalsze tego typu sygnały to będę interweniował . A co do drugiej części wątku....Autorem tej bezsensownej i nie mającej racjonalnego uzasadnienia decyzji o zlikwidowaniu posterunku policji w Osielsku były władze policyjne. Była to jednostronna i nie konsultowana z naszymi włodarzami decyzja policji. Autorem drugiej decyzji , o likwidacji Straży Gminnej ,moim zdaniem zbyt pochopnej i nie konsultowanej z mieszkańcami - byli radni Rady Gminy Osielsko . Pozdrawiam. L.K
  • osielsko21 01.10.13, 19:08
    Szanowny Panie Radny! Widocznie "włodarze" przespali tak ważną sprawę - o likwidacji posterunków policji było wiadomo już w ubiegłym roku kalendarzowym (o likwidacji posterunku w Osielsku mówili w nieoficjalnych rozmowach "miejscowi" policjanci) i to "psim obowiązkiem" włodarzy było dopilnowanie tak ważnej sprawy - za to m.in. otrzymują wysokie wynagrodzenia z naszych podatków ( a nie za przysłowiowe "pierdzenie w stołek"). Nie przekonuje mnie tłumaczenie (w poprzednich wątkach), że komendant wprowadził Pana w błąd twierdząc, że posterunek pozostanie - a jeśli faktycznie tak było, to powinien ponieść konsekwencje związane z wprowadzeniem w błąd/okłamania radnego powiatowego. Czy zapewnienia komendanta są udokumentowane? Czy w podjął Pan w tym kierunku jakieś kroki?
  • lesz1411 01.10.13, 20:21
    Witam. Myśle ze powinien Pan o poruszone tu kwestie braku działań spytać włodarzy...najlepiej na jednej z sesji rady Gminy. Faktycznie komendant policji zapewnił mnie ze posterunek w Osielsku nie zostanie zlikwidowany. Zrobił to chyba rok przed likwidacją posterunku. Poźniej były roszady personalne w policji i nowo mianowany komendant policji stwierdził ze decyzja o likwidacji posterunku jest decyzja odgórną na która nie miał wpływu . Ja rownież poczułem się oszukany przez decydentów z policji ponieważ uwierzyłem naiwnie ze zapewnienia poprzedniego komendanta policji są wiarygodne . Moje pytania zadawane na sesjach są zapisane w sprawozdaniach sesyjnych. Rownież wypowiedzi zaproszonych gości czyli rownież komendanta policji. Może Pan sprawdzić w starostwie . Co do pełnienia dyżuru policjanta w PPI nadal uważam ze powinien w czasie wyznaczonych godzin , jak to Pan ujął , ,,grzać ławę " i przyjmować interesantów. Służba patrolowa jest pełniona na terenie gminy niezależnie od dyżurów w PPI . Pozdrawiam. K.L
  • osielsko21 02.10.13, 11:00
    To kto odgórnie podjął decyzję o likwidacji posterunków policji w powiecie?
    Czyli z Pana wpisu wynika, że władze samorządowe (te na szczeblu powiatowym) nie zatroszczyły się o to, aby uzyskać informację na piśmie od policji w sprawie likwidacji posterunków na terenie powiatu (ile?, które?) - nie miały udokumentowanej wiedzy na ten temat i sytuacja je zaskoczyła. Na sesję rady gminy w Osielsku się nie wybiorę bo uważam, że szkoda czasu - w tej sprawie "koń jaki jest każdy widzi" - posterunku w gminie brak, a od zadania pytania, a nawet przeprowadzenia wyjaśnienia sprawy w oparciu o istniejące dokumenty są radni. Trzeba powołać komisję śledczą;-), a wyniki pracy przedstawić do publicznej wiadomości. Myślę, że forum czytane jest też przez radnych gminnych, których pozdrawiam:-)
  • lesz1411 02.10.13, 14:38
    Decyzje o likwidacji posterunku podjął komendant powiatowy ( poprzednik obecnego komendanta ) na polecenie komendanta wojewódzkiego. Wcześniej taką wiedzę miał starosta lecz ńie podzielił sie nią z radnymi. Tłumaczył ze czekał aż nowy komendant osobiście poinformuje radnych na sesji. Po informacji o tym ze posterunek zostanie zlikwidowany podejmowaliśmy pewne działania ( forum.gazeta.pl/forum/w,20312,144639691,145267014,Re_Policja_w_gminie.html ) lecz jak narazie bez większych efektów ponieważ nie mam wsparcia starosty w tej sprawie. Pozdrawiam. K.L
  • osielsko21 01.10.13, 19:21
    żeby sobie osobiście porozmawiać, to może Pan jechać na komendę Śródmieście.Jeśli już policjanci przyjeżdżają (raz na jakiś czas na 2 godziny!), to lepiej, żeby patrolowali naszą gminę - a nie grzali ławy zamiast w Bydgoszczy to w Osielsku (i czekali - a może ktoś przyjdzie i porozmawia). A jeśli ma Pan jakąś ważną sprawę - to dzielnicowy lub patrol może podjechać do Pana domu - tak sądzę...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka