Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie podróżne

01.02.12, 15:50
Czy na czas podróży korzystacie z ubezpieczenia turystycznego? którego ubezpieczyciela polecacie? chciałabym ubezpieczyc naszą rodzinkę na czas tygodniowej podróży. Chodzi mi szczególnie o ubezpieczenie od nagłej konieczności pobytu w szpitalu, nieszczęśliwego wypadku, konieczności pójścia do lekarza itp.
Obserwuj wątek
  • skara Re: Ubezpieczenie podróżne 01.02.12, 17:10
   W Europie z powodzeniem korzystam z karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jest wszędzie honorowana i co ważne bezpłatna. Mogą ją sobie wyrobić osoby ubezpieczone w oddziałach NFZ. Mój znajomy w zeszłym roku trafił do szpitala w Hiszpanii, miał komplet badań, zabrała go karetka, potem hospitalizacja i nie zapłacił ani grosza. EKUZ naprawdę się sprawdza.
   • Gość: vvv Re: Ubezpieczenie podróżne IP: *.ists.pl 01.02.12, 21:47
    Z informatora EKUZ:
    "EKUZ nie zapewnia pokrycia przez NFZ kosztów transportu medycznego do Polski.
    Niemniej jednak zgodnie z przepisem art. 25 ust. 3 pkt 2 ustawy o świadczeniach,
    Prezes NFZ lub dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ może wydać wnioskodawcy,
    na wniosek podmiotu uprawnionego, zgodę na pokrycie kosztów transportu
    do miejsca leczenia lub zamieszkania w kraju - najtańszym środkiem komunikacji
    możliwym do zastosowania w aktualnym stanie zdrowia, gdy przewidywane koszty
    leczenia za granicą przewyższają koszty transportu i leczenia w kraju.
    Wobec powyższego, celem uzyskania zgody na transport medyczny do Polski należy
    złożyć wniosek do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. Wniosek nie dotyczy
    transportu osoby zmarłej."
  • tanie-latanie.net Re: Ubezpieczenie podróżne 02.02.12, 15:03
   Może być PZU, mogą być Europejskie... Przeważnie w ramach podstawowego pakietu turystycznego wszystkie firmy oferują to samo (koszty leczenia, NNW, bagaż, assistance). Przy droższych polisach pojawia się np. OC. Różni się to wszystko wysokością składki i sumą ubezpieczenia. Jest sporo stron, które w jednym miejscu mają oferty wielu ubezpieczycieli i można porównać łatwo ceny i warunki. Np. www.ubezpieczenie.net/
   --
   Tanie linie lotnicze
   • Gość: kkk Re: Ubezpieczenie podróżne IP: *.devs.futuro.pl 06.02.12, 14:37
    Dobra, wszystko ładnie i pięknie ale pod warunkiem że rodzina jest zdrowa. Przeczytałam warunki ubezpiecznia kilku ubezpieczycieli i wszystkie są podobne. Ale to tak jakby na wakacje mogły jeździćtylko osoby zdrowe! Chodzi mi o osoby z chorobami przewlekłymi. Mój mąż choruje na nadciśnienie, już od kilku dobrych lat. I to znaczy że na żadne wakacje nie możemy pojechać bo gdyby coś złego się stało, to ubezpieczyciel wyłącza to z odpowiedzialności?? Można opłacićwyższąskładkę za ubezpieczenie od chorób przewlekłych ale to obejmuje tylko leczenie, ale powrót do kraju już nie. A my nie możemy przewidzieć jak się sprawy potoczą. Taka sama sytuacja jest z cukrzycą.
    Czy może ja źle coś rozumiem w tych całych warunkach ubezpieczenia??
    • Gość: qux Re: Ubezpieczenie podróżne IP: *.Red-79-153-220.dynamicIP.rima-tde.net 14.03.12, 02:51
     Warto zapłacić kilka złotych więcej i wykupić taką polisę, która ubezpiecza zachorowania w zakresie chorób przewlekłych. Sama karta EKUZ nie pomoże, państwowa służba zdrowia w Hiszpanii pogrąża się w coraz większym kryzysie, publiczne szpitale nie radzą sobie z leczeniem Hiszpanów a cudzoziemcy po wielogodzinnym oczekiwaniu na izbie przyjęć coraz częściej zbywani są receptą na środki przeciwbólowe i rekomendacją powrotu do swojego kraju.
     W prywatnych szpitalach i klinikach nie ma takich kolejek i można liczyć na rzetelną pomoc pod warunkiem, że się zapłaci lub pokaże odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Np. w regionie Malaga - Costa del Sol można liczyć na pomoc polskich lekarzy z kliniki Med24H -tel. +34951255767.
     • psycholog355 Re: Ubezpieczenie podróżne 20.05.12, 14:07
      Serdecznie poleceam opiekę polskiej lekarki w Torremolinos - Pani dr Moniki Kulij.
      Chciałbym wyrazić wdzięczność i specjalne podziękowania dla Pani doktor za opiekę i troskę okazaną przy moim leczeniu w czasie pobytu na Costa del Sol. Wszystkim turystom, którym będzie dane być w rejonie Torremolinos polecam profesjonalne usługi medyczne świadczone przez Panią dr Monikę Kulij. M.Kochański
    • Gość: ola Re: Ubezpieczenie podróżne IP: *.adsl.inetia.pl 26.03.12, 19:31
     nie wiem jak jest w innych towarzystwach ubezpieczeniowych,ja zawsze kupuje wojazera w pzu,a tam napewno mozesz wlaczyc do odpowiedzialnosci choroby przewlekle meza,ja korzytam z tego w przypadku syna.karta ekuz zazwyczaj nie zapewnia kosztow transportu medycznego do kraju,a dodatkowo zapewnia nam podstawowa opieke zdrowotna tak zwane minimum socjalne w danym kraju,czyli niemiec placi za wizte u lekarza ty tez,w niektorych krajach placi sie za wezwanie karetki wiec my tez tam zaplacimy.warto rozszerzyc ubepieczenie,aby w przypadku wyjazdu z dziecmi mogl przyjechac ktos do nich w razie naszej choroby,a takze o oc.oc kosztuje grosze przy wojazerze a bardzo sie przydaje za granica,tam sa ludzie bardziej uswiadomieni i czesciej moga do nas wystapic o zwrot kosztow za wyrzadzone szkody itd.
  • glnkrk Re: Ubezpieczenie podróżne 23.04.12, 15:49
   Ja po zeszłorocznym wyjeździe do Włoch każdemu polecę PZU. Karta EKUZZ nie spowodowała że nie musiałem płacić za wizytę w szpitalu. Pomimo tego że miało być za free NFZ napisał swoje mega uzasadnienie i pieniędzy nie oddał. PZU skontaktowało się ze mną bardzo szybko, przedstawili mi wszystkie opcje, co moge czego nie mogę. Próbowali znaleźć dentystę na własną rękę ale graniczyło to niemal z cudem (sobota wieczór). Najbliższego dentystę który chciał mnie przyjąć zaproponowano mi na poniedziałek. Sam zorganizowałem sobie dentyste w niedzielny wieczór - mega drogi, poinformowałem o tym PZU - po przyjeździe po przedstawiniu faktur pieniądze bardzo szybko znalazły się na koncie. Znajomi którzy ze mną byli mieli problem z samochodem - PZU załatwiło lawetę, transport do mechanika - żona i dziecko wracało do domu samolotem następnego dnia. Mam nadzieję że nie będzie mi więcej dane sprawdzać jak działa to ubezpieczenie ale dotychczasowe doswiadcznia są bez zarzutu
  • dorota.k2 Re: Ubezpieczenie podróżne 24.09.12, 16:23
   My do Włoch wykupiliśmy ubezpieczenie w Generali, było to dwa lata temu, ale za 4 osoby na 15 dni płaciłam 92 zł, także w stosunku do kwoty ubezpieczenia i jego zakresu składka była niska. Z ubezpieczenia byłam zadowolona, chociaż nie musiałam z niego korzystać ;)
   • Gość: gość Re: Ubezpieczenie podróżne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.13, 14:08
    Ja zawsze wykupuję ubezpieczenie w Allianz. Pierwszy raz kupiłam zupełnie przypadkowo, ponieważ dopiero na lotnisku w Pyrzowicach przypomniałam sobie o polisie i pierwszym biurem, które zobaczyłam, było właśnie biuro Allianz. Musieliśmy z polisy korzystać dwukrotnie w ciągu jednego wyjazdu, za każdym razem szybko, sprawnie. Fajną opcją w Allianz jest to, że nie trzeba pokrywać kosztów i przedstawiać faktur, gdyż ubezpieczyciel załatwia to za Ciebie :)
  • killgrill Re: Ubezpieczenie podróżne 14.02.13, 20:50
   OD kilku lat korzystam z usług Uniqua. Choroby przewlekłe w standardzie, kiedyś byli bardzo konkurencyjni cenowo, ale ponieważ likwidacja szkody :) zawsze trwa poniżej 2 tygodni ( a notuje szkody corocznie) nie sprawdzam innych.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka