Dodaj do ulubionych

wrzesień/październik na costa brava/blanca

IP: *.dynamic.chello.pl 02.08.11, 22:54
Witam,

Ze znajomymi planujemy wyjazd do Hiszpanii(ostatni tydzień września + pierwszy października) - wybieramy pomiędzy costa brava i costa blanca(wybór podyktowany terminami urlopów i przystępnymi cenami biletów lotniczych). Cel wyjazdu - trochę relaksu na plaży, trochę zwiedzania, degustacja lokalnego wina czyli w sumie standard:)Mimo przejrzenia forum wciąż mam kilka wątpliwości:
- czy możliwe jest znalezienie apartamentu, pokojów na miejscu? dotychczas zawsze jechałem w ciemno(Rumunia, Bułgaria) i dopiero po dotarciu do celu decydowałem gdzie chcę się zatrzymać - czy w Hiszpanii nie będę miał z tym problemów?
- którą z firm wypożyczających samochody moglibyście polecić? o czym warto pamiętać przy korzystaniu z takich usług?
- czy na przełomie września i października miejscowości na hiszpańskim wybrzeżu wciąż żyją?bułgarskie kurorty np już w połowie września wymierają(nie mówiąc o polskich)
- czy są jakieś wyraźne różnice pomiędzy regionami costa brava i costa blanca? coś co przemawia zdecydowanie za jedną z tych opcji?
Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.
Edytor zaawansowany
  • Gość: skara IP: *.Red-83-32-251.dynamicIP.rima-tde.net 03.08.11, 14:20
    1. Znalezienie hotelu czy apartamentów na miejscu na pewno jest możliwe. Pytanie tylko czy aby na pewno ma sens. Przylecicie samolotem więc najwygodniej byłoby jechać do konkretnego miejsca żeby zostawić rzeczy i cieszyć się urlopem. Moim zdaniem szukanie w ciemno ma sens jeśli macie auto.
    2. Na temat wypożyczalni wiedzy nie mam.
    3. Koniec września to też schyłek sezonu, może lepiej niż w Bułgarii, ale na codzienne całonocne balangi nie ma się co nastawiać.
    4. Ze względu na położenie geograficzne (nieco bardziej na południe) polecałabym Costa Blanca, choć i na Costa Brava powinna być dobra pogoda. Na Costa Blanca najbardziej imprezowym miastem - molochem jest Benidorm. Będzie też gdzie wyjść w większych miastach: Calpe, Altea, Torrevieja.
  • Gość: Astrid IP: *.play-internet.pl 03.08.11, 18:47
    Jeśli zależy wam na plażowaniu to odradzam Costa Brava. W zeszłym roku byłam w tych okolicach w pierwszym tygodniu października i na plaży nie było już ani jednej osoby. Na zwiedzanie pogoda idealna. Czasami chodziliśmy w krótkich rękawkach, a czasami w kurtkach. Ale opalanie odpada.
  • Gość: ola IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.08.11, 01:02
    Po pierwsze pogoda - na nią nikt nie ma wpływu. Jeżdżę jesienią -poł IX -poł XI ) i nigdy nie narzekałam :)
    Hotel najlepiej zamówić w Polsce. Dużo taniej i odpada szukanie.Proponuję www.neckermann.de ale dojazd własny.wpisać termin, rejon i wybierać....Płaci się idąc do najbliższego neckermana reisen ( może być "Polska"), pani sprawdza dostępność oferty,wypisuje umowę i p ciągu chyba 5 dni na konto podane robi się przelew (w Polsce).Vucher przesyłają do domu.Samochód wypożyczysz na lotnisku bez problemu(np. Girona) ale na BCN też.W tym czasie miejscowości oczywiście żyją, oj żyją, tam sezon w pełni - dlatego jeżdżę później a i tak nie jest pusto.Różnice o wybrzeżach poczytaj w necie, wygogluj.Ja uwielbiam Costa Brava.Za różnorodność choćby.Mam foty jak podasz adres kilka mogę charakterystycznych przesłać...
  • Gość: Marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.11, 00:00
    Proponuję www.lamanga.pl APARTAMENT NA SAMEJ PLAŻY. Bez kombnacji, że na miejscu trzeba sie przebic z dziećmi przez autostradę. Jeździmy tam co roku. Doskonałe miejsce - jedne z najpiękniejszych w Europie
  • Gość: czyżyk IP: 217.153.216.* 02.09.11, 11:25
    odnośnie wypożyczalni samochodów, to polecam :

www.argusrentals.com/
    też będę w październiku brał auto z lotniska BCN
    i za 4 dni - ford fiesta TDCI = tylko 67,33 Euro ! ! !

polecam ta firmę

:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka