ventolin a ciaza Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wiadomo, ze niemożna w ciazy zazywac lekow na astme. Mam tez na szczescie ventolin, ktor uzywam w razie ataku, i ten mozna.
    Jakiez bylo moje zdziwienie gdy moja lekarka pierwszego kontaktu oswiadczyla ze mozna ventolin nie tylko codziennie ale i pare razy dziennie.
    Nie wiem czy tak można, czy ona chce zabić moje nienarodzone dziecko?
    • Chodzi konkretnie nie o codzienne używanie ventolinu w razie aktaku, tylko potraktowanie go jak leku codziennego typu oxis czy alvesco. Cos mi sie nie chce wto wierzyc.
      • Ventolin rozszerza oskrzela i dziala krotko, ok 4 godzin, wiec zupelnie logiczne jest uzywanie go kilka razy dziennie. Sama mialam jakis wziew kombinwany orzszerzajacy ze sterydem, dzialajacy dluuugo. Mialam go brac 2 razy dziennie. Myslalam,z e sie udusze. Po probie z innym lekiem wrocilam do ventolinu, Flixotide normalnie mam 2 razy dziennie, a Ventolin zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, nawet 6 razy na dobe, tak czy sieak 2 razy dziennie przed sterydem. W pozniejszym etapie ciazy bedziesz miec mniej miejsca na pluca i dusznosci nawet bez astmy moga byc uciazliwe, nie sadze, zeby lekarz chcial ci zamordowac dziecko. Nie wiem dokladnie, jak to jest z ventolnem w ciazy, ale jesli bedziesz brac lek rozszerzajacy regularnie, to ataki nie beda zbyt czeste i znacznie lagodniejsze, a niedotlenienie dziecka moze byc bardzo grozne, wiec nie wiem, co w twoim przypadku jest mniejszym zlem, dla mnie Ventolin jest najskuteczniejszy i nie mialam zadnych watpliwosci, zeby stosowac go codziennie, tyle tylko, z e w ciazy nie jestem, ale wsrod znajomych slyszalam,z e nie jestem odosobnionym przypadkiem.
        • Ja też nie mam nic przeciwko ventolinowi, ale mam go używac w razie potrzeby czyt. ataku astmy. Zdarza się, że używam go codziennie i nei mam z tym problemów.
          Plus oczywiście normalne codzienne sterydy, które teraz musiałam przerwać. I tylko ventolin dozwolony.
          Mam jedynie powazne wątpliwości czy używanie ventolinu jako leku codziennego przez 9 miesięcy dwa razy, trzy razy dzienne tak jak do czasu ciązy uzywałam sterydów to jest rozsądna propozycja. Powiem szczerze, że mam wrażenie (moze pod wpływem hormonów) ale , że to najgłupsza wręcz niebezpieczna porada lekarska jaką otrzymałam. Tak podpowiada mi intuicja. Zarejestruje sie jednak to mojego "astmatyka" w szpitalu jego spytam.
          • Leków typu Ventolin nie powinno się stosować na stałe. Jeśli trzeba stosować rozszerzające to długodziałające (oczywiście ze sterydem) a krótko- tylko doraźnie. Trzeba wypracować sobie odpowiedni układ dawek.
            Stosowanie krótkodziałających przewlekle powoduje iż odpowiednie receptory w płucach przestają być ne lek wrażliwie i w przypadku kiedy naprawdę trzeba przerwać atak duszności, lek nie zadziała.
            --
            pozdrawiam
            Dorota i Kuba&Bartek
    • Leki bezwzględnie należy zażywać podczas ciąży!!! Astma to choroba przewlekła. Chyba rozumiesz co to znaczy? Ventolin przyjmuje się tylko i wyłącznie w czasie ataku (czasami profilaktycznie przed wysiłkiem), podstawowymi lekami są wziewne kortykosteroidy, które należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.
      Znajdź sensownego pulmonologa lub alergologa, nie podejmuje się decyzji o odstawieniu leków z powodu ciąży! Możesz mieć zaostrzenie choroby i to dopiero zaszkodzi dziecku a nie bezpieczne leki. Denerwuję się jak czytam takie głupie posty...
      • Uprzejmie prosze jesli dasz rade o powstrzyamnie się od tak niekulturalnego tonu. Jesli trudno Ci zachowac kulture to może lepiej nie odpowiadaj na pytania.
        Gdybyś się wysilił/a to juz w pierszym poście dość wyraźnie napisałam, że jestem po rozmowie z lekarzem (a włąściwie jego asystentką, do tórej zostałam skierowana, gdy uznano mnie za niegodną wizyty u samego lekarza) a pytałam, bo nie wierzyłam w to co powiedziała.
        Zresztą miałam racje. Na drugi dzień zażądałam wizyty u lekarza , który mnie oświecił. Mam nadzieje, ze zganił też swoja asystentkę za takie niebezpieczne porady.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.